Ltfen bir akl...

arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler. akşam sakin sakin eşimle konuştum; bana da söyleyip haber verseydin bende engel olmazdım herhalde dedim. kardeştir tabiki yardım edilecek ama kombiyi alalı 3 ay olmuş 3 aydır taksitler verilmemiş akşam eşim söyleyiverdi. kızlar eşim bana para veremiyor kaç aydır; borçlarımız var bende rahat olsam paraya ihtiyacım olmasa yada iyi kötü geçiniyor olsam neden karşı çıkayım? birde bana söylenmiyor kardeşi arıyor dışarı çıkıyolar alıp geliyolar ben ancak ekstrede öğreniyorum ne olduğunu. fevri olmakla haksızmıyım?

haberiniz olmaması konusunda haklısınız bence
erkekler biz kadınların huylarını bildiklerinden bu tip şeyleri pek duyurmazlar
o an için onu size söyleseydi mutlaka bir yorumunuz olacaktı
kardeşlerin kendi aralarında olan bişi
siz karışmayın diyorum ben
yarın başka birgün onlarında size mutlaka bir iyiyliği olacaktır

canım seni anlıyorum zaten ay sonunu denkleştirmeye çalışırken böyle bir borcun çıkması elbetteki canını sıkmıştır..

ama insan kardeşine de hayır diyemiyor ki kardeşler böyle zor günler için var

eşinin sana verilecek borçlarını söylememesine gelince

bu gerçekten sinir bozucu bir durum, bende nereye ne kadar verildi ne oldu bilmek isterim ki önümü göremezsem psikolojim bozulur benim eşim de bilir bunu:roflol:

ya borcumu ödeyemezsem, ya acil birşey olursa diye düşünürüm o yüzden sıkıntılı bir dönemdeysem harcamalarımı min. düzeye indiririm bu anlamda eşinin sana söylemesi gerekli ki sende evini ona göre idare et.

sohbet arasında sor mesela ben öyle yapıyorum.ev yaptırıyoruz nereye ne kadar verilecek nasıl yapacağız herşeyi bilmek istiyor insan hiç sıkmadan sorabilirsin zamanla oturur bu durum diye düşünüyorum. hiç bozma moralini

valla kk melek doluu dedim
ben çok kızdım
ekonomimiz belli almasınlar efendim kombi
yada ortak alınsın zaten durumları çok iyi değilmiş arkadaşın

siz niye tek başına alıyorsunuz canım? valla kardeş kardeştir tamam ama ben bir yerden denklerken onlar için borca girmek zor bir durum. hem tek kardeş eşiniz yokmuş. ortak alınsın madem alınacak. bende kızdım vallahi. geri ödemede yokmuş. eşinle bir daha ciddi ciddi konuş derim ben.

Daha önce bu tarz bir olay olsaydı belirtirdiniz, bu ilk belli. O yuzden zaten konusmussunuz artık konunun sinirlencek yanı yok bana kalırsa. Gün gelir onların size faydası olur ya da gün gelir kardeşiniz aileniz sizden yardım ister o zaman bu durumunuza ragmen kardeşinize annenize ya da babanıza "durumumuz malum kusura bakma" cümlesini hiç düşünmeden kurabilecek misiniz? Malum zorda olduğu için abisinden yardım almış, hemen ödemeye başlayabilseydi zaten kendisi taksitle alırdı abinize gerek kalmadan. 3 ay sonra vermesi veya ne zaman uygunsa vermesini eşiniz de teklif etmiş olabilir. Benim endişem bu olay yüzünden eşinizin kardeşine alttan alta öfke beslemeniz. Eşinizle kavga da etseniz barışırsınız, eskiden de iyi olursunuz belki ama diğerleriyle aranıza soğukluk sokacak kadar büyümesin dilerim konu. Öfkeyle kalkan zararla oturur. Manevi hasar hepsinden kötü olur.

Bencede gereksiz tepki vermişsin.Kardeşi sonuçta ve tüp bebek tedavısı göruyor yardımcı olması gerkeiyor.Biraz da kendinizi onun yerine koyun.Kartta limiti yokturve her ay öduyor da olabılır.Ödemezse dahi kardeşı degıl mı ödesin eşin ses etmedikten sonra senin bi şey demen uygun olmaz.

Arkadasim nasil esin ses etmedikten sonra senin birsey demen uygun olmaz???benneyaptımki

Esi ses etmez tabi..neticede kardesi...ehh bende ses etmeyem o zaman..
Ben borc harc icinde kivranirken, gecim derdinde iken, bana gelince na nay kardesine kepce kepce iken ben ses etmeyem he...???:kahve:

Ohhh ne güzel istanbul bu böyle....benneyaptımki

Vallaha kimse kusura bakmasin, herkes önce kendini düsünmeli...Kardesde olsa neticede herkes artik kendine göre bir aile olmus ve sorumluluk tasidigi insanlar var....:nazar:

Arkadasim nasil esin ses etmedikten sonra senin birsey demen uygun olmaz???benneyaptımki

Esi ses etmez tabi..neticede kardesi...ehh bende ses etmeyem o zaman..
Ben borc harc icinde kivranirken, gecim derdinde iken, bana gelince na nay kardesine kepce kepce iken ben ses etmeyem he...???:kahve:

Ohhh ne güzel istanbul bu böyle....benneyaptımki

Vallaha kimse kusura bakmasin, herkes önce kendini düsünmeli...Kardesde olsa neticede herkes artik kendine göre bir aile olmus ve sorumluluk tasidigi insanlar var....:nazar:

valla haklısın arkadaşım çok doğru tebrikler. valla kimse kusura bakmasın benim başıma gelse hiçte susamam. kadın geçim derdimimiz var diyor zor geçiniyoruz diyor maşallah millet kardeştir sus muhabbetine getiriyor. geri veriyor olsalar tamam dicem ama vermiyolarmışta. :eek:lmaz:

durumu VARSA ve KARDEŞıNE böle bi yardımda bulunuyosa sinirlenmek yerine hoşunuza gitsin bence. ne kadar düzgün bi kocanız var die..başkaları ölse su bile vermez olduğu haldezemuszemus
sizi maddi olarak sarsmıycak bi miktar ise,bence sakinleşin ve güzel yönleriyle bakmaya çalışın..yabancı değil bahsettiğiniz insan kardeşi!üstelik durumuları yok..sizin eşinize destek olmanız lazım bu konuda hatta,yardımda bulunalım die..kısaca kızmayın eşinize..

arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler. akşam sakin sakin eşimle konuştum; bana da söyleyip haber verseydin bende engel olmazdım herhalde dedim. kardeştir tabiki yardım edilecek ama kombiyi alalı 3 ay olmuş 3 aydır taksitler verilmemiş akşam eşim söyleyiverdi. kızlar eşim bana para veremiyor kaç aydır; borçlarımız var bende rahat olsam paraya ihtiyacım olmasa yada iyi kötü geçiniyor olsam neden karşı çıkayım? birde bana söylenmiyor kardeşi arıyor dışarı çıkıyolar alıp geliyolar ben ancak ekstrede öğreniyorum ne olduğunu. fevri olmakla haksızmıyım?
ödemiyolarsa bide haklısın o zaman canım,,,kardeşde olsalar ödeyemeyeceklerse almasalarmış,,,sende diyosun zaten zor geçiniyorum diye,,tamam kardeştir ama şimdide belkide siz zor durumda kalcaksınız size başkası diğer kardeşleri yardım etcekmi peki....siz genede eşinizle kötü olmayın adamcaz iyilik yapmak istemiş kadeş demiş napsın işte :nazar:

senin kızacağını bildiği için söylemiyor benim kardeşim zor durumda olsa ve eşim çok kızsa belki bende söylemeden yardım ederdim ama bence başka yollar denemelisin.

ya kızlar bazılarınız çok gaddarsınız neden bu kadar sert davranıyorsunuz ihitiyacı olan kardeşi değil sokaktaki insanda olabilirdi veren el alan elden üstündür unutmayın...

ya kızlar bazılarınız çok gaddarsınız neden bu kadar sert davranıyorsunuz ihitiyacı olan kardeşi değil sokaktaki insanda olabilirdi veren el alan elden üstündür unutmayın...

bencede kızmakla haklı.eşine evine gelince para yok,ama kardeşinin kombi taksitinii ödüyor.yapmayın arkadaşlar.tamam kardeş olabilir ama konuyu açan arkadaşında ekonomik durumu çok iyi değil anladığım kadarıyla.kendileri zor geçinirken eşinin kardeşine kombi alması ve söylememesi hiçde hoş değil.birde kardeşi tüp bebek yaptırıyorsa parası var demekki.niye ben senelerdir tüp bebek yaptıramıyorum.

yorumlar için çok tşk ediyorum arkadaşlar. kardeş kardeşe yardım eder o etmese ben söylerim zaten. ancak durumum iyiyse bu olabilir. benim şu an durumum bozuk bazı şeylerden feragat etmek zorunda kalıyorum. b durumda iken böyle bir borca benden habersiz girilmesi canımı sıkıyor tabiki. 1500 tl az paramı arkadaşlar? benim için 50 tl bile önemli şu ara. kusura bakmasınlar ama hele ki borç geri ödenmedikçe iyice sinirleniyorum. tüp bebek için istanbuldalar ve uzun bir dönem kaldılar karı koca. söylermisiniz bana istanbul gibi yerde 10 gün kalmak az buz birşey midir?

gaddarlıkla ne alakası var canım? arkadaş zor durumda olduğunu ifade ediyor tüp bebek tedavisi kolay birşey değil bildiğim kadarıyla. tabiki önce kendi ailesini düşünecek.

Bence haklısın eşine resti çek. Sakın bir daha benden habersiz böyle birşey yapma bozuşuruz de. 4 kardeş paylaşsalarmış.

Eger gercekten abisine her ay parayi ödüyorsa sorun yok...

Fakat esine sakin bir dil ile bu tür olaylari seninle anlasarak yapmasini söylemelisin. Neden neyi nereye harcadigindan haberin yok? Seninde bunu bilmen gerek kanimca.

Tabikide kardes kardese yardim edecek bunun hic tartisilir bir tarafi yok...fakat kardesdede yoksa, kit kanat geciniyorsa, yapacak birsey yok...
Neticede sende bir aile gecindiriyorsun ve ilk olarak kendi coluk cocugnu ve masraflarini düsünmen lazim...:nazar:

alkışlarım alkisalkisalkis
kıt gecinen bi ailenin tek basına diğer kardese kombi alması bütçeyi zorlar
4 kardeslermiş keske ortak alsalardı o zaman kimse sıkıntı çekmezdi
ve arkadas kombi parasınında her ay ödendiğine inanmıyor eşinin hesabını gizli saklı
yapmasından dolayı inanadırıcı gelmiyor haklı derim

ne derler bi elin 5 parmağı bir değil 4 kardeşler ama hepsi birbirinden farklı. sen burda gaza gelip eşine patlama bence gaddarlıktan kastım buydu evlilikte bu tarz şeyler olabilir gün gelir senin kardeşinin annenin babanın ihtiyacı olur allah kimseyi kimseye muhtaç etmesin ama dünya hali başımıza ne geleceği belli olmaz

eğer kendiniz maddi olarak güç durumda olmasaydınız kardeşe yardım etmek tabi ki çok doğru birşey,ama diyorsunuz ki zor durumdayız,o zaman bence de çok yanlış eşinizin yaptığı,hele de sizden habersiz yapmış,ne olursa olsun eşler birbirinin gelirini giderini bilmelidir,benim içim hiç rahat olmaz paranın nereye harcandığını,ne kadar paramızın olduğunu bilmezsem,bu eşe güvensizlik değil kesinlikle,ama kendim de birey olarak hesaba katılmak isterim.

X