Ltfen yardm edin

ne demek istediği ortada arkadaşım neden anlamak istemiyorsun; seni üzmeyecekse tercüme edeyim.-
bitti; bitiririm bak ayağını denk al,kalırsın ortada, benı kaybedersın.ben degerlıyım ve bıtırebılırım sen bıtıremezsın.

seviyorsan sus otur; sen zaten gidemezsın bunu bıldıgım için bidaha kavga çıkarmaman ve herhatamı kabullenmen lazım. susacaksan kal.

üstünü örtüyor seni seviyor ama muhtemelen çapkınlık yapmayı sevıyor ve yıllar içinde durulacak. bu zamana kadar saf saf evlılıgını yaşamanı ıstıyor. akıllı olmanı işlerıne taş koymanı ıstemıyor.

senii sevip sevmediğinimi merak ediyorsunuz,bir süre için bir yakınınızın yanına gidin mesela ailenizin...sizin yokluğunuzu hissetmezse arayıp sormazsa merak edip anlayınki onun için bitmişsiniz....allah kolaylık versin....onu rahat bırakmanızı istemiş sizden,seviyorsan kal ama bana karışma demek istemiş gibi geldi bana,,,,

ya bu erkekleri bu hale getiren yine biz kadınlar...
şımartıla şımartıla adam olduklarını zannediyolar..
Sana bir insan ne kadar değer veriyosa sen de ona o kadar değer ver...
Unutma ki "herkes hak ettiği hayatı yaşar"...

"sucluda bagirmista,sucsuzun odunu koparmis" durumu
ne demek seviyorsan sus otur..
bence "ben sevmiyorum felik felik gezerim, sende seviyorsun evde bunlara boyun eg otur" demeye getirmis..
sizde bunu kabul eder gibi,suclu gibi davraninca dahada abartmista abartmis..cunku isine gelmis
ben sana kustum sende bana karisma demek istiyor..
neden ezdiriyorsunuzki kendinizi?
facebookta mesajlari yakalanan siz deilsiniz...
dayak atanda siz deilsiniz...
bence uzerine dustukce dahada hawalara sokacaksiniz..her iflas eden bunlarimi yapiyor..
iflas ettiyse isini kurtarmaya bakmasi gerek facebookunu dusunmesi degil...

canım papatya arkadasın dedıgı gıbı sende konusma zamana bırak o yokmus gıbı yaşa sımdı ıkınızınde sınırlerı yıprandı bı zaman sonra tekrar konusmaya dene baktın olmuyo ozaman bazı seylere baslayabılırsın sakınewı sen terketme adamın yaptıgı butun kabahatler senın uzerınde kalır oda tereyagı gıbı uste cıkar gıdecekse ogıtsın dırayetlı sabırlı ol bız senın yanındayız

Yaptığından pişman olduğunu ve birdaha yapmayacagını ve bunu yapabılecek bırı olmadığınıda bılıyorum. Cokmu bagırdım gecenın bır vaktı cokmu ustune gıttım dıyorum. Adam zaten ıflas etmıs kotu durumda dıyorum kendıme.

Şimdi istiyorsun ki biz sana, eşin seni seviyor, sana kapris yapıyor, bak üstünü bile örtmüş bu sevgi işaretidir falan diyelim. Böylece içinde olmasını istediğin ama gerçekte malesef ki olmayan bir şey istiyorsun.
Canım kusura bakma ama eşin seni kafasında bitirmiş, Yani bilemiyorum ama sen yaklaşmaya çalıştıkça itiliyorsun onun tarafından. Lütfen kendine çeki düzen ver ve bütün olanları tekrar gözden geçir. Buradaki arkadaşlar sana gerekeni zaten söylemişler, sen bu tavizi verirsen inan bu olay pişirilip pişirilip önüne yıllarca konur.

çok üzüldüm durumunuza,sevginizin büyüklüğüne hayran oldum.anladığım kadarıyla çocuk yok eşiniz sizi sevmese teyzesinden çıktığınızda sizi evinize götürmezdi.ama sevmesi size şiddet uygulamasını ve başka bir kadına randevu verdiği gerçeğini değiştirmiyor yazıkki.sizi cezalandırıyor,susarak, sizde susun konuşmayın hatta alın yatağınızı başka odaya yerleşin ne zaman kendi fikrince sizi affederse o gelsin sizin yanınıza.boşanma taraftarı değilsiniz anladığım kadarıyla ama bilinki bundan sonraki yaşamınız bundan farklı olmayacak eşinizin şuan sizden aldığı mesaj"seviyorum,ne oluyorsa olsun kalıyorum" bu demektirki herşeyi saklamadan yapabilirim yada saklarım aman ne olcak nede olsa gitmez olacak canım .bunu kafana yerleştir.umarım eşin en kısa zamanda gelip özür diler gene eski mutlu günlerinize dönersiniz. :teselli:

Size tavsiyem: kendinizi bu olayin icinden siyirin ve bu yasanan olaylara 3. bir sahis gibi disaridan bakin...
Bu olayi yasayan o kadin hakkinda ne düsünürdünüz? Ve ona ne gibi tavsiyelerde bulunurdunuz?
Bu sekilde dogru karari verebileceginizi umud ediyorum...
Su an size beyniniz onu sevdiginiz icin onu affedebilmek icin oyunlar oynuyor; kendinizi de suclu göstererek; esinizin yaptigi adilige gerekceler uydurarak...
Halbuki ne olursa olsun; sizin cok büyük bir sucunuz dahi olsa onun asla size siddet uygulamaya hakki yok!!!
Suclu gibi susup oturmasi gereken siz degilsiniz; O!
Esiniz suc bastirarak sizde sucluluk duygusu olusmasi icin cabaliyor...ve basariyor da...
Esinizin oyununa gelmeyin lütfen! Affedip affetmemek size kalmis...ama haksiz oldugunu anlamasini saglamalisiniz...suclu gibi arayi düzeltmeye calisan siz olmayin; o gelse bile siz hatasini kabul etmeden özürler dileyip af dilemeden kabul etmemeniz gerekirken, neredeyse siz gidip özür dileyecek durumdasiniz...
Yapmayin; kendinizi bu kadar asaglatmayin...
Kendinize önce SIZ deger verin ki karsinizdaki de versin...

yazdıklarından üstüne çizgi çekemediğini anlıyorum canım.kolay değil tabii.ama biraz uzaklaşmanda fayda var.bir yakının yanına yada ailene gitmen sana iyi gelebilir kısa süreli bir tatil yap kafanı toparla.biraz zaman ver hem kendine hem ona.bakalım zaman ne gösterecek döndüğünde sen ona o sana karşı nasıl olacaksınız...
tabi şiddet ve teyzesinin ağır lafı yenilir yutulur değil...pardon ama sizin cinsel hayatınızı o nerden biliyo onu anlamadım?nasıl üstüne vazife edindi bunu bilemedim kalakaldım...teyzeye benden koca bir yyuuuuhhhhhh

malesef bu boşanma sözü , fikri, sinir anında söylenen bir söz değil..

eğer sinir anında olsaydı inanın devamı gelmezdi..

bir kavgayla, sevgi saygı küle dönüşmez..

bir birikim vardır mutlaka..

işiniz, aklınız var..

bu adama muhtaç değilsiniz.. bu adama muhtaç olduğunuz tek şey sevgi..

bu sevgi olmasada ,hayatta dimdik durabilirsiniz..

önemli olan karşılıklı sevgidir.. unutmayın..

size acı veren sevgiyi çıkarıp atın..

ha diyosanızki yapılanları unuturum,

eski sevgiliye çekilen mesajların masum olduğuna inandığım gibi ,

bu kadının eşime ahmedim demesinin, buluşma kararları almasının , ben bunu öğrnediğimde sinirlendiğimde de eşimin beni haırpalamasının , teyzesinin de beni eve bırakmasını istemesinin masum olduğuna da inanırım derseniz... devam edin..

eşiniz size daha çok masumluklar yapar emin olun..

Size sevgi, saygı gösterdiğinizi söylemişsiniz ama benim görebildiğim bir tek şey varki afedersiniz ama eşiniz çok pişkin bir adam. Yaparım ederim yanıma kâr kalır hesabı davranıyor.

Adam eski beraber olduğu kadına mesajlar atıyor bunu masumane olarak size yutturuyor, O kadar rahat ki facebook mudur herne haltsa işte oradaki yazışmaları zaten allahlık üstüne birde şiddet görüyorsunuz... İş sıkıya geldimi bitti yok annenin evine bırakacağım seni bilmem ne...Ya boynunu büker oturursun yada pılını, pırtını toplar sessizce gidersin hesabı.

Sevgi denilen illet bu kadar bencil olabilir mi sizce? Hep banaa, hep banaa, hep bana diyebilir mi seven insan?

Eşinize boşanmayı kabul ettiğinizi varınız yoğunuz ne varsa ortak paylaşacağınızı sizinde hakkınız olduğunu söyleyin bakalım. Neyi var neyi yok satmazsa bende namerdim. Şimdiye kadar hiç bir şey talep etmediğiniz için iyiydiniz ama bunu dile getirdiğinizde siz artık kötü biri olacaksınız.

kardeşim sendede ne sabır varmış yaa! nasıl kaldırdın bunca sözü dayağı hakareti! Valla sabırlısın maşşallah...sırf bu adamı sevdiğin için sabrediyorsun, ama bu iş iki yoldan birine mahkum; ya ayrılırsınız, herkes kendi yoluna...ya da sen alttan ala ala alamayacağın bir noktaya kadar gidersiniz,ama hep kendinden verirsin, kendini bitirirsin...

arkadaşım insanlar neden boşanır söylermisin bana
bu onursuzluk nedir
aldatıldın
yok sayıldın
dayak yedin
evinden yollandın ve hala ne yapayım diyorsun

Dün akşam annem telefon açmış eşime ve konuşalım kızım çok yorgun ve üzgün görünüyor demiş. Akşam eve geldi ve bana yarın annemin geleceğini ve herşeyi anlatacağını söyledi. Ben zaten hasta olan annemi üzmemek adına konuşmak istemedim hiç ama o "hayır gelecekler bende herseyi anlatacağım " dedi. Sabah annem geldi ve 5 saat konuştu bizimle. Hiç durmadan istemiyorum artık dedi. Aslında bir ceviz kabuğunu doldurmayacak binlerce her insanın yapabileceği hatalarımı söyledi. Akşam işten 30 dk geç kalmam vs... Hiçbirşey söyleyemedim sadece ağladım. Benim çalıştığım 400 kişilik şirkette parmakla gösteriliyorum hanımefendiliğim ve namusumla. Öyle şeyler söylediki "ne kıskançlığım kaldı ne huysuzluğum". Sadece yalvardığımı hatırlıyorum. Günlerdir yemek değil su bile içmiyorum. Konuşacak gücüm zaten yoktu. Annem gidene kadar hep olmaz dedi. ıstemiyorum çok kıskanç dedi bana bir hafta önce iyiki benimle evlendiğini söyleyen adam. Annemi bırakmaya gitti. Annem çıkmadan bana yalvardı öyle acıyan gözlerle baktıki keşke artık yaşamasam dedim. Yuvamı yıkmamak adına şu yaptıklarım biliyorum herkese onursuzluk gibi geliyor ama bana kendimi suçlu hissettirmeyi çoktan başardı bile. Annemi bırakmaya giderken yolda ona "bakarım eğer huzurlu olmayı başarırsak tabiki yuvam yıkılsın istemem. Ama benden hiçbirşey beklemeyin.Ona koca olmamı yada konusmamı ıstemeyin. Bana susucam beklicem dedi bakalım ne kadar seviyor demiş.

Ben herşeyden önce kahretsin ki sevdim bu adamı. Seviyorum yuvamı yıkmak istemiyorum. Zaten çok berbat bir çocukluk geçirdim. Yuvamda mutlu olmak istedim hep. Belki geçmişimdeki hatırlamak bile istemediğim acıların etkisiyle sinirli biri oldum. Ama her sinirim de bir sebep vardı. Sadece dozunu ayarlayamadım sanırım kontrolümün. Şimdi benim bu susmam bir süre konuşmamam biliyorum ki beni de iyileltirecek fakat o geç gelmelerini beklemek beni bitiren öldüren. Çok korkuyorum ruh halim bu kadarını kaldıramayacak diye çok.

iste simdi susup oturucan sonra bir ömür boyu yedigi her halti sineye cekeceksin bunun baska bir aciklamasi yok
ben her istedigimi yaparim sen sususp oturacaksin

canım senin adına çok üzüldüm ama eğer eşin bir anlık öfkeyle bunları söyleyip sonra barışsaydınız affet onu evliliğine devam et derdim ama eşin her sözünü bilinçli bir şekilde söylüyo ve bunlar hoş laflar değil
ezdirme kendini ondan özür bekle dik dur karşısında

Dün akşam annem telefon açmış eşime ve konuşalım kızım çok yorgun ve üzgün görünüyor demiş. Akşam eve geldi ve bana yarın annemin geleceğini ve herşeyi anlatacağını söyledi. Ben zaten hasta olan annemi üzmemek adına konuşmak istemedim hiç ama o "hayır gelecekler bende herseyi anlatacağım " dedi. Sabah annem geldi ve 5 saat konuştu bizimle. Hiç durmadan istemiyorum artık dedi. Aslında bir ceviz kabuğunu doldurmayacak binlerce her insanın yapabileceği hatalarımı söyledi. Akşam işten 30 dk geç kalmam vs... Hiçbirşey söyleyemedim sadece ağladım. Benim çalıştığım 400 kişilik şirkette parmakla gösteriliyorum hanımefendiliğim ve namusumla. Öyle şeyler söylediki "ne kıskançlığım kaldı ne huysuzluğum". Sadece yalvardığımı hatırlıyorum. Günlerdir yemek değil su bile içmiyorum. Konuşacak gücüm zaten yoktu. Annem gidene kadar hep olmaz dedi. İstemiyorum çok kıskanç dedi bana bir hafta önce iyiki benimle evlendiğini söyleyen adam. Annemi bırakmaya gitti. Annem çıkmadan bana yalvardı öyle acıyan gözlerle baktıki keşke artık yaşamasam dedim. Yuvamı yıkmamak adına şu yaptıklarım biliyorum herkese onursuzluk gibi geliyor ama bana kendimi suçlu hissettirmeyi çoktan başardı bile. Annemi bırakmaya giderken yolda ona "bakarım eğer huzurlu olmayı başarırsak tabiki yuvam yıkılsın istemem. Ama benden hiçbirşey beklemeyin.Ona koca olmamı yada konusmamı ıstemeyin. Bana susucam beklicem dedi bakalım ne kadar seviyor demiş.

Ben herşeyden önce kahretsin ki sevdim bu adamı. Seviyorum yuvamı yıkmak istemiyorum. Zaten çok berbat bir çocukluk geçirdim. Yuvamda mutlu olmak istedim hep. Belki geçmişimdeki hatırlamak bile istemediğim acıların etkisiyle sinirli biri oldum. Ama her sinirim de bir sebep vardı. Sadece dozunu ayarlayamadım sanırım kontrolümün. Şimdi benim bu susmam bir süre konuşmamam biliyorum ki beni de iyileltirecek fakat o geç gelmelerini beklemek beni bitiren öldüren. Çok korkuyorum ruh halim bu kadarını kaldıramayacak diye çok.

sana ne diyeceğimi bilemiyorum,birde yalvardınmı böyle bir adama?canım bundan sonra hayatın susmak ve onu alttan almakla geçecek!buna hazırlıklı ol!

ya ben anlamıyorum nasıl oluyorda bu yaptıklarına rağmen sevmeye devam edebiliyorsunuz,adam ailene bile seni istemediğini söylemiş,açık açık söylemiş bunu?neden seni istemeyen biri için bu kadar çok gururunu ayaklar altına alıyorsun?sence onun için bu yaptığın değermi?kendi kişiliğinden taviz veriyorsun..sinirlerin kaldırmayabilir,kendini yıpratırsın?

Kendimi suçluyorum. Evliliğe alışamadım 5 ayda sinirli mi davrandım diye onun bu kötü günlerinde destek olmadım diye. Son bir çabayı hakediyor diyorum içimden. Sadece şu bekleme dönemimde ne yapacağımı nasıl davranacağımı bilmiyorummmm

cnm okurken çok üzüldüm
yazından anladğm eşinin gözü dışarda ne demek başkalarıyla yazışmak
suçluyken nasıl zeytinyağı gibi üste çıkabiliyor ayıbını örtmek konuyu saptırmak içinde kendine vurmuş
sana neden vuruyor sen bunu kabul ediyormusun
o teyzesinide çok ayıpladım
ona mı kalmış kız oğlan kız olmadığın o bunu nerden biliyor
bu sır olmalıydı eşinle senin aranda
kesinlikle sen suçlu değilsin ii bile sabretmiişsn eşinin başka kadınlarla konuşmasına
kendini suçlu görme sakın
bi düşün istiyormusun sen bu adamı bundan sonraki hayatında

neden kendini suçluyorsun
yazmadığın seylermi var canım
bak arkadaşlarda söylemiş

bu adam kendini haklı çıkararak suçlu senmişsin gibi gösteriyor herkese sen bile suçsuzken suçlu olduğuna inanmışsın
saana resmen şunu diyor ben herşeyi yaparım sen susacaksın oturacaksın aşağı kabul edersen otur diyor
senin onu sevdiğindende emin bunun için böle resti çekebiliyor

böle devam edebilirmisin hayatının geri kalanında

o bayan arkadaşlarıyla bekar gibi muhabbetler yapacak sen susacaksın bi düşün susabilirmisin

çok şey yazdım kusura bakma arkadaşım ama çok sinirlendim

X