Lütfen !!! Acil hormonlar !!! Androstenedion yüksekliği ?!

Hayalayah

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Ekim 2020
151
10
22
1-4 Delta androstenedion hormonum yüksek çıkmış . 20 yaşındayım serbest testesteronumds yüksek çıkmış bunlar ne demek oluyor ? Adetim düzenli ultrasyonda hiçbir sıkıntı çıkmadı sadece vücudumda tüylenmeler var .

Çok teşkkürler en kısa zamanda randevu alacağım. Bu hastalık hakkında bir bilginiz mi var mı acaba

Ben klasik kah hastasiyim gec baslangiclida hormon dengesizligi adet duzensizligi gebe kalamamak falan oluyor diger ayrintilari bilemiyorum

Bu hastalıkta bu hormonlar mı yüksek çıkıyor ? Şükür adet düzensizliğim yok ama korktum biraz internetten de okudum 😔

Kilo artisi varsa o insulin direncine baktirin mutlaka ,yumurtalik tembelligi olabilir herkesin adeti bozulmaz ultrasonda gorunmeyebilir

Kilo artışım yok yediklerime bakılırsa iyi düzeyde içimi rahatlatan şeylerden biri buydu tüylenmelerim ben doğduğumdan beri vardı aslında birçok kez hormon testleri yaptırdım ulltrasyon çektirdim hiçbirinde bugüne kadar sıkıntı çıkmadı endokrinoloji kadınsı kıllar ve tüylenmeler genetik dedi 3 yıl sonra lazer yaptırdım bazı bölgelerimden memnun kaldım bundan yaklaşık 2 yıl önce böbreklerimde büyüme çıktı ancak sorun yaratmaz durmuş dediler 2 hafta öncede genel kontrol ve tekrardan içim rahatlasın diye hormon testi yaptırmak istedim sonuç bu :KK43:(( bu arada sırtımda da akneler çoğaldı 2 hsftadır antibiyotik tedavisi görüyorum umarım sonuç alırım sırtımdaki sivilceler sınav stresinde bata artmıştı ama geçmemiştiler çok teşekkürler cevaplarınız için

Bu konuyu biraz kafama taktım gittiğim doktordan randevu bulamıyorum başka doktordan mı alsam acaba ?

X