Lütfen acil yardım edin

Dmlaaaa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2022
15
-161
26
2 gün önce mutfakta dev bi hamam bocegi gördüm evimiz bahçe katı dışarıdan geldiğini düşünüyorum.. tam oldurucektim ışığı açtığım gibi mutfak dolabının altına girdi dolapların arkasına felan girmiştir 2 gündür çamaşır suyu mutfağa döküp uyuduğumuz odanın kapısını kapatıp korkudan altını bezle kapatıp uyuyorum gece bazen çıkmışmi diye kontrol ediyorum ama yok ne yapmam lazım lütfen yardım edin dev gibiydi şimdi bu evin içinde uremeyede başlar ne yapicam yardım edin çok korkuyorum 🥺

2 gün önce mutfakta dev bi hamam bocegi gördüm evimiz bahçe katı dışarıdan geldiğini düşünüyorum.. tam oldurucektim ışığı açtığım gibi mutfak dolabının altına girdi dolapların arkasına felan girmiştir 2 gündür çamaşır suyu mutfağa döküp uyuduğumuz odanın kapısını kapatıp korkudan altını bezle kapatıp uyuyorum gece bazen çıkmışmi diye kontrol ediyorum ama yok ne yapmam lazım lütfen yardım edin dev gibiydi şimdi bu evin içinde uremeyede başlar ne yapicam yardım edin çok korkuyorum 🥺
Dışarıdan gelmemiştir, evin içinde bir yerlerde de yuvaları vardır bence.

İlaçlatın, ama ek olarak evde duvarlarda, yerlerde bulduğunuz bütün delikleri silikon tabancasıyla silikon kaplayarak kapatın. Deliklerden dışarı çıkıyorlar genelde.

Disarisan gelme ihtimali yuksek. 3.kata kadar tirmandigina sahit oldum. Banyoda gider varsa mutlaka birseyle kapatin.

Dolap altlarina bocek ilaci sıkın. Bahceniz apartmana ait ortak alan ise belediyeye haber verin, ilaclama yapsinlar

Raidin o böceklere özel kapsülleri var görme ihtimaliniz olan yerlere koyun yazı rahat geçirin. İçinden 6 tane çıkıyor.

Jel hamam böceği ilacı var. Biraz fiyatlı ama çok uzun süre kullanabileceğiniz bir ilaç. Şırınga ile geliyor, birer damla koyuyorsunuz evin belli yerlerine, onu yiyen böcek yuvada ölüyor, öleni yiyen diğer böcekler de ölüyor. 3 nesli öldürüyor böylece. Biraz vahşet bir şey ama en temiz çözüm o. Deneyebilirsiniz.

Birde korkmayin, hamam bocekleri insanlari isirmiyor. Leş ile beslendigi icin hastalik tasima ihtimali yuksek ama ben 28 senedir(oturdugum semt jeotermalli ve hamamboceklerinin önüne gecilemiyor) hasta olmadiysam kimse olmaz. Açıkta yiyecek birakmayin. Baca kapagini ittirip yatak odasina girebiliyor, banyo giderini bezle kapatıp kapak takmama ragmen kaldirip cikiyorlar. En iyisi gordugunuz yerde ilaclamak yoksa kurtulamazsiniz, camasir suyu fayda etmez

Hamamböceği dediğiniz siyah parlak sert kabuklu olan mı yoksa kahverengi olan mı?

Siyah parlak olan tam bir baş belası. Çok hızlı ürüyorlar. Eğer evde yuva yapmışsa kendiniz kurtaramazsınız. Ilaclama şirketi ile anlaşmanız gerekir.

Eğer evde yuva yapmamışsa korkmaya gerek yok. Kendiniz böcek ilacı ile halledersiniz.

Geceleri çıkarlar yerlerinden. Gündüzleri yok olurlar.

Size tavsiyem gece saatlerinde mutfağa baskın yapmanız. Eğer mutfağa yuva yapmışsa geceleri gezerken yakalarsınız. Ona göre bi çözüm bulursunuz.

Tablet alın .o belki gitmiştir ama bir diğeri gelir kenarda bulunsun tablet

Çok yakın zamanda annemin evi için bu dertten muzdariptim ben de bir tane gördüm ama o gecemi kabus etmeye yetti.

Bayer maxforce aldım şırınga şeklinde o günden sonra henüz rastlamadim umarim kökleri kurumuştur.

Bizim yazlıkta bahçeden çok girerlerdi. Her şeyi denedim. En başarılısı Raid hamam böceği yemi. Kesinlikle tavsiye ederim.

gorurseniz sakin öldurmeyin, oldurdugunuz an yuzlerce yumurta birakiyorlar.
ilaçlama şirketi arayin gelsin evi ilaclasinlar.

konuyu okudukçada içim çekiliyor ya resmen, nefret ederim kendilerinden.
yaşadigim yerde de cok fazla evleri falan basiyorlar çok şukur henuz bizim evde gormedim.
geceleri ortam basmaya falan gidiyorum ama yok daha.
ben banyo giderlerinin kapaklarina buzdolabi poseti sarip giderlere naftalin koydum, kapaklar posetli oldugundan hem naftalin kokmuyor hemde gelirsede eve cikamaz.
balkon giderlerinde dahi kapaklar posetli.
evi surekli sirkeli suyla siliyorum, sirke sevmezlermiş.

Temas anında öldüren böcek ilaçlarından alın. Bahçe girişlerine böcek yapiskani sürün. Ama ilaçlatin. Hamam böceği gordummu birkaç gün kendime gelemem. Anlıyorum yani sizi... Eskiden oturduğumuz sokaktan tüm apartmana çıkardı. Korkudan merdivenden falan inemezdim:KK43: evde klima aciyordum. Soğuk kanlı olduklari için gelmiyorlar soğuğa

Bi kac ay once bende ayni dertten muzdariptim piskolojim bozulmuştu adeta.
A101 den hamam böceği ilaci aldim spreyli olan onu evin her deliğine sıktım 4 saat eve girmedim sonra geldim evi havalandirdim.
2 gun boyunca evi silmedim ben bir tane hamam böceği sandim ama 5 6 tane ölü hamam bocegi buldum.
Ha birde hamam böceği tableti alin evin belirli yerlerine koyun oda etkili

daha önce oturduğum 5.kattaki evimde ne çok vardı
çamaşır suyu ıslak zemin bayırlıyorlar
hem tablet aldım hemde eczaneden şırınga ile sıkılan ilaçlardan
korkmayın eczaneden temin edebilirsiniz
yada ilaç satan yerlerden
yine çözüm olmazsa ilaçlama şirketi

X