Lütfen bakın hanımlar ..Sevgilim bana Suriyeli olduğunu itiraf etti 😢uzun süre benden saklamış..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Astoria eğer konu gerçekse ki öyle olduğunu farz ederek yazdım. Mevzu evlilik olunca biraz düşünmek gerekiyor. Zira evlilik gerçekten çok zor. Ailelerin sorun haline getirdiği farklılıkları bir ömür boyu sırtlanacak kadar güçlü bir psikolojiye sahip değil herkes. Bu yüzden düşünerek karar verilmeli ki yorumum da bu yönde oldu.

Ben Suriyeli vurgusuna takılmadım bile yorum yaparken. İtalyan da olsa aynı yorumu yapardım. Aradaki faşist ve itici yorumları görmezden gelmeye çalışıyorum sinirim bozulmasın diye.

Orası öyle tabi ki, sırf Suriyeli vs olmasını da geçtim Türk olup farklı bölgelerde yetişen insanların arasında bile ciddi sorunlar olabiliyor. Güneydoğulu bir aile ile Egeli bir aile belki ciddi sorunlar yaşayabiliyor ya da aynı bölgeden olup mezhep farklılıkları olabiliyor bunları yadsıyamam. Ben konu sahibinin yazım tarzından irite oldum daha çok.

Suriyeli nasıl yetistirmis kendini ya helal olsun:)
Bizim buralarda suriyeliler ellerinde telefon kulaklıksiz muzik dinleme levelindeler henuz:)
Bizim mahalleye apaciler dusmus demek.
İnsan olsun önemli olan o.
Suriyeli diyince hepimizin gözunun onune gelen tip aynı.
Size normali denk gelmis demek.

Orası öyle tabi ki, sırf Suriyeli vs olmasını da geçtim Türk olup farklı bölgelerde yetişen insanların arasında bile ciddi sorunlar olabiliyor. Güneydoğulu bir aile ile Egeli bir aile belki ciddi sorunlar yaşayabiliyor ya da aynı bölgeden olup mezhep farklılıkları olabiliyor bunları yadsıyamam. Ben konu sahibinin yazım tarzından irite oldum daha çok.

O irite eden yanı görmezden geliyorum hatta yorumlarda beni irite eden daha çok cümle var ama bu zihniyet değişmeyeceği için kendimi yormuyorum bile. Bazı insanlar maalesef eğitilemez durumda.

Az evvel oğlumla marketten çıkarken Suriyeli bir aile gördüm. Çocuğun ayağında ayakkabı yok neredeyse yarı çıplak. Gerçekten ayakkabısı yok mu bak eğer var da çocuk sefil görünsün diye giydirmiyor iseniz bunun vebalini ödeyemezsiniz dedim. "para istemiyoruz çocuğun küçülmüşleri varsa onları verin sadece" dedi. İçim parçalandı. Eve gittim ne kadar kıyafet varsa doldurdum çantaya. Bir valiz dolusu bazısı hiç giyilmemiş kıyafet ve ayakkabı aldım bir çift.

Ben çocuğa ayakkabıyı verirken bir tane kokoş geldi arkadan. "new balance ayakkabıyı bunlara niye veriyorsun" dedi. Yemin ediyorum o an gözümden alev çıktı. O ayakkabıyı iki yaşında Suriyeli çocuğa layık görmüyor. "sana ne" diye çemkirdim çekti gitti. Farz edelim bu ailenin hiç ihtiyacı yok beni de bir güzel keklediler. Eee? Ya aksi gerçekse. Ben o yarı çıplak çocuğu görmezden gelirsem kandırılma korkusuyla...

Hala ellerim titriyor o insanlıktan nasip almamış yaratığa daha fazla neden çemkirmedim diye sinirleniyorum. Oğlum vardı yanımda susmak zorunda kaldım. Bu başlıkta da onun gibi düşünen tipler var işte.

Benim abim de eşiyle tanıştığında irakli (kuzey irak)olduğunu söylememişti her ne kadar Türkçesi aman aman olmasa da bizim gelin çakmamıştı ama elbette abimin kötü niyeti yoktu,Kürt olduğumu bilirse beni istemez diye düşünmüştü ama tabi ki sorun olmadi şuan evliler 2.5 yaşında yeğenim var. Bazen kültür farkı sinir etsede idare ediyorlar.

Ben burda evlilik için kürt terrcih etmem demisim.Beni şikayet edip banlatmislar kurd vatandaşlar.Boyle de fenalar kendileri.Iste buyuzden kürtleri tercih etmem evlilikte.Genel olarak bir sorunum yoktu ama bu fena hal ve hareketleri insanı soğutuyor.

Bak suriyelilere okadar laf ediliyor.Burada suriyeli olmadığından kimse birşey demiyor.Bak bu suriyeli de kendisini gizlemiş okadar itilmiş kakilmışlar ki..Bu topraklardaki diğer azınlıklar gibi rahat edememişler.Hos ben de çok sevdiğimden değil ama azınlıksa bunlar da azınlık.

geçenlerde annemde markete giderken Suriyeli galiba genç bir kızcağız görmüş dışarıda oturuyormuş kucağında küçücük bebek ayağında çorap yok diyor.
Neyse marketten dönerken bayanın yanına gitmiş bebeğin ayaklarına dokundum ki buzz gbiydi dedi.
Eve geldi bna anlattı içime birşey oturdu o an öyle dayanamadım iyi ki bn görmedim o bebeği.
Şans bu ya annmlerdeydim oraya da 2 çekmece kızım için kıyafet bırakırım herzsmn yedek çorbalar patikler içkililer kazaklar hırkalar.
Yemin ederim tüm çekmeceleri boşalttım topladım götür ver lütfen dedim.
Evimde olsaydım daha fazlasını verirdim.:KK43:

Ben burda evlilik için kürt terrcih etmem demisim.Beni şikayet edip banlatmislar kurd vatandaşlar.Boyle de fenalar kendileri.Iste buyuzden kürtleri tercih etmem evlilikte.Genel olarak bir sorunum yoktu ama bu fena hal ve hareketleri insanı soğutuyor.
Onlarda sıraya dizilmiş seninle evlenmek için can atıyordu zaar he mi ?
Niye evlenemedigin konusunda şimdi emin oldum senin.

Hanımlar merhaba
Şuan o kadar karışık hisler içerisindeyim ki, nasıl bir düşünce içerisinde olmam gerekiyor kestiremiyorum. Biraz uzun olacak ama lütfen sonuna kadar okuyun. İçimdekileri döküp biraz olsun rahatlamak istiyorum.

Bundan önce uzak akrabalarımdan bir sevgilim oldu, değer verdim ama görmedim. Aldatma, hakaret, psikolojik şiddet hepsi vardı. Nefret ettim ve ayrıldım peşimden koştu ama asla kabul etmedim.

Uzun bir aradan sonra hayatımda ilk defa aşkı tattım. Üniversitede aynı kampüste farklı bölümlerdeydik. o mezun oldu ben hala üniversitedeydim. Mezun olduğu bölümde iş aramaya başladı, bulamadı, bulana kadar düşük ücretli bir işe girmek istediğini söyledi. Küçük bir manavda çalışmaya başladı.

Annemle tanıştı annem onun karakterini beyefendiliğini her şeyini çok sevmişti .Artık ciddi düşünmeye başlamıştık. Tek sorunumuz maddi durumuydu hiç birikimi olmadığını söylemişti. Biraz para biriktirip öyle ailemin karşısına evlilik için çıkıp ikna etmeye çalışacaktık. Ben de atanırım atanamazsam da küçük bir iş bulurum ikimiz de çalışırız zamanla hallederiz diye düşünüyordum.

Bana Hataylı olduğunu söylemişti. Bir Türk soyisimi söyledi. Ailesinin de Kilis’te yaşadığını söyledi. Konuşması, hareketleri, kıyafet tarzı görünüşü tam bir Türk. Hiçbir şekilde Suriyeli olduğunu fark etmedim. Aklımın ucundan dahi geçmedi. Sosyal medya kullanmıyordu. Telefonu hep kilitsizdi istediğim zaman bakıyordum ama zaten Türkçe kullanıyordu. Arkadaşları da Türk’tü.

DÜN BULUŞTUK. BANA KENDİSİNİN SURİYELİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ
Ben çok üzgünüm çok içimdekileri anlatamıyorum. 😢Eve gelip hastayım bahanesiyle yatağıma girip saatlere ağladım. Onu çok seviyorum. Ama aileme ne diyeceğim? Arkadaşlarıma me diyeceğim?
Yanlış anlaşılmasın lütfen ben ırkçı birisi değilim. (Lütfen siyasi tartışmalara girmeyelim siyaseti hiç sevmem sadece içinde bulunduğum durumu anlamanız için yazıyorum bunu) Ailem Mhpli ve milliyetçi bir ortamdan geliyorum. Ailem onun Suriyeli olduğunu duyarsa direkt üstünü çizecek.

Dün bu olaydan sonra hiç mesajlaşmadık. Bugün beni bir kere çaldırmış ama henüz ne diyeceğimi bilmediğimden açmadım. Onu çok çok seviyorum. Lütfen bana birşeyler yazın...
Bence bırakmalısın anlaşamassın ileride çok sorun olur yol yakınken vazgeç

Senin veya ailenin ırkçı olup olmaması böyle bir ayrım yapması kimseyi ırgalamaz..suriyeli biriyle evlenmek istersen evlenirsin evlenmek istemezsen evlenmezsin bu senin tercihin.Biz evlenmicez ki bize soruyorsun.Benim için iyi bir insansa fark etmez senin için edebilir.Herkes aynı değil.Seni anca burada yargılarlar(sitedeki kızların genel huyudur) kimse yardımcı olamaz

Irkcılık kasmanın anlamı yok.

Cocuk buraya gelmiş ama sermemiş. Üniversite bitirmiş. İş bulamamış kücük de olsa bi yere girmiş.

Daha ne ister ki insan

:ıslık:Diyecek laf bulamıyorum. Bulmuşsunuz sizi seven değer veren bir adam ırkı yüzünden bırakmayı mı düşünüyorsunuz? Eğer ırkla olsaydı bu iş hepimiz dünyanın en mutlu kadını olurduk..

Ben sizin neden kızdıgınızı anlayabiliyorum sorun Suriyeli olması degil size yalan söylemiş olması... Ve siz kafanizda onu hatayli olarak canlandirdiniz. Hatta soranlara da belki de Kilisliler dediniz. Şuan şokta olmaniz dogal. Sevgilinize yaptiginin yanliş oldugunu soyleyebilirsiniz.

dürüst biri olsa sana baştan açık olurdu. ayrıca mhpli olmasıyla konunun bir alakası olduğunu düşünmüyorum chp li de olsa istemezdi. ben herşeyden önce evladımı başta kandırmış sonra durumu açıklamış birini damat olarak görmek istemezdim. dürüstlük çok önemli. yarın eşi çocuğu falan çıkarsa şaşırma erken evleniyor bunlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X