Lütfen bakın hanımlar ..Sevgilim bana Suriyeli olduğunu itiraf etti 😢uzun süre benden saklamış..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Irkçı biri olmayan haliniz mi bu? Bir insanı ırkı yüzünden yargılıyorsunuz hem siz hem aileniz ırkçısınız. Tanımış sevmişsiniz ister Suriyeli olsun ister Türk ister İtalyan ne önemi var bunun? Yıl 2019 hala bunların konuşuluyor olması gerçekten utanç verici. Eğer bahsettiğiniz kadar çok sevseydiniz bu durum umurunuzda olmazdı. Siz hayatınızdaki erkeği sevmiyorsunuz önce bunu kabullenin. Arkadaşlarınıza ne diyeceğinizi düşünmüşsünüz üstüne pardon onlara ne? Gerçekten dert mi ettiniz bunu?

m.ö 300. yılda yaşamıyoruz. bir topluma ait insanlarız belli çevremiz belli kültürümüz var. mesele öyle aman canım nolacak denecek bir konu değil adam önce söylemiyor suriyeli olduğunu demek ki önce kendi utanıyor. en başından bilse hanım kızımız belki hiç tercihi bu yönde olmayacaktı bu yaptığı sahtekarlık değil mi? ayrıca insanlar tek başlarına evlenmiyorlar bu adamın ailesi annesi babası kardeşleri var. bayramda hadi suriyeye gidelim diyecek belki. en başından bunların konuşulup net karar verilmesi lazımdı böyle kalp kırıklığı ile değil. göze alınacak şeyler öyle basit değil bence.

Suriyeli olsa ne olucak Amerikalı olsa ne
Adam olsun insan olsun
Sen ona bak

biraz şöyle olmuş ben önce kendime aşık edip bağlayım sonra söylerim nasılsa aşık olunca kabul eder ne yazıkki ailelerlede evleniliyor büyük konuşmayım ama sıkıntı onlar daha kabile gib iyaşıyorlar uyum sorunu olur

Sizinki yine iyi, benim flört ettiğim adam İskoç olduğunu söyleyip, Suriyeli çıkmıştı. Ne söylediği adı ne de soyadı gerçekti. Gerçek ortaya çıktıktan sonra bile yalan olduğunu inkar ediyordu 🤦🏻‍♀️
" Kendimi İskoçya li hissediyorum " mu dedi ?

Ben senın ne demek istediğini anlıyorum. Suriyeli insanlarda genelde ağır bir Arap kültürü olur. Suriye ye iş için çokça gitmiş biri olarak yazıyorum. Ancak Arap kültürü derken bizim ülkemizde yaşayan Arap kökenli arkadaşlardan daha farklıdır kültürleri. O yüzden iyi düşün; yemek kültürleri, kadınlarla ilişkileri, çocuğa bakış açıları, evlilik kültürleri farklı olur. Ne kadar okumuş da olsak, evet kendimizi geliştiriyoruz ama hepimiz ailemizden aldığımız kültürleri bir sonraki nesile aktarıyoruz.

Bir diğer konu ailem milliyetçi demişsin. Bu milliyetçi kişiler için hassas bir konudur. Irak, Suriye gibi ülkelerin kültürleri bizim kadar köklü değil, milliyetçi düşünce yapısına sahip olan insanlar ülkesinde savaş varken mecburen de olsa göç eden kişilere çok iyi niyetli bakmazlar.

Aralarında çok fazla zaman geçirdiğim için söylüyorum. Kusura bakma biraz acı konuştum belki ama bunları hep düşün sadece duygularınla düşünme

Bu adam Alman ya da Amerikalı falan olsa, medeni oooo der hemen kıza yapistirirdik da bu suriyeliyi ne yapcaz???

Yalanla kurulmuş bir ilişkinin temeli ne kadar sağlam olabilir ki? Demek ki çok rahat yalan söyleyebiliyor bu adam ben onu çıkardım bu konudan.

Ayrıca egeli ve marmaralı insanlar dahi az olsa bile kültür farkı yaşıyorken ülke farkı olan biriyle kültür sorunu yaşamanız çok çok yüksek ihtimal.

Ben bana yalan söyleyen biriyle devam etmek istemezdim yoluma.

Suriyeli olduğunu duysam benimde dünyam başıma yikilirdi .. istersen istihareye yat...on yargim var evet sebepleri malum yazmıyorum yasak ..

Konu sahibi de siz de çok değişiksiniz.. Başka bir milletten olduğunu duysanız dünya başınıza yıkılır mıydı acaba?
Yalan söylediği için sorun olurdu evet bu isguzarlik çünkü önce aşık ediyor sonra kötü yanını söylüyor...ama özellikle Suriye li olması sorun olurdu... Benim kulturumde ülkesindeki savaştan kaçıp gelmek onursuzca yaşamaktır çünkü.

Ben burda evlilik için kürt terrcih etmem demisim.Beni şikayet edip banlatmislar kurd vatandaşlar.Boyle de fenalar kendileri.Iste buyuzden kürtleri tercih etmem evlilikte.Genel olarak bir sorunum yoktu ama bu fena hal ve hareketleri insanı soğutuyor.
Fena hal derken

Yalan söylediği için sorun olurdu evet bu isguzarlik çünkü önce aşık ediyor sonra kötü yanını söylüyor...ama özellikle Suriye li olması sorun olurdu... Benim kulturumde ülkesindeki savaştan kaçıp gelmek onursuzca yaşamaktır çünkü.
Onursuzca yaşamak mı? Dünyanın yarısından çoğu onursuzca yaşıyor o zaman. Çünkü nerede olursa olsun savaştan sivil halk zarar görüyorsa insanlar can havliyle kaçacak yer arıyor.. Her milletin iyisi kötüsü var. Bütün bir milleti de ölümden kaçtığı için onursuz olarak adlandırmanız ACIMASIZCA

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X