Lutfen bana akıl verin

kahve16

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2023
8
3
24
Arkadaşlar merhaba 2 yıllık evliyim ve 7 aylik bebegim var evlendigimden beri her haftasonu esimin ailesine gidiyoruz cumartesi gidip pazar gecesi eve donebiliyoruz hatta her seferinde 2 gece kalmamizi istiyorlar zorunlu hale geldigi icin sıkıcı bir durum oldu artik. Pazar gunu kahvaltiya gidip donsek ya da cumartesi gittik pazar oglen eve donsek diyorum asla kabul etmiyo esim illa gece donuyoruz. Kendi evime donebilmek icin surekli bi bahanem olmak zorunda ya yikanicak camasirim var diyorum ya evi temizlemem gerekiyo diyorum ki bunlari gercekten yapiyorum ama dile getirmek zorundayim yani. Kaynanama gittigimde egleniyorum aslinda ama her zaman evcimen biri oldum kendi evimi seviyorum herkes gibi kendi evimde rahatim. Onu gectim esimle asla vakit geciremiyoruz o da bu durumdan sikayetci degil ailesi darılmasın da benim ne hissettigim önemli degil. Artık her eve dönüsümüzde cok buyuk kavgalar etmeye basladik ikimizde tanistigimiz evlendigimiz gune pisman oldugumuzu soyluyoruz ama bosanmaya karar veremiyoruz. Evlenmeden önce hayatim cok renkliydi evlilikten de beklentim buydu ama hayal kırıklıgı oldu. Ister istemez eski hayatimi dusunup kiyaslayip daha da cıkmaza giriyorum. Esimle tek aktivitemiz avmye gitmek cunku vaktimiz sadece buna yetiyo. Bide ailesine kalmaya giderken cocukta oldugu icin cantalar posetler hazirlayip gidiyorum her hafta bavul yerlestirir gibi esyalarimla ugrasiyorum buda beni iyice bunaltti. Bana akıl verin lutfen

Aynı şehrin içinde neden gece kalıyorsunuz ki? Baştan bunu kabul etmek hata zaten. Öyle alıştırmışsınız şimdi arıza çıkarıyor olacaksınız. Çok istiyorsa kendi gitsin siz bikaç haftada bir kalmadan ziyaret edin. Zaten kavga çıkıyormuş bari siz istediğinizi yaptığınız için çıksın kavga.

Yuh ya haftada bir yemeğe gidin dönün evinize illa gidecekseniz kalmak nedir? İşiniz gücünüz olmuyo mu bu ne yani görev gibi. Benim kv her hafta izin gününde yemeğe çağrıyo ben bile artık bunaldım bazen diyorum anne yorgunsundur dinlen bi izin gününde de haftaya geliriz vs görev gibi hissetmeye başladım gidip yemek yiyip iki bardak çay içip kalkıyoruz çünkü home sweet home

Arkadaşlar merhaba 2 yıllık evliyim ve 7 aylik bebegim var evlendigimden beri her haftasonu esimin ailesine gidiyoruz cumartesi gidip pazar gecesi eve donebiliyoruz hatta her seferinde 2 gece kalmamizi istiyorlar zorunlu hale geldigi icin sıkıcı bir durum oldu artik. Pazar gunu kahvaltiya gidip donsek ya da cumartesi gittik pazar oglen eve donsek diyorum asla kabul etmiyo esim illa gece donuyoruz. Kendi evime donebilmek icin surekli bi bahanem olmak zorunda ya yikanicak camasirim var diyorum ya evi temizlemem gerekiyo diyorum ki bunlari gercekten yapiyorum ama dile getirmek zorundayim yani. Kaynanama gittigimde egleniyorum aslinda ama her zaman evcimen biri oldum kendi evimi seviyorum herkes gibi kendi evimde rahatim. Onu gectim esimle asla vakit geciremiyoruz o da bu durumdan sikayetci degil ailesi darılmasın da benim ne hissettigim önemli degil. Artık her eve dönüsümüzde cok buyuk kavgalar etmeye basladik ikimizde tanistigimiz evlendigimiz gune pisman oldugumuzu soyluyoruz ama bosanmaya karar veremiyoruz. Evlenmeden önce hayatim cok renkliydi evlilikten de beklentim buydu ama hayal kırıklıgı oldu. Ister istemez eski hayatimi dusunup kiyaslayip daha da cıkmaza giriyorum. Esimle tek aktivitemiz avmye gitmek cunku vaktimiz sadece buna yetiyo. Bide ailesine kalmaya giderken cocukta oldugu icin cantalar posetler hazirlayip gidiyorum her hafta bavul yerlestirir gibi esyalarimla ugrasiyorum buda beni iyice bunaltti. Bana akıl verin lutfen
Evlisiniz , eşiniz kendisine ait bir evi olduğunun farkında değil bunu ona hatirlatin . Başından böyle alistirdiginiz için gitmek istememeniz tepkiye sebep oluyor. Bence en yakın zaman da kalmak istemediginizi isterse kendisinin kalabileceğini soyleyin. Ana ocağına cok merakliysa evlenmeseymis

Eşinin ailesi köy bağ gibi bir yerde mi yaşıyor. Ya da şehir dışı ya da uzak mı. Kalmak yerine sabah gidip akşam dönsen ya da bi senin Bi benim anne baba yanına gidelim diye sıraya bindirsen belki alışırdı. Fakat 2 yıldır her hafta gittiysen artık daha zor işin. Anlayışsız eşle durum zor, bir de çocuk var Allah kolaylık versin

2 yıllık evlisiniz ve evlendiğinizden beri her hafta sonu gittiğinizi söylüyorsunuz. Bunun önünü en baştan kesmeniz gerekiyordu. Siz sınırınızı çizememişsiniz malesef. O yüzden bundan sonrası çok zor olacak. Benim önerim, birden bire kesmek değil, bu saatten sonra, arada bi bi bahane uydurarak gitmemeniz olacak. Mesela başka bi aktivite önerseniz, bu haftasonu da atıyorum falanca göle gitsek, falanca gezilecek mekan... Araştırıp eşinize önerseniz? Başka bir alternatif yavaş yavaş uzaklaştırabilir bu alışkanlıktan.

Eşiniz ailesine nasıl saygı gösteriyorsa sizinde ailesi olduğunu ve aynı şekilde size de saygı göstermesi gerektiğini söyleyin. Ayrıca her hafta sonu neden yani kendinize vakit ayırın bir piknik yapın sinemaya gidin sahile gidin hiçbir şey yapmazsanız bir cafede çay içersiniz yani. Başta aynı şeyi banada yaptılar sabah kahvaltıya çağırıp aynı gün bide akşam yemeğine çağırıyolardı her haftasonu planlarına bizi dahil ediyorlardı ben hiç alıştırmadım işimiz var vs diyerek belli ettim şimdi yapamıyolar. Tabi bu konuda eşte önemli sizi anlamalı

Madem evlendiginiz gune lanet ediyorsunuz her eve dönüşte, KudrAlobar KudrAlobar in dedigi gibi gitmeyip lanet edin, gitmeyeceksiniz yani baska çözümü yok.
Ayrica size gram değer vermeyen herifi bosayin zaten ama 2. Yilda hemen cocuklar ortada dolanmaya baslamis, babalarina da duskundurler simdi, isiniz mesleginiz falan da yoktur kesin, aileniz de arkanizda diildir vs vs

Önce kv ile bu konuyu konuşabilirsin sakince her hafta gelip kalmamiza gerek yok eşimle çocuğumla vakit geçirmek istiyorum diyebilirsin baktin anlamiyo bi hafta sonu ordayken dümenden kriz geçir bağır çağır kopacaksa boyle kopsun ipler madem bosanmayi düşündürecek kadar gerildiniz her yolu deneyin belki hersey istediğiniz gibi olur..
Bende 2 3 ayda bir gidiyorum kv ye o bavul hazırlama işi benide çok geriyor her hafta olsa kafayı yerim bavuluda kocamı kafasına geçiririm..
Birde eşine avm dışında hayatın olduğunu ne biliyim deniz kenarında yürüyüş piknik haftada bir dışarıda yemeğe gitmem biseyler içmek arkadaşlarla buluşma vs den bahset

Senin yerinde olsam çocuk yapmak yerine bu konuyu çözerdim. Her hafta gitmek nedir ya? Genç değil misiniz siz gezin tozun. Ama kocandan da adam olmaz. Rest çekme zamanı gelmiş gitmiyorum diyeceksin. Ayda 1 yeterli. Zaten hayat kısa bunu da mutsuz olarak geçirmeyin. Kocadan da olmuyosa boşarsınız ama keşke çocuk için bekleseydiniz. Bak evlilik oturmamış tam yolunda gitmeyen bi durum var.

Eşiniz ailesine söz geçirecek.Her hafta kalmakta saçmalık.

Buradaki sorun eşinizin ve ailesinin sizin kendi özel hayatınız olduğunu görmezden gelip yok saymaları. Eğer eşiniz bu konuda sizinle aynı fikirde olup da ailesine güzelce belirtse bir sorun olmazdı muhtemelen. Ama sanki siz her haftasonu gidip de 2 gün kalmaya mecburmuşsunuz ve bunu istememeye hakkınız yokmuş gibi bir tavır sergilenmesi hiç hoş değil. Eşinizin sizin istek ve düşüncelerinize saygı duymadığını gösteriyor maalesef. Bunu en başından kırmanız iyi olurdu. Şahsen eşimin ailesi bana da bu yönde baskı yaptı. İlle de kalın haftasonu gelin kalın bilmem ne. Ben kabul etmedim. Yüzlerine de dedim ben normalde de evimden başka yerde rahat edemiyorum, hele ki çocukla hiç rahat edemiyorum. Sizinle ilgili değil. Çocuğun da tonla eşyası var getirip götürmek mümkün değil hepsini. O yüzden böyle gündelik gelebiliriz dedim. Eşime de sormadım bunu derken. Zira en önemlisi benim rahat edip etmemem. Zaten insaların ya 1 ya 2 gün tatili var. Onda da sürekli başkasının evinde kasıntı kasıntı geçirmek zorunda değilim bütün boş vaktimizi. Yarım gün gider döneriz genelde. Artık kalın falan da pek demezler kalmayacağımı bildikleri için. Bir de şöyle de bir durum var kavgayla bir yere varılmıyor. Biri bir şeyi anlamak istemiyorsa kavga ile daha da inada biniyor. Eşinizle konuşup kendinizi güzelce ifade ettiğinizde anlaması lazım yani. Hiç değilse insan orta yolda buluşur 1 gün gidip gelirsiniz. Nedir 2 gün diye ısrar etmek? Ben gitmem 2 gün dediğinizde ne diyor mesela eşiniz?

Aynı şehrin içinde neden gece kalıyorsunuz ki? Baştan bunu kabul etmek hata zaten. Öyle alıştırmışsınız şimdi arıza çıkarıyor olacaksınız. Çok istiyorsa kendi gitsin siz bikaç haftada bir kalmadan ziyaret edin. Zaten kavga çıkıyormuş bari siz istediğinizi yaptığını
Aynı şehrin içinde neden gece kalıyorsunuz ki? Baştan bunu kabul etmek hata zaten. Öyle alıştırmışsınız şimdi arıza çıkarıyor olacaksınız. Çok istiyorsa kendi gitsin siz bikaç haftada bir kalmadan ziyaret edin. Zaten kavga çıkıyormuş bari siz istediğinizi yaptığınız için çıksın kavga.
baştan da bunu kabul etmedim ki hatta bi pazar yine onlara gidecegimizi ogrendigimde is yerimi arayip mesaiye gitmek istedigimi soyledim sonra daha buyuk kavga oldu tabi benimde direncim bi yerde kırıldı sanirim.

Yuh ya haftada bir yemeğe gidin dönün evinize illa gidecekseniz kalmak nedir? İşiniz gücünüz olmuyo mu bu ne yani görev gibi. Benim kv her hafta izin gününde yemeğe çağrıyo ben bile artık bunaldım bazen diyorum anne yorgunsundur dinlen bi izin gününde de haftaya geliriz vs görev gibi hissetmeye başladım gidip yemek yiyip iki bardak çay içip kalkıyoruz çünkü home sweet home
benim kendime gore islerim varda kime anlatabiliyosun ki kaynanama evi temizlicem deyince bahaneyle soyledigimi anliyo yuzu degisiyo. Mesela cocugun bezini az koyuyorum canta doluydu az getirdim diyorum evden gidip alsinlar deniyo yani bu kadar ugras niye sanki yillarca gormemisler gibi kalmamiz icin cozum uretiyorlar. Anlamadim gitti

Buradaki sorun eşinizin ve ailesinin sizin kendi özel hayatınız olduğunu görmezden gelip yok saymaları. Eğer eşiniz bu konuda sizinle aynı fikirde olup da ailesine güzelce belirtse bir sorun olmazdı muhtemelen. Ama sanki siz her haftasonu gidip de 2 gün kalmaya mecburmuşsunuz ve bunu istememeye hakkınız yokmuş gibi bir tavır sergilenmesi hiç hoş değil. Eşinizin sizin istek ve düşüncelerinize saygı duymadığını gösteriyor maalesef. Bunu en başından kırmanız iyi olurdu. Şahsen eşimin ailesi bana da bu yönde baskı yaptı. İlle de kalın haftasonu gelin kalın bilmem ne. Ben kabul etmedim. Yüzlerine de dedim ben normalde de evimden başka yerde rahat edemiyorum, hele ki çocukla hiç rahat edemiyorum. Sizinle ilgili değil. Çocuğun da tonla eşyası var getirip götürmek mümkün değil hepsini. O yüzden böyle gündelik gelebiliriz dedim. Eşime de sormadım bunu derken. Zira en önemlisi benim rahat edip etmemem. Zaten insaların ya 1 ya 2 gün tatili var. Onda da sürekli başkasının evinde kasıntı kasıntı geçirmek zorunda değilim bütün boş vaktimizi. Yarım gün gider döneriz genelde. Artık kalın falan da pek demezler kalmayacağımı bildikleri için. Bir de şöyle de bir durum var kavgayla bir yere varılmıyor. Biri bir şeyi anlamak istemiyorsa kavga ile daha da inada biniyor. Eşinizle konuşup kendinizi güzelce ifade ettiğinizde anlaması lazım yani. Hiç değilse insan orta yolda buluşur 1 gün gidip gelirsiniz. Nedir 2 gün diye ısrar etmek? Ben gitmem 2 gün dediğinizde ne diyor mesela eşiniz?
2 gün konusunda bana hak veriyo ama cözemiyo bu durumu. Mesela cumartesi gecesi kaliyoruz pazar bizimle plan yapiyorlar birlikte gezmeye gidiyoruz donuste bizi eve birakin diyoruz babasi kabul etmiyo kendi evlerine suruyo esimde sesini cikaramiyo. Disardan donunce onlarda dusa girmek zorunda kaliyorum 2 tane erkek kardesi var ben niye orda dus aliyim diyorum haklisin cozucem diyo kendine inandiriyo sonra durum yine ayni. Zaten cozmek istedigi 2 gun olmasi yoksa haftada biri kendisi istiyo

Senin yerinde olsam çocuk yapmak yerine bu konuyu çözerdim. Her hafta gitmek nedir ya? Genç değil misiniz siz gezin tozun. Ama kocandan da adam olmaz. Rest çekme zamanı gelmiş gitmiyorum diyeceksin. Ayda 1 yeterli. Zaten hayat kısa bunu da mutsuz olarak geçirmeyin. Kocadan da olmuyosa boşarsınız ama keşke çocuk için bekleseydiniz. Bak evlilik oturmamış tam yolunda gitmeyen bi durum var.
Ya gercekten oyle bi batakliga dustum ki cocuk da tamamen onlarin ısrarlariyla oldu esimde bende dusunmuyorduk zaten ben gerekcelerimi anlatiyordum kaynanama ki buna hic gerek bile yok ama konusunu acan onlardi mecbur konusmak zorundayim neyse bana sen ne kadar takintilisin bu kadar dusunerek hayat gecmez diyodu. Cocugumu her seyden cok seviyorum tabiki ama bende keske bekleseydim kendi bildigimi yapsaydim diyorum

benim kendime gore islerim varda kime anlatabiliyosun ki kaynanama evi temizlicem deyince bahaneyle soyledigimi anliyo yuzu degisiyo. Mesela cocugun bezini az koyuyorum canta doluydu az getirdim diyorum evden gidip alsinlar deniyo yani bu kadar ugras niye sanki yillarca gormemisler gibi kalmamiz icin cozum uretiyorlar. Anlamadim gitti
Neden bu kadar pısırıksınız? 🥴 Niye böyle bahaneler üretiyorsunuz ki. İstemiyorum diyeceksiniz açık açık. Eşim aynı şeyi bana da yapmaya çalışmıştı. Ailesi kalın diyordu, kalmadığımız için şaşırıyorlardı aaa neden ki falan diye. Ben dümdük söylüyordum, niye kalalım ya şehir dışına mı geldik? Gidelim eve ben başka yerde uyuyamam rahat edemem, sonra yine geliriz diyordum o sırada kabanımı giyerken. Bir kere kaldım, onda da eşimin gönlü olsun diye ama şart sundum kalırım ama hafta sonu da şuraya gideceğiz o zaman diye. Baktı ki pahalıya mal oluyor, bir daha bulaşmadı skskskks

X