Lutfen bana akıl verin

Önce kv ile bu konuyu konuşabilirsin sakince her hafta gelip kalmamiza gerek yok eşimle çocuğumla vakit geçirmek istiyorum diyebilirsin baktin anlamiyo bi hafta sonu ordayken dümenden kriz geçir bağır çağır kopacaksa boyle kopsun ipler madem bosanmayi düşündürecek kadar gerildiniz her yolu deneyin belki hersey istediğiniz gibi olur..
Bende 2 3 ayda bir gidiyorum kv ye o bavul hazırlama işi benide çok geriyor her hafta olsa kafayı yerim bavuluda kocamı kafasına geçiririm..
Birde eşine avm dışında hayatın olduğunu ne biliyim deniz kenarında yürüyüş piknik haftada bir dışarıda yemeğe gitmem biseyler içmek arkadaşlarla buluşma vs den bahset
O da baska seyler yapmak istiyo da cumartesi orda kaldigimiz icin pazar kahvaltidan sonra eve git hazirlan suslen zaten saat gec oluyo pazar aksamida yemege orda olmamizi istiyolar hangi ara gezicez de oraya gidicez. Bunlari yuzune vurunca ben sana diyorum iste cumadan gidip kalalim cumartesi eve donelim diyo bunun cozumu sanki buymus gibi hepten sinirleniyorum onunla vakit geciresim de kalmiyo.

Neden bu kadar pısırıksınız? 🥴 Niye böyle bahaneler üretiyorsunuz ki. İstemiyorum diyeceksiniz açık açık. Eşim aynı şeyi bana da yapmaya çalışmıştı. Ailesi kalın diyordu, kalmadığımız için şaşırıyorlardı aaa neden ki falan diye. Ben dümdük söylüyordum, niye kalalım ya şehir dışına mı geldik? Gidelim eve ben başka yerde uyuyamam rahat edemem, sonra yine geliriz diyordum o sırada kabanımı giyerken. Bir kere kaldım, onda da eşimin gönlü olsun diye ama şart sundum kalırım ama hafta sonu da şuraya gideceğiz o zaman diye. Baktı ki pahalıya mal oluyor, bir daha be

ya bende bilmiyorum soylesem anlamicaklar ki bir iki durumu belli ettim esimle konusmus babam iste biz sizi bu kadar istiyoruz ama senden sonraki kardesin evlenince onlar gelicek siz rahatlicaksiniz falan diye iyice cildirmalik yani

ya bende bilmiyorum soylesem anlamicaklar ki bir iki durumu belli ettim esimle konusmus babam iste biz sizi bu kadar istiyoruz ama senden sonraki kardesin evlenince onlar gelicek siz rahatlicaksiniz falan diye iyice cildirmalik yani
Siz kalkıp giderseniz ya da hafta sonu evinizde kalırsanız anlarlar. Onların anlamalarını beklememeniz lazım.

Ya gercekten oyle bi batakliga dustum ki cocuk da tamamen onlarin ısrarlariyla oldu esimde bende dusunmuyorduk zaten ben gerekcelerimi anlatiyordum kaynanama ki buna hic gerek bile yok ama konusunu acan onlardi mecbur konusmak zorundayim neyse bana sen ne kadar takintilisin bu kadar dusunerek hayat gecmez diyodu. Cocugumu her seyden cok seviyorum tabiki ama bende keske bekleseydim kendi bildigimi yapsaydim diyorum
Kv ısrarıyla çocuk mu yapılır? üstelik eşiniz ve siz istemiyorken şaka misiniz?
Pasiflikte son nokta ......
Karı koca güzel paçayı kaptirmişsiniz bu kafayla giderseniz size özel bir hayatınız olmayacak eş ailesinin bir uzvu gibi yaşayıp gideceksiniz .Koca zaten yok ortada ,"ben bilmem anam babam bilir "diyen bir insanimsi var.Sizcde aman ağzımızın tadı bozulmasın diye susup oturmuşsunuz.......

2 gün konusunda bana hak veriyo ama cözemiyo bu durumu. Mesela cumartesi gecesi kaliyoruz pazar bizimle plan yapiyorlar birlikte gezmeye gidiyoruz donuste bizi eve birakin diyoruz babasi kabul etmiyo kendi evlerine suruyo esimde sesini cikaramiyo. Disardan donunce onlarda dusa girmek zorunda kaliyorum 2 tane erkek kardesi var ben niye orda dus aliyim diyorum haklisin cozucem diyo kendine inandiriyo sonra durum yine ayni. Zaten cozmek istedigi 2 gun olmasi yoksa haftada biri kendisi istiyo
Çözülmeyecek bir şey yok o zaman. Annesine ve babasına diyecek ki her haftasonu gelemeyeceğiz, bu haftasonu şuraya gideceğiz veya şu işimiz var ya da bu haftasonu evdeyiz gelemiyoruz diyecek. Normalde ne yaptığınızı hesap verir gibi söylemenize de gerek olmaması lazım. Ama 2 senedir her haftasonu 2 gün kalmaya alıştırdığınız için şimdi bu şekilde söylemlerle de her zaman gelip gidip, kalamayacağınıza alıştırmanız gerekiyor. Eşinizle oturun güzelce konuşun. Ben bundan sonra her Allah'ın haftasonu 2 gün yatıya gitmiyorum. Annene babana bunu açıklaman gerekiyor. Çocukla birlikte çok zor zaten. Ben de her haftasonumu erkek kardeşlerinin yanında rahatsız bir şekilde geçirmek zorunda değilim. Evimde çocuğuma ailemle de vakit geçirmek ve de ailecek gezmek, rahat etmek istiyorum. Konuşsan iyi edersin, zira sen konuşmaz isen ben gidip de yüzlerine dersem daha çok alınırlar. En iyisi sen söyle deyin.

Ister anlasınlar ister anlamasınlar. Kendi aileniz kendi kararlarınız olsun ya. Isteyen anlar istemeyen anlamadan kabullenir. Bazı şeylerde net olun, olmazsanız kendi isteklerini size empoze ederler. Yani çok basit "gelmiyoruz işimiz var" ya da sadece "gelmiyoruz" diyeceksiniz. Eşiniz eşim rahat edemiyor, bu hafta biz birlikte vakit geçireceğiz, belki başka haftasonu, bu hafta başka planımız var, yorgunum bu haftasonu gelemeyiz gibi şeyleri demeyi öğrenecek mecburen. Sanki bir görevmiş gibi diğer çocukları evlenince onlar gelecek yani her hafta. Ilk defa böyle bir şey gördüm. Ister eşimin ailesi ister benim ailem olsun. Böyle bir dayatma yapsalar dahi ben kabul etmedikten sonra zorla bizi getirip kaldırtacak halleri yok. Ben hayır diyorsam hayır yani. Biraz hayır demeyi öğrenin. Kim olursa olsun. Kendi hayatınız, kendi çekirdek aileniz var. Bunun bilincine varın.

Kv kp israriyla cocuk yapmak
Es istiyor diye haftasonlari kvdede kalmak
Sizin kendi hür iradeniz yok mu?
Kukla misiniz kim nereye cekistirirse oraya gidiyorsunuz?
Eve donerken arabada buyuk kavga oluyor dediginizde sesinizin desibeli bile yukselmiyordur eminim 💁‍♀️
En bastan herkese yaranmaya calismissiniz simdi cekiyorsunuz iste
Bundan sonra 2 3 haftada 1 annenlere gelirim o da kalmamak seklinde olur
Cok kalmak istiyorsan kendin gider kalirsin ben haftasonlarimi evimde gecirmek istiyorum bundan sonra
Zaten 2 yildir senin dedigin oluyordu bi 2 yilda benim dedigim olsun diyemiyorsaniz bu kervan boyle gider

cocuk da tamamen onlarin ısrarlariyla oldu esimde bende dusunmuyorduk zaten ben gerekcelerimi anlatiyordum kaynanama
Siz bu kafayla bu yaşa nasıl geldiniz hayret. Çocuk yapma gibi hayati bir kararı bile kendiniz alamamışsınız ki, hafta sonu orada kalma meselesi bunun yanında bir hiç. Hayatınızda böyle bir değişiklik yapabilecek iradeniz olduğunu sanmıyorum. Buna alışmaya bakın.

Birinin ısrarıyla çocuk yapmak mı...
Her hafta gitmenizden önce bence birinin ısrarıyla çocuk yapmanız daha büyük olay.

1. Sorun en başta kabul etmeniz
2. Bu yaşam tarzına çocuk dünyaya getirmeniz hata
3. Tek çare eşinizi anasında bırakın yaşayıp gitsinler

eşinde yani madem anne ocağından çıkamayacak orada kalsaydı o ne ya öyle anne kuzusu koacaman adam:KK19:

Tüm yorumları okudum kv ısrarıyla çocuk yaptık kısmından sonrası yok bende. Bu pısırıklıkla sizden bir şey olmaz. Pısırık olduğunuzu bildikleri için paşa paşa gidicek 2 gece kalacaksınız iyi taraflarından bakın. Kocanıza söz geçiremiyorsunuz e kendi iradenizde yok gitmicem hayır diyemiyorsunuz , sorun çıkartamıyorsunuz ödünüz kopuyo heralde kv kp den. O zaman gidin kalın burda ne denirse densin yapamayacaksınız zaten. Bu bahane üretilerek çözülcek bir sey degil , ben evimde kalacam, burada kalmak istemiyorum , karı koca plan yapamiyoruz, israr etmeyin ev huzurumuzu kaciriyosunuz ,diye carlayamayacaksaniz salın gitsin

E hiç evlendirmeseylermiş biricik evlatlarını,sizinde başınız yanmazdı.Okurken bana daral geldi niye hayır deyip kestirip atamıyorsunuz,saygısızlık yapın edin diye demiyorum ama onlarda size gram saygı duymuyor, sizin ayrı bir aile olduğunuzu kabullenmiyorlar, sınırlarınız ve çizgileriniz olmalı,hayır kelimesini kullanabilmelisiniz,yoksa daha çok bu döngüde kalırsanız

Size çözüm için fikir versek, eşiniz bu durumdan memnunmuş. Onun için bir şey yapamayız. Eşinize kalsa, yakında beraber yaşamaya başlarsınız.
Yani bunun sebebi yine eş.
Konular burada çözümsüz kalıyor zaten. Boşanmak da istemiyorsunuz. Beraber oturmadığınız şu günlerin tadını çıkarın bari.

Arkadaşlar merhaba 2 yıllık evliyim ve 7 aylik bebegim var evlendigimden beri her haftasonu esimin ailesine gidiyoruz cumartesi gidip pazar gecesi eve donebiliyoruz hatta her seferinde 2 gece kalmamizi istiyorlar zorunlu hale geldigi icin sıkıcı bir durum oldu artik. Pazar gunu kahvaltiya gidip donsek ya da cumartesi gittik pazar oglen eve donsek diyorum asla kabul etmiyo esim illa gece donuyoruz. Kendi evime donebilmek icin surekli bi bahanem olmak zorunda ya yikanicak camasirim var diyorum ya evi temizlemem gerekiyo diyorum ki bunlari gercekten yapiyorum ama dile getirmek zorundayim yani. Kaynanama gittigimde egleniyorum aslinda ama her zaman evcimen biri oldum kendi evimi seviyorum herkes gibi kendi evimde rahatim. Onu gectim esimle asla vakit geciremiyoruz o da bu durumdan sikayetci degil ailesi darılmasın da benim ne hissettigim önemli degil. Artık her eve dönüsümüzde cok buyuk kavgalar etmeye basladik ikimizde tanistigimiz evlendigimiz gune pisman oldugumuzu soyluyoruz ama bosanmaya karar veremiyoruz. Evlenmeden önce hayatim cok renkliydi evlilikten de beklentim buydu ama hayal kırıklıgı oldu. Ister istemez eski hayatimi dusunup kiyaslayip daha da cıkmaza giriyorum. Esimle tek aktivitemiz avmye gitmek cunku vaktimiz sadece buna yetiyo. Bide ailesine kalmaya giderken cocukta oldugu icin cantalar posetler hazirlayip gidiyorum her hafta bavul yerlestirir gibi esyalarimla ugrasiyorum buda beni iyice bunaltti. Bana akıl verin lutfen

Gerekirse bosanmayi göze alabiliyorsan sadece blöf olarak demiceksen esinin ailesine söyle, yeter artik evlendigimizden beri bi hafta sonu Bas basa kalamadik. Oglunuza söylüyorum anlamiyor, bide size söyleyim Ben artik bosanmayi bile düsünüyorum diye

İlla bir oyuncakları olacak yani ellerinin altında. Küçük olan evlenince sizin göreviniz bitecek, onların çilesi başlayacak.
Eltinizin sizin kadar pasif olacağını nereden biliyorsunuz ki? Herkesin bir hayatı, evi, işi gücü var. Sizin gibisini zor bulurlar, siz de bu döngüden çıkamazsınız.

benim kendime gore islerim varda kime anlatabiliyosun ki kaynanama evi temizlicem deyince bahaneyle soyledigimi anliyo yuzu degisiyo. Mesela cocugun bezini az koyuyorum canta doluydu az getirdim diyorum evden gidip alsinlar deniyo yani bu kadar ugras niye sanki yillarca gormemisler gibi kalmamiz icin cozum uretiyorlar. Anlamadim gitti
acik ve net ol darilan darilsinlar ben evimden baska bir yerde yatili kalmak istemiyorum illaki esin kalmak istiyorsa kendisi kalsin

Saçmalığa bak ne demek her haftasonu gidip kalmak ya gitmeyeceksin 2senedir her haftasonu gidene kadar aklın nerdeydi yani zorla kolundan tutup götürecek değil ya gitme bu kdar basit. Ayrıca kv zoruyla çocukta nasıl yapılıyor

X