Lütfen Bana Bi Akıl Verin

peki siz hiç ciddi tepki vermediniz mi bunları öğrendiğinizde? resmen sahtekarlık, yanlış beyan. sen adamın her yaptığına biraz mızmızlanıp ağlarsan o düzelmez. kafasına dank etmeli!

kaç yıllık evlisiniz ve çocuğunuz ne zaman oldu?

polisliği kazandı ilahiyatçıyım dedi kasap çıktı yemin ederim trajikomik.

lütfen dogru okuyun dogru anlayın , diyorum ki eşimden önce tanışmadan önce, başka biriyle 5yıllık arkadaşlıgım vardı nişanlandık olmadı

5 ay geçtikten sonra eşim ve ailesiyle tanıştım abimin bir işi vardı babamda babasını uzaktan tanıyormuş ama konuşmuşlukları yok abimin iş durumu için konuştular 1 ,2 defa bize geldiler sonra beni begenmişler ogullarını falan getirdiler konuştuk anlaştık bende diger nişan olayından çok yıprandıgım için uzatmadan evlenmek istedim 2 haftada evlendik diye yazdım siz yanlış anlamışsınız

peki siz hiç ciddi tepki vermediniz mi bunları öğrendiğinizde? resmen sahtekarlık, yanlış beyan. sen adamın her yaptığına biraz mızmızlanıp ağlarsan o düzelmez. kafasına dank etmeli!

kaç yıllık evlisiniz ve çocuğunuz ne zaman oldu?

tabiki tepki verdim altın olayından sonra ailemin yanına gittim ama akrabaları falan geldi özürdiledi eşim yine öyle bende düzelecegini sanıp devam ettim evliligime ondan sonra 6 ay falan bayagı kendini düzeltti ama sonra yine aynı

lütfen dogru okuyun dogru anlayın , diyorum ki eşimden önce tanışmadan önce, başka biriyle 5yıllık arkadaşlıgım vardı nişanlandık olmadı

5 ay geçtikten sonra eşim ve ailesiyle tanıştım abimin bir işi vardı babamda babasını uzaktan tanıyormuş ama konuşmuşlukları yok abimin iş durumu için konuştular 1 ,2 defa bize geldiler sonra beni begenmişler ogullarını falan getirdiler konuştuk anlaştık bende diger nişan olayından çok yıprandıgım için uzatmadan evlenmek istedim 2 haftada evlendik diye yazdım siz yanlış anlamışsınız

tatlım özür dilerim. yanlış anlamışım.ama hak ver.karışık bi mevzu..size geldiklerinde mesleğini işini konuşmadınızmı? çok hızlı karar vermişsin ya.neyse bunu konuşmanın anlamı yok şuan..peki senin içinden ne yapmak geliyo?

ya bu kadar kolay mı evlenmek seni geçtim ailenin de hatası var canım insan kız vereceği aileyi araştırmaz mı öyle sormakla da olmaz müdürüm demiş gider çalıştığı yere bakarlar resmi olarak çalışıyor mu çalışmıyor mu diye çalıştığı yere gider sorardınız eşimin memur olduğunu anneme söylediğimde ne biliyosun belki yalan söylüyo demişti. ama hükümet k. gittim odasını gördüm çalışıyordu orda dedim yok belki birine para vermiştir arkadaşıdır oturmuştur koltuğuna dediğinde çok gülmüştüm anneme ama herşeyin en kötüsünü düşünmek lazım. çok iyi araştırmak lazım biz nüfusa bile gidip sormuştuk

tatlım özür dilerim. yanlış anlamışım.ama hak ver.karışık bi mevzu..size geldiklerinde mesleğini işini konuşmadınızmı? çok hızlı karar vermişsin ya.neyse bunu konuşmanın anlamı yok şuan..peki senin içinden ne yapmak geliyo?

hiç önemli degil ben yanlış yazmışım meslegini işini konuştuk babam araştırmış iş yerinde müdür demişler artık nasıl bir tezgah kurdularsa

taki bizim akrabalardan bazıları evlendikten sonra siz ne kadar yalancısızınız dedikten sonra ögrendik kasap oldugunu

ben ayrılmayı düşünüyorum ama korkuyorum bi iki defa ayrılacam dedim çocugunu göstermem seni bırakmam çok seviyorum deyip duruyor

canım seni seviyorsa ve sende inanıyorsan bi psikoloğa gidin bence birlikte ikna et eşini böyle olmaz de beni seviyorsan eğer kabul edersin de bi ara düzeltmiş kendini çünkü gene yapabilir

Başında hayallerle kurulmuş, ardından gelen yalanlarla devam ettirilmeye çalışılmış ve malesef anladığım çocuk için zorlama devam ettirilen bir hayat... Ben okurken bunlara sabredebilir miydim diye kendimi sorguladım cevap veremedim. Uzaktan ahkam kesmek kolay, ancak ilk gecede gelen bebek insanın sabrını veriyor ve hep düzelecek hep bir umut diye bekliyor insan, sizin durumunuzda bence bu.

Bana sorarsanız daha da büyük yalanların içerisine düşmeden doğru yolunuzu bulmanız, Allah yardımcınız olsun.

canım seni seviyorsa ve sende inanıyorsan bi psikoloğa gidin bence birlikte ikna et eşini böyle olmaz de beni seviyorsan eğer kabul edersin de bi ara düzeltmiş kendini çünkü gene yapabilir

canım güzel söylüyorsunda artık yaptıkları aklımdan çıkmıyor oglum şimdi küçük büyüyünce ne olacak babam neden yalan söylüyor dese ne diyecem kararlıyım ayrılacam tek korkum çocugumu alabilir mi diye düşünüyorum

değil oğlunuzun hatırı kimsenin hatırı için susulacak, göz yumulacak bir mevzu değil. kocanızın hukukta da bir adı var "dolandırıcı". kocanız bildiğin dolandırıcı. siz hala susmaktan, sineye çekmekten bahsediyorsunuz.

anlaşılan kişi zamanında şu türk filmlerini çok izlemiş; fakir oğlan çevresindekileri giydirir süsler zengin kızın ailesine fabrikatör aile olarak tanıtır. böyle bir filmden alıntı gibi şu okuduklarım. siz hala neyin kararından neyin fikrinden bahsediyorsunuz. yarın bir gün yasal bir belaya girse başı yataklıktan siz de zor durumda kalacaksınız bilmem haberiniz var mı?

hepinizin yazdıkları için teşekkür ederim eger birine anlatmasam deli olacaktım en azında biraz içim rahatladı ilk kez bi foruma üye olup birşeyler paylaşıyorum

dilekçe verip ayrıldıgım zaman yine yazacagım ama bu defa ne kadar mutlu oldugumu kafam karışık degil üzülmüyorumda ben elimden eleni yaptım allahta kulda biliyor ama artık yürümez bunlar uzatmalar sadece

pazartesi işe başı yapacagım inşallah 1,2 ay çalışıp işi ögrendikten sonra bi avukatla konuşacagım haklarım neler çocugumu bana mı veririler bunları bilmem lazım sonra boşanıp ailemin yanına gidecegim o zamana kadar babamda borcunu öder benimde içim rahat eder ben böyle düşünüyorum umarım hakkımmızda hayırlı olur

ben özür dilerim ama kocan usta yalancı fakat çok uyanık zeki değil siz çok safmışsınız ailenizide katarak söylüyorum bir kere 2 haftada evlilik mi olur yangından mal mı kaçırıyordunuz neydi aceleniz Allah sabır versin ama akılsız başın cezasını çekiyorsunuz üzgünüm hemen ayrıl kendi fikrim hemen ayrıl öyle ufak tefek yalanlar değilki bunlar bildiğin sahte bir kimliğe bürünmüş arkadaşımızın dediği gibi fakir oğlan kendini fabrikatör gibi tanıtır aşk galip gelir film öyle olur ama gerçekte durum öyle olmuyor hemen ayrıl zaten dediklerin doğruysa mahkeme oğlanı babaya vermez asla ispatlaman lazım tabi bunlar senin iddian eğer gerçekse ispatlayabilirsen babaya vermezler çocuğu akıl sağlığı yerinde olmayan birine vermezler zaten sende mesleğin yoksa da git temizlik yap bir yerlerde çay yemek servis elinden ne geliyorsa yap alnının teri ile çalış paranı kazan çocuğuna bak

Yenilir yutulur şeyler değil nasıl sindirebildiniz bunca zaman? Evliliğin temelinde güven ve sadakat olmalı. ilahıyatçıyım diyor, kasap çıkıyor. 2 hafta çok kısa bir süreç, nişanlınızdan ayrıldığınızı, yıprandığınızı söylemişsiniz ama hani bir laf vardır sütten ağzı yanan yoğurdu üfleyerek yer diye, yani daha temkinli, daha dikkatli, seçiçi olmanız gerekirdi. Herşey bu kadar kısa sürede olmasaydı, nişanlılık sürecini yaşayıp gidip gelmeler olsaydı mutlaka birinden biri bir açık verirdi, şüpheleceğiniz şeyler mutlaka olurdu sizde şuanki durumda olmazdınız. Size boşanın diyemem ama ben sindiremezdiim böyle bir durumu.:KK14:

Son düzenleme:
X