Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Lütfen bana yardım edin,kel kalmaktan korkuyorum!

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri
dokulen saclara yardım

SERT SAÇLARDA HER SAÇ GİBİ DÖKÜLEBİLİR BU ÇOK DOĞAL BR SÜREÇTİR VE İLLAKİ ZAYIF SAÇLAR DÖKÜLÜR DİYE BİR ŞEY YOKTUR.EĞER SAÇLARINIZIN DÖKÜLMESİNİDEN YANA ŞİKAYETİNİZ İLERİ DERCEDEYSE , DÖKÜLME ÖNLEYİCİ mEDİKAL ÜRÜNLER KULLANABİLİR. AKŞAMLARI FIRÇALAYARAK KAN DEVERANINI ARTTIRABİLİR YA DA ŞAMPUANINIZIN İÇERİSİNE 10 Damla çam terbentin esansı İLAVE EDEREK MUTLAKA BİR OLULU ÇÖZÜME ULAŞABİLİRSİNİZ.

Son düzenleyen: Moderatör:
dokulen saclara yardım

SERT SAÇLARDA HER SAÇ GİBİ DÖKÜLEBİLİR BU ÇOK DOĞAL BR SÜREÇTİR VE İLLAKİ ZAYIF SAÇLAR DÖKÜLÜR DİYE BİR ŞEY YOKTUR.EĞER SAÇLARINIZIN DÖKÜLMESİNİDEN YANA ŞİKAYETİNİZ İLERİ DERCEDEYSE , DÖKÜLME ÖNLEYİCİ mEDİKAL ÜRÜNLER KULLANABİLİR. AKŞAMLARI FIRÇALAYARAK KAN DEVERANINI ARTTIRABİLİR YA DA ŞAMPUANINIZIN İÇERİSİNE 10 Damla çam terbentin esansı İLAVE EDEREK MUTLAKA BİR OLULU ÇÖZÜME ULAŞABİLİRSİNİZ.

sorularınız için
İlker YAVRUTRÜK Saç tasarımcısı
e-posta ilkeryavruturk@gmail.com
iletişim 216 302 0 437
216 302 0 779

çam terebentni badem ve zeytnyagıyla başıma sürüp 2 -3 saat bekletıorum dogrumu acaba ?? şampuana atsam bi şey olmaz dimi

bir de karanfil kürünü dene istersen benim de avuç avuç dökülüyordu saçlarım sonra 500 ml suya 1 avuç karanfili atıp 2 gece beklettim hergün fısfıslı şişeyle diplerine sıktım yani 500 ml.mi 1 hafta kadar yeter sana düzenli olarak kullan faydasını görürsün zaten yıkamana da gerek yok sarımsak gibi kötü kokusu da yok benim de dökülmelerim yeniden basladiçin sürekli kullanıyorum yeniden işe yaradı :) inşallah sen de faydasını görürsün canım

karanfil kürünü nasıl uyguladığını (sıcak suda mı bekletilio) yazarmısın? işe yaradı demişsin adına sevindim ilk kez duyuyorum karanfili :44: ben bi ara ısırganı kaynatıp saçlarıma uygulamıstım kotu kokuyo ve sacı sertlestirio diye devam edemedim. geçen kuaföre gittim kırıklarımı aldırmak için ama kalbim da cok kırıldıı :KK43: ay sacın ne kadr az ben ara makası attılar sandım bu sacı uzatma bu boyda hep kestir falan.. ayrıntıları yazarsan denicem karanfil İnşallah banada yarar tesekkürler tatlım

karanfil kürünü nasıl uyguladığını (sıcak suda mı bekletilio) yazarmısın? işe yaradı demişsin adına sevindim ilk kez duyuyorum karanfili :44: ben bi ara ısırganı kaynatıp saçlarıma uygulamıstım kotu kokuyo ve sacı sertlestirio diye devam edemedim. geçen kuaföre gittim kırıklarımı aldırmak için ama kalbim da cok kırıldıı :KK43: ay sacın ne kadr az ben ara makası attılar sandım bu sacı uzatma bu boyda hep kestir falan.. ayrıntıları yazarsan denicem karanfil İnşallah banada yarar tesekkürler tatlım

canım bende bunu daha dün uygulamaya başladım bu gün yine uyguluycam bende burdan görüp denedm. suyun içine bir avuç karanfil atıp 2 gece beklettim bende. suyun rengi çay gibi oldu. kaynatmadım ben sadece beklettim kavanozun içindde. çok güzel kokuyo saç diplerime uyguladım miss gibi kokuyo inşallah işe yarar

ılık suya atıyorsun taze yapıp uygulayınca yumuşatıyor ve parlatıyor ama 1 aydır kalan vardı bugun onu sürdüm çok sert yaptı sıkınca damlayan lekeler de çıkıyor. ayrıca bu topicten takip edebilirsin :)
http://www.kadinlarkulubu.com/sac-d...esini-onleme-sac-gurlestirme-kesin-sonuc.html

bitanem bende sana benzer şeyler yaşadım lise 2de ilk defa saçımı boyadım o günden beride aralıksız saç boyayan biriyim saçlarım yıprandı boyadan kaynaklı ama hiçbirşekilde dökülme söz konusu olmadı ta ki üniversite sınavına hazırlanmaya başlayıncaya kadar...sık boya markası değiştiriyorum ondan kaynaklı diye düşünmüştüm ama değilmiş çok araştırma yaptım kesinlikle ama kesinlikle saç boyası saç dökmez sadece saçı yıpratırmış.üstüne sınav hüsranla sonuçlandı kazanamadım bütün arkadaşlarım gitti hava atanlar arkadaşlığı kesen kalitesiz insanlarda eklenince o gürlükten toplanmayan 3 kafalık saç kedi kuyruğu kadar kaldı...doktora gittim aynı senin gibi tüm değerlerim gayet normal çıktı doktor son 3 ayda yaşadığın bir sıkıntı varmı dedi hemen evet dedim durumumu anlattım tamamen bundan kaynaklı dedi...
şuanda toparladım saçlarımı eskisi gibi gürleşti( boyamaya devam ediyorum bu arada ) çünkü stres kalktı ortadan kazandım üniversiteyide 2. girişimde inan kafana taktığına bile değmiyo bu tip şeyler benim sağlığımdan önemli değilmiş geç anladım..

Ben de ondan dolayı diye düşünüyorum,umarım eski sağlığına kavuşur saçlarım.. :KK50:
Çam terebenti'yi şampuanla karıştırıyorum haftada 1de badem yağı kullanıyorum sizce doğru mu? Yani şampuanla karıştırmalı mıyım?
Ayrıca Bioxin kullandım ve saçlarım çok çok daha beter döküldü. Saçlarımın çoğunu kaybetmemin sebebi Bioxin.
Karanfil kürünü bir arkadaşım da kullanıyor. Çok faydasını gördü ben de deneyeceğim :KK34:

Tatlım saç analizi yaptırsana bazı eczaneler ücretsiz yapıyo ben yaptırdım saç derisi tıkanık dedi.bi şampuan önerdi aldım.

Ben de ondan dolayı diye düşünüyorum,umarım eski sağlığına kavuşur saçlarım.. :KK50:
Çam terebenti'yi şampuanla karıştırıyorum haftada 1de badem yağı kullanıyorum sizce doğru mu? Yani şampuanla karıştırmalı mıyım?
Ayrıca Bioxin kullandım ve saçlarım çok çok daha beter döküldü. Saçlarımın çoğunu kaybetmemin sebebi Bioxin.
Karanfil kürünü bir arkadaşım da kullanıyor. Çok faydasını gördü ben de deneyeceğim :KK34:

çam terabentini çok övüyolar bu konuda kokusu ağır ama çok iyi diyolar ha bide onun miktaırını iyi ayarlamak lazımmış fazlasıda döküyomuş diye duydum bioxin gibi olur bide:KK14:ama hiç kullanmadığımdan kesin bişey söyleyemem canım inşallah eskisinden çok daha gür sağlıklı saçlara kavuşursun biran önce biliyorum insanı çok etkiliyo psikolojik olarak ama kafana taktıkça daha da artıyo dökülmesi bunuda yaşadım gördüm bakımını yap kendi haline bırak :KK61:

burada okuduğum bir konudaydı bir avuç karanfile yarım kg su ekliyorsunuz bir gün bekletip saç diplerine sürüyorsunuz
1gün beklemeyimde hemen yapayım derseniz karanfillere kaynar su ekleyip soğutun öyle sürün kokusuda çok güsel
bildiğiniz kuru karanfil bakkalarda satılan hani ağsımıs sarımsak vs kokmasın die çiğnediğimiz bu suyu hergün sürüyoruz saç diplerine tüm saçada sürebilirsiniz
bi zararı yok bitkisel saç telini kalınlaştırıyor 10 gün içinde yeni saç çıkartıyormuş ben yaptım bugün 3ci günüm sürer sürmez saçlarım kalınlaşıyor dökülme azaldı çektikçe akıyordu saçlarım ve parlatıyor saçı denemekten bişey kaybetmezssiniz ben sifa buldum her saç konusu açanada bunu tavsie ediorum şifa bulsunlar die bilirim ne üsüntüdür saç akıp gitmesi

Merhaba,

Geç kalmışım cevaplamakta inşallah düzelmiştir gün itibariyle.

18 yaşındayken saçlarım döküldü (şimdi 36 yaşındayım) denemediğim yöntem, gitmediğim doktor kalmadı, servet döktüm diyebilirim, demir eksikliği dendi demiri düzelttik, saçlar aynı, alerjiksin dediler tedavi önerdiler uyguladık, alerji de kaldı, saçlar da geri gelmedi..çam terebentin, badem yağı, sarımsak, yumurta bir ara da lahmacun kokmaya razı gezdim.
son iki yıldır eh modundayım artık saçlarımla uğraşmaktan fenalık geldi bıraktım, Bana bakan önce bir ayy saçların ne kadar zayıf diyor, hala düzelmedi ama ben durumu kabul ettim, olduğu kadarıyla yaşıyorum:)

Bende bir cok tahlil yaptirdim hepsi iyi cikti
3,yildir sacim dokuluyo ve ayrica sacim ince telli ve yagli yani yagli bakimlar bana iyi gelmiyo

Karanfil kuru
İsirgan kuru
Lavanta kuru

Belli gunlerde bunlari deniyorum dokulmem hala var ama avuc avuc degil

Ayrica bitkisel sampuan kullan

Suan tresan isirgan ozluyu denemektyim memnun kalmazsam sarimsaklilara yonelcem.

Denedigim sampuanlar
Bioblas
Prozinc
Habipoglu sarimsak ozlu
Konazol(medikal sampuan)
Ketoral(medikal sampuan)

3vitamin+badem yagi denedim
Sinamekiyi denedim
Mecitefendi sac bakim yagini denedim
Cam terebentini denedim
Zeytinyagi+sarimsak denedim
Sampuanima sarimsak atmayi denedim

Bunlarin hepsi bakim yapiyo dokulmen varsa etki etmiyo tecrubeyle sabit.

Deneye deneye kel kalmazsam coZcem bu isi

Şimdi buraya uzun uzun yazardım yazmıycam. Tek tavsiyem sana kafana takmaman belli dönemlerde herkesin saç dökülmesi olabiliyor, döküldüklerini gördükçe daha çok kafana takıyorsun daha çok dökülüyor bende yaşadım biliyorum, kesinlikle saçını boyatma . Her kuaför saç bıyamayı bilmez hele ki saç açtırma işlemi saç yapısını ve derisini kesinlikle bozuyor , kan değerlerin normalse saç dökülmenin nedeni boyatma ve stres olabilir, 2. Tavsiyem burdan yazılan tavsiyeleri okuyupta bütçenede zarar verme, vaktinide boşa harcama bir işe yaradığı yok, başka şeylerle uğraş, aklın saçında olmasın, birde bioxin kullanmaya devam etme, bana güven.

3,yildir sacim dokuluyo ve ayrica sacim ince telli ve yagli yani yagli bakimlar bana iyi gelmiyo

Karanfil kuru
İsirgan kuru
Lavanta kuru

Suan tresan isirgan ozluyu denemektyim memnun kalmazsam sarimsaklilara yonelcem.

Denedigim sampuanlar
Bioblas
Prozinc
Habipoglu sarimsak ozlu
Konazol(medikal sampuan)
Ketoral(medikal sampuan)

Sinamekiyi denedim
Cam terebentini denedim

çözdün mu canim bu isi :))

Karanfil kuru
İsirgan kuru
Lavanta kuru

Denedigim sampuanlar
Bioblas
Prozinc
Habipoglu sarimsak ozlu
Konazol(medikal sampuan)
Ketoral(medikal sampuan)

Sinamekiyi denedim
Cam terebentini denedim

canim prozincten memnun kaldin mi

canim prozincten memnun kaldin mi
Hic bi degisiklik fark etmedim
Kullandıklarımın arasinda
Habiboglu sarimsakli ve
Tresan ısarganlı fena degil.
Daha saglikli ve hacimli gosteriyo
Hala saclarım dökülüyo
Karanfil kurune ara verip sonra tekrar devam ediyorum
Kısa kullanıyorum artık sacimi
Uzattikca sanki daha cok dökülüyo