Lütfen bana yardımcı olun, boşanma kararımı sizler de değerlendirin arkadaslar:(

sizce ben ne yapmalıyım?

• direkt bosanmalısın hiç dusunme

OY: 277 98,2%
  • bir sans daha ver

OY: 2 0,7%
  • bosanma , ama tum bunların bedelini odet

OY: 4 1,4%
  • o kadar da sorun yok ortada

OY: 1 0,4%

• Ankete Katılan
    282
  • Anket Kapalı .

alatariel

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2007
42
0
Merhaba,
bekarken hayalimdi..Evlenince bu siteye uye olup, bir cok konu hakkında destek alıcam, destek olucaktım..Evlendim.yaklasık 2 yıl once..ama hiç bir sey hayal ettiğim gibi olmadı malesef. sırf tabiki bu değildi hayal kırıklığımın sebebi.Kocamın kıskançlığına verdim bunu, kıskançtı, ve internete girmemi istemiyordu. 2yıl neredeyse sayılı nete girbildim, o da gizli gizli .. yanlış anlamayın ama sadece yemek tarifleri,doktor iletişim adresleri, kaybettiğim arkadaslarımın fotolarını gormek gibi bir cok kişi için sıradan seylere ulaşabilmek için..
cok uzun bir hikayem var, hereyi anlatmak elbette mumkun değil biliyorum. ama su anda içimde onca birikmiş, paylaşılmamış sey var ki, ve bu steye ilk girebilişimin sebebinin bu olması beni daha da cok uzuyor.
İstanbulda kendi başına ayakları uzerinde duran iyi bir mesleğe sahip alanında uzmanlık eğitimini de almış, kendne guveni oldukça yuksek, sosyoekonomik durumu oldukça iyi, sosyal olarak aktifken ve tam 24 yasındayken tanıstım onunla..ne olduysa oldu, aşık oldum, Soz , nişan,düğün... hepsi tam 3 ay içinde olup bitti. mutludum, cok daha kucuk bir sehirdeydim ama umutluydum. aradığım kişiyi bulduğuma o kadar inanıyordum ki, hersey, bir çırpıda terkettim. sehrimi, işimi,çevremi..dah cok mantığımla hareket ettiğime inanan ben, ilk kez farkında bile olmadan oyle bir duygusal sele kapılıverdim işte...
Düğün gecesinin sabahı başlamış kabusumuz,simdi farkediyorum.Tum takılarımı istedi eşim ve ailesi , tabiki dedim sorun değil. Ertesi gun balayına gttik, 15 gun suren guzel bir balayı.esim balayında ailesine ve benim aileme ufak tefk hediyeler lmıştı, ve otel cıkısımızda kredi kartında para kalmadığını soyleyıp, benim odememi soledi.donuste oderiz diye dusundum. odenmedi,babam odedi.olsun dedim o kdr duğun yaptı diye dusundum.( bu arada kendi ailemin durumu oldukça iyir arkadslar, ama ben bu durumdan hiç istifade etmedim, aksine okurken ile kendi paramı kazanmaya çalıştım,daha guclu olmak adına)sonra babamın sirketinde babamla çalşmak istediğini soyledi.destek oldum.ama aklıma soru işaretleri tkılmaya başlamıştı. cunku evlenmeden once 3 ayrı işi olduğunu yoğun clıştığını soleyen biriydi o.yuzune vurmak istemedim babamla bir kaç ay beraber çalışmaya çalıştılr diyeyim.cunku soyle ki, eşimi sabah uyandırabilene askolsun,duğun ertesi stresine verdim. bikaç y calıştılar dedğim donem icinde 7-8 bilemedim 10kez gitmiştir.buarada babamdan kredi çekmesini falan istemeye başladı, ailesinin de kucuk de olsa sorumlu oldukları bir iş var, onların borclarını temizleyip odeyeceğini soledi. simdi sukrediyorum ki, o zaman bole dusunmemiş uzulmustum, babam o krediyi çekmedi(600.000tl) sadece damadına yaptığı işin cokça karsılığı olacak paralar iletti, annem vasıtasıyla.kurtarsın toparlasın kendini biraz diye. ama eşimpara aldıkça daha bir tembelleşti, geceleri oturur, gunduzleri uyur oldu,tam 6 ay bole gecti.bu donemde bense onların işlerine destek olmaya sabahın korunde gidip aksam eve gelip yemeğimi yapıp,bilimum ev işlerini halledip,hem erkek hem kadın oldum..
cok uzun surmedi tabi, esim bu sefer babamdan cok daha abuk taleplerde bulunmaya başladı, maddi olarak. benimle tartısıp annesinin evine kaçıp, onu annesinin evden defalarca almaya gttim, babandan 10000 getirirsen gelirim dedi, sonra 5000e dustu,yazarken utanıyorum ama kaç defa ağlayarak cıktım o evden.
evliliğimizin 2. ayından sonra her ay inanın bir kez "bosanalım istemiyorum" sozlerini işittim, sakıza donustu bu cumle.hep borçları hep borçları soz konusuydu. ailesi ise bu durum karsısında "o boledir istediği olmayınca, boyle kırıcı davranır" demeyi alışkanlık haline getirdiler.bi sure sonra bn de alıstım malesef.
ailemin maddi desteğiyle (ki elbetteki bana oldukça yuksek manevi destek ile) bunca zamandır suruyor bu evlilk. Sorumluluk duygusu olmyan bir eşim, maddi beklentiyle evlendiğini dusunmeye başladım. bu arada o kadar zekice tum ilişkilerimi maffetmeyi basardı ki, aileme kadar uzandı. babama ve erkek kardesime hakaretler onları gormek istememeler.. bir tek anneme cok ozenli davrandı,annecim annecim diye onu inanılmaz kendine bağladı.simdi ise annem ve babam arasında buyuk sorunlar yasanıyor malesef...
2 yıl boyunca 19 kez ailemin evine geldim, hep bosanmak istiyor diye.her tatilim zehir, her arkadalık ilişkilerim berbat oluyordu. komsuyla gorusme, su adam sana bakyor,oraya gtme vs... yaptığım en ufak seyden bile korkar hale geldim,markete gdeceü,m,evin ihtiyacı var ya kızarsa diye eve kapattım kendimi.hersey suc olmaya başlamıstı, onu sinirlendirmemek icin hep sindim içime. simdi biliyorum ki iyi yapmamamısım ama iş işten gecti işte. Son tartısmamızda ilk kez dava actı, ben de onayladım avukatımı tuttum.gorusme gunu alındı.evde kendime ait ozel eşyalarımı toplarken ağlayarak gelip sarıldı,pişmn olduğunu,bunlaın hepsinin blöf olduğunu itiraf etti.bir kaç gun ona yuz vermedim, sonra bir sans daha dedim.keske demeyeyeim diye.oysa bu onun 19 kez gorduğum yuzuydu, yine inandım............................::::::::: aradan 2 aybile gecmediki, hakaretlerini tekrar duymaya başladım, beni aldatmakla tehdit etmeler, bosanma lafları, aileme kufurler, kendi ailesini yuceltme ve onlara karsı zorunlu yapmam gerektiğine inandığı haftada en az 2 kez yemek daveti fallan değildi bu sefer bana aynen sunu dedi:

BEN BİR KIZI COK SEVDİM , ONU UNUTMAYA CALIŞIYORDUM, BUYUK BOSLUKTAYDIM, EVLENİNCE UNUTACAĞIMA İNANDIM BEN SENİ SEVMEYE ÇALIŞIYORUM AMA
OLMUYOR!
deyiverdi bir anda, uzulmedim, kaç kere seni sevdiğini hissettin derseniz sayılıdır, ama vardır gene inandığım anlar. belki cok aptalca geliyor bunlar size. ama ancak bole ayakta tutabildim kendimi onca zamandır.tamam hiç bir sey iyi değil ama bi sevgisi var elinde diye dusundum hep.
elbette suphelendiğim anlaroldu, o ağzından cıkan kızı biliyordum, duymustum başkalarından,gormustum eski defterlerindki anılarında o ismi.hatta sunu da soyleyeyim kardesime ve kuzenime bile u kızdan bahsetmiş, internetten resmine bile bakmış kuzen ve kardesimin yanında. tabi onlarbeni uzmemek için asla bgne kadar solemeişlerdi bunu.
Evet, dedim ona adı da su.. dimi dedim. ya tamam dedi bana o evli bir sey deme hakkında dedi bana,o tanımadığım kızı savundu bana. kıza falan değil anlamıssınızdır beni kızgınlığım, o bunu bile anlayamadı bunu.bu hep içimde bir supheydi dedim beni gercekten sevip sevmediğin dedim, simdi saol, bunuduymak ii geldi dedim, ve ltfgit yuzunu gormek istemiyorum senin dedim. ağlamaya yerlere, ayaklrıma kapanmaya başladı, seni cok sevdim cok sevdim diye, ağzıdan sinirle cıktı diye. ltf dedim daha fazla kuculme,seni anlıyorum dedim.devam edemiceğimi soledim.cıktı gitti evden, sonra ben yine ailemdeyim ve ailesi haftalardır gelip tekrar tekrar barıstırma pesindeler..Bu arada kendi ilesine gore en buyuk sorunn henuz cocuk istemiyor olmammıs, onlr torun istiyorlarmış, bende isterdim elbette ama evliliğimin hali kısaca bu bu durumuduzeltmeden bir bebekgetrimek istemedim bu sorunların ortasına , cok mu hatalıyım bu kararımla ilgili ?
NEYAPMALIYIM
BİR ONERİ BANA O KADAR İYİ GELECEK Kİ
SİZ NE YAPARDINIZ??
COK SAĞLIKLI DUSUNEMIYORUM GBİ GELİYOR, SON 3 AYDIR PSK. DESTEK ALIYORUM, PANİK ATAK TESHİSİ KONDU. ARTIK BU HALDEYİM, SİZCE NEOLMALI BU HİKAYENİN SONU??

SİMDİDEN HERKESE TESEKKURLER

Canım anketini ilk oylayan ben oldum: direkt boşan diyorum.Anlattığına göre sen, kendine güvenen, eğitimli ve başarılı bir kadınsın.Afedersin ama beş para etmez bir adam için kendine yaptıklarına değer mi? 2 senelik evlilikte 19 kez ailenin yanına gitmek ne demek? 19 kez büyük olaylar yaşamıssın ki iş oraya gitmiş.Bir de annesinin evine giden erkeği de ilk defa gördüm, yok sen gitmiş almışsın onu vs..Çok çok üzücü durumlar bunlar.
Bak, sen de mantıklı bir kızsın neden bunları çekiyorsun? Seni ve aileni hem maddi hem manevi olarak kullanan ipe sapa gelmez birine takılmış kalmışsın.ne çocuğu? onunla hiçbir bağın kalmamalı.Kendini toparlamalısın bir an önce.Hemen boşan heeeemeen.Ben böyle söylemem normalde ama ortada tam olarak gerçek bir evlilik bile yok, oyuncak etmiş resmen.
Ne kadar şanslısın ki, seni destekleyen iyi bir ailen var.Bir hatadır yapmışsın, kangren olmuş bu evlilik.Kes at bir an önce.Allah sana kolaylıklar versin, unutma sadece bir tane hayatımız var.İnan yakın arkadaşımmışsın gibi samimi duygularla yazdım sana.

hala ne yapmam gerekmi diyorsun kesinlikle ayril bu adam oynuyor simdi sana cocuk yaptirip seni kendine omur boyu bagimli yapmaya calisiyor..paralarini kaptirmissin..omrunu,ozgurlugunu kaptirma.yine ona kanar birlikte olursan cocukta olur ayrilmaya kalkarsin vermez cocugunu bunun karsiliginda yine para ister mecbur verirsin..kendini kullandirtma adam mi yok baska..

eşiniz sizinle maddiyat için evlenmiş belli...

kimse sinir anında da olsa ağzımdan çıktı başkasını seviyorum diyemez.. derse kapıyı görür... görmeli..

her defasında erkek ailesine gidiyor, kadın geri getiriyor... erkek erkek değil, kadın olmuş resmen...

ee afedersiniz , kadınla mı erkeklemi evli kalmak isterdiniz...

sorunun cevabı sizde...

bencde maddı durumla evlenmıs bu kadar faydalanmasına ızın verme canım kımse senden onmlı degıl unutma

Hemen ayrıl. Toparla kendini, seni sevmiyor bu adam, sen nelerine hak edersin. Dünyaya bir kere gelmişsin neden kendini heba ediyorsun? Bu kadar uğraşman için senden üstün neyi var? Karakter yok, para pul yok, sevgi yok. Sadece egoları ve bencilliği var. Kurtar kendini vaktine yazık

ıki yıl o adama çok iyi sabır etmişsin maddiyatcı bir insandan bir hayır gelmez hemen boşanın yoksa daha fazla sağlığınızdan olacaksınız

inanki durumun icindeyken insan ne yapicagini bilmiyor ama disardaki gozler daha iyi algiliyor.. ben okurken sadece ve sadcee para icin evlenmis die dusundum cunki ne demek bu (5000-1000) para getirirsen evime gelirim tobe yararbbim bu kadar kuculdu yani ben soktayim ne bicim erkek ve senin diger evlenmeden onceki halinde bayagi sosyal iyi isi olan biriymissin... tek diyecegim bosan ve sakin ama sakin barisma bu ne boyle ya. senin dayanamayacagini tekrar gelecegini filan zannedio sanirim . herseyini o evden bosaltip annene git ki annenlerde sana hic yuz cevirmemisler cok sanslisin bu durumda...o kocan kendisini bir sey yerine koymus kusura bakma ama erkek dedigin bu kadar kuculmez cok sinirlendim bu yaptiklarina. cok dar zamaninz olur neysede her kavgada para istenirmi yada bu kadar tembellik olur mu/ herseyi cekinerek korkarak yapmaya baslamissin. o ki olaylar bu duurma geldi daha fazla taviz verme lutfen yoksa dur diyemiceksin artik istekleri cogalacak

Hemen boşanmanız
sizin ve aileniz için en iyisi
sizi kullandıgını ve ailenizide buna ortak ettigini zaten kendi agzıyla söylemiş
böyle adamdan ne koca olur nede bi baba olur
ver odunu ver odunu başka işe yaramaz

akıllı kadınlar yanlış seçimler diye bir kitap vardı
durumunuz bana o kitabı hatırlattı
bende boşanmanın sizin açınızdan doğru olacağını düşünüyorum
kendinize yazık etmeyin
değmez

ilk basta coksasirdim
anket sonucunu görünce nasil olur kk kadinlari bosan
der diye sonra bir okudumki of of of
bosan hemen hemde kurtul genc kadinsin
bu adamla hayatini berbat etme

seni kullandığı ortada yedek gibi kllanmış seni kusura bakma ama bence bi dk bile durma onun yüzünden ailende ne hale gelmiş bak çocuk felan da yapma bir ömür boyu üzülürsün

Daha kaç şans vermeyi düşünüyorsun?
Tabiki boşanmalısın,ayrıca bu yaptıklarından dolayı maddi manevi tazminat davası açmalısın.
Seni de aileni de resmen sömürmüş...
Paraya ihtiyacın olmasa bile bunu ona yapmalısın

derdinzi tamamen okudum...
ben okurken zorlanıyoken siz yaşarken kim bilir ne haldesiniz...
size önerim şu değmeyecek birine büyük umutlar yüklemişsiniz ama nereden bilecektiniz..
24 yaş hayatı tekrar geri kazanmak için geç değil asla..
tutunun ailenize kalkın yavaşda olsa ayağa..
herkezin sizin gibi şansları olmaya bilir elinizdeki şansı kullanın ve cıkartın bu adamı hayatınızdann

Boşanın tabiki. Çocuk yapmaz şu anda eşiniz sıfatında olan adamın yaptığını. Dengezlik, iğrençlik, faydalanmalar filan, hiçbir tarafından tutulmuyor eşinizin.

Unutmayın bir "siz" daha yok dünyada, ve olmayacak da.

Ya valla bir daha girmiycem bu topiklere diyorum ama yine kendimi burda buluyorum. Amateme yatıcam kerdeşim.Tedavi olmam lazım, akıl sağlığımı bozdu bu "Bir derdim var"kafamçokkarıştı

direkt bosanmalısın hiç dusunme
bu şıkkı işaretledim.
başkada bir şey yazmama gerek yok. aslında..
herşey ortada. maddiyat=evlilik.
eşinizin anlayışı.

tesekkur ederim oncelikle Bianca ve tum yardımcı olan arkadaslar,
simdi okuduğumda o kadar duygulandım ki gecenin bir yarısı yazdığım bu iç döküşe,
ertesi gun baktığımda onlarca cevap gelmiş..bana destek verdiğiniz için saolun. ben de bosanma konusunda oldukça dirençlilerdenmişim yasayarak gordum bunu. evliliğin kutsallığı ile buyutulduk coğumuz,o yuzden tıkandım gorusunuz için tekrar tsklr,kaybettiğim yolumu gormem de buyuk ısık oluyorsunuz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…