Lütfen bana yol gösterin nasıl davranmam lazım

E
Sizinki basit bir çekiştirme degil. Öyle olsa bu kadar korkmazdınız.
zaten kendiniz de söylediniz. Ailem duysa yüzüme bakmaz diye.
hakaret, belki kadına küfür vs vardır.
O zaman da kusura bakmayın ama hak ediyorsunuz biraz şu durumda olmayı.

yoksa kayınvalidem şöyle yaptı böyle yaptı diye herkes konuşur. Bundan boşanma olmaz.
Bir şey olmamış gibi yapın.
Ama kaynınız sabırlı adammış.
Benim eşim annem hakkında ‘dedikodu’ demiyorum bakın, hakarete, küfüre varacak şeyler söylese, dünyayı dar ederim. Böyle bir adamla evli olduğum için utanırım.
Ki öyle anneme çok düşkün biri değilim.
Evet basit dedikodu değil tabiki Allah kahretsin onu falan beddua ettim daha çok.böyle şeyler söyledim malesef çok pişmanım tabiki kim olur olsun söylememem gerekirdi ama o kadar sinirliydimki gerçekten gözüm hiçbirşey görmüyordu resmen birgün durmadan ağlamıştım çocuklarımın gözü önünde.o kadar haksızlık yaptılar bana

Ayy öyle demeyin lütfen çok kötü olurum ben umut ediyorum ki şimdiye kadar söylemediyse artık söylemez
Şu an eşinizle aranız iyi veya kaynınızla aranız iyi söylemez
İlerde eşinizle, annesiyle bir terslik olsa ilk işi söylemek olacaktır emin olun
Zaten solmaz da zamanında böyle demişti ama ben size yansıtmadım diye

Umarım söylemez hiç bir zaman.hep dua ediyorum zaten.böyle bir duruma kendimi saldıgım içinde çok kızgınım kendime gerçekten.bugun hiç birşey olmamış kimi davranıcam kaynımla daha az aynı ortamda olmaya özen göstericem o zaman elimden başkada birşey gelmiyor.İnşaAllah anlar beni yazdıgım özürü kabul eder ve unutur olanları

Umarım söylemez hiç bir zaman.hep dua ediyorum zaten.böyle bir duruma kendimi saldıgım içinde çok kızgınım kendime gerçekten.bugun hiç birşey olmamış kimi davranıcam kaynımla daha az aynı ortamda olmaya özen göstericem o zaman elimden başkada birşey gelmiyor.İnşaAllah anlar beni yazdıgım özürü kabul eder ve unutur olanları
Eltınız suan ne alemde? İkinizde aynı halti yediniz ama ihale size kaldı

Evet biz

evet biz kv ile altlı üstlü oturuyoruz kvlara gelecekler ama bizide çagırdı kv yani hep birlikte olucaz.kaynım gerçekten iyi bir insandır imanlı namazı falan yerinde o yüzden daha çok utanıyorum kaynımdan ama nasıl davranıcamıda bilmiyorum
Peki bu süreçte kaynınızla hiç konuştunuz mu? Mesajla ya da arayarak bir açıklama yaptınız mı? Valla ne konuştunuz ne için neler söylediniz haklı misiniz haksız misiniz bilmiyorum ama eğer gerçekten konu burada kapansin istiyorsanız ve bir daha elti ile haklı da olsanız böyle dedikodu yapmayacaksaniz şu tip bir şeyler yazabilirsiniz

"Abi olanlar için özür dilerim ne düşünsen haklısın, çok utanıyorum. Öfkeyle birbirimizin gazına gelerek, birbirimizi kışkırttık. İnsan sinirle ne söylediğini bilmiyor, asla gerçek düşüncelerim değil onlar. Ben çok büyük bir hata yaptım, çok büyük tövbe ettim rabbim tövbe edeni geri çevirmezmis ben dersimi aldım. Eşime anlatmak istersen de anlarım, sen ne yapacağını bilirsin, sonucu benim için iyi ya da kötü ben senin merhametine ve en doğru kararı vereceğine inanıyorum"

Tam gelecekleri gün olur mu bilemem daha önce yazılsa daha iyi olabilirdi tabi. Kaynınız bahsettiğiniz gibi biriyse ben sanmıyorum herkesin içinde anlatacağını ama imalı bir iki bakış atabilir. Gergin bir ortam olabilir. Artık bu akşam bütün mahcubiyetinizle mağrur bir şekilde masada oturacaksiniz. Kaynınıza gözlerinizle anlatacaksınız pişmanlığınizi. Daha gördüğünüz andan itibaren yavru köpek gibi bakabilirsiniz:) hoş geldin beş geldin biraz hürmet ederek davranın. sakın ama sakın mutlu görünüp daha da kışkırtmayin adamı. Kv ile onun yanında ekstra iyi geçinin. Dediğim tarzda bir mesajı da duruma göre ertesi gün teşekkür babında atabilirsiniz. Abicim beni mahcup Etmediğin için teşekkür ederim vs

Kayınvalidenizi yanlış kişiye çekiştirmişsiniz. Eltiye değil kayınvalideyi kötülemek dert bile anlatılmaz. Peki siz bunları yazarken eltiniz hiç bir şey demedi mi? Eğer dediyse kaynınız bir şey söylerse, sen kendi karına bak, deyin.

Birde size tavsiye, kimsenin yüzüne söyleyemeyeceğiniz şeyleri arkasından konuşmayın

Peki bu süreçte kaynınızla hiç konuştunuz mu? Mesajla ya da arayarak bir açıklama yaptınız mı? Valla ne konuştunuz ne için neler söylediniz haklı misiniz haksız misiniz bilmiyorum ama eğer gerçekten konu burada kapansin istiyorsanız ve bir daha elti ile haklı da olsanız böyle dedikodu yapmayacaksaniz şu tip bir şeyler yazabilirsiniz

"Abi olanlar için özür dilerim ne düşünsen haklısın, çok utanıyorum. Öfkeyle birbirimizin gazına gelerek, birbirimizi kışkırttık. İnsan sinirle ne söylediğini bilmiyor, asla gerçek düşüncelerim değil onlar. Ben çok büyük bir hata yaptım, çok büyük tövbe ettim rabbim tövbe edeni geri çevirmezmis ben dersimi aldım. Eşime anlatmak istersen de anlarım, sen ne yapacağını bilirsin, sonucu benim için iyi ya da kötü ben senin merhametine ve en doğru kararı vereceğine inanıyorum"

Tam gelecekleri gün olur mu bilemem daha önce yazılsa daha iyi olabilirdi tabi. Kaynınız bahsettiğiniz gibi biriyse ben sanmıyorum herkesin içinde anlatacağını ama imalı bir iki bakış atabilir. Gergin bir ortam olabilir. Artık bu akşam bütün mahcubiyetinizle mağrur bir şekilde masada oturacaksiniz. Kaynınıza gözlerinizle anlatacaksınız pişmanlığınizi. Daha gördüğünüz andan itibaren yavru köpek gibi bakabilirsiniz:) hoş geldin beş geldin biraz hürmet ederek davranın. sakın ama sakın mutlu görünüp daha da kışkırtmayin adamı. Kv ile onun yanında ekstra iyi geçinin. Dediğim tarzda bir mesajı da duruma göre ertesi gün teşekkür babında atabilirsiniz. Abicim beni mahcup Etmediğin için teşekkür ederim vs
Yok zaten mesajalrı okudugu gün aynen böyle bir mesaj attım kendisine tövbe ettiğimi orda söylediğim hiçbirşeyi saglam kafayla söylemediğimi yaptıgımın çok yanlış birşey oldugunu falan yzdım kendisi cevap yazmadı

Kayınvalidenizi yanlış kişiye çekiştirmişsiniz. Eltiye değil kayınvalideyi kötülemek dert bile anlatılmaz. Peki siz bunları yazarken eltiniz hiç bir şey demedi mi? Eğer dediyse kaynınız bir şey söylerse, sen kendi karına bak, deyin.

Birde size tavsiye, kimsenin yüzüne söyleyemeyeceğiniz şeyleri arkasından konuşmayın
Kendiside konuşmuştı zaten benden aşağı kalır yanı yok.evet ders oldu zaten bana

Yok zaten mesajalrı okudugu gün aynen böyle bir mesaj attım kendisine tövbe ettiğimi orda söylediğim hiçbirşeyi saglam kafayla söylemediğimi yaptıgımın çok yanlış birşey oldugunu falan yzdım kendisi cevap yazmadı
O zaman dediğim şeyleri yap öyle ayrı oturmak falan olmaz. Mahçup mahçup otur masada. Kv ye ekstra ilgi göster adam pişmanlığını görmesi lazım ayrı orada oturursan olmaz. Ayrıca bence kimseye bir şey söylemeyecek adam

Siz bence kaynınıza cok fazla özür dilemişsiniz.
Bu da çok gereksiz bişi. Yalvarmadıgınız kalmış. Sonuçta kendi eşi de konuştu

Bu kadar da eğilmeyin
İleride bisi olduğunda size inanmazlar ve ilk sizi suçlarlar
Azcık dik olun yahu

Bence kaynın şuan dememesi bile daha kötü insanlar ellerinde koz tutmayı severler
Yaptığınız ilk yanlışta bu size su elektrik olarak geri dönebilir

mutlaka bir gün öğrenecek yani eşiniz
Şu aşamada yapacak bir şey yok göze batmamaya çalışın
Benim eşim anneme hakaret edip bela okusa ben ne yapardım hiç bilmiyorum

Artik soylesede kurtulsan..
Suanki korkunuz ,konusurkenki rahatliginizdan daha yuksek..
Belkide coktan soyledi ama sizin haberiniz yoktur. Bu yemekte biliyorlarsa lafi acilir zaten.. acilirsa da yazdiklarinizin bir aciklamasi vardir ,aciklar kurtulursunuz.

Valla şu bir haftadır yazdıklarınızı her okuduğumda, ben stres topuma döndüm. Varsın ne olacaksa olsun, böyle korku ile nereye kadar yaşayacaksınız.

Yanlış hatırlamıyorsam eltiyle birbirinizi gazlayıp ikiniz de kadına hakaret hatta beddua etmiştiniz.
Eltinizde eşinden dayak falan yemişti yakalanınca.
Peki onlarda son durum ne?
Boşanıyorlar mı?

X