Lütfen bana yol gösterin nasıl davranmam lazım

solmazturk

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2021
60
20
35
Merhaba arkadaşlar bu konu üzerine kaç defa konu açtım kusura bakmayın napıcamı bilmiyorum diye en ufak bir fikre ihtiyacım var.şimdi diger konularda belirtdiğim gibi ben eltimle kv hakkında çok kötü şeyler konuşmuştum.ve kaynım bizim mesajları okumuştı çok sinirlenmişti solmazı mahvedicem falan konuşmuştu o günden hiç karşılaşmatık ama bugun eve gelecekler hepsi görümcemler kaynımlar kv yemek bişirip cagırdı hepsini.nasıl davranıcam o konu sonrası ilk defa karşılaşıcaz çok utanıyorum ve çok tedirginim.henüz ne eşime ne annesigile hiçbirşey söylemedi.ama korkuyorum ya herkesin içinde bana laf atarsa ya kötü birşey söylerse.bide ilave edeyimki kv ve eşimle
Çok büyük kavgamız olmuştu bunun üzerine eltime kv hakkında çok kötü şeyler yazmıştım.

Eltine sordunmu illa ki kocası demıstır söyle yapcam konuscam diye. Cok tırsıyorsan kaynına msj at, abı gecen gun esımle kotuyken cok sınırlıydım agzımdan cıkanı bilmezken sacma sapan konustum özür dilerim. Kv demde yalnız zaman da hellallik istiyicem, şimdi bu konular acılırsa tadımız kacar kv üzülür. Anne kız arasında olur öyle çekiştirme şeyleri derdim. buna rağmen kavga cıkarır sa eşime msjları gösterir bir adım atıp düzeltmeye calıstıgımı anlatırdım. Yırtsan Yırtsan ancak böyle olur. Bukadar korkuyorsan da sus azcık. Ben hrsabını veremiyeceğim hiçbir seyi agzımdan cıkarmam

Merhaba arkadaşlar bu konu üzerine kaç defa konu açtım kusura bakmayın napıcamı bilmiyorum diye en ufak bir fikre ihtiyacım var.şimdi diger konularda belirtdiğim gibi ben eltimle kv hakkında çok kötü şeyler konuşmuştum.ve kaynım bizim mesajları okumuştı çok sinirlenmişti solmazı mahvedicem falan konuşmuştu o günden hiç karşılaşmatık ama bugun eve gelecekler hepsi görümcemler kaynımlar kv yemek bişirip cagırdı hepsini.nasıl davranıcam o konu sonrası ilk defa karşılaşıcaz çok utanıyorum ve çok tedirginim.henüz ne eşime ne annesigile hiçbirşey söylemedi.ama korkuyorum ya herkesin içinde bana laf atarsa ya kötü birşey söylerse.bide ilave edeyimki kv ve eşimle
Çok büyük kavgamız olmuştu bunun üzerine eltime kv hakkında çok kötü şeyler yazmıştım.
Onun okuduğundan habersiz gibi gayet normal davran, ortalık karıştıracak adam şimdiye kadar yapardı. Kendi karısı da var işin içinde o yüzden bir şey yapmayacak. Olsa olsa konuşmaz

Malesef
Hiçbir şey olmamış gibi davranmaktan başka çözüm gelmedi benim aklıma
Bi de yerinizde olsam oturup beklemek yerine eşimle çoktan konuşurdum böyle böyle oldu diye
Malesef eşime söylediğim an boşar beni hiç dinlemek bile istemez.o derece annesine baglıdır bide düşünün annesinin arkasından eltimle neler konuşmuşum nasıl söylerim eşime

Eşimi kaybetmekten korkmuyorsam söylediklerimin arkasında dururum
Laf atarsa evet söyledim düşüncelerim de gram değişmedi derim
Ama eşimi seviyorsam kaybetmekten de korkuyorsam kardeşine telefon açar durumu izah ederim özür dilerim yaptığımın yanlış olduğunu bir anlık sinirle yazdığımı söylerim

Eltine sordunmu illa ki kocası demıstır söyle yapcam konuscam diye. Cok tırsıyorsan kaynına msj at, abı gecen gun esımle kotuyken cok sınırlıydım agzımdan cıkanı bilmezken sacma sapan konustum özür dilerim. Kv demde yalnız zaman da hellallik istiyicem, şimdi bu konular acılırsa tadımız kacar kv üzülür. Anne kız arasında olur öyle çekiştirme şeyleri derdim. buna rağmen kavga cıkarır sa eşime msjları gösterir bir adım atıp düzeltmeye calıstıgımı anlatırdım. Yırtsan Yırtsan ancak böyle olur. Bukadar korkuyorsan da sus azcık. Ben hrsabını veremiyeceğim hiçbir seyi agzımdan cıkarmam
Yazdım zaten kaynıma özür mesajı atdım.çok sinirliydim hiç kendimde değildim falan filan cevap yazmadı ama yinede korkuyorum ve utanıyorum.dogru bu bana ders oldu artık böyle bir hata asla yapmam İnşaAllah

Bakın öncelikle birbirinin arkasından konuşmayan insan yoktur!
Sanıyor musunuz ki eşiniz ya da Kayınvalıdenız arkanızdan konuşmuyor.

Sadece haberiniz olmuyor. Eltınız gibi bir malın kurbanı olmamışlar.

Hiç-bir şey yokmuş gıbı konusun.
Konu açılırsa

" evet yapılanlar yanlıstı ama bu konuyu suan burda tekrar açıp konuşmak ancak ortamı gerer .Bu yüzden bu konuyu konuşmak istemiyorum. Hata ettim kusura bakmayın "

deyip konuyu kapattırın
Çünkü konu açılırsa kavga çıkar :KK66:
Özür dilemenıze rağmen ısrarla açılırsa ortamı terk edin.

Bu da size ders olsun yazılı sekilde kimseye
Kimseyi çekiştireyin

Akrabaya eş ailesini asla kötülemeyin

Ve bırakın eşiniz öğrensin inceldiği yerden kopsun. Madem bu kadar korkaksınız ne halt yemeye yılana derdinizi anlattınız?

Elti kesinlikle bilerek yaptı kim ne derse desin.oynamasın kimseye

Yoksa o mesajları saklanmasının açıklaması olamaz!

Utanmalısını bence de
Ne olursa olsun kimseyi çekiştirmemeliydiniz hele hele eltiyle.
Olur da konu açılırsa laf sokulursa çocukluk ettiğinizi söyler özür dilersiniz başka yapılacak bir şey de yok

Malesef

Malesef eşime söylediğim an boşar beni hiç dinlemek bile istemez.o derece annesine baglıdır bide düşünün annesinin arkasından eltimle neler konuşmuşum nasıl söylerim eşime
İyi de bu nereye kadar saklanacak ki?
Şimdi demese ilerde aranız açılır yiNe söyler kaynınız
Resmen sonsuz süreli koz vermişsiniz eline
Sizdeki de iyi cesaretmiş annesine 2 laf edildi diye boşayacak adamın karısı olarak eş ailesinden birine kayınvalide kötülemişsiniz
Bu işin sonu boşanmaya varır valla her türlü o zaman

Eşimi kaybetmekten korkmuyorsam söylediklerimin arkasında dururum
Laf atarsa evet söyledim düşüncelerim de gram değişmedi derim
Ama eşimi seviyorsam kaybetmekten de korkuyorsam kardeşine telefon açar durumu izah ederim özür dilerim yaptığımın yanlış olduğunu bir anlık sinirle yazdığımı söylerim
Aslında bu konuda haksızda değildim gerçekten kv ve eşim bana çok haksızlık yaptılar eşim çok anneci yani iflah olmaz bir evliliğimiz var belkide boşanmak en güzeli ama bu şekilde boşanmak hiç istemem.resmen haklıyken haksız duruma düştüm ne kadar haklıda olsam kadının ardından neler konuştum kimseye yakışmıycak bir davranış.o yüzden hiç istemem ne eşim ne başkaları bu olayı öğrensin

Yazdım zaten kaynıma özür mesajı atdım.çok sinirliydim hiç kendimde değildim falan filan cevap yazmadı ama yinede korkuyorum ve utanıyorum.dogru bu bana ders oldu artık böyle bir hata asla yapmam İnşaAllah
İnsanlar aşırı pişkin.

Sanırsın kendi yapmadığı bisi!

Size mi gelecekler?

Evet biz
Size mi gelecekler?
evet biz kv ile altlı üstlü oturuyoruz kvlara gelecekler ama bizide çagırdı kv yani hep birlikte olucaz.kaynım gerçekten iyi bir insandır imanlı namazı falan yerinde o yüzden daha çok utanıyorum kaynımdan ama nasıl davranıcamıda bilmiyorum

Aslında bu konuda haksızda değildim gerçekten kv ve eşim bana çok haksızlık yaptılar eşim çok anneci yani iflah olmaz bir evliliğimiz var belkide boşanmak en güzeli ama bu şekilde boşanmak hiç istemem.resmen haklıyken haksız duruma düştüm ne kadar haklıda olsam kadının ardından neler konuştum kimseye yakışmıycak bir davranış.o yüzden hiç istemem ne eşim ne başkaları bu olayı öğrensin
Birgün boşanmaya karar verirseniz bu yazdıklarınız her türlü ortaya çıkacak o yüzden çekinmeyin
Size bunu yaptırmasalardı
İnsanlar hata yaparlar hiç üzülmeyin dik durun
Ayrıca neden okuyor karısının telefondakı yazan mesajları çok çirkin

İnsanlar aşırı pişkin.

Sanırsın kendi yapmadığı bisi!
Asla aynı ailedeki insanları birbirine çekiştirmem. İki birbirini tanıyan insana kötü şeyler anlatmam. Yaşadığım olayı anlatıyorsam da o kişiyle sorun yaşamışımdır arkasında duracağım laflardır. Kimseye böyle kozlar vermem. Herkes dedikoducu değil. Bu da dedikoducuların en büyük tesellisi herhalde, hayır herkes dedikodu yapmıyor

Sizinki basit bir çekiştirme degil. Öyle olsa bu kadar korkmazdınız.
zaten kendiniz de söylediniz. Ailem duysa yüzüme bakmaz diye.
hakaret, belki kadına küfür vs vardır.
O zaman da kusura bakmayın ama hak ediyorsunuz biraz şu durumda olmayı.

yoksa kayınvalidem şöyle yaptı böyle yaptı diye herkes konuşur. Bundan boşanma olmaz.
Bir şey olmamış gibi yapın.
Ama kaynınız sabırlı adammış.
Benim eşim annem hakkında ‘dedikodu’ demiyorum bakın, hakarete, küfüre varacak şeyler söylese, dünyayı dar ederim. Böyle bir adamla evli olduğum için utanırım.
Ki öyle anneme çok düşkün biri değilim.

İyi de bu nereye kadar saklanacak ki?
Şimdi demese ilerde aranız açılır yiNe söyler kaynınız
Resmen sonsuz süreli koz vermişsiniz eline
Sizdeki de iyi cesaretmiş annesine 2 laf edildi diye boşayacak adamın karısı olarak eş ailesinden birine kayınvalide kötülemişsiniz
Bu işin sonu boşanmaya varır valla her türlü o zaman
Ayy öyle demeyin lütfen çok kötü olurum ben umut ediyorum ki şimdiye kadar söylemediyse artık söylemez

Kullanıcı adın, adın soyadınsa burada da deşifre olucan ya aman dikkat

Asla aynı ailedeki insanları birbirine çekiştirmem. İki birbirini tanıyan insana kötü şeyler anlatmam. Yaşadığım olayı anlatıyorsam da o kişiyle sorun yaşamışımdır arkasında duracağım laflardır. Kimseye böyle kozlar vermem. Herkes dedikoducu değil. Bu da dedikoducuların en büyük tesellisi herhalde, hayır herkes dedikodu yapmıyor
Arkasinda duracağınız laf olmasına rağmen yine arkadan konuştuğunuzu yazmışsınız.
Celişmeyin kendinizle

Arkasinda durun ya da durmayın
Bir şekilde dedikodu yapmıs oluyorsunuz.

Son düzenleme:
X