LÜTFEN BİR ŞEY SÖYLEYİN

Tamamen alelade bir fikir cunku biz sizinle bakit gecirmedik etkenleri bilmiyoruz tahmin ediyorum sadece muhtemelen 2 yasinda gelen kardes sizi paylasamama cocukta burda bir eksiklik yaratmis olabilir mi
Sanmıyorum çünkü doğduğu gunden berı boyle sonradan olmadı.sonradan olsa evet olabilir derdım ama malesef degıl

Çok yakın bir arkadaşımın çocuğu var 2 yaşında tam. Çocuk bu yaşına kadar 2 ülke değiştirdi, şu an kreş sırası bekliyor. Tüm gün evin içinde ya anne ve babasıyla ya parkta (parktaki çocukların dilini bilmiyor) ya da misafir gelirse onlarla.

Ama şu zamana kadar ne bir kez mızmızlık yaptığını ağladığını gördüm ne gelen gideni yadırgadığını/yabancıladığını. Öyle sakin ki kedi gibi gözünüzün içine bakıyor siz oynayın onla diye. Çocuğun bu kadar sakin olmasının tek nedeni ailesi bilinçli ve çocuk önünde asla tartışma olmaması başka hiçbir şey değil. Gayet sıradan ve olması gerektiği gibi bir aile modu.

Bilinçlendirmek isteyen herkes yazabılır mutlaka buna ben karar veremem .Ama güzel dılle yapmak ısteyenlerı dınlerım hakaretvari konuşan sizin güruhunuzu degıl boyle konuşan kımseyı kımse dınlemez
Hiç bişey anlamadım. Kendinizi ifade edememeye başladınız öfkeden.

Hiç bişey anlamadım. Kendinizi ifade edememeye başladınız öfkeden.
Öfke mı sız sızınle konuşan herkesı ofkelı goruyorsunuz anlaşılan neyse sızlık bır durum yok başka konulara gıdıp egonuzu tatmın ediniz sız.ben sizi kaale almam.her konuma gelıp böyle ters ters konusmanızda düşündürücü kıskanmayın lütfen

Öfke mı sız sızınle konuşan herkesı ofkelı goruyorsunuz anlaşılan neyse sızlık bır durum yok başka konulara gıdıp egonuzu tatmın ediniz sız.ben sizi kaale almam.her konuma gelıp böyle ters ters konusmanızda düşündürücü kıskanmayın lütfen
Öfkeniz kelimelerinizden fışkırıyor, herkes görüyor. Sakin olun ve çocuğunuz için aklıselim davranmaya çalışın.

Tam olarak neyinizi kıskanıyor olabilirim sizce?

Öfkeniz kelimelerinizden fışkırıyor, herkes görüyor. Sakin olun ve çocuğunuz için aklıselim davranmaya çalışın.

Tam olarak neyinizi kıskanıyor olabilirim sizce?
Lutfen kendı yazdıklarınıza bakın ofkeyı görürsünüz saldırıya gecmeyın hemen benım konum sız değilsiniz çocuğum

Kadının dusmanı kadındır dıye bosuna dememısler elbette.diğer cocugumda var ona dogdugu gunden berıdır böyle demıyorum cunku degıl. Bı fıkır almak istediğim ıcın sorunlu mu oldum şimdi ben Allah kımseyı sızın gıbı bırının diline düşurmesın.Kalp kırmak kötü bunu bılın
İşinize gelmeyen şeylere kırılmanız hiç umrumda da değil problemim de değil. Burnunuz kaf dağında çocuklarınızın psikolojilerini mahvetmeye devam edin çok bilmiş tavrınız yüzünden. Çok biliyosanız gidin bildiğinizi yapın. Gerçi bildiğinizi yapınca nolduğu da ortada ama kime ne anlatıyoruz

Lutfen kendı yazdıklarınıza bakın ofkeyı görürsünüz saldırıya gecmeyın hemen benım konum sız değilsiniz çocuğum
Biz de sizin için değil çocuğunuz için yazıyoruz zaten. Ama belli ki boşa yazıyoruz. Siz kendinizden başka herkesi, dört yaşında çocuğu bile suçlayabilecek potansiyelde bir insansınız.

Herkesi terslemişsiniz ama maalesef doğru şeyler söylenmiş çoğunlukla. Evde devamlı mı kavga var bilmiyorum doğrusu ama kimi çocuk huzursuz ortamda içine kapanır kimisi de yıkarak derdini gösterir. Doğduğu günden beri böyle demişsiniz ilk 1 sene bebek zaten kolik bile olabilir hatta, ama sonrasındaki anlattıklarınız muhtemelen psikolojik bir temele dayanıyor oyun terapisi vs deneyebilirsiniz bence. Ne kadar erken önlem alırsanız o kadar iyi, anne baba işbirliği çok önemli eşinizle hemfikir olun çocuğu doğru kanalize edin derim 🙏

İşinize gelmeyen şeylere kırılmanız hiç umrumda da değil problemim de değil. Burnunuz kaf dağında çocuklarınızın psikolojilerini mahvetmeye devam edin çok bilmiş tavrınız yüzünden. Çok biliyosanız gidin bildiğinizi yapın. Gerçi bildiğinizi yapınca nolduğu da ortada ama kime ne anlatıyoruz
Inanın sızde benım umurumda degılsınız helekı boş ağzı bozuk insanların yazdıgı söyledi kelime bile duyulmaz bende.Sız kendi psikolojinızı duzeltmeye bakın en azından kocaman kişisiniz psıkıyatra gıdebılırsınız agresıf sert anlamsız konusuyorsunuz ve zerre umursanmıyorsunuz heralde o yuzden bana yazıyorsunuz benım konum 4 yasındakı cocuk psikolojisı bozuk bır kadın degıl.

Biz de sizin için değil çocuğunuz için yazıyoruz zaten. Ama belli ki boşa yazıyoruz. Siz kendinizden başka herkesi, dört yaşında çocuğu bile suçlayabilecek potansiyelde bir insansınız.
Boşa yazdığınızı düşünüyorsanız neden hala yazıyorsunuz sızde cok harıka bır potansiyel de degılsınız demekkı.Suclu aramayın kendınıze bakın

Boşa yazdığınızı düşünüyorsanız neden hala yazıyorsunuz sızde cok harıka bır potansiyel de degılsınız demekkı.Suclu aramayın kendınıze bakın
Çünkü çocuklar hassas noktam. Böyle ailelerden (öğrencilerimin arasında da bolca var) çekip alasım geliyor çocukları. Çocuğunuzun psikolojik ya da gelişimsel (koyu renkle yazdım belki anlarsınız diye) bir problemi var diyorum. Sorunu bulmanız ve çözmeniz gerek diyorum. Sizin tek yaptığınız öfke kusmak, hakaret etmek ve asla ama asla kendinize dönüp hata aramamak. Kolay kolay kimsenin anneliğine laf etmem, her annenin anneliği farklıdır derim ama sizinki annelik değil. Anne dediğin çocuğun sorununu çözmek için çabalar, çocuğu sorun olarak görmez.

El kadar çocugu kotuleyelim diye burda konu açmış sanırım, anne baba sebepli olabilir diyen her yoruma saldırıyor...
Gelişimsel olabilir diyorum ona da saldırıyor. Duyu bütünleme olabilir, atipik otizm olabilir, olabilir de olabilir yani. Çocuk huysuz deyip atıyor kenara kadın. Deliricem.

Yardım etmeye calısmıyorlar hanımefendı resmen yargılıyorlar kötü konuşuyorlar bır hakaret etmedikleri kaldı ne gıbı bir yardım etmek bu
Butun yorumlari okudum, yargilandiginiz bir yorum yok.

Onceki konularinizda esinizle ve es ailesiyle olan problemlerden bahsetmissiniz.

Haliyle problemi bir evliliginiz oldugunu acik eden sizsiniz, kimse size durduk yere problemli dememis. Bu boyledir, siz eteginizdeki taslari dokerseniz o taşları herkes gorur, sonra bunlar niye konusuluyor diyemezsiniz.

Dolayisiyla insanlar evliliginizdeki problemlerin cocugunuzu etkileyebilecegini anlatiyor, ama siz bunu söyleyen herkese kizmis, tirnak gostermissiniz.

Peki, sizce cocugunuzun sorunu ne, madem yorum yazanlar hakli değil sadece kötülüklerinden dil uzatiyorlar size, sizce cocugunuzun sorunu nedir?

Gelişimsel olabilir diyorum ona da saldırıyor. Duyu bütünleme olabilir, atipik otizm olabilir, olabilir de olabilir yani. Çocuk huysuz deyip atıyor kenara kadın. Deliricem.
Hiçbiri değil bence tamamen anne kaynaklı, şu tavirlardan sonra çok net anlaşılıyor . Yorma kendini hocam, ne desek anlamaz, daha da bilenir böyleleri...o çocugun da kaderi bu, binlercesi gibi topluma karışacak , yapacak hiçbirsey yok...

Butun yorumlari okudum, yargilandiginiz bir yorum yok.

Onceki konularinizda esinizle ve es ailesiyle olan problemlerden bahsetmissiniz.

Haliyle problemi bir evliliginiz oldugunu acik eden sizsiniz, kimse size durduk yere problemli dememis. Bu boyledir, siz eteginizdeki taslari dokerseniz o taşları herkes gorur, sonra bunlar niye konusuluyor diyemezsiniz.

Dolayisiyla insanlar evliliginizdeki problemlerin cocugunuzu etkileyebilecegini anlatiyor, ama siz bunu söyleyen herkese kizmis, tirnak gostermissiniz.

Peki, sizce cocugunuzun sorunu ne, madem yorum yazanlar hakli değil sadece kötülüklerinden dil uzatiyorlar size, sizce cocugunuzun sorunu nedir?
Huysuz 😂😂😂

Ay gülüyorum ama sinirim bozuldu gece gece.

Çünkü çocuklar hassas noktam. Böyle ailelerden (öğrencilerimin arasında da bolca var) çekip alasım geliyor çocukları. Çocuğunuzun psikolojik ya da gelişimsel (koyu renkle yazdım belki anlarsınız diye) bir problemi var diyorum. Sorunu bulmanız ve çözmeniz gerek diyorum. Sizin tek yaptığınız öfke kusmak, hakaret etmek ve asla ama asla kendinize dönüp hata aramamak. Kolay kolay kimsenin anneliğine laf etmem, her annenin anneliği farklıdır derim ama sizinki annelik değil. Anne dediğin çocuğun sorununu çözmek için çabalar, çocuğu sorun olarak görmez.
Çocuklar söz konusu olduğunda ben de deliriyorum gerçekten. Benzer bi örnek vereyim teyzem inanılmaz kötü dayaklı aldatmalı bi evliliğe 2 yaş arayla 2 çocuk doğurmuştu yıllar önce , ilk çocuk maalesef aşırı şekilde sinirli öfkeliydi hep çok yaramaz dediler dehb dediler ilaç kullandı çocukluğundan beri. İkincisi ise öyle içine kapanıktı ki(hala öyle ciddi özgüven problemi var) abisinden yediği dayaklar da cabası. Peki biz yıllar boyu çocukların gelişimi açısından teyzemi eniştemi uyarsak da tavsiye üstüne tavsiye versek de sonuç ne oldu dersiniz? Tabi ki bu muhteşem ortama 3.çocuk, akabinde daha berbat durumlar yaşanması ve boşanma. Ama iş işten geçince boşandılar ilk çocuk anneyi dövmeye kadar yasaklı madde kullanımına kadar kötü duruma geldi annesiyle babasıyla görüşmüyor, ikinci de dediğim gibi çok içine kapanık eğilerek yürüyor resmen. Herkes aklını başına alır umarım çocuk bunlar ne görürse alıyor kamera gibi, bütün o enerjisi kötü ortamı sünger gibi çekiyor beyni

X