Lütfen cevaplayın.. 23. Hamilelik haftasında kasıklarda bebek hareketini hisseden var mı???

Black93

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2020
2.435
2.836
27
Merhabalar.. Başlıktada belirttiğim gibi 23 haftalık hamileyim ve bebeğimin hareketleri çok aşağıda alt karın bölgemde hatta kasıklarıma doğru tekmeler hissediyorum ve endişeleniyorum.. Bu kadar aşağıda hareket etmesi normal mi?? Sizler de bu haftalarda aşağıda hissediyor muydunuz?? Çok endişeleniyorum :KK43: lütfen bu haftalarda olan anneler veya bu haftalarını hatırlayan anneler varsa cevaplayabilir mi??

Tracer

Only Human 👤
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2018
351
752
26
Eveeet ben de çok aşağılarda hissediyordum ve endişeleniyordum sizin gibi 🥰 Sağlıkla kavuşun inşallah 🤗

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 176 gün geçti.

sucelik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2019
1.425
1.254
eveeet bazen cok asagi bazen yan bazen tam ortada😊 ozellikle otururken kasikta。 hatta iki dk once ordaydi

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-02-2021

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 8 gün kaldı.

Yeni doğmuş bir bebeğin göbek kordonu ortalama uzunluğu 610 mm. dir. Ama göbek kordonunun, boyu 127 mm.den 1,219 mm.ye kadar değişebilir. Bebeğiniz pelvisin tabanına yerleştiği zaman, kendinizi beceriksiz ve dengesiz hissedebilirsiniz. Bunun nedeni bebeğinizin yer değiştirmesinden dolayı ağırlık merkezinizinde değişmiş olmasıdır.Şu aşamada bebeğinizin araç koltuğunu arabaya koymanız unutmamanız açısından önemli olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Black93

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2020
2.435
2.836
27
Yaaa çok teşekkür ederim.. Ne kadar mutlu oldum anlatamam size.. Çok endişeleniyorum sanki bebeğim aşıda böyle Allah korusun erken doğum falan olacak gibi :KK43:.. İyi ki yazdınız Allah evladınızı size bağışlasın 🥰

Black93

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2020
2.435
2.836
27
eveeet bazen cok asagi bazen yan bazen tam ortada😊 ozellikle otururken kasikta。 hatta iki dk once ordaydi
Ayyy iyi ki varsınız yaa.. Demek ki sadece bende olmuyormuş.. Çok teşekkür ederim.. Sağlıkla bebeğinize kavuşun inşallah 😍

sucelik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2019
1.425
1.254
Ayyy iyi ki varsınız yaa.. Demek ki sadece bende olmuyormuş.. Çok teşekkür ederim.. Sağlıkla bebeğinize kavuşun inşallah 😍
hepimizde ins saglikla kavusuruz🙏

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-02-2021

Hamileliğimin 39. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 8 gün kaldı.

Yeni doğmuş bir bebeğin göbek kordonu ortalama uzunluğu 610 mm. dir. Ama göbek kordonunun, boyu 127 mm.den 1,219 mm.ye kadar değişebilir. Bebeğiniz pelvisin tabanına yerleştiği zaman, kendinizi beceriksiz ve dengesiz hissedebilirsiniz. Bunun nedeni bebeğinizin yer değiştirmesinden dolayı ağırlık merkezinizinde değişmiş olmasıdır.Şu aşamada bebeğinizin araç koltuğunu arabaya koymanız unutmamanız açısından önemli olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 3200 gr. - Yaklaşık boyu : 50.7 cm. (Baştan Topuğa)

mineliko

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2014
62
17
33
Benimde 25.hafta çok aşağıda hissediyorum sanki çıktı çıkacak gibi hatta tepindikce kasiklarima ağrı vuruyo vajinamda acı oluyo.5 gün var kontrolume normal midir ya çok korkuyorum:KK43:(

Black93

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2020
2.435
2.836
27
Benimde 25.hafta çok aşağıda hissediyorum sanki çıktı çıkacak gibi hatta tepindikce kasiklarima ağrı vuruyo vajinamda acı oluyo.5 gün var kontrolume normal midir ya çok korkuyorum:KK43:(
Normalmiş canım ben şimdi 32 haftalık oldum.. Kontrole gittiğimde herşey yolundaydı doktor dinlen çok ayakta kalma demişti.. Kafası aşağıya şeklinde dönmüştü ondan öyle hissetmişim.. Zaten sürekli dönüyor merak etme.. Galiba o hissettiğimiz tekme değil elleriyle vurması olsa gerek 😊 sağlıkla al kucağına inşallah..

mineliko

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2014
62
17
33
Amin inşallah tüm gebeler sağlıkla kavuşsun bebeklerine😍 2. Gebeligim olmasına rağmen ilk kızımda yasamadiklarimi yasıyorum panik oluyorum o yuzden değişik bise olunca🤭 vajina icinde acı ve batma da vardı doktor endişelenme dedi idrar tahlili istedi.Bakalim salı günü kontrole gidicem.Yaramaz kız yoruyo biraz :)

Black93

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2020
2.435
2.836
27
Amin inşallah tüm gebeler sağlıkla kavuşsun bebeklerine😍 2. Gebeligim olmasına rağmen ilk kızımda yasamadiklarimi yasıyorum panik oluyorum o yuzden değişik bise olunca🤭 vajina icinde acı ve batma da vardı doktor endişelenme dedi idrar tahlili istedi.Bakalim salı günü kontrole gidicem.Yaramaz kız yoruyo biraz :)
Benim ilk bebeğim olacak inşallah.. Kızlarımız çok yaramaz belli ki 😂 yerim onların ellerini ayaklarını😍

esra92li

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2018
584
896
28
Bende bebegimi cok asagida hissediyordum dr normal demisti. :)

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 17-03-2021

Hamileliğimin 34. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 48 gün kaldı.

Bebeğiniz bu hafta içinde yaklaşık 10-15 mm. uzayacak. Bebeğiniz bugünden itibaren yaşamaya uyum sağlayacak gerekli olgunluğa ulaşmış durumda. Bu doğmak için doğum gününü bekleyemeyecek sabırsız bebekler için güven verici bir haberdir. Bebeğinizin boyu yaklaşık 30-32 cm aralığında ve ağırlığı yaklaşık 1900-2100 gr aralığında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 2200 gr. - Yaklaşık boyu : 45.1 cm. (Baştan Topuğa)

Cnsu33

Üye
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2019
38
20
27
Canm ayni sorun Bnde de var naptin merk ettm