Lutfen tecrubeli arkadaslar yardım edebilir misiniz??

Askkokulum

Üye
Kayıtlı Üye
15 Eylül 2016
77
94
33
Selam arkadaslar size bisey danısmak istiyorum ben 7 haftalık hamileyim camur camur lekelenmelerim oluyo azar azar pazartesi doktora gitcem ama cok endiseliyim basına böyle bisey gelen var mı acaba bebeim tehlikede mi yoksa yerlesme kanı mıdir sizce?
Pazartesi gittigimde bebeimi üstten muayenede görebilir miyim sizce?
Rabbim bütün hamislere hayırlı kolay doğumlar nasip etsin insallah :)

Selam arkadaslar size bisey danısmak istiyorum ben 7 haftalık hamileyim camur camur lekelenmelerim oluyo azar azar pazartesi doktora gitcem ama cok endiseliyim basına böyle bisey gelen var mı acaba bebeim tehlikede mi yoksa yerlesme kanı mıdir sizce?
Yerleşme kanaması fazla hareket etme canım.Çok dikkst et

Biraz icime su serpildi cnm Allah razı olsun insallah bisi olmaz sence ustten gorunur mü cnm bebeis yoksa alttan mı muayene ederler
Alttan muayene edebilirler , ben alttan muane olma taraftarı seğilim şahsen.

Korkmana gerek yok hamileyken olur böyle şeyler sadece ağrılı olursa sancırsa doktora gidersin.

Yerleşme kanaması yaşıyorsun sen için rahat olsun.

Lekelenmeniz varsa iyiye işaret olmayabilir yerlesme kanaması diye teşhis koymak ancak doktorun söyleyebileceği birşey..ben aynı şekilde düşük yaptım bu sebeple doktorunuza görünmeniz gerek..kalp atışını duyduysaniz size iğne verir ilaç yazar tedbir alırsınız..

ayni dertten ben de muzdaripim ama benim lekelenmem 3 gun surdu bitti simdi de bthcg yuksek olmasina rağmen daha kese gorunmuyor bol bol dinlen dedi dr bi de 2 gün arayla vaginal usg ile bakiyor alttn muayene ilk haftalarda yapilirmis zaten bir sakincasi da yokmuş. progestan ve magnorm kullanmaya da basladim dusüge karsi

Kızlar 7 ay önce düşük yaptım kırmızı kanamam oldu ve ağrılıydı kahferengi lekeden korkmayın yinede doktorunuza gidebilirsiniz tabi.

ayni dertten ben de muzdaripim ama benim lekelenmem 3 gun surdu bitti simdi de bthcg yuksek olmasina rağmen daha kese gorunmuyor bol bol dinlen dedi dr bi de 2 gün arayla vaginal usg ile bakiyor alttn muayene ilk haftalarda yapilirmis zaten bir sakincasi da yokmuş. progestan ve magnorm kullanmaya da basladim dusüge karsi
Canım kanaman var çken kan testi yada idrar testi yaptın mu ?

Oncelikle adet gununu yazmamissin .7 haftaliksa adet gununu gecmis farzedilir. Yerlesme kanamasidir kesin demek cok yanlis. Muayenede amcak dr karar verir. Tedbirinizi alin siz yone. Dr kontrolune kadar uzanin , dinlenin . Bendede az az olmustu smear aldiktan sonra oldu.

evet zaten lekenme zamani yaptim testi cunkü beklenen adet tarihinden önce olmustu bende hemen yaptım test pozitif cikti kan testi de yapildi bthcg yuksek cikti
Bthcgen kaçtı? Son günmü yaptın ilk günmü canım ?

daha beklenen adet gununden once yapildi bthcg 4812 cikti ama 3 gun once gittigimde daha keseyi net goremedim.diyor doktor tekrar cagirdi bu sonuca gore 5 ila 7 haftalik gebe olmam lazim
Maşşallah canım bebeğini inş sağlıklıca kucağına alırsın bende hafta içi tekrardan kan vericem balçkalım benim için dua et hamilelerin duası kabul olur..

Lekelenmeniz varsa iyiye işaret olmayabilir yerlesme kanaması diye teşhis koymak ancak doktorun söyleyebileceği birşey..ben aynı şekilde düşük yaptım bu sebeple doktorunuza görünmeniz gerek..kalp atışını duyduysaniz size iğne verir ilaç yazar tedbir alırsınız..
Cnm benim ben ilk defa gitcem daha bisey bilmiyorum pazartesi paylasırım sizinle ama insallah yerlesmedr

cnm saglıkla kucagına alırsın insallah bende gitcem iyi bi doktora bakalim ne dicek

Bende lekelenme yaşamıştım ama doktorumu aramıştım hemen Progestan vermişti ve kontrole çağırmıştı. Bence doktorunuzu bilgilendirin. Önemli de olabilir önemsiz de

X