Lütfen yardım edin biraz uzun ama...

konu avukat olması değil bana göre konu eğitim görmüş, kendi ayakları üzerinde durabilen , kendini savunabilecek ezdirmiycek bir bayan olması, burada ne bayanlar görüyoruz arkasında destekçisi cebinde parası işi olmadığı için nelere katlanan, ama bu şekilde bir bayanın kendini bu kadar ezdirmesini şaşkınlıkla okuduk o kadar

Eğer konu sadece sizin dediğinizden ibaret olsaydı konuya verilen cevapların çoğunluğun "hem avukatsın hak hukuk biliyorsun hem de kendini ezdiriyorsun" cümlesi geçmezdi ve eğer konu bundan ibaret olsaydı ben de ilk yazdığım mesajı zaten yazmazdım.

Hollywood filmi nerden cikti yahu:) oyle cekismeler mucadeleler boyle bi iddam yoktu. Neyse konu nerelere geldi . Konu sahibesi arkadasim insallah sende en kisa zamanda sorunlarini cozersin mesleginide birAkip esin ve ailesinin sorunlariyla bogusmaya hazirsan kolay gelsin sana

mesleği baz alarak konuşmayın demişsinizde insanlar kendi fıtratlarına yakın buldukları bir mesleği isterler ( hayat şartları istemediği bir işi yapmaya mecbur bırakmakça)

bayan avukatlığı isteyerek okumuş bu ne perhiz bu ne lahana turşusu..

1 ayda tanışıp evlendiği bir adam var ve ailesinin türlü türlü işleri..kendisinin ailesine yapılan hakaretler, bayanın onlar yüzünden kendi ailesiyle ilgilenememesi

avukatlık nedir? kendini ezdiren biri adaletten haktan nasıl bahseder savunur..

amacım ezmek küçük görmek değil sadece arada uyuşmazlık var anlamlandıramıyorum

Arkadaşım Türkiyer şartlarında kim kendine yakın bulduğu işi yapıyor lütfen kandırmayalım kendimiz. Öss de aldığımız puana göre tercih yapıp kazandığımız bölümde okuyoruz. Eğer puanımız yüksekse prestijli yerleri yazıyıoruz fıtratımıza uygun mu değil mi bakmadan. Ayrıca 18 yaşındaki genç nerden bilebilir fıtratına neyin uygun olup olmadığını.

Hukuk fakültesi mezunuyum ve o kadar çok arkadaşım bu işi yapmıyor, ya da yapmak istemiyor ki size anlatamam.

Benim burada bunları ve ilk yazıyı yazmamdaki tek amacım konu sahibi arkadaşın hareketlerini desteklemek falan değil, sadece "sen bir avukatlık nasıl bunları yaparsın" şeklindeki yazıları doğru bulmadığımı, kişiye yardımcı olmak yerine sen bir avukatsın bunları nasıl yaparsın şeklindeki eleştirilerin onu daha çok çıkmaza sokacağını ve yaralayacağını belirtmektir.

Allah yardımcınız olsun,ne diyeyim..inşallah çıkar bir yol bulursunuz..tek yoldan o evden ayrılmanız gibi gözüküyor

Konu ve kişi fake dir beni ilgilendirmez benim tek demek istediğim şu ki;

Kadın burada avukatım demiş, derdini açmış ve siz sırf kadın avukat olduğunu söylediği için yardım etmek yerine üzerine gitmişsiniz. Kadın mühendisim ya da bankacıyım vs. gibi herhangi bir meslek söyleseydi daha farklı muamele eder, bi ton laf söylemezdiniz. Avukat olan bir kadın her ortamda, özel hayatında bile avukat kimliğiyle mi yaşıyor zannediyorsunuz? Özel hayatında da avukat olduğunu yani meslek kimliğini sürekli aklının bir köşesinde tutuyor asla duygularıyla hareket etmiyor mu zannediyorsunuz? Avukat olan bir kadın sırf hak hukuk biliyor diye eşini alttan alamaz mı? evliliğini kurtarmak için kayınvalidesini alttan alamaz mı? Size göre bunların hiçbiri olamaz çünkü o avukat, hak hukuk, yol yordam biliyor, duyguları da yok hemen gidip boşansın. Böyle bir bakış açısı var mı ya? Kişi avukat olunca insanlıktan çıkmıyor, duygusuz olmuyor, sürekli kavgacı mücadeleci olmuyor, o da bir insan onunda annesiyle babasıyle eşiyle evliliğiyle problemleri oluyor, o da psikoloğa gidiyor, o da Kadınlar Klubünde derdini anlatabiliyor. İnsanlara cevap yazarken mesleklerine göre değil, dertlerine göre cevap yazın.

Valla ben yorumumu buna göre yapmadım.Bir insan avukatmış, doktormuş, mimarmış ilgilemmem. Çünkü dediğiniz gibi insanlar duygularına ket vuramaz. Eşini sevse kaybetmek istemez her şeyi yapar.DErdi olur bizlerden 3.bir göz olarak yardım almak ister elimizden geldiğince, aklımız erdiğince yardım etmeye çalışırız.

Ama arkadasın yazdıkları inandırıcı değil maalesef o yüzden zannediyorumki ben ve arkadaslar avukat kısmına takıldık. Konuya inanmasak bile okumuş avukat olmuş bir insanın eşim ve ailesi istemiyor diye mesleğimi bırakacam demesi ve o aileye her konuda boyun eğmesi biraz bizleri üzdü açıkcası.

Arkadaşım Türkiyer şartlarında kim kendine yakın bulduğu işi yapıyor lütfen kandırmayalım kendimiz. Öss de aldığımız puana göre tercih yapıp kazandığımız bölümde okuyoruz. Eğer puanımız yüksekse prestijli yerleri yazıyıoruz fıtratımıza uygun mu değil mi bakmadan. Ayrıca 18 yaşındaki genç nerden bilebilir fıtratına neyin uygun olup olmadığını.

Hukuk fakültesi mezunuyum ve o kadar çok arkadaşım bu işi yapmıyor, ya da yapmak istemiyor ki size anlatamam.

Benim burada bunları ve ilk yazıyı yazmamdaki tek amacım konu sahibi arkadaşın hareketlerini desteklemek falan değil, sadece "sen bir avukatlık nasıl bunları yaparsın" şeklindeki yazıları doğru bulmadığımı, kişiye yardımcı olmak yerine sen bir avukatsın bunları nasıl yaparsın şeklindeki eleştirilerin onu daha çok çıkmaza sokacağını ve yaralayacağını belirtmektir.

konu sahibi bayan ben başkası olsa 6bintl alırım demiş. haliyle bu kadar ücreti bırak 2-3. bintl dava alsa bile eşiyle yeni bir eve çıkabilir değil mi. imkanı var yani. yani konu sadece avukat olması değil düşünce tarzı

burdaki herkes ona yardımcı olmak için yazdı..

sadece elindeki imkanlarla içinde bulunduğu durum konuşulurken mesleği hakkındada konuşuldu.
zaten konunun içindede mesleği avukatlığı geçiyor.. onu yada bir başka bayanı yargılamak kimsenin haddi değil.. sadece görüşler belirtiliyor. yanlış anlamayınız mesleğe edilen bir laf yok yani.. sadece ayakları yere basan birinin bunca şeyi sindirmesi garip.. ha bu avukatlık değilde başka bir meslek olurdu yine derdik boyun eğme diye

sadece konuyu okudum yorumları okumadan cevaplıyorum bence eşin seninle avukat olduğun ve onların bu içinden çıkılmaz hukuk işlerini halledebilmen için evlenmiş olabilir. ama tabi eşinin seni sevip sevmediğini ancak sen anlayabilirsin Allah yardımcın olsun üzüldüm haline

X