Lütfen yardım edin..Çok kötüyüm.Resmen yaşayan ölü gibiyim..Dayanamayacak seviyeye geldim..:( :( :(

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Boyle bi adamdan neden cocuk istiyorsunuz? Takintilariniz icin simdiye kadar coktan doktora gitmis olmaniz gerekirdi. En kisa surede randevu alın.

Yok bırakmadım.Neden bırakayım? Öğretmenler psikolojik sıkıntı yaşayamaz mi? Siz sanıyor musunuz ki herkesin psikolojisi çok normal? Siz mi karar veriyorsunuz buna? Zihniyetine ne olmuş onu anlayamadım? Benim özel hayatım ve birkaç takintimla benim mesleğimin ne alakası var? 5 yıl boyunca lisede görev yaptım.2 sene de ortaokulda..Siz sanıyor musunuz öğretmenler, doktorlar hepsi dört dörtlük? İnsanlar bazen sınavlardan geçer? İniş, çıkışları olur? Kimse dört dörtlük değil.. Okulda öğrenciyken ben öğrencileri döven öğretmenler oluyordu.Soruyu bilmediğin zaman dayak atan öğrencileri sınıfın içinde aşağılayan narsist, ailede sorun yaşayıp bunu öğrencilerine yansıtan.. Siz şimdi hepsini geçirin psikolojik testten..Bakalım doktor, mühendis, öğretmen kalacak mı? Derdimi burada anlattık diye illaha ki bir yerden varacaksınız tabi..
piskolojiniz tabiki bozuk olabilir. ama bence piskolojisi bozuk bir insan nasıl eğitim verebilir sağlıklı şekilde? ayrıca konunuzu şöyle yabancı birinin konusuymuş gibi okusanız zaten anlayacaksınız ne demek istediğimi.. üstelik daha kendi kararlarını veremeyen biri sizce ne kadar verimli olabilir? durmunuzun farkına varmışsınız ama bırakın tedavi olmayı mevcut tedavınızı bırakmak nedir? eşinizle olan ilişkinize hiç değinmiyorum bile.. şimdi biraz önce dediğiniz gibi yok mudur sizin gibi olanlar evet vardır ama tam olarak sorun da bu zaten.. ve hala durmunuzun farkında olmanıza rağmen doktora gitmek yerine burada yardım edin diyorsunuz, işte bu daha da ilginç

piskolojiniz tabiki bozuk olabilir. ama bence piskolojisi bozuk bir insan nasıl eğitim verebilir sağlıklı şekilde? ayrıca konunuzu şöyle yabancı birinin konusuymuş gibi okusanız zaten anlayacaksınız ne demek istediğimi.. üstelik daha kendi kararlarını veremeyen biri sizce ne kadar verimli olabilir? durmunuzun farkına varmışsınız ama bırakın tedavi olmayı mevcut tedavınızı bırakmak nedir? eşinizle olan ilişkinize hiç değinmiyorum bile.. şimdi biraz önce dediğiniz gibi yok mudur sizin gibi olanlar evet vardır ama tam olarak sorun da bu zaten.. ve hala durmunuzun farkında olmanıza rağmen doktora gitmek yerine burada yardım edin diyorsunuz, işte bu daha

piskolojiniz tabiki bozuk olabilir. ama bence piskolojisi bozuk bir insan nasıl eğitim verebilir sağlıklı şekilde? ayrıca konunuzu şöyle yabancı birinin konusuymuş gibi okusanız zaten anlayacaksınız ne demek istediğimi.. üstelik daha kendi kararlarını veremeyen biri sizce ne kadar verimli olabilir? durmunuzun farkına varmışsınız ama bırakın tedavi olmayı mevcut tedavınızı bırakmak nedir? eşinizle olan ilişkinize hiç değinmiyorum bile.. şimdi biraz önce dediğiniz gibi yok mudur sizin gibi olanlar evet vardır ama tam olarak sorun da bu zaten.. ve hala durmunuzun farkında olmanıza rağmen doktora gitmek yerine burada yardım edin diyorsunuz, işte bu daha da ilginç
Bazı şeylerden tiksinme ya da takınti yapma gibi durumların, eğitim vermeye engel teşkil edeceğine nasıl karar verebildiniz acaba? Pardon ama ben piskiyatrist değilim ya da psikoloğ? Aile danışmanlığı da yapmıyorum.. Özel hayatında sorun yaşayan ya da çeşitli takintisk olan insanlar eğitim veremiyor mu? Neyin eğitimi mesela bir de ona bakın isterseniz.Oyle bir yazmışsınız ki sanki ben ağır bir rahatsızlık geçiriyorum..Herkesin hayatta bir taktigi şeyler vardır..Mesela sevgilisini takinti yapan insanlar. Temizlik takıntısı olanlar..Simetri.. Başkasıyla tokalasmayan.. Kapı kollarını sadece selpakla tutan.. Kaç defa okulda şahit oldum..Herkes hersehi söylemiyor emin olun..Bunların eğitim vermeye engel bir durumu yok..Aşılacak konular bunlar..Bende bu sene cikti. O da 1 sene içinde yaşadığım bir takım sıkıntılardan ötürü.. Ufak tefek takıntılarım var o kadar..Evden çıkamayacak ya da akşama kadar onu düşünecek boyutlarda değilim.. Kafama göre bir iş bulamadım.. 1 senedir.. Başka sağlik sorunları yaşadım daha birçok şey.. İnsan boşluğa düştüğünde daha çok takabilir her şeyi..Lütfen sürekli benim öğretmenligimden bahsedip eğitimimden vurup durmayın.. Öğretmenler taştan yaratılmadı.. Okulumu Marmara' da dereceyle bitirdim.Belki daha iyi bir bölüm okuyabilirim.Şartlar gereği böyle oldu.. Şuan özel doktora gidemiyorum.Maddi olarak gücüm yetmez..İşe girince inşallah gideceğim..Devlet için randevu almaya çalışıyorum.Belediyelerin bağlı olduğu yerlere..Devlet hastanelerinde boş bir yer bulamadım.. Ayrıca orda 10 dk bile olamyan seans benim nasıl bir işime yarayabilir ki..

Son düzenleyen: Moderatör:
Bazı şeylerden tiksinme ya da takınti yapma gibi durumların, eğitim vermeye engel teşkil edeceğine nasıl karar verebildiniz acaba? Pardon ama ben piskiyatrist değilim ya da psikoloğ? Aile danışmanlığı da yapmıyorum.. Özel hayatında sorun yaşayan ya da çeşitli takintisk olan insanlar eğitim veremiyor mu? Neyin eğitimi mesela bir de ona bakın isterseniz.Oyle bir yazmışsınız ki sanki ben ağır bir rahatsızlık geçiriyorum..Herkesin hayatta bir taktigi şeyler vardır..Mesela sevgilisini takinti yapan insanlar. Temizlik takıntısı olanlar..Simetri.. Başkasıyla tokalasmayan.. Kapı kollarını sadece selpakla tutan.. Kaç defa okulda şahit oldum..Herkes hersehi söylemiyor emin olun..Bunların eğitim vermeye engel bir durumu yok..Aşılacak konular bunlar..Bende bu sene cikti. O da 1 sene içinde yaşadığım bir takım sıkıntılardan ötürü.. Ufak tefek takıntılarım var o kadar..Evden çıkamayacak ya da akşama kadar onu düşünecek boyutlarda değilim.. Kafama göre bir iş bulamadım.. 1 senedir.. Başka sağlik sorunları yaşadım daha birçok şey.. İnsan boşluğa düştüğünde daha çok takabilir her şeyi..Lütfen sürekli benim öğretmenligimden bahsedip eğitimimden vurup durmayın.. Öğretmenler taştan yaratılmadı.. Okulumu Marmara' da dereceyle bitirdim.Belki daha iyi bir bölüm okuyabilirim.Şartlar gereği böyle oldu.. Şuan özel doktora gidemiyorum.Maddi olarak gücüm yetmez..İşe girince inşallah gideceğim..Devlet için randevu almaya çalışıyorum.Belediyelerin bağlı olduğu yerlere..Devlet hastanelerinde boş bir yer bulamadım.. Ayrıca orda 10 dk bile olamyan seans benim nasıl bir işime yarayabilir ki..
Ama şimdi burada bir tezatlık var. konunuzun başlığında bile yaşayan ölü gibiyim dayanamayacak sevideyim diyip de sonra da sanki ağır bir hastalık geçiriyormuşum gibi yazmışsınız demeniz? zaten şahsınıza bi hakaret vs gibi algılamayın ama oturup bir düşünün henüz kendi kararlarınızı, düşüncelerinizi bile kontrol edemiyorken nasıl eğitim verebilirsiniz ki? lütfen önce tedavinizi olun sonra mesleğinizi icra edin.

Yargılamadan bakıyorum olaya, neresinden tutarsan tut elinde kalıyor, yahu esın senı aldatmıs sen cocuk mu dusunuyorsun, sonra esının telefonundan nasıl hamıle kalabılecegını dusunuyorsun, ogretmensın bırde bilgili olman lazım, mantık dısı konusmussun, annen icin uzuldum basın sagolsun

527E8ED3-9360-4A6F-9EAA-C65FE66F7D8A.jpeg

Size kötü bir haberim var…

piskolojiniz tabiki bozuk olabilir. ama bence piskolojisi bozuk bir insan nasıl eğitim verebilir sağlıklı şekilde? ayrıca konunuzu şöyle yabancı birinin konusuymuş gibi okusanız zaten anlayacaksınız ne demek istediğimi.. üstelik daha kendi kararlarını veremeyen biri sizce ne kadar verimli olabilir? durmunuzun farkına varmışsınız ama bırakın tedavi olmayı mevcut tedavınızı bırakmak nedir? eşinizle olan ilişkinize hiç değinmiyorum bile.. şimdi biraz önce dediğiniz gibi yok mudur sizin gibi olanlar evet vardır ama tam olarak sorun da bu zaten.. ve hala durmunuzun farkında olmanıza rağmen doktora gitmek yerine burada yardım edin diyorsunuz, işte bu daha

Bazı şeylerden tiksinme ya da takınti yapma gibi durumların, eğitim vermeye engel teşkil edeceğine nasıl karar verebildiniz acaba? Pardon ama ben piskiyatrist değilim ya da psikoloğa? Aile danışmanlığı da yapmıyorum.. Özel hayatında sorun yaşayan ya da çeşitli takintisk olan insanlar eğitim veremiyor mu? Neyin eğitimi mesela bir de ona bakın isterseniz.Oyle bir yazmışsınız ki sanki ben ağır bir rahatsızlık geçiriyorum..Herkesin hayatta bir taktigi şeyler vardır..Mesela sevgilisini takinti yapan insanlar. Temizlik takıntısı olanlar..Simetri.. Başkasıyla tokalasmayan.. Kollarını sadece selpakla tutan.. Kaç defa okulda şahit oldum..Herkes hersehi söylemiyor emin olun..Bunların eğitim vermeye engel bir durumu yok..Aşılacak konular bunlar..Bende bu sene cikti. O da 1 sene içinde yaşadığım bir takım sıkıntılardan ötürü.. Ufak tefek takıntılarım var o kadar..Evden çıkamayacak ya da akşama kadar onu düşünecek boyutlarda değilim.. Kafama göre bir iş bulamadım.. 1 senedir.. Başka sağlik sorunları yaşadım daha birçok şey.. İnsan boşluğa düştüğünde daha çok takabilir her şeyi..Lütfen sürekli benim öğretmenligimden bahsedip eğitimiden vurup durmayın.. Öğretmenler taştan yaratılmadı.. Okulumu Marmara' da dereceyle bitirdim.Belki daha iyi bir bölüm okuyabilirim.Şartlar gereği böyle oldu..
Ama şimdi burada bir tezatlık var. konunuzun başlığında bile yaşayan ölü gibiyim dayanamayacak sevideyim diyip de sonra da sanki ağır bir hastalık geçiriyormuşum gibi yazmışsınız demeniz? zaten şahsınıza bi hakaret vs gibi algılamayın ama oturup bir düşünün henüz kendi kararlarınızı, düşüncelerinizi bile kontrol edemiyorken nasıl eğitim verebilirsiniz ki? lütfen önce tedavinizi olun sonra mesleğinizi icra edin.

Simdi oncelikle ciddi bir travma sonrasi stres bozuklugu tedavisi gormus, 10+ senedir terapi alan, bunun yarisinda da ilac kullanmis biriyim. Hak kazandim mi yorum yapmaya? 😬

Sizin ciddi anlamda psikiyatriste ihtiyaciniz var. Ben de ilac sektorundeyim, surec su sekilde ilerler: siz mental olarak kendinizi iyi hissetmediginizde basvuracaginiz ilk kisi bir hekimdir. Bu her hastalikta boyledir. Psikiyatrist sizi uygun gorurse terapi gormeniz icin uzman klinik psikologa yonlendirir. Devlet hastanelerinden randevu bulursunuz, 2-3 hafta sonra olur ama daha fazla zaman kaybetmemis olursunuz.

Konusarak rahatlamazsiniz. Oncelikle beyninizdeki norotransmitterlerinizin islevini duzgun yapmaya geri donmesi gerekiyor. Bunun icin de ilac tedavisine ihtiyaciniz var. Terapiden de maksimum verimi stabil halinizde alirsiniz. Psikolojik tedavilerde terapi genellikle ek yontemdir (sizin durumunuza gore konusuyorum).

Burada size 172992 kisi de hayir hamile degilsiniz dese, siz onlara cevap verirken ayni olayi tekrar tekrar anlatarak aslinda takintinizi pekistiriyorsunuz. Bunu bilincli yapmadiginizi biliyorum, ama hizmet ettigi durum bu.

Yazdiklarinizin her biri bir yardim cigligi. Akli basinda biri yok mu etrafinizda bunlari okuyup size ihtiyaciniz olan destegi almanizi saglayacak? Esinizde is olmadigi kesin.
Yok kardeşim etrafımda normal insan kalmadı.. Kimseye de anlatmam derdimi zaten bosver..Devletten randevu alamadım şuan.. Gecem sene böyle değildim ben.Ne olduysa 1 sene içinde oluverdi..Bunun dışında hiçbir sıkıntım yok.Hayir birfa yazan birkaç arkadaş yorumlar yapmistk açıkçası rahatladım.. Konuşarak duzeliyoruma aslında.. 1 yıldır is bulamadım adam gibi..sonra boşluğa dusurum bu saçma sapan şeyleri takinti haline getirmeye başladım.. Etrafta çok tuhaf insanlar var.buraya birkaç şey yazdım eğitimime laf söylediler.. Evet acilen is de bulmam lazım.Issizlik insanı mahvediyor..Boş olunca mesgal olmayınca siz denolsaniz sararsiniz bir seylere öyle değil mi? Gezip dolaştığını bir şeylerle mesgal olduğumda bana çok iyi geliyor.Randevu al deyip durmuşlar.. seansı kaç para acaba ranevunun benim gücüm mu yeter? Devletten alamıyorum dolu şuan.. Önce psikoloğa gitmem gerekiyor Direk psikoyatriye gitmek doğru değip.Ilac her zaman çözüm olamaz..Ben ömür boyu ilaç kullanım kim.Ilacin da zararları var nihayetinde..

Ne demek istediniz? Kötü haberim var felan..Psikolog ya da psikiyatristim felan demiştiniz sanirim yanlış hatirlamiyorsam. Önceki yorumlarinizi okudum gayet güzel yorumlar yapmışsınız.. Şu yazdığınız yazı ve resim anlamadim?? Açıklar mısınız lütfen?
konu silmek yasak ve ban alma sebebi, kötü haberim buydu. 😊

Merhaba bu şekilde hamile kalmazsınız merak etmeyin. Stres yaptığınız için gecikme olabilir. Lütfen psikiyatri polikliniğine yada bir psikoloğa gidin inanın size çok iyi gelecek. Zaman zaman herkeste böyle takıntılar düşünceler olabilir bir şeyler üst üste gelince birikince bir yerden çıkıyor sağlık anlamında robot değiliz insanız. İlk adımı hemen atın gerisi çorap söküğü gibi gelecek. Kendinize güvenin en çok kendinizi siz sevip koruyabilirsiniz kendinizi koruyun. Bir yakınınız sizin yerinizde olsaydı destek almasını isterdiniz kendiniz için de bunu yapmaktan çekinmeyin lütfen.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X