Lütfen yardım edin

O zaman bir şekilde bu konuyu atlatmayı başarın hpv testi verin kan testi değil de direk suruntu testi hem içiniz rahatlasın hem psikolojiniz. O adamı da karısını da takip etmeyin yeniden sıfırdan başlayın.
Doğru söylüyorsunuz haklısınız. Bir süredir atlatmistim sonra travmalarim bir şekilde tekrar gün yüzüne çıktı..yine atlatacağım

Sanıyorum bu hastalıklara sahip olsa evlenemezdi. Aile hekimliğine kan verilirken bunlara bakılıyor diye hatırlıyorum. Yeni ve sağlıklı bir ilişkiye başlamanızı öneriyorum.

Sanıyorum bu hastalıklara sahip olsa evlenemezdi. Aile hekimliğine kan verilirken bunlara bakılıyor diye hatırlıyorum. Yeni ve sağlıklı bir ilişkiye başlamanızı öneriyorum.
Evet bütün bulaşıcı hastalıklara bakılıyormuş. İyi olacağım, yukarıdaki mesajlarda yazdığım gibi çoğu zaman iyiyim atlattım ama bazen travmalar üzerime biniyor

Merhaba, buraya yeni katıldım çünkü gerçekten dertlesecek birilerine ihtiyacım var.
Yaklaşık 3 yıl önce bir cinsel ilişkiye girdim(daha doğrusu zorlandım, tecavüz sayilabilirdi) kendisi sevgilimdi ve istemediğim halde yaşandı. Sonrasında kendimi çok kotu hissettim, beni sevdiğini vs söylüyordu ama sonra beni terk etti. İnanilmaz büyük travmalar yaşadım. Sonra bir şekilde hayata tutundum. Çok zor zamanlardan geçtim psikolojik olarak. Kimseye anlatamadım, kendimi değersiz iğrenç hissettim. Kendisi su an evli, benden hemen sonra sevgilisi olmuş ve onunla evlenmişler.
Lafı uzattım biraz. O olaydan sonra kendimi hep hastalıklı sandım. Hiv+, sifiliz vb hastalıklar taşıdığımı düşündüm hep. Defalarca ona sordum ve yeminler etti sağlıklı olduğuna, sonra benim bu sorularıma dayanamayip beni engelledi her yerden. Malum sonrasında evlendi zaten.
Çok sağlıklıyım aslında. Hiçbir sorun yaşamadım çok şükür. Siğil vb bile sorunum olmadı. Bir süre bazen unutuyorum ama sonra travmalarim tekrar baş gösteriyor. Sonra diyorum saçmalama, eğer bir hastaligi olsa evlenemezdi, bu kadar kolay yuva kuramazdi. Evlendiği kadın da çok düzgün bir kadın Allah var. Ailesi ve kendisi çok düzgün insanlara benziyorlar. Yakında belki çocuğu bile olur. Ama ben sürekli kendimde hastalık arıyorum. Kendimi iğrenç kirli ve hastalıklı hissediyorum. Genel kan testlerim oldu, hiçbir sorunum çıkmadı. Aile hekimine her yıl kan veririm mesela, değerlerim mükemmel derecede iyi çıkar ama ben tatmin olmam.
Ne olur bana yardım edin. Ben ne yapacağım?
Psikolojik olarak destek almanız gerekiyor. Bu dettleşilecek bir konu değil. Uzmandan yardım alın.

Merhaba, buraya yeni katıldım çünkü gerçekten dertlesecek birilerine ihtiyacım var.
Yaklaşık 3 yıl önce bir cinsel ilişkiye girdim(daha doğrusu zorlandım, tecavüz sayilabilirdi) kendisi sevgilimdi ve istemediğim halde yaşandı. Sonrasında kendimi çok kotu hissettim, beni sevdiğini vs söylüyordu ama sonra beni terk etti. İnanilmaz büyük travmalar yaşadım. Sonra bir şekilde hayata tutundum. Çok zor zamanlardan geçtim psikolojik olarak. Kimseye anlatamadım, kendimi değersiz iğrenç hissettim. Kendisi su an evli, benden hemen sonra sevgilisi olmuş ve onunla evlenmişler.
Lafı uzattım biraz. O olaydan sonra kendimi hep hastalıklı sandım. Hiv+, sifiliz vb hastalıklar taşıdığımı düşündüm hep. Defalarca ona sordum ve yeminler etti sağlıklı olduğuna, sonra benim bu sorularıma dayanamayip beni engelledi her yerden. Malum sonrasında evlendi zaten.
Çok sağlıklıyım aslında. Hiçbir sorun yaşamadım çok şükür. Siğil vb bile sorunum olmadı. Bir süre bazen unutuyorum ama sonra travmalarim tekrar baş gösteriyor. Sonra diyorum saçmalama, eğer bir hastaligi olsa evlenemezdi, bu kadar kolay yuva kuramazdi. Evlendiği kadın da çok düzgün bir kadın Allah var. Ailesi ve kendisi çok düzgün insanlara benziyorlar. Yakında belki çocuğu bile olur. Ama ben sürekli kendimde hastalık arıyorum. Kendimi iğrenç kirli ve hastalıklı hissediyorum. Genel kan testlerim oldu, hiçbir sorunum çıkmadı. Aile hekimine her yıl kan veririm mesela, değerlerim mükemmel derecede iyi çıkar ama ben tatmin olmam.
Ne olur bana yardım edin. Ben ne yapacağım?
psikologa görünmen lazım travma atlatmışsın okb yada anksiyete olabilir o daha doğru cevabı verecektir

Olamazdım çünkü evine isteyerek gittim. Sonrasında olanları hiç ama hiç istemedim. Neden evine gittin diye sorarlar diye olamadım. Ailemi düşündüm olamadım. Geleceğimi düşündüm olamadım olamadım işte

Tecavüzün asla gerekçesi/bahanesi (adına ne derseniz artık) yoktur. Kadın ya da erkek istemeden, zorlanarak yaşanılan cinsellik tecavüzdür. Üzgünüm… lütfen kendinizi suçlamayın, yaşadığınız olay nedeniyle kendinizi değersizleştiriyor olabilirsiniz. Ama siz değerlisiniz, hem de çok. Yaşadığınız hiçbir olay sizin değerinizi azaltmaz. Karşı taraf ise ağır şerefsiz. Bu kadar. Lütfen psikolojik destek alın, travmanızı yenin. Hayata daha aydınlık bakabilirsiniz. 🙏

Tecavüzün asla gerekçesi/bahanesi (adına ne derseniz artık) yoktur. Kadın ya da erkek istemeden, zorlanarak yaşanılan cinsellik tecavüzdür. Üzgünüm… lütfen kendinizi suçlamayın, yaşadığınız olay nedeniyle kendinizi değersizleştiriyor olabilirsiniz. Ama siz değerlisiniz, hem de çok. Yaşadığınız hiçbir olay sizin değerinizi azaltmaz. Karşı taraf ise ağır şerefsiz. Bu kadar. Lütfen psikolojik destek alın, travmanızı yenin. Hayata daha aydınlık bakabilirsiniz. 🙏
Psikiyatri ile düzenli görüşüyorum ilaç kullanıyorum ama bazen ağır geliyor ağır geldiği dönemlerde de böyle oluyorum. Çoğu zaman iyiyim sadece bazen içinden çıkılmaz hale geri dönüyorum böyle zamanlarda da içime korku giriyor endişe giriyor değersizlik hissi giriyor. Çok teşekkür ederim siz de çok değerlisiniz❤️

Sorun bakirelik değil, bunu hiç önemsemiyorum. Hiç düşünmedim de. Sadece beni yoran şey hastalık dusuncesiydi. Hep dedim evlendi kızım sacmalama adamda hastalık olsa evlenmezdi, evlendiği kadın da düzgün bir kadın kabul etmezdi, gibi telkinlerle kendimi hep rahatlattim. Oluyor işte bazen böyle tekrar nüks ediyor düşüncelerim. Belki çocuğu bile olur adamın, o derece uzun zaman geçti.
Bulaşıcı hastalık testleri yaptırdınız mı?
Genel kan tahlili mi yaptırdınız?
Aynı korkular bendede var. Genel kan tahlillerimde sonuçlarımdaki tek eksik demir

Hastalıklarla derdiniz bitse başka bir şeye takılacaksınız; ya başka bir hastalık olacak ya da bir düşünce. Asıl kaygınızdan, esas olaydan kaçınıp baş edebileğiniz başka kaygılar yaratıyorsunuz şu an... Lütfen bir yolunu bulup terapi alın. İlaç kullanmanız güzel ama tek başına yeterli değil. Maddi gücünüz yeterli değilse ve yaşadığınız yeri söylerseniz ücretsiz ya da sembolik ücretli seçenekler bulabilir miyiz diye araştırırım sizin için.

Belirti olması şart değil belirtilerle ilgilenmek doktorun işi.. Falanca hastalık bende olabilir mi bundan endişe ediyorum denilebilir belirtileri bulguları tahlilleri doktor değerlendirir.
Bu şekilde dontorla görüştüğümde teste gerek yok dedi çünkü tam cinsel birleşme yaşamamışsınız dedi

Bu şekilde dontorla görüştüğümde teste gerek yok dedi çünkü tam cinsel birleşme yaşamamışsınız dedi

O zaman doktorunuza güvenin bence. Ya da yine de test yaptırmak istiyorsanız illa ki, başka bi doktora gidin ve tam cinsel birleşme yaşamışsınız gibi anlatın ona göre test yapsın. Önemli olan sizin içinizin rahat etmesi.

O zaman doktorunuza güvenin bence. Ya da yine de test yaptırmak istiyorsanız illa ki, başka bi doktora gidin ve tam cinsel birleşme yaşamışsınız gibi anlatın ona göre test yapsın. Önemli olan sizin içinizin rahat etmesi.
3 sene önce olan bir olaydı. Bunuda söylediğimde hanfendi gerçekten gerek yok dediler. Yenide değil. Geçmeyen ateş ve bığaz ağrısı, antibiyotiğe yanıt vermeme gibi bekirtiler arıyolar

X