Lütfen yardımcı olur musunuz?

hanzzz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2021
38
4
merhaba, ben başımdan geçen olaydan bahsederek akıl almak istiyorum. nişanlım ile bir ilişkimiz oldu kesinlikle içeri girme boşalma olmadı ama temas söz konusu bizde zevk suyundan korkup 5 saat içinde postpill adlı ertesi günü hapını aldık ve içtim. içtikten 8 gün sonra sol tarafımda batma ile kahverengi akıntı gelmeye başladı ve göğüslerim hassaslaştı daha adetime 10 gün var. bu durum normal mi? gebelik söz konusu mudur? adetimin tarihini beklemeli miyim ve adetim geçtikten sonra erken gebelik testi yapsam sonuç kesin belli olur mu? şimdiden çok teşekkür ederim. çok zor bir durumdayım

İçtiğiniz ilacın yan etkilerinde yazar lekelenme durumu.
Hamile değilsinizdir merak etmeyin.
umarım dediğiniz gibidir. evet bu akıntı yan etkilerinde yazıyor. eğer adet günümde adet olmazsam erken gebelik testi yapsam kesin sonuç çıkar mı? ilişkiden 20 gün sonraya denk geliyor adet günüm. teşekkür ederim

Ertesi gün hapları tamamen adet düzenini de bozabiliyor bu arada, gecikme olursa da panik yapmayın, bir kadın doğum uzmanına gidip muayene olduğunuzda söylersiniz şüphelendiğinizi, beta hcg hormonuna bakarlar kanda çözüme ulaşır, ama talimatlarına uygun kullandıysanız ilacı ben de hamile olduğunuzu düşünmüyorum 😊

Ertesi gün hapları tamamen adet düzenini de bozabiliyor bu arada, gecikme olursa da panik yapmayın, bir kadın doğum uzmanına gidip muayene olduğunuzda söylersiniz şüphelendiğinizi, beta hcg hormonuna bakarlar kanda çözüme ulaşır, ama talimatlarına uygun kullandıysanız ilacı ben de hamile olduğunuzu düşünmüyorum 😊
evet ilişkiden 5 saat sonra direkt kullandım adet günümü bekleyeceğim olmazsam erken gebelik testi yapcağım...

X