Maaş kartımı kaptırmadığım için boşanıyorum.

Aykadarguzel

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2022
1.047
1.363
Merhaba arkadaşlar, aslında bu konuyu verdiğim kararın ne kadar doğru olduğunu bir kez daha bana hissettirmeniz için açtım.ben geçen yaz eşimle çok severek evlendim.eşim de öğretmen ben de öğretmenim.Ama evlendiğimiz daha ilk günlerde eşimin ve ailesinin gerçek yüzünü gördüm.Malesef ki benimle sadece çift maaş olmak için evlenmiş gibi düşünüyorum çünkü düğün takılarını zorla almaya çalıştı daha bir haftalık evliyken ben de karşı çıktım ve bunların bana ait olduğunu vermeme hakkımın olduğunu belirttim. Zaten benim ailem 7 bilezik aldı bana(bir kısmının parasını ben verdim.) eşimin ailesi de 7 bilezik taktı ama göstermelikmiş onu da anladım sonradan.Neyse daha ilk haftadan başladı çatırdamalar sonra da zedelendi gitti. Maaş zamanları geldiğinde eşim hep sorun çıkarıyordu. Çok uzun süre küs kaldık öte yandan annesi bana laflar söyledi gerçekten üzücü kırıcı cümleler daha on günlük evliyken hem de. İnanın kafanızda naif bir öğretmen hanım nasıl canlanıyorsa tam olarak öyle sakin biriyim. Hiç kavgaya dalaşa girmedim ama sertçe karşılık verdim. Sonra eşim maaşımdan bir miktar harçlık almamı ve geri kalanı olduğu gibi onun hesabına atmamı söyledi ben afalladım. Çünkü daha çok yeni evliyiz bunlara kafa yoruyor sürekli kafasında para,altın var. Ben eve en ufak bişey satın aldığımda ya da bir giysi aldığımda bana küsüyor ters davranıyordu. Ben de yıllardır alışkınım rahat yaşama istediğimi alıp giymeye tuhaf geldi yani yeni evliyim eski mi giyineyim her gün okula gidiyorum düzgün giyinmeliyiz. Bu böyle sürdü durdu kızlar asla düzelmedi kısacası ben bu adamı çözdüm ve burada yazılan benzer olayları okuduktan sonra bu işin böyle gitmeyeceğine karar verdim ve boşanıyoruz çünkü inkar etmiyor tek derdi maaşıma el koymak beni esir etmek ailesine ezdirmekmiş. Enayi gelin arıyorlarmış beni buldular ama malesef yanlış ata oynamışlar ters kayaya çarptılar. Gerekirse boşanırım yine de kartımı vermem dedim tamam boşanalım dediler annesiyle birlikte burdan ne anlarsınız. Daha ben size yüzeysel anlattım sürekli annesiyle gizli para kaçırma planları vs de var . Allah beni korudu diyorum. Çok üzgünüm ama malesef beterinden korusun rabbim ilerisi yoktu kızlar…

Çok Geçmiş olsun, ucuz atlatmışsınız. Çoluk çocuk olsa kesip atması daha zor olurdu. Nişanlılık döneminde hiç mi renk vermediler? Pes vallahi

Ya ben anlamıyorum bazı insanları mis gibi çalışıyorsun eşin de hanım hanımcık mesleği olan biri.. Mutlu olup kurduğu yuvanın tadını çıkarmak varken neden her şeyi zorlaştırırlar anlamam ki.. meslektaşız canım.. benim de evlendiğimin ertesi günü taktıkları kıytırıktan bilezikleri geri istediler meğerse öylesine gösteriş için takılan parası ödenmeyen bileziklermiş. Kaynanam hep para makinası olarak görür ve paraya tapar resmen öyle biri. Ama şükür eşim bu şekilde yaklaşmadığı için kaynanayı da görmezden geliyorum. Ama senin eşinin de böyle olması işi çıkmaza sokmuş.. ve gerçekten başta nasılsa bir koca sonradan değişmiyor

Çok Geçmiş olsun, ucuz atlatmışsınız. Çoluk çocuk olsa kesip atması daha zor olurdu. Nişanlılık döneminde hiç mi renk vermediler? Pes vallahi
Çocuk yok çok şükür zaten hiç evli kalmadık hemen ayrıldık. Görünen köy kılavuz istemez diye düşündüm atasözleri çok doğru.Türkçe öğretmeni olmanın faydaları inkar etmiyorlar oluyorsa olur olmazsa olmaz kafasındalarmış. Zaten de eşim anne bağımlısı çıktı bir de onunla uğraştım. Rezaletti herşey. Malesef ki günümüz evlilikleri böyle bir hal aldı. Ben hemen kararımı verdim. Böyle insanlarla aile kurulmaz. Çocuk olsa çocuğuma yazık böyle bir babası olmasını istemiyorum. Sevgi yok saygı yok. Bu ne böyle.

Geçmiş olsun verilmiş sadakanız varmış. Ne demek harçlık al gerisini bana aktar o mu kazanıyormuş o parayı ? Çok şükür bu adamdan kurtulmuşsunuz daha gençsiniz Allah karşınıza doğru vicdanlı insanları çıkarsın.

Boşandığın gün sadaka ver hatta onların yüzüne çarp bi yüz lira başımın gözümün sadakası olsun hadi naş de anasıyla gelir bu çünkü
Kesinlikle öyle olacak çok haklısınız. Boşanma kararına da annesi desteklediği için karşı çıkmıyor zaten. Eminim ki mahkeme günü annesiyle el ele tutuşarak gelecek, Bir bana diyorlar ki aylığına kıyamadın yuvanı yıktın. Lafa bakar mısınız. Bu yuvayı ben yıkıyormuşum çünkü aylığımı bunlara vermediğim için. Bu zihniyetteler. Korkunç…

Çalışan kadının maaş kartını görünce inek gibi sağarız diye düşünüyorlar adeta. Ne münasebet, ne kartınızı verin ne maaşınızı. Ev masraflarını bölüşün, maaşlardan kalanlar şahıslarındır. Beğenmiyorsa boşanın, alemin enayisi siz misiniz?

Aile olmak bence kutsaldır. Para da verilir eşe ama göz göre göre sizi enayi yerine koyan birine nasıl güvenirsiniz. Hiç şüphem yok paramı yollasaydım hesabına günün birinde o parayı kaçıracaktı ve ben bunu farkettiğim zaman kıyamet kopacaktı yine boşanacaktık tek fark ben dımdızlak bir şekilde olacaktım. Bunları tahmin etmek zor değil artık bir tane aksi vaka var mı? Yok. Hiç şaşmaz bir olaydır bu okudum konuyla alakalı başlıkları herkes aynı şeyleri söylüyor.

Çok teşekkür ederim. Bazen hayat insanı öyle hallere sokuyor işte. Hiç bunları haketmedim. Evliliğe çok uygun biriyim. Uyumlu , sakin ve çalışkan ama enayi değilim. İnsanın. Gücüne gidiyor eğitimli olduğunuz halde size gerizekalı muamelesi yapmaları.

Hocam beni en iyi sizler anlarsınız. Gerçekten çalışkan bir öğretmenim ve ev işi de yapabiliyorum. Yani aramızda benden kaynaklı bir sorun olmadı. Ama para yüzünden sürekli darlanmak çok geçerli bir boşanma sebebi. Bir kere parasında da değilim bu adamın ve ailesinin karakteri bozuk. Hep almanın peşindeler bence bu modern hırsızlık. Böyle karakterde insanlara selam bile verilmez.

Ben asıl bunu farkettiğim zaman yıkıldım. çok sevdiğim resmen ağzının içine baktığım kocam bana bunları yaşattı diye yıkıldım. Bu adamı nasıl sevdim diye yıkıldım. Kendime kızdım insanları tanıyamadım diye. Ama baktım Kİ böyle çok insan var özellikle öğretmen erkeklerde bu aşağılık psikolojisi çok fazla var kadınlarla aynı konumda olmaktan rahatsız oluyorlar. Öğretmen kocaların nedense bir eziklik kompleksi var bunu da eşlerinin maaşına el koyarak ters psikoloji yöntemiyle kapatmaya çalışıyorlar yani bir nevi sizin gücünüzü elinizden alıp kendileri iki kat güçlü olmaya çalışıyorlar. Herkes için geçerli değil onurlu hocalarımız baş tacıdır. Tek maaşla Gül gibi geçinen insanlar varken böyle aç gözlülük yapıp yuvamı yıktılar ve beni suçluyorlar parana kıyamıyorsun diye. Allahım !!!

Anneannem bazı insanları huzur teper derdi, sizin eşiniz de böyle sanırım. Boşanın gitsin nasıl bir zihniyettir bu. İnsanlar senelerce emek versin didinsin, çalışsın sonra biri gelsin ve maaşını istesin şaka gibi. Saçma sapan insanların tavrına bak ya, Allah size sabırlar versin cidden.

Topukla kardeşim topukla arkana bakmadan topukla anası ile otursun Dursun para hesabı yapsın gece gündüz
Gerçekten dediğiniz gibi yapıyor , sürekli para hesabı … kafayı yemiş , karısından oldu haberi yok. İstemsizce kanına işlemiş altın sevdası yuvasını yıktı bu yüzden

Acil kurtul bunlardan, adamlar resmen söğüşleyecek maaşlı gelin aramışlar, ben de eşim de memuruz ama asla kartımı tamamen eşime vermedim vermem de...

Canım suçlarlar çünkü ters psikoloji yapar erkekler suçlu hissettirip kendinden şüphe ettirmeye çalışır.. ama helal olsun bu kararı almışsın ve pes etmiyorsun her yiğidin harcı değil.. inan ki ailesini geç zaten kocan sana huzur vermeyecekti. Sen ne kadar parayı önemsemesen de onun kadar önceliğine koymasan da bi süre sonra onun davranışlarından dolayı sen de değişecektin ben afedersin enayi miyim diyecektin.. sonrası belli zaten genelde ruh hastası takıntılı damgası vururlar genelde

Bunlar evlendikten birkaç hafta içinde oldu, resmen kaz bulduk hemen yolalım dediler. Ama aptallar biraz yüzüme gülseler biraz koparırlardı hemen saldırdıkları için malesef zararı kendilerine oldu. Bakın çoğul konuşuyorum çünkü ailecek saldırdılar.

Gerçekten dediğiniz gibi yapıyor , sürekli para hesabı … kafayı yemiş , karısından oldu haberi yok. İstemsizce kanına işlemiş altın sevdası yuvasını yıktı bu yüzden
Şimdi O ikisi kafa kafaya verip gelir gider hesabı yapıp sizin kapınıza tekrar gelirler bundan emin olun ama sakın arkanıza bakmayın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…