Maaş kartımı kaptırmadığım için boşanıyorum.

Bunlar evlendikten birkaç hafta içinde oldu, resmen kaz bulduk hemen yolalım dediler. Ama aptallar biraz yüzüme gülseler biraz koparırlardı hemen saldırdıkları için malesef zararı kendilerine oldu. Bakın çoğul konuşuyorum çünkü ailecek saldırdılar.
Tekrar barışmak isterse tavrınızı koruyun bence. Bunlar biraz bekleyip bu sefer adım adım yaklaşabilirler.

Canım suçlarlar çünkü ters psikoloji yapar erkekler suçlu hissettirip kendinden şüphe ettirmeye çalışır.. ama helal olsun bu kararı almışsın ve pes etmiyorsun her yiğidin harcı değil.. inan ki ailesini geç zaten kocan sana huzur vermeyecekti. Sen ne kadar parayı önemsemesen de onun kadar önceliğine koymasan da bi süre sonra onun davranışlarından dolayı sen de değişecektin ben afedersin enayi miyim diyecektin.. sonrası belli zaten genelde ruh hastası takıntılı damgası vururlar genelde 🤦🏻‍♀️
Yaptılar zaten , ben bunları yaşarken sürekli ağlama krizlerine girdim gözlerimi kaybetmekten korkuyordum artık. Bu kararı almak kolay değil ama ben kesin gözüyle baktığım için üzüntümden çok ağladım ve bana yafta yapıştırmaya çalıştılar ayy bunun psikolojisi bozuk muydu, bekarken psikolojik rahatsızlığı mi vardı da söylemediniz diyip aileme suç attılar. Hala daha millete bizi istemiyor kendisi ayrılıyor diye anlatıyorlarmış.

Kurtulmanıza çok sevindim. Takilan altinlar tamamen size ait. Haklarınıza boşanma sürecinde de sahip çıkın. Eşyaları, varsa edinilmiş malları, hiçbir şeyi bırakmayın. Seneler sürse de vazgeçmeyin. Sizi böyle görmüşler ya süründürün onları.

Kurtulmanıza çok sevindim. Takilan altinlar tamamen size ait. Haklarınıza boşanma sürecinde de sahip çıkın. Eşyaları, varsa edinilmiş malları, hiçbir şeyi bırakmayın. Seneler sürse de vazgeçmeyin. Sizi böyle görmüşler ya süründürün onları.
Şuan için alacak verecek yok herşey bende. Çok kısa sürdüğü için onlar da afalladı bunu beklemiyorlardı. Ve benim kanun bilgimin çok iyi olduğunu da biliyorlar. Onların için şöyle rahat ben onların parasına göz dikmem bunu bildikleri için benim olan herşeyi bana iade ettiler ve çekildiler. Biliyorlar Kİ başka birşey almaya çalışmam. Temiz oldu yani.

Dik duruşunuz için tebrik ederim sizi 👏
Sadaka dağıtın bunlardan kurtulduğunuz gün.
Altınlarınızı vermediniz değil mi?
Benim kazancım olan herşey bende şuan. Onlardan birşey talep etmedim. İnanın ihtiyacım da yok. Mahkeme de bana birşeyler verirse onu da Mehmetçik vakfına bağışlamayı düşünüyorum.

Benim kazancım olan herşey bende şuan. Onlardan birşey talep etmedim. İnanın ihtiyacım da yok. Mahkeme de bana birşeyler verirse onu da Mehmetçik vakfına bağışlamayı düşünüyorum.
Altınlarin tamamı size hediye edildiği için hukuken sizin aslinda. Sanirim siz yalnizca 7 bileziği aldiniz.

Altınlarin tamamı size hediye edildiği için hukuken sizin aslinda. Sanirim siz yalnizca 7 bileziği aldiniz.
Evet kendime ait olan babamın taktığı bilezikleri aldım. Onlardan gelecek birşeyi istemiyorum ama verirlerse de şayet kendim için harcamam. Zaten rezilller vermezler , verseler bile kalp krizi geçirirler zarar ettik diye. Çünkü dünyaya altın biriktirmeye gelmişler.

Dik duruşunuz için tebrik ederim sizi 👏
Sadaka dağıtın bunlardan kurtulduğunuz gün.
Altınlarınızı vermediniz değil mi?
Sürekli sadaka dağıtıyorum, bir ara barışacak gibi olduk yani eşim pişman gibiydi sonra ne olduysa yeniden bozuldu demek ki sadaka verdiğim için geri gitti

Eşiniz maaş kartınıza el koysun diye dirsek çürütmediniz. Dik duruşunuzdan dolayı tebrik ederim🌸
İnanın çok zor ama sonu görünmediği için buna mecburum bir de eşim işimi kolaylaştırıyor. Hiç sahip çıkmıyor pişman değil , utanmıyor, inkar etmiyor. Böyle bir insanla neden evli kalayım ki. Beni sevdiğini söylese , bir daha olmaz tamam dese belki şans verilirdi. Ama dediğim gibi beni Allah koruyor hiç rast gitmiyor evliliğim. Eninde sonunda bitecek ve çocuk olmadan ve ben dolandırılmadan bitiyor galiba şükür etmeliyim.

Doğru bir karar vermişsiniz, arkanıza bakmadan boşanın. Zerre pişman olmayın çocukta yokken düşünmeyin gerisini.

Doğru bir karar vermişsiniz, arkanıza bakmadan boşanın. Zerre pişman olmayın çocukta yokken düşünmeyin gerisini.
Hiç pişman değilim. Bu yaşıma kadar ahlaklı namuslu şerefli bir şekilde yaşadım kimsenin parasında gözüm yok. Kendi helal kazancımla huzurla Yaşar giderim. Evli olmasam da olur. Evli kalıp günden güne eriyip ailemi de üzeceğime ailemle beraber Yaşar giderim. Öteki türlü huzursuzluk garanti ama hiç değilse böyle ailemin yanında olurum onlar da üzülüp durmaz.

Şimdi O ikisi kafa kafaya verip gelir gider hesabı yapıp sizin kapınıza tekrar gelirler bundan emin olun ama sakın arkanıza bakmayın
Ben bütün bir ay çalışıp kendime bir hırka bir de ayakkabı almıştım. Malum her gün insan içine çıkıyoruz. Öğretmen olarak da giyimime dikkat ediyorum. Bu bile öyle sorun oldu Kİ yani kendi paramla azar işittim. Kendi paramla rezil olacaktım. Annesi de o kadar para harcanır mı diyor utanmadan harcadığım miktar da kazandığım maaşın beşte biri bile değil.

Ben asıl bunu farkettiğim zaman yıkıldım. çok sevdiğim resmen ağzının içine baktığım kocam bana bunları yaşattı diye yıkıldım. Bu adamı nasıl sevdim diye yıkıldım. Kendime kızdım insanları tanıyamadım diye. Ama baktım Kİ böyle çok insan var özellikle öğretmen erkeklerde bu aşağılık psikolojisi çok fazla var kadınlarla aynı konumda olmaktan rahatsız oluyorlar. Öğretmen kocaların nedense bir eziklik kompleksi var bunu da eşlerinin maaşına el koyarak ters psikoloji yöntemiyle kapatmaya çalışıyorlar yani bir nevi sizin gücünüzü elinizden alıp kendileri iki kat güçlü olmaya çalışıyorlar. Herkes için geçerli değil onurlu hocalarımız baş tacıdır. Tek maaşla Gül gibi geçinen insanlar varken böyle aç gözlülük yapıp yuvamı yıktılar ve beni suçluyorlar parana kıyamıyorsun diye. Allahım !!!
Çok üzüldüm, hocam olmaz olsun o herifle ve ailesiyle öyle yuva. Şu an üzülmenizi, öfkenizi, kızgınlığınızı anlıyorum;ama zaman geçince ben nasıl bir belâdan kurtulmuşum diyeceksiniz, şükredeceksiniz.

Esas bir maaş için yuva dağıtan o, ne münasebet harçlığınızı(!) alıp, maaşınızı ona aktaracakmışsınız ki? Ortak birikim düşünülüyorsa ortak hesap açılır. Her şey oluyor bu hayatta her şey, tüm paranızı ona aktardığınızı, altınlarınızı ona verdiğinizi düşünün, ayrılık olunca ne olacaktı? Geri mi verecekti? Siz bu aç k*pekleri doyurmak için mi okudunuz da öğretmen oldunuz?

Benim bir arkadaşım var, maaşını kocasının eline saydı, benim evliliğimde herkesin maaşı kendine diye ayrı gayrı olur mu öyle derdi, adam kadının parasıyla geçiniyor, kendi parasını da kök ailesiyle yiyordu. Sonra aldatıldı bir de, boşandı. Aman evlerden ırak. Kudursunlar, maaşınızı kutlama yaparak ezin boşandığınızda ohhh.

Çok üzüldüm neyse ki fark edip kendinizi ezdirmemissiniz 🙏
Geçmiş olsun inşallah hemen boşanır kendi hayatınızı yaşarsınız.

Çok üzüldüm, hocam olmaz olsun o herifle ve ailesiyle öyle yuva. Şu an üzülmenizi, öfkenizi, kızgınlığınızı anlıyorum;ama zaman geçince ben nasıl bir belâdan kurtulmuşum diyeceksiniz, şükredeceksiniz.

Esas bir maaş için yuva dağıtan o, ne münasebet harçlığınızı(!) alıp, maaşınızı ona aktaracakmışsınız ki? Ortak birikim düşünülüyorsa ortak hesap açılır. Her şey oluyor bu hayatta her şey, tüm paranızı ona aktardığınızı, altınlarınızı ona verdiğinizi düşünün, ayrılık olunca ne olacaktı? Geri mi verecekti? Siz bu aç k*pekleri doyurmak için mi okudunuz da öğretmen oldunuz?

Benim bir arkadaşım var, maaşını kocasının eline saydı, benim evliliğimde herkesin maaşı kendine diye ayrı gayrı olur mu öyle derdi, adam kadının parasıyla geçiniyor, kendi parasını da kök ailesiyle yiyordu. Sonra aldatıldı bir de, boşandı. Aman evlerden ırak. Kudursunlar, maaşınızı kutlama yaparak ezin boşandığınızda ohhh.
Söylediklerinizi bizzat yaşayan öğretmen ya da memur kadın o kadar fazla ki, her ayın 15inde sürekli sorun çıkarıyorlar eşleri, eşinin parasıyla başka kadınlarla gezenler. Mi dersiniz , eşinin parasıyla ailesine mal mülk edinenler mi dersiniz ( benimki bu modeldi) yani düşünün annesinin evine klima takılacakmış bunu bana anlatmaya çalışıyordu ben de anladım tabi ki benden alacak ailesine verecek bi de üstüne üstlük bana hakaretler laflar söylüyor ailesi de söylüyor. Başlarım keyfinize dedim ama içimden 😁 öğretmene yakışmaz

Çok üzüldüm neyse ki fark edip kendinizi ezdirmemissiniz 🙏
Geçmiş olsun inşallah hemen boşanır kendi hayatınızı yaşarsınız.
Çok hızlı bir şekilde süreci ağır atlattım ama atlattım mı atlattım. Daha beter olacağı kesindi. İnanın böyle çingene ruhlu insanlarla baş etmek çok zor. Ben böyle birisi değilim. Ben diyorum Anya onlar diyor Konya .

Sürekli sadaka dağıtıyorum, bir ara barışacak gibi olduk yani eşim pişman gibiydi sonra ne olduysa yeniden bozuldu demek ki sadaka verdiğim için geri gitti
Böyle tipler malesef ki değişmez.
Asla arkanıza bakmayın . Onca yıl oku, emek ver kalkıp sonra maaşı eşe gönder olur mu öyle şey !
Diğer yorumumda da yazmıştım dik duruşunuz içim sizi gerçekten tebrik ediyorum.

Böyle tipler malesef ki değişmez.
Asla arkanıza bakmayın . Onca yıl oku, emek ver kalkıp sonra maaşı eşe gönder olur mu öyle şey !
Diğer yorumumda da yazmıştım dik duruşunuz içim sizi gerçekten tebrik ediyorum.
Teşekkür ederim , aslında ben para falan sakınmadım şeffaf olmasını belirttim insan gibi ifade ettim ama karşımdaki adam sürekli saldırı halinde ya verirsin ya da bu iş biter dercesine davrandı. Bana güzelce şöyle diyebilirdi “canım birikim yapalım biriktirelim her ay hedeflediğimiz miktarı kenara atmaya gayret edelim.” Deseydi ben hazırdım çalışıp katkı sunmaya. Ama burada art niyet var. Hem de o kadar alenen belli ki. Sen salaksın ben akıllıyım demediği kaldı. En sonunda ben senin gibi akıllı birini istemiyorum bile dedi yaa inanabiliyor musunuz.

X