Maaşıma gelen haciz hakkında

Size gelen ödeme emrinde isleyecek olan faizler , vekalet ücreti ve tahsil harcı belirtilmez. Yani size gelen ödeme emrine ek olarak bu saydıklarım eklenecektir. Eger avukatla bir yol bulamıyorsanız tabi ki icra dairesine gidin ödeme yapın ama onlar güncel tutardan borcu kapatırlar.
Peki varlık şirketinde bin tl den fazla ödeme çıkarmı sizce

Merhaba, dosya borçları için bankalar belirli aralıklarda kampanya duzenliyor ve avukat vasıtasıyla kampanya bilgilendirilmesi yapılıp kapattırılmaya çalışılıyor. Bazı durumlarda dosya eskiyse ve uzun zamandır tahsilat yok ise dosyalar avukattan alınıp varlık sırketlerine satılıyor. Varlık sirketine devredilen dosyalar çok daha az tutara kapanıyor. Vatandaş portaldan dosyanızın durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Dosyanızı kapatmak isterseniz icra dairesine gidip kapatmayın çünkü güncel tutar üzerinden kapatırsınız. Ayrıca, Maasınıza haciz geldi ise isveren 1/4 nü kesip göndermekle mükelleftir, eğer maasınızda başkaca hacizler yok ise isveren maaş haczine cevap verip ödeme yapmalı, cevap vermez ve ödeme yapmaz ise isveren ödeme yapmadığı aylar üzerinden borclu kaydedilir ve bu durum sizi sıkıntıya sokabilir.
İkinci bi korkumda patronumun beni bu yüzden işten çıkarması çıkarırmı sizce

İkinci bi korkumda patronumun beni bu yüzden işten çıkarması çıkarırmı sizce
2019 dosyası çoktan maaşınıza yazmış olmaları gerekiyor. Ne kadar süredir ordasınız ki? Dedigim gibi maaşınıza yazdıysalar ve cevap vermediyse is yeriniz, ödemedigi kısımdan sorumlu tutulur. Ama maasınıza yazmadiysalar sıkıntı yok. İsverenler ugraşmak istemeyip bazen isten cikartıyor tamamen kisiye kalmış bir durum

2019 dosyası çoktan maaşınıza yazmış olmaları gerekiyor. Ne kadar süredir ordasınız ki? Dedigim gibi maaşınıza yazdıysalar ve cevap vermediyse is yeriniz, ödemedigi kısımdan sorumlu tutulur. Ama maasınıza yazmadiysalar sıkıntı yok. İsverenler ugraşmak istemeyip bazen isten cikartıyor tamamen kisiye kalmış bir durum
Uğraşı çokmu sürüyor yeni girmiştim 3 ay oldu

Uğraşı çokmu sürüyor yeni girmiştim 3 ay oldu
Ya şöyle aslında bu kartı kullanan eski eşimdi boşanma mahkemesindeyiz şuan ne miktarı biliydum nede ödemediğini telefon numarasına kadar kendi numarasını vermişti ben o dönem çalışmıyordum.Gecen sene avukat eski eşimi aradığında ödeyecepim deyip zaman istemiş hep ne zamanki ben işe girdim maaşıma o dönem de bir defalık haciz geldi habersiz benim o zaman haberim oldu bende habersiz ne kesiyosunuz dedim insan bi arar dedim dedi eşiniz ben ödeyeceğim dedi ödemedi öyle kaldı sonra o iş yeri beni işten çıkarmıştı işte şimdi daha yeni 3 ay oluyor ki ben işe başladım bu defada yine kağıt geldi durum böyle

2019 dosyası çoktan maaşınıza yazmış olmaları gerekiyor. Ne kadar süredir ordasınız ki? Dedigim gibi maaşınıza yazdıysalar ve cevap vermediyse is yeriniz, ödemedigi kısımdan sorumlu tutulur. Ama maasınıza yazmadiysalar sıkıntı yok. İsverenler ugraşmak istemeyip bazen isten cikartıyor tamamen kisiye kalmış bir durkağıt

Kağıt elime dün geldi patronuma henüz söylemedim

Dosyanızı satmışlar mı? Bu tabiri ilk kez duyuyorum ki yani icra alanında çalıştım bayağı. Ne borcu bu GSM falan mı? Yani şimdi şöyle zaten maaş haczi işvereni etkilemiyor sizi neden işten çıkarmak istesin ki? Her ay düzenli olarak maaşınızın 1/4ünü icra dairesine yatırsın sorun yok.
evet dosyalar satılıyor avukat uğraşmak istemezse, başka bir avukat üzerine daha çok faiz koyarak alabiliyor

Bilemiyorum ya ben herhalimi de anlatmak istemiyorum patronuma bilmesin özelimi diye şimdi ne diyerek söyleyeceğim onundüşünüyorum
bunda utanacak bir şey yok canım bizim iş yerin de kaç kişinin maaşına haciz geldi ,bunda ayıplanacak bir durum yok ya da şöyle yap avukatla bir miktarda anlaşın para bul ve hepsini ödeyebilirsen öde çünkü böyle dosyaları alan avukatlar gercekten acımasız oluyorlar

bunda utanacak bir şey yok canım bizim iş yerin de kaç kişinin maaşına haciz geldi ,bunda ayıplanacak bir durum yok ya da şöyle yap avukatla bir miktarda anlaşın para bul ve hepsini ödeyebilirsen öde çünkü böyle dosyaları alan avukatlar gercekten acımasız oluyorlar
Miktarı söyleyince avukatla aramda taksit yaparak ödeyebilirmiyim acaba

Bilemiyorum ya ben herhalimi de anlatmak istemiyorum patronuma bilmesin özelimi diye şimdi ne diyerek söyleyeceğim onundüşünüyorum
Sebepsiz isten cıkartılan borclum cok oldu, maas haczi geldi kesip icra dairesine gondermekle ugrasamam ben deyip çıkardılar. Normal çalısanı isten çıkarmak ne kadar yasalsa bu da aynısı. Tamamen patronun vicdanına kalmış bir durum. Maas haczini saklamayın patronunuzla paylaşın. İleride sıkıntiya düşmeyin

Sebepsiz isten cıkartılan borclum cok oldu, maas haczi geldi kesip icra dairesine gondermekle ugrasamam ben deyip çıkardılar. Normal çalısanı isten çıkarmak ne kadar yasalsa bu da aynısı. Tamamen patronun vicdanına kalmış bir durum. Maas haczini saklamayın patronunuzla paylaşın. İleride sıkıntiya düşmeyin
Uğraşması çok mu oluyor çok zaman alıyor mu patrınun tek çalışanıyım şuan

X