Maaşıma gelen haciz hakkında

Şuan maaş haczi geldi ama dosya diğer şirkete gecmesüni bekliycekmişim geçince söyleyeyim diyorum
canım haciz kağıdı iş yerine geldiyse şirket üzerinden yatırmak zorundasın, bizim iş yerimizden, birinin hacizini bir ay unuttum yatırmayı ,avukatla kavga ettik iş yerine ceza yazacağız vs falan derken ikna ettim ,o yüzde erteleme sakın

Sebepsiz isten cıkartılan borclum cok oldu, maas haczi geldi kesip icra dairesine gondermekle ugrasamam ben deyip çıkardılar. Normal çalısanı isten çıkarmak ne kadar yasalsa bu da aynısı. Tamamen patronun vicdanına kalmış bir durum. Maas haczini saklamayın patronunuzla paylaşın. İleride sıkıntiya düşmeyin
Eğer birdan fazla haciz işlemi varsa , işci uyarılarak iş akdini feshedebilir.bunun dışında tek seferlik bir haciz için işten çıkartamaz

Ya inşallah sorun olmaz yarın söylemeyi düşünüyorum daha yeni girdim 3 ay oldu tek çalışıyorum kendim açıyorum kendim kapatıyorum başımda duran yok işimden olmak istemiyprum ya
canım sakin ol önce,konuş izah et insanın başına her şey gelebilir ne var bunda ben de başkasının kredi borçlarını ödedim zamanında :KK43: korkacak bir şey yok adam öldürmedin ya ayrıca bunun için işten çıkartamaz böyle bir kanun yok merak etme. bir den fazla haciz gelir,o zaman gider iş veren noterden ihtar verir düzeltmezsen o şekilde çıkartabilir.

canım sakin ol önce,konuş izah et insanın başına her şey gelebilir ne var bunda ben de başkasının kredi borçlarını ödedim zamanında :KK43: korkacak bir şey yok adam öldürmedin ya ayrıca bunun için işten çıkartamaz böyle bir kanun yok merak etme. bir den fazla haciz gelir,o zaman gider iş veren noterden ihtar verir düzeltmezsen o şekilde çıkartabilir.
Kendim borç yapmaktan öyle korkarım ki eski eşim resmen beni dolandırdı tazminat alıcam ama daha 6 ay var

Merhaba, dosya borçları için bankalar belirli aralıklarda kampanya duzenliyor ve avukat vasıtasıyla kampanya bilgilendirilmesi yapılıp kapattırılmaya çalışılıyor. Bazı durumlarda dosya eskiyse ve uzun zamandır tahsilat yok ise dosyalar avukattan alınıp varlık sırketlerine satılıyor. Varlık sirketine devredilen dosyalar çok daha az tutara kapanıyor. Vatandaş portaldan dosyanızın durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Dosyanızı kapatmak isterseniz icra dairesine gidip kapatmayın çünkü güncel tutar üzerinden kapatırsınız. Ayrıca, Maasınıza haciz geldi ise isveren 1/4 nü kesip göndermekle mükelleftir, eğer maasınızda başkaca hacizler yok ise isveren maaş haczine cevap verip ödeme yapmalı, cevap vermez ve ödeme yapmaz ise isveren ödeme yapmadığı aylar üzerinden borclu kaydedilir ve bu durum sizi sıkıntıya sokabilir.
Bugün konuştum patronumla bana dediği böyle şeylerle uğraşacak pek vaktimiz yok ama yapacak bişey yok siz muhasebecime atayı. Nasıl bir yol izliycez bakalım dedi

X