Maaşımı alamadığım için işten ayrildim, avukat arıyorum

Hayvanlari severim

Bir yol var ama dünyadan uzak...
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Mayıs 2022
98
57
Selamlar kizlar,
Özel sektörün çilesini bitmek bilmiyordu.
1.5aydir özel bi firmada çalışıyorum. Doğum sonrası işe başlayacağım diyr bakici vs tuttum neyse ama maaş alamadim hicbi türlü bu yuzden de ihtar cekip ayrıldım
Maddi manevi zarar gördüm bakicinin parasini bile cepten ödedim, kredi kartlarımiz patladı vs..
Neyse geçtim onları, şimdi maaşlarımi ve sozlesmemde yazan özel bir madde üzerinden tazminatımı almam icin dava açacağım.
Şuan için avukata ayirabilecek butcem yok, davayi kazandigimda belirli bir yüzde verebileceğim avukat arkadaş varsa çalışmak isterim

Özel madde: cezai sart var ve isveren buna uymadığı için x15 net maaş alabileceğim seklinde ve isveren buna itiraz edemez yaziyor açıkça sözleşmede.
Sözleşme siradan bir sözleşme degil.
Edit: imla, açıklama
Up up

Son düzenleme:
Özel madde nedir bu sürenin tazminatı olmaz..sadece işçi alacağı davası açarsınız..şartlarınızı kabul eden avukat olsa bile masraf yapacaksınız davayı açarken.. kazanırsanız geri alırsınız.

Bu durumda kendiniz dilekçe verirseniz arabulucu atanıyor avukata gerek yok diye biliyorum. Ben de benzer bir durum yaşadım avukatım vekalet ver dedi, arabulucu atanacak dedi. Dilekçeyi kendisi hazırlamak için vekalet istedi ama ben sonra vazgeçtim o yüzden tam süreci bilmiyorum..

İhbar alirsiniz, kidem tazminati olmaz, varsa ubgt alirsiniz, ucret alacagi zaten istenebilir, anlastiginiz ozel maddeye uyuyorsa bu durum, o tazminati alirsiniz, cezai sart koydunuz muhtemelen. İsteginize gelirsek, bence buradan avukat bulmaniz cok zor.

1,5 sene sandım aymış . 1,5 ayda maaşLAR ve tazminat dediğiniz ne ki?

Alo 170'e resmi tatilde çalışıyoruz ve mesai almıyoruz diye şikayette bulunmuştum 3 ay geçti hala ses yok. Çalışma bakanlığı çalışmıyor maalesef.
Ben 2015te ilk ve son defa aramıştım. Çok yardımcı olup problemimi cozmuslerdi. Ama geçen 7 senede salmış olabilirler, bilemiyorum:/

seneler önce 170e şikayet etmiştim eski firmamı. maaşımı eksik veriyor diye 3 ay sonra müfettişler gidip didik didik etmişti. sigortasız çalışanlar varmmış onlar içinde caze kesilmişti. bırakın maaşı ödemeği sigortamı bile elden almıştım

Davayı kaybederseniz vermiyor musunuz üzgünüm ama böyle çalışmıyoruz. Ki aslında bu durumda avukatada ihtiyacınız yok. Tazminat alamazsınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…