Madde bağımlısı bir es ve çocuklar

Çok geç kalmışsınız ilk öğrendiğini gün ayrılmalıydınız. Bir de ikinci çocuk böyle bir adama. Hakkınızda hayırlısı olsun bu saatten sonra mutlu olun

Seni tebrik ederim kurtulmuşsun. Kendine çok dikkat et zarar vermeye kalkmasın sana. Zaten taş içmeğe başladıysa yakın zamanda geberir gider. Bundan sonrası senin ve çocukların için aydınlık

Artik hayata tutunma zamani 2tane evladinizla size mutluluklar diliyorum. Cok sukur kurtulmussunuz sevindim. Allah o aileyide bildigi gibi yapsin oglunun boyle bir sorunu oldugunu bile bile baska kizin basini yemisler. Allah belalarini versin.

İyi ki ayrılmışsınız. Şans vermek bile yersiz zira bırakın uyuşturucuyu şiddet, küfür, aşağılamalarından vazgeçemiyorlar. Üstüne uyuşturucu kullanan birini bıraktırmanız çok zor. Bunu önce kendi istemeli. Çocukların düştüğü durum korkunç ya. Ailesi ondan da vicdansız hadi eşiniz uyuşturucunun etkisinde ana babası böyle bi şeye nasıl göz yumar. Anne baba değil düşman olmuşlar. Bence çocuklarınızla görüşmesi bile kısıtlanmalı bu durumda birinin. Boşanırken belirttiniz mi uyuşturucu kullandığını?
ailesinin bilmeme imkanı yok
genel olarak da erken yaşta evleniyor bir de bu tipler
aileler de aman biz başa çıkamadık elin kızı uğraşsın diyorlar...bir güzel de gizliyorlar.

gayet ankaranın göbeğinde, görücü usulü filan değil normal tanışıp evlenen müptela tip biliyorum.
kız flört ederken nasıl anlamadıysa anlamamış ama aileden 1 tane insan evladı da dememiş ki bu çocuk madde kullanıyor....

üstelik bu kız da evlenir evlenmez boşanırsam hakkımda iyi laf etmezler diye boşanamadı bir süre.(ne korkunç bir toplumda yaşıyoruz biz!)
sanırım aileler de öyle şeylere güveniyor.
kadınlar saflıktan bilemiyor
o sırada hamile de kaldıysa geçmiş olsun....

Merhaba arkadaşlar. Öyle doluyum öyle kalbik kırık ki burda bir nebzede olsa içimi rahatlatmak istiyorum. 28 yaşındayım ve 8 yıldir süren bir evliliğim vardi. Herşey benim gözümde o kadar normal başlamisti ve devam ediyordu ki evlendikten sonra gerçekler yüzüme pat pat carpana kadar. 20 yaşında görücü usulü ile evlendim ama evlendikten 1 sene sonra eş kişinin madde bağımlısı olduğunu öğrendim. Ailesi ve yakın çevreside dahil herkes madde bağımlısı olduğunu bildiği halde çok profesyonel bir şekilde bizden gizlemisler. Bağımlı oldugunuÖğrendikten 1 gün sonra hamile olduğumu öğrendim. Ve işte hayat o zamandan sonra benim için çok zor olmaya başladı. Kendisine o kdar güveniyordum o kdar inanıyordum ki devamlı uyur vaziyette olmasını sarhoş gibi takıldigini gördüm halde konduramiyordum böyle birşey yapmaz diye. Ama o öyle biriymiş ki benim tanıdığım dan çok farklı inanislarimiz yaşam tarzımız herseyimiz birbirimizden çok farklıymış. Kendini en başından beri olmadığı biri gibi göstermiş. Bağımlılığı ayyuka çıktığı zaman tedavi olması gerektiğini olmadığı zaman bu işin böyle yurumeyecegini defalarca anlattım sadece beni oyalamak için bir kaç kere doktora gitti ilaçlarını bile kullanmadı. Her seferinde kullanmıyorum diye yalan söylüyordu ama ceplerinde hep uyuşturuculara rastaldim bır ay bırakıp diğer ay ölürcesine içip kendini kaybediyordu. Çocuklarım için benim için bu zamana kadar bir ihtimal yuvasını kurtarır diye bekled bekledim hep bekledim. Ama artık iş benim bebeğimin yerdeki esrar parçalarıyla oynadığı gün bitti. Gece sarıp heryere esrar dökmüş sabah kalkınca oğlum kalktı oyuncaklarının yanına gidince bı baktim yerdeki kirintilarla oynuyor. Ben buna daha ne diyeyim arkadaşlar. Herşeyimi onun için yuvam için verdim varım yogumu feda ettim. Ondan istediğim şey bu maddelerden alkol uyuşturucu bu şeylerin hyatimizda olmamasını istememdi ama beni geç çocukları için bile bunu yapamadı. Zamanla kendini daha katlanilmaz hale getirdi. İcitigi uyuşturucunun cinsi değişti eskiden esrar içerdi şimdi artık ilerletti met ten başka birşey icmiyor evde halüsinasyon görüp bağırıp çağırıyor çocukları bizi korkutuyor. İçip içip şiddet uygulamalar girdiği o uyuşturucu krizleri. Uyuşturucusu ile onu kabul etmediğim için inadına beni aldatması. Herkesin içinde kayınvalide kayinpederin yanında beni dövmesi beni de bırakın bunların hepsine çocuklarımın şahit olması. Çocuklarım daha fazla boyle bir ortamda buyusunler istemiyorum onlar çok yıprandı. Madde bağımlısı bi babaylar yaşamalarını istemiyorum. Ve artık mutlu son. Çok uğraştı ve evliliğimiz bitti. Boşanma davasını açtım ve kendi yuvama babamın evine döndüm ailem sonuna kadar arkamdalar. Çocuklarım biri 6 diğeri 4 yaşında. Çok cirpindim bu yuvanın dağılmaması için ama ne kdar cirpindiysam olan hep bana oldu stresten sütüm kesildi çocuklarımı bile emziremedim. Bu iğrenç hayat beni öyle bir depresyona soktu ki hala daha acılarim geçmiyor. Yavrularım için kendim için yapacağım en iyi şey o adamdan kurtulmak bu zamana kadar verdiğim emeklerime safligima yanıyorum... Ama geçte olsa bu dertten kurtuldugum içinde Rabbime sukrediyorum
Benim gibi olan veya boşanma aşamasında ki arkadaşlar tecrubelerinizi paylasir misiniz
Çok yakından uyuşturucu madde bağımlısi tanığıyim.Asla bırakmayacak ve öylece ölüp gidecek.En iyisini yapmışsın hiç değilse uzağında ölümüne şahit olmayacaksın.Rabbim yardımcın olsun

Umarım bundan sonra sağlıklı mutlu yaşamınız olur çocuklarınızla. Asla ama asla taviz vermeyin bir an önce kurtulmanız dileğiyle

aileler de aman biz başa çıkamadık elin kızı uğraşsın diyorlar...bir güzel de gizliyorlar.

gayet ankaranın göbeğinde, görücü usulü filan değil normal tanışıp evlenen müptela tip biliyorum.
kız flört ederken nasıl anlamadıysa anlamamış ama aileden 1 tane insan evladı da dememiş ki bu çocuk madde kullanıyor....

üstelik bu kız da evlenir evlenmez boşanırsam hakkımda iyi laf etmezler diye boşanamadı bir süre.(ne korkunç bir toplumda yaşıyoruz biz!)

Böyle durumlarda Almanyada olan aileler de cogu zaman Türkiyeden bir kiz alip getirmisti. Problemli ogullarini "o adam eder" diye..

Ailesi bildiğini de inkar edemiyor zaten artık işler iyice sarpasardiktan sonra. Ama öyle büyük bi kul hakkı ki o annesi beni görüp beğenip istemişti ve olmasi için bi taraflarını yirtmislardi. Meğerse oğullarını bu beladan kurtarmak için beni yem etmişler. Bu dünya bitecek elbette hepimiz öleceğiz ama öbür dünyada iki elimde hepsinin yakasında. Benim hayatımı mahvettiler iki tane de alelacele çocuk yaptı ki ona daha çok bağlanayim bırakma ihtimalim olmasın ama şunu dusunemedi ben kendimden önce bu çocukların canını onların sağlığını düşünüyorum. Belki çocuğum olmsaydi vicdan yapıp onu yolundan döndürmeye çalışıp hiç birakamayacaktim bununla birlikte stresten dayanamayip belki bende madde kullanacaktım veya sinir hastası olacaktim ama hep beni çocuklarım tuttu sağlıklı bir anneye ihtiyaçları var diye kendimi hep bunun pislikleri den uzak tutmaya calistim ama Rabbimin hikmetinden hiç bir şüphem çocuklar benim gözümü acti. O adamda çocuk yapmakla aslında daha büyük hata yaptı çocukların bunları yaşamasına göz yumacagimi sandı ama hata etti. Hakkım hiç birine helal değil çektiğim o sıkıntıların hesabı elbet sorulacak

Çok afedersiniz ama 2.çocuk herşeyi bildikten sonra olmuş.
Ailesi zaten aman evlensin düzelir mantığı ile evlendirmişlerdir.
Metanfetamin başka bir şey kurtulması çok ciddi tedavi ve istek gerektirir.
Bu da eşinizde yok.
Umarım en kısa zamanda düzeninizi kurarsınız.
Velayeti zaten vermezler ama çocuklarla görüşme konusunda da güvenlikleri için madde kullanımından dolayı nasıl sınırlandırabilirsiniz bunu da düşünmek lazım.
Ve unutmayın onun mahvettiği bir evliliği siz kurtarmakla yükümlü değildiniz. Ona rağmen çabalamışsınız. Bundan sonra o çabadan çok daha azını mutlu ve huzurlu bir şekilde kendinize kurduğunuz yeni yuva için harcayın lütfen.
2. Çocuk konusunda ayrı bir konu almadigim önlem araştırmasının hiç bir korunma yöntemi kalmadı. Korunma yöntemlerinin hepsini denedim ama bünyem bir çoğunu tutmadı spiralimin iki kez kaymisligi var. Bu kdar önlem üzerine hamile olduğuma bende çok şaşırıp çok üzüldüm. Demek ki yavrumun bize bizim ona ihtiyacımız varmis ki Allah nasip etti. Çocuklar benim herseyim onlar olmadan bir gün geçirince bile çok kötü oluyorum. Ama birbirimize iyi geleceğiz birbirimizi iyilestirecegiz buna inanıyorum. Yaşadığım acıları unutup yaşayamadigimiz güzellikleri çocuklarla yaşamak istiyorum

Merhaba arkadaşlar. Öyle doluyum öyle kalbik kırık ki burda bir nebzede olsa içimi rahatlatmak istiyorum. 28 yaşındayım ve 8 yıldir süren bir evliliğim vardi. Herşey benim gözümde o kadar normal başlamisti ve devam ediyordu ki evlendikten sonra gerçekler yüzüme pat pat carpana kadar. 20 yaşında görücü usulü ile evlendim ama evlendikten 1 sene sonra eş kişinin madde bağımlısı olduğunu öğrendim. Ailesi ve yakın çevreside dahil herkes madde bağımlısı olduğunu bildiği halde çok profesyonel bir şekilde bizden gizlemisler. Bağımlı oldugunuÖğrendikten 1 gün sonra hamile olduğumu öğrendim. Ve işte hayat o zamandan sonra benim için çok zor olmaya başladı. Kendisine o kdar güveniyordum o kdar inanıyordum ki devamlı uyur vaziyette olmasını sarhoş gibi takıldigini gördüm halde konduramiyordum böyle birşey yapmaz diye. Ama o öyle biriymiş ki benim tanıdığım dan çok farklı inanislarimiz yaşam tarzımız herseyimiz birbirimizden çok farklıymış. Kendini en başından beri olmadığı biri gibi göstermiş. Bağımlılığı ayyuka çıktığı zaman tedavi olması gerektiğini olmadığı zaman bu işin böyle yurumeyecegini defalarca anlattım sadece beni oyalamak için bir kaç kere doktora gitti ilaçlarını bile kullanmadı. Her seferinde kullanmıyorum diye yalan söylüyordu ama ceplerinde hep uyuşturuculara rastaldim bır ay bırakıp diğer ay ölürcesine içip kendini kaybediyordu. Çocuklarım için benim için bu zamana kadar bir ihtimal yuvasını kurtarır diye bekled bekledim hep bekledim. Ama artık iş benim bebeğimin yerdeki esrar parçalarıyla oynadığı gün bitti. Gece sarıp heryere esrar dökmüş sabah kalkınca oğlum kalktı oyuncaklarının yanına gidince bı baktim yerdeki kirintilarla oynuyor. Ben buna daha ne diyeyim arkadaşlar. Herşeyimi onun için yuvam için verdim varım yogumu feda ettim. Ondan istediğim şey bu maddelerden alkol uyuşturucu bu şeylerin hyatimizda olmamasını istememdi ama beni geç çocukları için bile bunu yapamadı. Zamanla kendini daha katlanilmaz hale getirdi. İcitigi uyuşturucunun cinsi değişti eskiden esrar içerdi şimdi artık ilerletti met ten başka birşey icmiyor evde halüsinasyon görüp bağırıp çağırıyor çocukları bizi korkutuyor. İçip içip şiddet uygulamalar girdiği o uyuşturucu krizleri. Uyuşturucusu ile onu kabul etmediğim için inadına beni aldatması. Herkesin içinde kayınvalide kayinpederin yanında beni dövmesi beni de bırakın bunların hepsine çocuklarımın şahit olması. Çocuklarım daha fazla boyle bir ortamda buyusunler istemiyorum onlar çok yıprandı. Madde bağımlısı bi babaylar yaşamalarını istemiyorum. Ve artık mutlu son. Çok uğraştı ve evliliğimiz bitti. Boşanma davasını açtım ve kendi yuvama babamın evine döndüm ailem sonuna kadar arkamdalar. Çocuklarım biri 6 diğeri 4 yaşında. Çok cirpindim bu yuvanın dağılmaması için ama ne kdar cirpindiysam olan hep bana oldu stresten sütüm kesildi çocuklarımı bile emziremedim. Bu iğrenç hayat beni öyle bir depresyona soktu ki hala daha acılarim geçmiyor. Yavrularım için kendim için yapacağım en iyi şey o adamdan kurtulmak bu zamana kadar verdiğim emeklerime safligima yanıyorum... Ama geçte olsa bu dertten kurtuldugum içinde Rabbime sukrediyorum
Benim gibi olan veya boşanma aşamasında ki arkadaşlar tecrubelerinizi paylasir misiniz
Hadi 1. cocukta bilmiyordun. 2. sini neden yaptin. Sen de en az esin kadar suçlusun! Biraz aklınızı kullanın ya.

Kurtulmuşsunuz şükür. Bile bile oğullarını evlendiren o aileyi de Allah bildiği gibi yapsın.

8 sene uyusturucu kullanıp nasıl hayatta kalmıs.Hayır oleymıs barı kurtulurmus kendı de sızde.Ay ıns barısmazsınız.Allah yardımcınız olsun.Aıle arkanızdaymıs.Cocuklar cok kucuk degil,girer ıse calısırsınız,mıss gıbı hayatınız olur.
Çocuklarımı bu illetten ne kadar uzak tutabilirsem o kadar iyi şu an. Bı adım attım artık kendim ve çocuklarım için niyetlendim umarım yolum kolaylaşır. Bir yandan gelecek kaygısı bir yandan çevre baskisi gelecek her türlü zorluğa o kadar hazırım ki. Ev hanımıyim şimdiye kadar hiç çalışmadım ve çalışmanın ne olduğu konusunda en ufacık bir fikrim bile yok ama niyetlendim çocuklarıma kol kanat gerip onların hem duygusal hem fiziksel anlamda daha iyi olmaları için geçim sıkıntısı yaşamamak için ders çalışmaya başladım. Kpss ye hazırlanıyorum umarım iyi puan çıkarırım. Hoş ona çalışmaya bile halim kalmamis sıkıntıdan stresten okuduğumu anlayamayacak hale geldim.

Yaşadıklarımız çocuk kısmına kadar aynı. Benim sadece çoçuğum yoktu . En son annemin kiralık katil tutup kendisini öldürmeyeye çalıştığını ayağına sıktırdığınının halüsinasyonunu görüp annemi karakola şikayet etmişti. Babamın dron ile kendisini takip ettiğini , banka hesaplarına girdiğimizi vs iddia etmişti . En son kafamı kırıp beni hastanelik etmesiyle son buldu.Bende kurtuldum ve mesleğimi elime aldım. Met kullanan insandan hayır gelmez. Cinayet bile işleyebilirler.Kendin ve evlatların için yapabileceğinin en güzelini yapmışsın. Tebrik ediyorum. Bundan sonraki hayatında mutluluklar diliyorum. Acı geçiyor ama acı çekmiş olmak geçmiyor . Ama Alışıyorsun. Hayatta kalmış olmanın mutluluğunun tadına varıyorsun .Ben iyi ki ayrılmışım diyorum. Sende bunu diyeceksin ❤️

Son düzenleme:
Ailemle gurur duydum okuyunca. Abim madde bağımlısı. Net şekilde söyledik, kimseye umut verme, biz gelip de o kızın ailesine oğlumuzla kızınızı evlendirin diyemeyiz diye. Annemle kız arkadaşını tanıştırmaya getirdiğinde de annem durumu açıkça söyledi. O zamanlar kız bildiğini ve kabul ettiğini falan söyledi, o ayrı.
Abimi Türkiye’nin en iyi merkezinde tedavi ettirdik biz. Maddi manevi tükendik. Ama oldu mu? Bir süre. Sonra yine aynı. Eskiye göre daha iyi de olsa değişen bir halt yok temelde. Bir insan kendi istemedikçe asla ama asla bırakamaz. Boşanın ve boşanmayla beraber avukat mantıklı bulursa zorunlu tedavi kararı da çıkarttırın. Çocuklarla görüşecekse eğer o şartla görüşsün.

bazı aileler erkek çocuklarının her türlü pisliğini bir şekilde örtüp evlendirmeye çalışıyorlar belki bu şekilde yuva kurar kurtulur vs diye. benim babaannemle dedem de aynı şeyi yapmışlar. babam uyuşturucu kullanmazdı ama başka kötü alışkanlıkları vardı. annemin başını yakmışlar resmen. burdan da kamu spotu olsun, milletin kızının başını yakmasın kimse. can çıkıyor huy çıkmıyor çünkü. sizin adınıza sevindim. cehennem gibi evliliği devam ettirseydiniz hem kendinize hem çocuklarınıza büyük kötülük yapmış olurdunuz. iki çocukla dul kalmak kolay değil ama her şey o evliliğe devam etmekten yeğdir. eminim ki çocuklarınıza çok iyi kol kanat geren bir annesiniz ve hep onların arkasında olacak gücü kendinizde bulacaksınız

Neden 2. Çocuk diye sormayacağım olan olmuş. Bundan sonrası için ne olursa olsun asla geri adım atmayın lütfen siz çok güçlü bir kadınsnz 8 yıl çok fazla geri kalan hayatınız sizin ve çocuklarınızın olsun ❣️

X