mail adreslerimizle ilgili öNEMLİ

ebrum

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2006
66
7
41
İSTANBUL EMNİYET MÜD. MALİ SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Son internet dolandırıcılığı operasyonunda ele geçen 3,5 milyon e-mail adresi

Kendi e-mail adresinizin de bu listede olup olmadığını aşağıda yer alan İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünün Web Sayfasından sorgulatabilirsiniz.
Link Silinmiştir. E-Mail adresimin dolandırıcıların elinde olmasının bana ne zararı vardır?

İnternet dolandırıcıları sizin bilgisayarınızdan yaptığınız her türlü işlemi ve veri akışını öğrenmek için bazı özel programlar kullanırlar. Bu programları sizin kendi bilgisayarınıza bir şekilde kurmanızı sağlarlar. Bunlardan en çok bilinenleri ise spam(Yaramaz Posta) e-mailller ve anlık mesajlaşma programları (msn messenger, yahoo messenger, icq vb.) dır.

Gönderilen mail içerikleri genellikle kandırmaya yönelik ve başka adlar (popüler bir programın yeni versiyonu,önemli bir güvenlik açığının yaması vb.) altında gönderilir.

Bu Yüzden;

1) Hiçbir zaman tanımadığınız kişilerden gelen e-maillerin ekindeki programları ve kısayolları kullanmayın.
2) İnternet üzerinden sohbet ederken tanımadığınız kişilerin gönderdiği dosyaları ve kısayolları (linkleri) kabul etmeyin.
3) Her türlü programı üreticinin kendi resmi sitesinden indirin.
4) Bankacılık işlemlerine bankaların resmi web adreslerini yazarak girin.
5) Bankanız tarafından gelmiş gibi gözüken ve sizden şifrenizi veya kart bilgilerini isteyen e-postaları önemsemeyin.
6) Bilgisayarınızı güvenlik yazılımları ile virüslere ve casus programlara karşı koruyun

İNTERNETTEN ALINTIDIR.............

ARKADAŞLARIM LÜTFEN DİKKATLI OLALIM İNTERNETTEN PARA KAZANACAĞIZ DİYE DİPSİZ Bİ KUYUYA DÜŞMEYELİM
ÖZELLİKLE MELİS ANIMMM SEN DUY BENİ:mymeka:

bu mail banada geldi ama linki tıkladığımızda emniyet müdürlüğünün sayfası cıkıyor ve sorgulamayı yapacağımız yer yok , ilk gün bende sorguladım allahtan mail adresim o listede değilmiş ama artık sorgulanmıyor yapabilen olursa nerden yaptığını bana anlatsın cünkü bunu eşimi anlatana kadar canım cıktı

arkadasım paylamşımın için tşkler

cvp bekliorum:uhm: :uhm: :uhm:

Sakalım yokki : ) bu arada o üyenin zaten üyeliğine son verdim.
neymiş evden kolay para kazanmakmış ...

X