Makat çatlağı yaşayan var mı

Merkur Retrosu

Guru
Pro Üye
3 Şubat 2018
5.823
23.223
27
Hanımlar dün ağrılı dışkı ve makat girişinde şişlik sebebiyle doktora gittim makat çatlağımın olduğunu söyledi. Tedavi olarak krem ve müshil ilacı yazdı çatlak geçer ama şişlik hep kalır dedi. Aranızda var mı bu hastalığı atlatan, çatlak ve şişlikten kurtulan? Müshil ilacını kullanma konusunda tedirgin oldum bağırsak tembelliği yapar mı diye sordum doktora hayır yapmaz dedi ama korktum açıkçası. Bir de bu ilaç nasıl olacak ya dışarıda birden bire tuvaletim gelirse tutamazsam? Şişlik gerçekten ömür boyu kalıyor mu? Kafam çok karışık ameliyat gerekmez dedi doktor ama korkuyorum…

geçmiş olsun benim de ağrılı dışkı ve şişkinlik olmuştu ama hafif seviyede, birkaç güne geçmezse doktora giderim diyip bekledim ve kendiliğinden geçti bir daha da yaşamadım. Çok kafanıza takıp kendinizi strese sokmayın. Konuyu okuyunca çok stresli olduğunuzu düşünerek yazıyorum ben ilaç vs kullanmadım

Hanımlar dün ağrılı dışkı ve makat girişinde şişlik sebebiyle doktora gittim makat çatlağımın olduğunu söyledi. Tedavi olarak krem ve müshil ilacı yazdı çatlak geçer ama şişlik hep kalır dedi. Aranızda var mı bu hastalığı atlatan, çatlak ve şişlikten kurtulan? Müshil ilacını kullanma konusunda tedirgin oldum bağırsak tembelliği yapar mı diye sordum doktora hayır yapmaz dedi ama korktum açıkçası. Bir de bu ilaç nasıl olacak ya dışarıda birden bire tuvaletim gelirse tutamazsam? Şişlik gerçekten ömür boyu kalıyor mu? Kafam çok karışık ameliyat gerekmez dedi doktor ama korkuyorum…
beslenme düzenine dikkat etmek çok önemli. şişlik dediğiniz sanırım hemoroid. Ağrı kaşıntı vs yaparsa fitil ve kremle rahatlıyor. ağrı anında sıcak su banyosuna papatya çayı eklemek çok iyi geliyor. Bir de şişliğin olduğu bölgeye kantoron yağı sürmek de çok rahatlatıyor. çok geçmiş olsun

Yani hemoroid yoksa o çatlaklar olabiliyor kendiligndende geçiyor siz ilaçları bi kac gun kullanın sonra gerekmduymayacaksiniz

Ben yaşadım bu illeti iğrenç bir şey. Benim yıllar önce olmuştu doktor ameliyat dedi ama olmadım. Çünkü araştırdığım kadarıyla ameliyat olup sonuç alamayanlar da vardi.
Bunun çaresi bana göre sıcak su. Aşırı sıcak suyun önce buharina, oturulabilir seviyeye gelince de içine oturmak lazım. Ve o esnada makat kaslarını hareket ettirmek gerekiyor. Bunu sabah akşam yapıp kabız olmamaya dikkat edin. Ağrısı acısı kesilir. Benimki çok ileri seviyedeydi şöyle söyleyeyim oturamayacak durumdaydım yani. Bu arada bu hastalık bence tamamen geçmiyor kabız olmamaya sürekli dikkat etmek gerekiyor biraz zorlamada hemen kanıyor benim hâlâ mesela. Ağrısı acısı yok en azından.

Şişlik ara ara bende de oluyor. Acıyı ve baharatı çok severim ama daha az kullanmaya başladığım zaman şişlik tamamen gidiyor.

allah yardımcın olsun canım ameliyatsız çok zor , çok kötü bir ağrı,7 sene önce amaliyatla kurtuldum çok şükür iyiyim:)

Ben yaşadım bu illeti iğrenç bir şey. Benim yıllar önce olmuştu doktor ameliyat dedi ama olmadım. Çünkü araştırdığım kadarıyla ameliyat olup sonuç alamayanlar da vardi.
Bunun çaresi bana göre sıcak su. Aşırı sıcak suyun önce buharina, oturulabilir seviyeye gelince de içine oturmak lazım. Ve o esnada makat kaslarını hareket ettirmek gerekiyor. Bunu sabah akşam yapıp kabız olmamaya dikkat edin. Ağrısı acısı kesilir. Benimki çok ileri seviyedeydi şöyle söyleyeyim oturamayacak durumdaydım yani. Bu arada bu hastalık bence tamamen geçmiyor kabız olmamaya sürekli dikkat etmek gerekiyor biraz zorlamada hemen kanıyor benim hâlâ mesela. Ağrısı acısı yok en azından.
şu an lazerle yapıyorlar kısa sürede geçiyor,ameliyatsız gerçekten çok zor geçiyor saatlerce tuvalette ağladığımı bilirim

geçmiş olsun benim de ağrılı dışkı ve şişkinlik olmuştu ama hafif seviyede, birkaç güne geçmezse doktora giderim diyip bekledim ve kendiliğinden geçti bir daha da yaşamadım. Çok kafanıza takıp kendinizi strese sokmayın. Konuyu okuyunca çok stresli olduğunuzu düşünerek yazıyorum ben ilaç vs kullanmadım
Gerçekten kafaya takınca geçmiyor mu benim öyle şuan makat çatlağı i kafaya taka taka geçeceği varsa bile geçmiyor benim iyice kafaları yicem ben bu makat çatlağı yuzunden 😭😭😭😭

Kanamayada iyi gelir demi aktardan mı alicam birde günde kaç kere süreyim ben vazelin sürüyorum düzeliyorum belli bir zaman sonra en ufak kabız da yine aynı 😭😭
Sabah akşam sürün. Kabız olmamaya çok özen gösterin her akşam yatmadan gün kurusu kayısı yiyin o dışkıyı aşırı yumuşatıyor. Vazelin makata iyi gelmez vazelin sürmeyin bence

Sabah akşam sürün. Kabız olmamaya çok özen gösterin her akşam yatmadan gün kurusu kayısı yiyin o dışkıyı aşırı yumuşatıyor. Vazelin makata iyi gelmez vazelin sürmeyin bence
Aktardan alayım ben yağı inşaallah Allah'ın izniyle banada iyi gelir ama ben stresden de dolayında kurtulamiyorum bundan aşırı taktım buna ben 😭😭😭

Valla annem yaşıyor aynısını birebir. Tam ayrıntı bilmiyorum ama yarın ameliyat olacak rahim alınacağı için iki gündür popodan veriliyor onada daha öncede aynı şekilde yapıldı tuttu uzun bi süre ama o anlık bağırsakları temizleyen bi şey devamında yine aynı. Bağırsak tembelliği yapmıyor çünkü anlık etki gösteriyor devamlı değil benim gördüğüm. Ama korkulacak bi şey yok. Çok geçmiş olsun.

X