Makyaj artistlerinin favorisi: Beautyblender

okypete

Nirvana
Kayıtlı Üye
28 Mart 2008
84.870
40.715

Hollywood’un ünlü makyaj artisti Rea Ann Silva’nın geliştirdiği Beautyblender sünger doğal ve etkileyici bir ten makyajının en etkili yardımcısı.

Makyajınıza bir servet harcamadan, Hollywood yıldızları gibi muhteşem görünmek ister miydiniz? Neredeyse her üç makyaj artistinden birinin olmazsa olmazı Beautyblender makyaj süngerleri bunu başarmanıza yardımcı oluyor. Christina Aguilera, Jennifer Garner, Alicia Silverstone ve Kerry Washington gibi isimlerin makyaj artisti Rea Ann Silva’nın kusursuz cilt makyajı yapmak adına geliştirdiği bu sünger, cilde profesyonel bir dokunuş kazandırırken doğal bir görünüme de imza atıyor.

Beautyblender’ın farkı nedir?Ten makyajı yaparken cilt üzerinde ufak da olsa ton farklılıklarına neden olan parmak uçları ya da üçgen süngerlerin yerini alan Beautyblender’ın oval şekli burun kenarları, göz pınarı gibi ulaşılması zor bölgelere kolayca giriyor. Süngerin süet yapısı, sürdüğünüz ürünü emmiyor, direk olarak cildinize bırakıyor. Böylece makyaj ürünlerini gereksiz yere fazla kullanmamızı engelliyor.

Ancak en dikkat çekici yanı ten makyajı yapılırken kullanılan birbirinden farklı dokudaki ürünleri kusursuz bir şekilde harmanlaması… Fondötenden kapatıcıya, allıktan BB kreme, pudradan fara, aklınıza gelebilecek tüm ürünlerin uygulamasında kullanabileceğiniz bu sihirli sünger, Türkiye’de sadece Douglas mağazalarında satışa sunuluyor.

Rea Ann Silva’dan öneriler:

1. Beautyblender süngeri kullanmadan önce hafifçe ıslatın. Kullanırken her zaman aklınızda şu üç kelime olsun: ıslat, sık ve zıplat, yani cildine tampon hareketlerle bastırıp bırak…

2. Süngeri kesinlikle cilt üzerinde süründürmeyin. Bu uygulama yöntemi hem cildin yaşlanmasını hızlandırır, hem de pürüzlerin oluşmasına neden olur. İşin sırrı küçük dokunuşlarla uygulamakta. (Uygulama şekli için aşağıdaki video’ya göz atabilirsiniz.)

3. Her kullanımdan sonra süngerin ömrünü uzatmak için Beautyblender’in özel temizleme suyu ile mutlaka yıkayın.

Beautyblender Original, 59,90 TLBeautyblender Micro Mini, 49,90 TL
beauty.edit.com

Flormar buna benzer bir sünger çıkarmış, 10 tl olması lazım, çok başarılı buldum, öneririm :)

Sonunda dayanamayıp ben de aldım. Bunun dışında real teq. De kullanıyorum.
İkisi de gayet başarılı.
Real tecnique sünger ile aralarında şöyle bir fark var. Rt çok inceltiyor malzemenin yapısını. Beauty blender da bu sorun çok daha az.
Beauty blendera performans açısından en yakın sünger ise yves rocher süngeri imiş.

Sonunda dayanamayıp ben de aldım. Bunun dışında real teq. De kullanıyorum.
İkisi de gayet başarılı.
Real tecnique sünger ile aralarında şöyle bir fark var. Rt çok inceltiyor malzemenin yapısını. Beauty blender da bu sorun çok daha az.
Beauty blendera performans açısından en yakın sünger ise yves rocher süngeri imiş.

bende de rt nin süngeri var dediğiniz gbi bana da inceltiyo gibi gelmişti bir şey sorcam süngeri nasıl temizliyorsunuz?

X