Makyaj bağımlılığı / "tanıyamadım seni"

İş yerinde bir arkadaşım sürekli makyajlı gelir bir gün yapmasa herkes hasta mısın neyin var diye başına üşüşüyor.
ben de üşengeç bir insanım hayatta normal günde makyaj yapmam en fazla bi cc krem sürerim. Güzel falan değilim makyajsız yanlış anlaşılmasın. Göz altlarım mos mor genetik. lekelerim var cildimde kusurlar var soluk benizliyim ama umrumda bile değil. İş yernden bi yere geçeceksem hafif makyaj yapıyorum herkes ooo hayırdır düğüne mi demeye başlıyor.
Demek istediğim Öncelikle etraftan gelen tepkileri önemsememyi öğrenmen lazım. Sen makyaj yaptığın için değil sen olduğun için ailen arkadaşların nişanlın seninle birlikte. Yüzüne elini sürdüğünde temiz olmasının verdiği his de hiçbir şeye değişilmez.
bence bu konu ile ilgili profesyonel destek bile alabilirsin. Güzel gözüküp gözükmemek bu kadar hayati bir şey değil. Esas güzellik de senin gözaltı morluklarına rağmen gözükendir. ☺️

Beni eşim evlenene dek değil evlendikten sonra da makyajsız görmedi. Buğday tenli renksiz bir cilde sahibim. Ama eşim makyaj yaptığımı fark etmezdi. Hafif ince bir kapatıcı, dipliner ve dudağa pembelik verecek kadar parmağımın ucuna sürdüğüm ruju yayardım tüm makyaj buydu ama acayip değiştirirdi. Evlenince de devam ettim sabah erken kalkar tazeledim:halay:
Sonra hamileliği öğrendiğim gün bıraktım. Kimyasallardan uzak durma kararı aldım. Bir anda ilk defa esim görünce hamilelik seni gerçekten çok halsiz yaptı yüzünün rengi soldu diyip üzüldü:KK45: açıkladım tabi sonraları ama makyajsız daha güzel olduğumu belirtir çünkü artık elinden bir şey gelmez her şey için çok geçtir kendisini teselli etmesi gereklidir.
Makyajı azaltarak hem kendi gözünüzü hem de çevrenizi buna alıştırabilirsiniz. Kendinize güvenin.
Konu zaten hortlamisken musadenizle sorsam
Makyajla nasil sevisilir aklim almiyor
Mesela yatak dosek batmiyor mu ruj izi fondöten lekesiyle
Zaten opusurken ruj bozulmaz mi
Ya da esiniz operken fondöten tadi almiyor mu
Ben hep dizi filmlerde olur saniyordum ama gercek hayatta da varmis demek
Hadi hic gormedi hamileligime kadar dediniz diye soruyorum

Konu zaten hortlamisken musadenizle sorsam
Makyajla nasil sevisilir aklim almiyor
Mesela yatak dosek batmiyor mu ruj izi fondöten lekesiyle
Zaten opusurken ruj bozulmaz mi
Ya da esiniz operken fondöten tadi almiyor mu
Ben hep dizi filmlerde olur saniyordum ama gercek hayatta da varmis demek
Hadi hic gormedi hamileligime kadar dediniz diye soruyorum
Fondöten sürmüyordum ruj da hasta gibi renksiz olan dudağıma bir değdirip yayıyorum doğal bir pembelik oluşturuyordu. Ruj sürdüğüm anlaşılmıyor. O kadar azdı ki bir yere bulaşmıyordu

X