Makyajsız ben ben değilim, siz? :))

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Benim de gözaltlarım mor oldum olası, bana da bazen sanki uyuşturucu müptelasıymışım gibi tuhaf bakıldığını hissediyorum ama hiiiç de takmadım hayatımda, varsın öyle sansınlar cahiller. Patatesi dilimleyip yarım saat kadar göz çevresinde bekletirseniz bir süreliğine morluğu aldığını duymuştum, kapatıcı yerine yani ama denemedim, paylaşayım dedim.

Hic makyaj yapmadigim icin makyajli görse şaşırır herhalde.
kampta sicak su degmeyen saclarim düğüm olunca dönüşte sevgililerim cozmekle ugrasir genelde-acici kremlerle :)) hic takılmam böyle seylere
Bir zamanlar kildan tüyden utanirdim. slav irkinin en kilsizindan - sakalı bile cikmayan köse sevgilim agiz on kariş açik "siz turk kizlarinin burasında hep saç mi var??" Diye sormustu gunesin parlattigi göğüs arasi tüylerime bakip. Onda da utanir gibi olup dalgaya vurmustum "yok,ben maymun soyundan geldim" diye
Insanlik hali,hangimiz mukemmeliz ki? Ben DNAm gereği ondan cok kila sahipsem o DNAsi geregi gunes gorunce aylarca pespembe geziyor. Karşılıklı utanip duralim mi?
Adam niye soğusun sizden? Kaldi ki yillarin birlikteligi varmis aranizda. Bir süre sonra gözü alidir- dikkatini bile çekmez.

o lanet rimeli ve göz altı kapatıcısını sürmeyince yıkık bir haydar abiyim.

Haydar abi mi?

Kış aylarındayız malumunuz, bacaklarımı görsen "Haydar dayı" dersin, abi değil bak, "Dayı".
Elbette eşim de buna şahit oluyor. Başka doğallıklarımı da anlatayım mı?

Ben test ettim, soğumuyor seven adam bunlardan, makyaj ne ki, piyivv.

biz böyle herşeyi en ince ayrıntısına kadar dert ederken onlar maymundan 1 dakika önce doğmuş gibi kıllı kıllı geziyorlar. hemde hiç dert edinmeden.

vallahi ben pek makyaj yapan bir insan değilim yapsam da en fazla rimel eyeliner ruj olur. nişanlıyken herşeyimi gördüğü için evlenince hayal kırıklığı yaşayacak bir durumumuz olmadi. hoş olsa da önce kendine baksın.
hele sakalları bıyıkları olmasın gollumdan ayırt edebiliyoz mu bi görelim.

Abartıyorsun, fondöten bile sürmeden ne kadar değiştiğini düşünüyorsun?
Ben yurtdışında profesyonel makyaj yaptırdım, adam bana kime benzemek istiyorsun dedi, adam beni ona benzetti, işte makyaj budur.
Seninki yüzünü bile değiştirdiğini sanmam.
Göz altı morluğunu kafana takıyorsan kıyacaksın parana, göz altı morluğu yapan besinlerden uzak duracaksın.
Eşim beni makyajsız gördüğünde daha çok beğendiğini söylemişti, bende her allahın günü yapmam zaten

Sana öyle geliyor da olabilir

Aynı satırları ben yazabilirdim şöyle ki göz altlarım mor, tenim bembeyaz ve ben hep kötü durduğunu düşünüyordum

Bir iki kez sanırım arkadaşlarım gördü beraber kaldığımızda falan, hepsi çok yumuşak, sevimli görünüyorsun makyajsız dediler

Kardeşime de diyorum mesela makyajsız çok farklı diye, değil sana öyle geliyor diyor

Ben dönüp bakıyorum şu an hala bana çok farklı geliyor makyajsız ölüymüşüm gibi ama alışkanlık belki işte

Mesela diğer kadınlarda öyle çok fark yokmuş gibi geliyor ama belki onlar da öyle hissediyordur

Ay ben ne anlattım şimdi

Erkekler öyle cok makyajlı makyajsız ayırabilecek kapasitede değiller ☺ (Kurnazları tenzih ediyorum)
Sen farkettirmezsen “ay aşkım göz altlarım cok fena”, “makyajsız güzel degilim dimi” gibi söylemlerde bulunmazsan muhtemelen farketmeyecektir göz altlarının kusurlu oldugunu.

cünkü ben söylenirdim hep göz altım söyle dudaklarım ince fln diye, ikisini de yaptırınca Adam sürekli yorum yapmaya başladı “askım göz altların baya rengi açıldı hee” “koca dudak yakıştı böyle” vs vs. Ben söylenmeseydim yaptırmasaydım öyle sürer giderdi muhtemelen çakmazdı bile

Valla sadece gözaltı kapatıcı ve rimelse baya iyiymiş. Onu makyajdan bile saymam ben, pek farkınız yoktur normal halinizden
Ben konturunden tut highlighter’ına, farından, fondötenine kadar yaparım. Bi ara makyaj kanalı açmayı bile düşünmüştüm :)
İlişkilerimde de makyajsız halimi kimse yadırgamadı ya. Sabah uyandığım suratla bile gördüler yani zombi gibi. Sorun yaşamadım.

Bende normalde yüzüme kapatıcı pudra yada föndoten sürmem fakat göz yakyaşıyını çok severim ve çok da güzel yaparım sevgilim beni ilk tanıdıgında makyajsızdım ve ilk gördükten sonra uzun bş süre 2 aya yakın görüşemedik buluşacagımız zaman göz makyajımı yaptım ve gittim sevgilim şokkkk daha önce hiç görmemiş makyajlı fotografda göndermedşm ve bana bir daha makyaj yapma dedi artık nasıl degiştiysem şuan yanına gittigimde bazen yaparım bazen yapmam ama eger ilk makyajlı tanısaydı bende makyajsız gitme konusunda yada görme konususunda çekine bilirdim çünkü çok degiştiriyor beni

Başlığı görünce bende aşırı makyaj zannettim. Oysa ki bişey yokmuş. Sizin ki tamamen kuruntu bence . Benimde çillerim var ondan kaynaklı biraz da göz altlarım hafif mor uykusuz vs hemen oraya vurur. Herkeste olan şeyler. Takmayın. Adam daha sizin ne hallerinizi görecek bunlar küçük şeyler

Beyaz tenliyim, saclarim dogal halinde ve acik balkopugu renginde, gozlerim de cok acik bir yesil. Hatta bana bazen goz altlarimda hafif yesil gibi geliyor. Dogal olarak gozumde eyeliner-rimel ikilisi olmazsa cok soluk duruyorum cunku yuzumde renk verecek bir sey yok. Esim sevgiliyken beni sifir makyaj gorunce hasta oldugumu sanip panik olmustu :))) Hasta degilim makyajsizim dedim sadece. Simdi alisti ama alismayip ne yapsin adam eve gelince ilk isim makyajimi silip sacimi bale topuzu yapmak :))

Aslında bir çözümü var ipek kirpik yaptırabilir ve göz altlarınız içinde kalıcı bb krem makyajı yaptırabilirsiniz böylece her daim makyajlı gibi olursunuz .

Benimde koyu halkalarım var.
Birlikte 1 hafta kaldık banyoya makyaj malzemelerimi koymuştum sabah kalkar kalmaz yüzümü yıkadıktan sonra iki pıtpıt sürünce toparlanıyordu:)) tabi concealerla uyumayı öğrencen bi süre

Normalde makyaj yapmadigim icin ilk dügünümüzde beni makyajli gördüydü. Birakip kacacak kadar beyenmemis zor zapt ettim dügünde. Benimki de cok hassas
Neye alisirsak o yani
Kasimi bile almam ben, bu halimi benimsedi dogal olarak
Bu sefer de makyaj beyendiremiyorum
Öyle birsey bu konu

Asıl makyajlı biz, biz değiliz. Gerçek görüntümüzden utanmak bana abes geliyor. Yüzümdeki çili, kırışığı, lekeyi kusur olarak gören gidip porselen bebekle birlikte olsun. Ayrıca erkekler makyaj yapıyor mu? Yüzleri inci gibi ışıldıyor mu? Yoo. Peki onlar niye bu endişeleri taşımıyor? Azıcık kendinize güvenin. Bakımlı olmak adı altında kadına bazı güzellik kalıplarının dayatılmasının sonucu bu düşünce tarzınız. Ha, makyaja karşı değilim ama insan sadece kendini öyle mutlu hissediyorsa makyaj yapmalı. Başkaları için değil.

bende mesela siyah göz farıyla bütünleşmiş biriyim
siyah far sürmediğimde kendime bile bir farklı geliyor. tamamen alışkanlıkla alakalı. ayrıca kapatıcı ve rimel sürmek makyajlı olmak sayılmaz bu kadar dert etmeyin bence

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…