Makyajsız hasta gibi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
amannn bana da diyorlar.

Ben de hayır sadece makyaj yapmadım diyorum.
Hiç kafama takmadım açıkçası.

Gözaltlarım da sorun yok mesela ama yine de cevremdekilerin gözü alışmış. Soluk geliyorum.
Sizin gözaltlarınız sorunsuz olsa da söylerlerdi muhtemelen

Ben de makyaj yapmadığımda hasta mısın diye sorarlar. İnsanlar sürekli makyajlı görmeye alıştıkları için yapmadığımda tuhaf karşılıyorlar, başından beri makyajsız görmeye alışsalar öyle demezler. Ben de güzel görünmeyi güzel hissetmeyi seven biriyim, dışarı çıktığımda kendimi güzel hissetmezsem özgüvenimi etkiliyor gibi hissediyorum. Bu yüzden her sabah kalktığımda az bile olsa bir makyaj, biraz bakım yaparım. Şu sıralar evde olmamıza rağmen yine de kalktığımda direk pijamalarımı çıkarıp günlük giyinip biraz da olsa makyaj yapıyorum. Bu şekilde iyi hissettiğimi düşünüyorum ve buna alıştım. Yani makyajsız kötü göründüğümü düşünüyor olmam benim için sorun olmuyor, kendimi iyi hissettiğim gibi yapıyorum :)

Sadece maskara ve gozalti kapaticisi kullaniyorum. Baska hicbir makyaj malzemem yok acikcasi.
Ama gozler gercekten insani cok degistiriyor.

İnsanlar gercekten dusunmeden konusabiliyor cok uzucu.
Tatli tatli yazdigin icin de cok tesekkur ederim. ♡ mutlaka bakacagim. :)

Al bendende okdr bende makyajsız kanser hastası gibiyim ama sürekli makyajlada durulmuyoki

Onerileriniz icin cok cok tesekkur ederim, tek tek okuyorum ♡
Bu arada yaklasik 7 haftadir kirpiklerime her gece cok ufacik yuzuk parmaklarimla hint ve badem yagi karisimi suruyorum. Az surdugum icin gozaltina akmiyor gozun icine de girmiyor. Tabi ki rimelli hali gibi olmuyor ama eskisinden cok daha guclu, cok daha siyah ve belirgin oluyor. 5.haftaya kadar hicbir degisim goremedim, demek ki istikrarli devam ettirmek onemli. Bende bunu onermek istedim sizlere. :)

fotograf bana ait degil, bi sozlukte yazan kiza ait. bunu gorup basladim bende, hint yagi kullanmis. 4 ayin sonunda bu durumda kirpikleri.

Sadece maskara ve gozalti kapaticisi kullaniyorum. Baska hicbir makyaj malzemem yok acikcasi.
Ama gozler gercekten insani cok degistiriyor.

Maskara eyeliner ve kapatici zaten insanı degistirir. Allık ruj falan o kadar değiştirmiyor sadece renk veriyor. Mesela full prof makyaj yapın ama goze rimel surmeyin ya da kirpik takmayin bir şeye benzemez o makyaj :)
Benimde seçim sarı tenim beyaz aynı durumdayım sizinle. Sanki hasta gibi. Ama benim eyeliner takintimda var. Insanlar makyajsız görünce yadirgamasi normal gozleri öyle alışıyor o yüzden takmayın.
Ben bu corona falan bitince doğal ipek kirpik yaptırmayı düşünüyorum.
Gözaltınız da eğer çöküklük varsa isim dolgusu ise yarıyor ama morluk geçirmiyor onların hiçbirisi. Mecbur kapatici kullanacagiz malesef.

Ayni durumdayiz makyajsiz gorunce yorgun zannediyorlar benide cunki goz altlarim mor kapatici ise yariyor sukur ki bende ama millet ne derse desin beni ilgilendirmez ben istersem makyaj yaparim istemezsem ugrasmam dahi

En azindan sizi rimel surunce degistircek kadar kirpiginiz varmiş ben kirpiksiz dogacakmisim az kalsin. :) Hicbir rimel kirpiklerimi degistirmiyor anca acik renk oldugu için rimelle siyaha boyanip bir tik daha kirpikliymiş gibi gorunuyor ama milletin rimelsiz haline benziyor bence.

Kendi ailem de dahil makyajsız çok solgun bulutlar beni de. Çünkü ten rengim açık kaş kirpik açık. Koyu koyu kirpiğı kaşı olana çok özenirim evlendiğimden beri evde bile rimelimi sürer dolaşırım. Artık ona bende alıştım çok da önemli gelmiyor duştan çıkınca sürün rimelinizi insan kendini canlı gördükçe daha canlı hissediyorbüyütmeyin allah başka dert vermesin

Bence kaliteli nemlendirici ve bol su isinizi görecektir. Yani %40 oraninda o görüntüyü azaltır. Dudaklariniza da vazelin artı dudak balmı sürersiniz. Dudak balmı yanaklara bile sürülüyor zorda kalindi mi :)

Aydinlatici etkili goz kremlerini deneyebilirsiniz. Tamamen sifirlamaz ama yine de etkili olur. Duzenli kullaninca mutlaka etki edecektir. Tabi cildi icten de beslemelisiniz. Bol su ve saglikli beslenme ile. Kremler biraz deneme yanilma yolu ile bulunuyor. Her krem herkeste ayni sonucu vermiyor. Zaten goz alti kusursuz insan yok sadece kimde daha fazla kiminde daha az oluyor.

Makyajı uzun süredir yapıyorsanız cildiniz artık yıpranmış olabilir benimde öyleydi. Ta ki üniversitede bir erkek arkadaşımdan öğrendiğim cilt bakım ürünlerine kadar şu an makyajlı makyajsız pek bir farkım yok. Cildinize bakmanız önemli zira ucuz ürünler cildi mahvediyor. Cildinizi sabah akşam iyi temizleyin aldığınız ürünlere dikkat edin. Temizle tonikle nemlendir zamanla cildin güzelleşicektir.

Siz kendinizle barışık olun enerjiniz karşıya güzel geçer zaten . Bir arjadasim vardı eşek gozlu gibiydi rimel sürerdi surekli ve gözleri çok hoşuma giderdi . Kız da çok aciksozluydu birkaç kere okula makyajsız gelince hasta mısın solgunsun dediklerinde ya siz de mi diyerrk güldü . Babam bile makyajsız halimi görünce git su yüzüne bı şey sür ne suruyosan git garip geliyosun gözüme diyo dedi bayağı gülerek anlattı hop o konudan başka konuya geçtik ortam birden neselendi değişti :)

Bu arada bb cc kullanabilirsiniz ama granier olmasın cilt bakım ürünlerinide kullanmayın. Fondöten gibi cildi mahvetmiyorlar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…