Bebek Beslenmesi Mama kullananlar

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Ceyda4

Üye
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2019
138
37
25
Kızlar merhaba 2 aylık oğlum var. Hiç sütüm olmadığı ıcın mamayla besliyorum . Aptamil1 kullanıyorum yaklaşık bi haftadır oğlum çok kusmaya başladı ağızdan burnundan fıskırıyor doktora götürdüm tahlılerı normal çıktı. Bende süt olcegını azaltım normalde 1 kaşık mama 1 ölcek veriyordum suan 2 Ölçek su 1 ölçek mama veriyorum . Ama zayiflamasından korkuyorum zaten çok zayif , bilgisi olan var mi lütfen yardım edin 😫

Bebeğim yok ama öyle olmaz bence. Doymaz ve zayıflar. Mamanızı değiştirseniz? Gsyabk Gsyabk taze anne bir bak hele.

Kızlar merhaba 2 aylık oğlum var. Hiç sütüm olmadığı ıcın mamayla besliyorum . Aptamil1 kullanıyorum yaklaşık bi haftadır oğlum çok kusmaya başladı ağızdan burnundan fıskırıyor doktora götürdüm tahlılerı normal çıktı. Bende süt olcegını azaltım normalde 1 kaşık mama 1 ölcek veriyordum suan 2 Ölçek su 1 ölçek mama veriyorum . Ama zayiflamasından korkuyorum zaten çok zayif , bilgisi olan var mi lütfen yardım edin 😫
Yapmayın, ölçüyle oynanmaz.
30 cc su, 1 ölçek mamadır.
Bu her mamada öyledir, ishal ya da başka bir şey yaparsınız çocuğu.

Fışkırarak kusma reflü olabilir, mamadan sonra uzun süre başı yukarda kalsın, yatırmayın.
Reflü yatağı ya da yattı yerin baş kısmını yükseltin.
Diğer seçenek de mamayı değiştirin.
Her mama her çocuğa iyi gelecek diye bir şey yok.
İlk oğlum keçi sütü mamasıyla büyüdü, ikinciyi kabız yaptı, çocuk günlerce kala yapamadı, anında değiştirdik.

Ayrıca kaç cc mama hazırlıyorsunuz yazmamışsını, tek seferde ne kadar alıyor?

Öyle seyreltme olmaz canım mamada. Kilo kaybından ziyade beslenme yetersizliği olur. Buda büyük sorunlara yol açar.
Bebeğinizin ya reflüsü var ki bunu anlardı doktor. Yada alerjik bir bebek ve mamayı sindiremediği için fışkırarak kusuyor.
Bi alerji doktoruna görünürseniz anlar.

Öyle seyreltme olmaz canım mamada. Kilo kaybından ziyade beslenme yetersizliği olur. Buda büyük sorunlara yol açar.
Bebeğinizin ya reflüsü var ki bunu anlardı doktor. Yada alerjik bir bebek ve mamayı sindiremediği için fışkırarak kusuyor.
Cnm ben sütü de degıstırdım aynı kusuyordu

Cnm ben sütü de degıstırdım aynı kusuyorx

Fışkırarak kusma reflü olabilir, mamadan sonra uzun süre başı yukarda kalsın, yatırmayın.
İlk oğlum keçi sütü mamasıyla büyüdü, ikinciyi kabız yaptı, çocuk günlerce kala yapamadı, anında değiştirdik.

90 cc kullanıyorum , reflü olsa doktor anlamaz mıydı . Bebelac kullandım bi hafta aynı kustu tekrar ağtamile döndüm

Canm oyle yapma sakın bende neredeyse dogdugundan beri mama veriyorm ama oyle doymaz ki. Sirf su icmis olur yazık. 2 aylik diyosn 1 olcek ile doyup fazla geldi diye yazmissin yani. Oyle olmaz ki aptamil kabıx yapiypr genelde bence mamani once değiştir canm. İstersen hip marka var ben ogluma onu veriyorm ama fiyati pahali biraz anne sütüne de cok yakin bi mama 800 gr 176 tl. Ama sen hani yok dersen de aptamil verme ve ara ara icir hepsini bi anda verme derim az az ve sık besle birde oyle dene bakalm canm. Bebelac biraz gaz yapiyo sma da yenilenmis canm gaz yapiyo diyen var ona göre tercihini yap diye yazdm ama her bebekte de gaz yapacak diye birsey yok. Ve canm bebeginde gaz sorunu var mi alttan üstten rahatca yapiyor mu.? Döşünde hırıltı var mı.?

90 cc kullanıyorum , reflü olsa doktor anlamaz mıydı . Bebelac kullandım bi hafta aynı kustu tekrar ağtamile döndüm bide kabız çocuğum x
Canm oyle yapma sakın bende neredeyse dogdugundan beri mama veriyorm ama oyle doymaz ki. Sirf su icmis olur yazık. 2 aylik diyosn 1 olcek ile doyup fazla geldi diye yazmissin yani. Oyle olmaz ki aptamil kabıx yapiypr genelde bence mamani once değiştir canm. İstersen hip marka var ben ogluma onu veriyorm ama fiyati pahali biraz anne sütüne de cok yakin bi mama 800 gr 176 tl. Ama sen hani yok dersen de aptamil verme ve ara ara icir hepsini bi anda verme derim az az ve sık besle birde oyle dene bakalm canm. Bebelac biraz gaz yapiyo sma da yenilenmis canm gaz yapiyo diyen var ona göre tercihini yap diye yazdm ama her bebekte de gaz yapacak diye birsey yok. Ve canm bebeginde gaz sorunu var mi alttan üstten rahatca yapiyor mu.? Döşünde hırıltı var mı.?
cnm azda verdım şutu gene ağızdan burnundan fışkırdı, ağızdan gazını gayet rahat yapıyor hırıltıda yok

Reis mama markasını çeşidini bırak dr belirlesin her bebe her mamayı almıyor her bebeğe her mama uygun gitmiyor zaten bi de memintolari olabildiğince uyar
Ben yeni keşfettim
Isırgan otu çayı benimde az geldi bi ara öyle bir coşturdu ki o çay anlatamam
Günlük 2.5 yahut 3 lt su
Sabah rezene öğle ısırgan otu çayı
Sıcak suya tut masaj yap göğsüne stresten uzak dur zayıflamaya diyet yapmaya çalışma
Gece inek memesi modunda geziyorsun öyle güzel öyle faydalilar

90 cc kullanıyorum , reflü olsa doktor anlamaz mıydı . Bebelac kullandım bi hafta aynı kustu tekrar ağtamile döndüm bide kabız çocuğum x

cnm azda verdım şutu gene ağızdan burnundan fışkırdı, ağızdan gazını gayet rahat yapıyor hırıltıda yok
Yukarida yazmissin kabiz diyw aptamil kabiz yapiyor malesef mamayi degistirmelisin bence. Kac cc veriyosn peki. Birde karni doyunca hemen yatırma 10 15 dk dik tut. Alttan gazini rahat yapiyor mu peki. Benm oglum ikidini de yspiyodu aslinda ama rahatszlandi akşam acile gittik ici hep gaz dolmus gaz damlasi aldk rahatladı gazdan dolayi fazla icmiyoms oglum 1 ay olacak gaz damlasini hâlâ veriyorm acayip gaz atiyo yavrm

Cnm ben sütü de degıstırdım aynı kusuyordu

Farketmez. Süt ve süt ürünleri alerjisi varsa hangi marka olursa olsun tepki aynı olur. Özel alerji maması kullanması gerekiyor varsa alerjisi

Reis mama markasını çeşidini bırak dr belirlesin her bebe her mamayı almıyor her bebeğe her mama uygun gitmiyor zaten bi de memintolari olabildiğince uyar
Ben yeni keşfettim
Isırgan otu çayı benimde az geldi bi ara öyle bir coşturdu ki o çay anlatamam
Günlük 2.5 yahut 3 lt su
Sabah rezene öğle ısırgan otu çayı
Sıcak suya tut masaj yap göğsüne stresten uzak dur zayıflamaya diyet yapmaya çalışma
Gece inek memesi modunda geziyorsun öyle güzel öyle faydalilar
Cnm hiç sütüm yok ayrıca 2 aylık yaklaşık 1 aydır hiç emmedi göğüsümu yeni mi gelecek süt

Reis yine de dr undan yardim al kusması var demiştin çünkü belki mama değişir

Herkese selamlar, elimizde ihtiyaç fazlası, yeni tarihli (son kullanma tarihi 2022 yılı olan), 800 gramlık büyük kutularda, 3 kutu SMA OPTIPRO 1 (0-6 AY) bulunmakta. Piyasa fiyatının altında bir fiyata verebilirim. İhtiyacı olanlar mesaj atabilirler.

X