Manevi Yolculuk

Dün:

⭐Sabah namazı sonrası Yasin-i Şerif okudum
⭐Saliha Erdim dinledim
⭐6 sayfa tefsir okudum
⭐ 8 sayfa Kuran okudum
⭐5 vakit namaz kıldım

Tecvid dersine bakamadım, rahatsızım biraz.

Çok yoğunum buraya da yazamadım. Planlarım biraz aksadı ama kaldığım yerden devam inşaAllah 😊

⭐Güne namaz sonrası Yasin-i Şerif okuyarak başladım
⭐Kuran-ı Kerim okudum
⭐10 sayfa tefsir okudum

Şimdi kahvaltı hazırlarken 7.dersi dinliycem inşaAllah

8.bölümdeyim. Not tuttuğum için ve çocuklar evde olduğu için yavaş ilerliyorum.

9.bölüm bitti. O kadar güzel anlatılıyor ki Allah razı olsun.

11.bölüm bitti. Her videoda ağlatıyor Efendimizin sahabelerin yaşadıkları. Onların çektikleri imanları yanında ben kimim ki? Emanetlerine sahip çıkabiliyor muyum?
Allahın en sevgili kkulu bunca hüzün yaşamışken yaşadıklarıma söylenmek benim haddime mi?!!

10.böiümde anlatılan Peygamber Efendimizin Taif yolculuğunda ki duası:

"Allah’ım güçsüzlüğümü ve çaresizliğimi, insanlar nazarında düştüğüm hor ve hakir durumumu sana arz ve şikâyet ediyorum. Ey merhametlilerin en merhametlisi! Sen zor ve sıkıntılı durumlarda olanların, zulüm altında zayıf düşürülmüş olanların Rabbi’sin. Benim de rabbim ancak Sen’sin. Beni kimlerin eline bırakıyorsun? Sen beni zalim bir düşmanın eline düşürmeyecek, onları bana hüküm geçirtecek bir konuma getirmeyeceksin. Ey Rabbim! Benim üzerime çöken bu musibet ve eziyetler, eğer senin bana karşı bir kızgınlığından ve öfkenden dolayı değilse; çektiğim bu sıkıntıya hiç aldırış etmem ve hepsine tahammül ederim. Yine de senden bana gelecek bir sığınmaya çok ihtiyacım var. Hem bu dünyada hem de ahirette, senin o karanlıkları aydınlığa çevirerek nuruna sığınıyorum. Ey Rabbim! Sen hoşnut oluncaya kadar senden af diler, tevbe ve istiğfarda bulunurum. Biliyorum ki; güç ve kuvvet ancak sendedir.”

Üç aylar geldi bile, ömür nasıl akıp gidiyorsun hissettirmeden. 18 ay oldu sen gideli baba ,ne kadar çabuk ne kadar acımasızca. Bir gün bende gidicem, ardımdan neler söylenecek? Hayırla anılabilecek miyim?
İmtihan çok çetin,yollar çok meşakkatli. Allah son nefese kadar doğru yoldan imandan ayırmasın ve dahi son nefeste de.
Yolumu kolay kılsın çünkü ben çok zorlanıyorum.

Her şeyi aynı anda yapmak istiyorum. Yavaşla yavaşla yavaşla!!!

Üç aylar planım. Yapmak nasip olur uumarım.

⭐100 istiğfar
⭐İlk 10 gün 100 defa Sübhânallâhil Hayyil Kâyyûm
⭐100 Kelime-i Tevhid
⭐ 100 Salavat
⭐ Müsait günlerde 1 Yasin-i Şerif
⭐ Müsait günlerde 1 kendi cüzüm, iki ortak hatim cüzlerinden okuma.
⭐ En az 5 sayfa tefsir okuma.
⭐İslam ilmihalinden en az 5 sayfa okuma.
⭐ Ahlaki hastalıklar ve kurtuluş yolları kitabından her gün üç konu okuma.
⭐ Bir ayda en azından bilmediğim bir sureyi ezberleme.

⭐ Siyer derslerine devam.

X