Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

Benim de sefaf cok bol bi akintim olmustu mantardan ve doktor 7 hafta kullanilan 7 tabletlik bir ilac vermişti candida için.
Zolax mi acaba 2 sene once oldugumda da boyle uzun surdu hergun kullanmiştim şimdide 3 gunde bir kullandim kafama gore ama o zaman boyle yanma yerine kaşınti akinti hissi mahvetmisti.Akintidan sonra yanma oldu mu sizde cunku ben 8 tane fitil kullandiktan sonra akintiyla gelen bir yanma geldi ilk şimdi ise surekli yanma var.

Yaklaşık 4 aydır vajinal mantar ile uğraşıyorum. Kullanmadığım ilaç fitil vs kalmadı.En sonunda bütün ilaçları bıraktım sadece probiyotik tablet kullandım son 2 aydır biraz azaldı ama 1 haftadır aynısefa cayı içiyorum birde aynısefa sabunu ile yıkıyorum şu an bütün rahatsızlıklarım geçti. Aslında aynısefa banyosu da öneriliyor ama ben o dönem regl döneminde olduğum icin yapamadım. Her gün 1 bardak aynısefa cayı içiyorum.

Yaklaşık 4 aydır vajinal mantar ile uğraşıyorum. Kullanmadığım ilaç fitil vs kalmadı.En sonunda bütün ilaçları bıraktım sadece probiyotik tablet kullandım son 2 aydır biraz azaldı ama 1 haftadır aynısefa cayı içiyorum birde aynısefa sabunu ile yıkıyorum şu an bütün rahatsızlıklarım geçti. Aslında aynısefa banyosu da öneriliyor ama ben o dönem regl döneminde olduğum icin yapamadım. Her gün 1 bardak aynısefa cayı içiyorum.
Gecmis nolsun ne diyim cok sinir bozucu.Bugun doktora gittim mantar lezyonu yik dedi muayenede elecon diyo bir kortizol krem gunde bir surecekmisim daha onceden estriol vermisti regl oldugum icin kullanamamiştim onu mutlaka kullan dedi gonderdi.östrojen eksikligine bakalim diyorum kandaki bilgi vermez diyor.Kultur bakalim diyorum yapilmiş zaten diyor.Bende ayni safa civan percemi falan iciyorum bir kaç gundur.Ama kreme cesaret edemem ikidw bir bir seyler sürmek istemiyorum.

Hangi prebiyotik tableti kullaniyorsunuz acaba

Bu gun 20. Gun dunden beri bariz bir azalma oldu hatta dun 10 gundur ilk kez 5 saat kesintisiz uyuyabildim.Nasil oldu derseniz bende bilmiyorum ictigim ilaclar bitkiseller hepsini yazmıştim zaten.Belki tum bunlarla vajinal flora toparlanmaya başladi.En buyük korkum tekrarlamasi.

Akıntım yok şu anda ilk doktora da kâşıntıyla gittim zaten normal hafif şeffaf akıntı oluyor normalde de ilk doktora süt kesiği gibi akıntım yok dedim muayenede içerde biraz var dedi ilaçları verdi ama ayni gun aldiği kültür sonucunda çıkmadı

mrb bende sarı akıntı var ara ara kaşıntım var doktor mantar var demedi enfeksiyon dedi fitil verdi ama geçmedi.enfeksiyon için çok ilaç verdiler ama geçmiyo kültüre baktılar temiz.kültürde çıkmamış olabilirmi acaba sizinde öylemii

Benimde kulturde çıkmadı sari akintim yoktu mantar belirtileriydi.Akinti rengi açildiysa başka sikinti yaratmiyorsa yogun kaşinti yanma gibi kulturde çıkmayacak kadar gecmiştir diye duşunüyorum

Dunden beri iyiydim bugun dışarı çıktım 2 saat boyunca ozellikle yururken kaşınti eve zor attim kendimi şimdide dunden beri azalan yanma yine başladı.Şuraya ictigim ilaclari bir not edeyim daha cok yazicam buralara öyle görünüyor.11 ocak ıtraspor 4 gynolamaxin 2 18 ocak itraspor 4 neo penatran 7 tane 3gun vagi flora 22 ocak zolax 200 25 ocak zolax 29 ocak zolax 31 ocak estriol başladim 5 gun kullanicam.Bu arada aynı safa ve civan perçemi çayı bol yoğurt kefir prebiyotik.

Dunden beri iyiydim bugun dışarı çıktım 2 saat boyunca ozellikle yururken kaşınti eve zor attim kendimi şimdide dunden beri azalan yanma yine başladı.Şuraya ictigim ilaclari bir not edeyim daha cok yazicam buralara öyle görünüyor.11 ocak ıtraspor 4 gynolamaxin 2 18 ocak itraspor 4 neo penatran 7 tane 3gun vagi flora 22 ocak zolax 200 25 ocak zolax 29 ocak zolax 31 ocak estriol başladim 5 gun kullanicam.Bu arada aynı safa ve civan perçemi çayı bol yoğurt kefir prebiyotik.
2 şubat dunku sinirden sonra bu gun 3 gun gecti 3 gun arayla kullanilabiliyor hatta 2 sene oncesinde her gun kullanmistim o yüzden zolax 200 ictim.Yine dunku sinirden sonra estriolu yapmadim çünku onunda fazlasi zararmis.Şimdi bu gun garip normal şeffaf bir akinti ve o akinti oldugu sürece kaşınma yanma olmadi flora duzelmeyemi başladi 2 gece kullandiğım estriol etkisini gösterdi de kurulugumu giderdi.Yoksa muayenelerde görunmeyen mantar hala var ve zolaxmi işe yaradi hadi gel çık işin içinden

Slm herkese bendede 2 senedir yogun bir şekilde var vecok cildirtirci bir durum.Kanamadan kasinti rahatlamiyor.Acaba şeker mi var bende tahlil yaptirmak istiyorum altta yatan sebep bu olabilirmis

Slm herkese bendede 2 senedir yogun bir şekilde var vecok cildirtirci bir durum.Kanamadan kasinti rahatlamiyor.Acaba şeker mi var bende tahlil yaptirmak istiyorum altta yatan sebep bu olabilirmis
Kesinlikle sekerinize baktirin sekeriniz yoksa bile şekerli karbonhitrat ağırlikli besleniyorsaniz birakin.Ben 2 senedir olmuyordum seker ilaci kullaniyorum diye rahat davrandim son zamanlarda ama demekki vucutta ki seker sorununu cozsenizde yedigimiz tatli besinler mantarlarin beslenip canavarlaşmasina yetiyor

Kesinlikle sekerinize baktirin sekeriniz yoksa bile şekerli karbonhitrat ağırlikli besleniyorsaniz birakin.Ben 2 senedir olmuyordum seker ilaci kullaniyorum diye rahat davrandim son zamanlarda ama demekki vucutta ki seker sorununu cozsenizde yedigimiz tatli besinler mantarlarin beslenip canavarlaşmasina yetiyor
Aynen ya artik varya cildirtacak bu kasinti afedesiniz ana cinsel iliskinize bile yansiyor

Zolax mi acaba 2 sene once oldugumda da boyle uzun surdu hergun kullanmiştim şimdide 3 gunde bir kullandim kafama gore ama o zaman boyle yanma yerine kaşınti akinti hissi mahvetmisti.Akintidan sonra yanma oldu mu sizde cunku ben 8 tane fitil kullandiktan sonra akintiyla gelen bir yanma geldi ilk şimdi ise surekli yanma var.
Bende antibiyotik gibi bi ilaç yüzünden oldu böyle yumurta aki gibi seffaf ama çok bol bi akıntı olmustu ve candimax verdi doktor haftada 1, 7 hafta kullanılıyor. Yanma ve kaşıntı hissi yok gibi bişeydi. Bi de sabunla yıkadım genital bölgemi o zaman beyaz süt kesigi akıntı ve aşırı bir yanma vardı. Buna da tek tabletlik antimikotik ilac kullandım adını hatırlamıyorum. Bir de cok önceden bi sıkıntı yaşadım ama o bulaşıcı bi mantar türüydü sanırım ve yine parca parca beyaz peynirimsi şeyler geliyordu ve vulvada asiri bir aci, tahris ve kuruluk vardı cok acıyordu. Bunda da flagyl diye bir ilac kullandım ve sikayetlerim geçti, yssil bir iltihap akmaya başlamıştı.
Ah ahhhh ben de klebsiella spp. Ile uğraşıyorum 1.5 yıldır. Bıktım artık ve geçmiyor lanet olası. Boşuna bagirsak floram bozuldu antibiyotiklerden.

Bende antibiyotik gibi bi ilaç yüzünden oldu böyle yumurta aki gibi seffaf ama çok bol bi akıntı olmustu ve candimax verdi doktor haftada 1, 7 hafta kullanılıyor. Yanma ve kaşıntı hissi yok gibi bişeydi. Bi de sabunla yıkadım genital bölgemi o zaman beyaz süt kesigi akıntı ve aşırı bir yanma vardı. Buna da tek tabletlik antimikotik ilac kullandım adını hatırlamıyorum. Bir de cok önceden bi sıkıntı yaşadım ama o bulaşıcı bi mantar türüydü sanırım ve yine parca parca beyaz peynirimsi şeyler geliyordu ve vulvada asiri bir aci, tahris ve kuruluk vardı cok acıyordu. Bunda da flagyl diye bir ilac kullandım ve sikayetlerim geçti, yssil bir iltihap akmaya başlamıştı.
Ah ahhhh ben de klebsiella spp. Ile uğraşıyorum 1.5 yıldır. Bıktım artık ve geçmiyor lanet olası. Boşuna bagirsak floram bozuldu antibiyotiklerden.
https://www.kadinlarkulubu.com/forum/threads/bu-kadin-hastaliklari-bitirdi-beni.1034646/
Şöyle bir konu var belki faydalanabilirsiniz

Bağırsak florası ve vajinal flora içinde bol yoğurt kefir birde toz probiyotikler var kullanabilirsiniz ben de de ibs var tabi sizin bakteriniz daha farklı olsa gerek geçmiş olsun

Arkadaşlar bu illeti 2 yıldır çekiyodum sizin gibi kullanmadığım fitil ve antibiyotık kalmamıştı sürekli baticonla temizliyordum, taharetlenme ve hijyene çok önem veriyordum sürekli iç çamaşırı değiştiriyordum. Artık baş edilmez bir hal almıştı koku artık dayanılmaz bir dereceye gelmişti ve artık hiç geçmiyordu en son çare bir tavsiye üzerine Ankarada bir devlet hastanesinde jinekolog bir doktora gittim ve ondan Allah razı olsun sayesinde bu illetten kurtuldum. Şimdi anlatacaklarıma çok şaşıracaksınız ama diğer tüm doktorların aksine bu doktor bana taharetlenmeyi yasakladı, sık sık iç çamaşırı değiştirmeyi yasakladı. Bana her lavaboya çıktığımda yıkadığım için oranın ph dengesini mahvettiğimi böyle devam edersemde asla iyileşmeyecegini söyledi. Oranında mikroba kendini savunmaya ihtiyacı olduğunu ve kendi haline bırakmamı sadece banyodan banyoya abartmadan hafifçe yıkamamı söyledi. Bana Sebamed'in bir ürününü verdi sadece banyoda onunla yıkıyorum haftada 1 kere. Vücuda yerleşen mantar mikrobunu kırmak için 15 kapsüllük bir antibiyotik kullandım ve vajina florasını eski haline döndürmek için vajina ph düzenleyici bir fitil verdi 2 kutu. O fitil sayesinde şuan vajinam eski ph seviyesine yaklaşmış durumda ve banyodan banyoya o sampuanla yıkadığım için taharetlenmediğim halde ne kötü koku nede akıntım var. İnşallah hepiniz bu illetten kurtulursunuz benim gibi :KK43:
Hangi doktora gittiniz isim verebilir misiniz lütfen şehir dışındayım ama yine de giderim 3 yıldır çekiyorum bu sıkıntıları

Neo penatran yumurtlama döneminde kullanılabilir mi? gebe kalmaya engel olur mu acaba bilgisi olan var mı..?

kızlar merhaba...8+4 haftalık hamileyim ve vajinal mantar çıktı.Doktorum gyno lomexin verdi.Kullandım ama pek faydası olmadı bunu yenmem için bitkisel neler yapabilirim.Denemiş ve fikir sahibi olanlar varsa yazarsa çok sevinirim.Bu illet kasık ağrısı da yapıyor çok kötü bir durumdayım.....

merhaba arkadaşlar konuyu nasil acacaigimi bulamadım burdan yazmak istedim yaklaşık 10 gundur yogun olmamakla birlikte peynirimsi akintim var eminimki vajinal mantar ama gebelik olma ihtimali varmıdır ?

X