Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

Merhaba kızlar. Bende bu durumdan fena halde şikayetçiyim. Süt kesiği şeklinde 1-2 ayda bir tekrarlayan mantarım var. Kullanmadığım ilaç kalmadı diyebilirim. Bunun kesin bir çözümü yok mu? Ya da en azından uzun bir süre gelmemesini sağlayacak bir yöntemi? Çok şey denedim, sirkeli suyu bile denedim yine işe yaramadı. Artık resmen canımdan bezdim.Kocamdan utanır oldum cinsel hayatım sıfıra indi çok rahatsızım. Tamamen kurtulmuş arkadaşlar yok mu aramızda yardım edin lütfen :KK43:

Kızlar bişey sorucam vajınal mantar olupta hamile kalan oldumu çok korkuyorum aylardır uğraşıyorum hep boşa cıkıyo korkmlımıyım bu durumdan aşırı bi akıntı yok kasıntıda yok

Merhaba kızlar. Bende bu durumdan fena halde şikayetçiyim. Süt kesiği şeklinde 1-2 ayda bir tekrarlayan mantarım var. Kullanmadığım ilaç kalmadı diyebilirim. Bunun kesin bir çözümü yok mu? Ya da en azından uzun bir süre gelmemesini sağlayacak bir yöntemi? Çok şey denedim, sirkeli suyu bile denedim yine işe yaramadı. Artık resmen canımdan bezdim.Kocamdan utanır oldum cinsel hayatım sıfıra indi çok rahatsızım. Tamamen kurtulmuş arkadaşlar yok mu aramızda yardım edin lütfen :KK43:

Ne kadar doğru bilemiyorum belki tesadüfen olmuştur annemde sadece kaşıntı oldu ben de dedim ki bol yoğurt, kefir tarzı şeyler tüket. neye dayanarak dedim onu da bilmiyorum ama iyileşti, şimdi bende oldu ilaç aldım şu iki kapsülden bugün ilk kapsülü içtim ve bol bol yoğurt tüketicem yarından itibaren, dediğim gibi belki tesadüfen olmuştur

Herkese selamlar,
öncelikle herkese geçmiş olsun.Yaklaşık 1 yıllık evliyim. başıma daha önce böyle hastalıklar hiç gelmemişti. Geldiğinde ise hiç panik yapmadım.1 hafta kadar önce vajinamın dışında kızarıklık, kabartılar, yanma ve kaşıntı başladı. Bu Nedir diye internetten araştırdığımda vajinal mantar enfeksiyonu geçirdiğimi anladım. Hemen doktora gidip ilaçlara yüklenmektense ne yapabilirim diye düşünmeye başladım. Tabiki mutfağa gittiğimde zeytinyağını gördüm. Hemen başladım zeytinyağını kullanmaya. Aynı zamanda regl de oluyordum. Vajina bölgemin dış yüzeyini çeşme suyu ile temizleyip kuruladım. Sabah-akşam pamuğa damlattığım zeytinyağını sürdüm ve masaj yapar gibi iyice yedirdim. Kullanmaya başlayalı 2. günün ardından hemen yanma ve kaşınma sorunu pufff diye uçtu gitti. 4. günün ardından kabartılarda azalma oldu ve 7. günümdeyim mantar enfeksiyonundan eser kalmadı. Yine de kullanmaya devam ediyorum tamamen bitkisel hiçbir yan etkisi yok. Aynı zamanda beslenmeme de dikkat ettim. Her sabah uyandığımda 1 su bardağı ılık suyun içine 1 tatlı kaşığı elma sirkesi ve 1 çay kaşığı balı karıştırıp içtim. Hergün 4 bardak kadar yeşil çay içiyorum. Geceleri yatmadan önce 1 tatlı kaşığı kadar çörekotu yağı içiyorum. Yemeklerimde artık sarımsak kullanıyorum. Hayata karşı pozitifim. Hiçbir hastalık için üzülmemeli, elbet bir çaresi mutlaka doğada vardır. Önemli olan onu görebilmek ve can-ı gönülden inanabilmektir. Ben inandım ve bu mantar illetinden kurtuldum. Size de tavsiye ederim. Önemli olan etrafınızdaki mucizevi bitkileri keşfetmek ve onları hiç vazgeçmemek üzere hayatınıza sokmaktır.

Her daim sağlıklı kalmanız dileğiyle...
:KK52::KK9::KK52::KK9:
Arkadaslar Merhaba,

Benim su an bvim gecti bu sebeple hepinize cozumu soylemek istiyorum....
Kusburnulu C vitamini satiliyor (amazon veya ebayden vitamin C with rosehip veya vitamin C with rosehip extract diye de aratabilirsiniz) alin bir tane tableti vajinanizin icine koyun. (bazi kisilerde azicik yanma olabiliyormus fakat bende olmadi) iki gun boyunca akinti olusuyor ama akinti olmasina ragmen butun koku ve o peynirimsi seyler ilk gunden itibaren yok oluyor zaten akinti da bvnin c vitamiyle beraber disari atilmasi. (ped koymayin kotu pamuk ic camasirlarinizi giyin iki gun aksin kendi kendine takilsin). iki gunun sonrasinda da geciyor.
ben bunu son 8 aydir cektim. koku yuzunden sporu vs birakmak zorunda kalmistim. allahtan tedavi ise yaradi. umarim sizin de faydali olur...

Ben de aylarca arayisimdan sonra bir sitede gordum, o kadar sey denedikten sonra insan yok bunu da denemeyecegim oluyor ama emin olun denemek o kokudan ve hayattan sogumaktan iyidir.

Ha bir de ise yaradiktan sonra bir 'allah razi olsun'unuzu alirim icinizden ve bir de gulumsemenizi:KK66:

Hanimlar doktor en son mantar bitmis dedi ama benim sikayetlerim bitmedi diyorum olmuyor .Bir sorum olacak gynoflor yazdi sncak bu ilaci yapanlar kadinlardan nefret eden biri sanirim.Kullanimi çok sikintili.Bunun yerine vagi flora kullanmayi düşünüyorum.Vagi flora kullananlar yorum yazabilir mi lütfen

Kendimde gozlemledigim sabun ve antibiyotik sonucu mantar olduğu. Bir de o bolge mutlaka kuru tutulmali peçete vs gibi sert seyler gunluk pedler kullanilmamali mutlaka %100 pamuk çamaşır giyilmeli. Evde hazir olmayan sütle ve hazir olmayan bir yogurttan alinan maya ile mayalanmis ev yogurdu tuketmek lazım. Hazir sut ve yoğurtlar probiyotik icermedigi icin faydasi olmuyor çünkü. Bir de doğal sirke ve yogurdun suyu ile ıslatılmış pamukla o bölge silinebilir. Allah şifa versin.

Kendimde gozlemledigim sabun ve antibiyotik sonucu mantar olduğu. Bir de o bolge mutlaka kuru tutulmali peçete vs gibi sert seyler gunluk pedler kullanilmamali mutlaka %100 pamuk çamaşır giyilmeli. Evde hazir olmayan sütle ve hazir olmayan bir yogurttan alinan maya ile mayalanmis ev yogurdu tuketmek lazım. Hazir sut ve yoğurtlar probiyotik icermedigi icin faydasi olmuyor çünkü. Bir de doğal sirke ve yogurdun suyu ile ıslatılmış pamukla o bölge silinebilir. Allah şifa versin.
Tesekkur ederim benim tetikleyicim şeker stres ve bagişiklik sistemimin duşmesi insan zamanla neler çektigini unutup yine saglikli beslenmeyi birakabiliyor en buyuk hatam şeker ilacina guvenmem oldu bence

Allah sifalar versin. Ev yogurduna ve dogal sirke tuketimine dikkat edin bence iyi olacaktır. Tabi gereken perhize de...
Tesekkur ederim neler yapmiyorum ki kaşınti yerini gece yanmalarina birakti yanma ile uyaniyorum ve sabaha kadar uyuyamiyorum.Allakh buyuk diyorum ama hiç geçmeyecek gibi geliyor bilmiyorum

Doktor ne diyor peki hiçbir ilac etki etmiyor mu. Tek ya da iki yabletlik mantar ilaclari var onları denediniz mi?
2 doktora gittim canım iki hafta hem dediginiz haplari hem fitiller kullandim gecmeyince 2. Doktora gittim zaten o bana mantar gecmiş dedi gynoflor ve estriol diye bir östrojen hormonu içeren krem verdi fitil gibi o arada regl oldum regl yeni bitti yarin tekrar gidicem.ama ne diyecem daha neye bakilabilir bilmiyorum.En azindan östojen icin hormon testi isteyip gerçekten eksikse kremi kullanayim.Böyle işte canım basit bir mantar gibi olsa kaç gündür buralarda da ağlamam ki.

Bazen çok inatçı olabiliyor. Mantarın türüne göre de farklı tedaviler uygulanıyor aslında. Sizin şikayetleriniz ne, akıntınız nasıl mesela?

Bazen çok inatçı olabiliyor. Mantarın türüne göre de farklı tedaviler uygulanıyor aslında. Sizin şikayetleriniz ne, akıntınız nasıl mesela?
Akıntım yok şu anda ilk doktora da kâşıntıyla gittim zaten normal hafif şeffaf akıntı oluyor normalde de ilk doktora süt kesiği gibi akıntım yok dedim muayenede içerde biraz var dedi ilaçları verdi ama ayni gun aldiği kültür sonucunda çıkmadı

Benim de sefaf cok bol bi akintim olmustu mantardan ve doktor 7 hafta kullanilan 7 tabletlik bir ilac vermişti candida için.

X