Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

kızlar yaa ben sürekli mantar oluyorum o tek kullanımlık ilaçlardan kullanıyorum bi de travazol travacort fln geçiyo sonra 1-2 ay sonra tekrar oluyorum deliricem artık bi de sanırım herkeste kaşıntı olmuyomuş mantar olunca benim çok kaşıntım oluyo yerimde duramıorum nerdeyse doktora gittim bana 6 aylık bi tedavi verdi her regl olduğunda kullanıcaksın dedi ama daha 2 ay olmadan yeniden mantar oldum ne yapabilirm acaba benimle aynı durumu yaşayan birileri var mı aranızda :bbo:

kızlar bendede her antibyotik kullandıktan sonra oluyo nefret ediyorum kaşıntıdan bıktım tekrarlamasından cinsel ilişki sırasındada acı veriyo bazen herkes acil şifalar

merhabalar herkese..bende de dün başlayan inanılmaz bir kaşıntı var ve çok fazla akıntım oluyor içi kısımda kızarık. mantardan süphelendim..internette baktığım kadarıyla evli bayanlarda olurmuş ben bekarım acaba bekarlarda da mantar olabilir mi? birde kadın doğumcuya mı gitmem gerekiyor yoksa cildiyeye mi? son sorumda muayeneyi nasıl yapıyolar? şimdiden teşekkürler

kadın doğumcuya gitmen gerek canım
bekarlarda da olabiliyor sanırım ama net bi bilgiye sahip degilim
muayene de alttan bakılıyor

ben de üç keredir tedavi oluyorum ama geçmiyor :KK43:
kremler ,fitiller , tabletler verildi eş tedavisi de uygulandı ama tam anlamıyla rahatlayamadım ya ne illet bişeymiş şu mantar olayı
yok mu bunun kökten bi çözümü.Hijyenime çok dikkat ederim , çamaşırlarımı ütülerim ama olmuyor işte

Ahh arkadaşlar Allah hepimizi kurtarsın inşallah.

benim 5. kez tedaviye başlayışım. 1 sene içinde 4 kez tekrarladı.

Sinirlerim alt üst oldu. kullandığım bütün ilaçların küpürlerini kestim sakladım :)))

ınanamıyorum Yuh diyorum kendime.

Her seferinde bu sefer bitecek ınşallah diyorum ama ....

ınşallah kurtuluruz.. Herkese geçmiş olsun .

Artı kurtulan birisi olursa eğer bizi de bilgilendirsin.

Kendisini tebrik edelim ....

bende yasadim bu sorunu 1 yila yakin.tecrübelerimi size aktarayim,

1-) kesinlikle ic camasirlariniza yumusatici kullanmayin kesinlikle.

2-) ayaklarinizi sicak tutun.

3-) o bölgeye kesinlikle sabun veya vucut sanpuani ile yikamayin sadece su.

4-)ilac tedavisini esiniz ile uygulayin onada krem veriliyor.iylesene kadar iliski yasak.

5-) sentetik ic camisiri asla giymeyin. günlük ped kullanmayin! pamuklu ic camisiri kullanin ve günlük degistirin.

6-)bu illet adet dönemi yaklastiginda iyice azar vucut isisi yükseldigi icin mantarda isiyi cok sever.mümkün oldugunca bol seyler giyin hava alsin.

7-) ve ilacinizi düzenli kullanin.

:cool:bol bol su icin.

9-)birde seker iceren hic birsey yemeyin iylesene kadar.cünki mantar sekeri cok sever.

ben bunlara dikkat ederek kurtuldum insallah sizlerde kurtulursunuz.

Verdiğiniz bilgilere teşekkür ederim.

Ayrıca sizi kurtulduğunuz için de gönülden tebrik ediyorum. Ne diyelim darısı bize olsun İnşallah...

merhabalar herkese..bende de dün başlayan inanılmaz bir kaşıntı var ve çok fazla akıntım oluyor içi kısımda kızarık. mantardan süphelendim..internette baktığım kadarıyla evli bayanlarda olurmuş ben bekarım acaba bekarlarda da mantar olabilir mi? birde kadın doğumcuya mı gitmem gerekiyor yoksa cildiyeye mi? son sorumda muayeneyi nasıl yapıyolar? şimdiden teşekkürler

bekarlarda da olabilir tabi ki kesinlikle kadın dogum uzmanına görün ayrıca sana bekar oldugun için alttan muayene etmez hatta muayene bile etmez o yüzden rahat ol. sadece şikayetlerini dinleyip ilaç vericek. geçmiş olsun hepimiz kurtuluruz inş bir an önce :KK43:

bekarlarda da olabilir tabi ki kesinlikle kadın dogum uzmanına görün ayrıca sana bekar oldugun için alttan muayene etmez hatta muayene bile etmez o yüzden rahat ol. sadece şikayetlerini dinleyip ilaç vericek. geçmiş olsun hepimiz kurtuluruz inş bir an önce :KK43:

cevabın için çok teşekkürler..peki muayene etmeden anlarmıki ne olduğunu?sen gittin mi bu problemden dolayı? aslında altta bakması problem değil elini felan koyuyolarmış içine yani sadece dudak kısımlarını açıp bakaz mı?özel msj atamadığımdan buraya yazdım kusuruma bakmayınçk açık yazdıysam...

muayene etmeleri daha doğru sanırım ama bekarlarda degişebilir benim bildigim sadece bakıyorlar ne durumda diye.ama anlatılanlardan da anlayabiliyorlarmış.

benim de en son kullandığım ilaçlar zolax tablet 4'ünü ben 3'ünü eşim içti,gyno-lomexin fitil ve zalain krem ama hiç bişey degişmedi

hastalığı özellikle tekrarlayan herkes numis med intim temizleyicisini kullanmasını tavsiye ediyorum..
ins.en kısa sürede bu dertten kurtulursunuz.

arkadaşlar benimde hafif yanma ve hafif kaşıntı oluyor idrar testinde bişey çıkmadı bu mantar olsaydı idrarda çıkarmıydı acaba bide doktor eğer mantar varsa vagi hex kullan demişti bu fitili bilen varmı etkilimi gerçekten?

SEBAMED-KADINLARA-OZEL-INTIM-JEL-20TL__22566453_0.jpg
Genital bolgede hassas temizlik saglanması ve enfeksiyonlardan korunması amacıyla kullanılır.
Hassas bölgenin asidik ph dengesi bakteri ve mantarlara karşı koruyucu ve engelleyici bir rol oynar. ph 3,8 ile koruma çocuk yaşlarda başlar.

KULLANIM SEKLI: Genital bolgenin ,birkaç damla intim likit ile köpürerek yıkanması ve iyice durulanması şeklinde kullanılır.
Ph 3,8 degeri ile , genital bölgenin florasını korur, doğal ve hassas bir temizlik sağlar.Herhangi bir yan etkisi yoktur.

Sabun ve alkali icermez.ıçerdigi Aloe Barbadensis ile cildin ve mukozanın nem dengesini aktive eder.Antibakteriyel etkisi sayesinde, cildi yatıştırıcı bir etki gosterir.Sürekli kullanım halinde, mikroorganizmalara ve mantarlara karsı, asit mantoyu destekler.

X