Hamur İşleri Mantarli Besemel Soslu Krep Bohca-Resimli

gullerdiyari

hayat beni nden yoruyosun
Kayıtlı Üye
30 Mart 2009
3.315
1
Bu bohcalari ben cok SIk yapiyorum severek yiyoruz misafir icinde $Ik bir sunum umarim begenirsiniz arkadaslar.
krepleri daha fazla yada daha az istege göre yapabilirsiniz.

malzemelirimizi hazirlayalim.
firinimizi 180 dereceye acalim.

krep icin:
3 su bardagi süt
6 kasik dolusu un
3 yumurta
yarim cay kasigi kabartma tozu.
ic harci icin:
sivi yag
1 büyük sogan
arzuya göre renkli biberler
500 gr konserve mantar
tuz, nane
besemel sosu icin:
sivi yag
2 bardak süt
3 yemek kasigi un
tuz
kasar peyniri
baglamada kullanmak icin pirasa.

öncelikle kreplerimiz icin bir kabin icinde 3 yumurtayi 3 su bardagi sütle cirpalim unumuzu ve kabartma tozumuzuda ilave ederek sivi bir hamur elde edelim. bir tavada kreplerimizi pisirelim
kreplerimiz bir kenarda beklerken tavaya sivi yag koyup sogan ve birleri ince ince kiyip soteleyelim ardindan mantarlarida ekleyerek biraz pisirelim tuz nane ekleyip ocagi kapatalim.
ve besemel sosuna gecelim bir tencereye sivi yagin icine 3 yemek kasigi unu koyup karistirarak biraz kavuralim un kendini salmaya baslayinca sütümüzüde ilave edelim tuz ekleyip besemel sosu kivamina gelince ocagi kapatalim.
bir tencereye kaynar su koyup pirasanin yesil tarafindan bag yapmak icin ince ince uzunlamasina keselim suyun icinde birkac dakika kaynatalim.
hazirladigimiz kreplerin icine önce mantarli harci ardindan besemel sosunu birazda kasar peyniri koyup pirasalarla kurdele seklinde baglayalim yagli kagit koydugumuz tepsiye siralayalim 15 dakika firinda bekletip firindan cikaralim pisirme süresini firininiza görede ayarlaya bilirsiniz cok fazla kalmasin.
servise hazir. afiyet olsun arkadaslar umarim begenirsiniz.

yine döktürmüşsün ablacım ya dün etimek tatlısı yaptım senin tariften benim için oktay usta bir sen iki valla bi tarif bakacağım zaman sende varmı diyede bakıorum bohçalar harika gözüküyo bunuda denicem

yine döktürmüşsün ablacım ya dün etimek tatlısı yaptım senin tariften benim için oktay usta bir sen iki valla bi tarif bakacağım zaman sende varmı diyede bakıorum bohçalar harika gözüküyo bunuda denicem

canim ne güzel bir yorum bu böyle beni cok mutlu ettin:kedi:Şeniz
umarim deneyincede begenirsinyerimseniben
bu güzel icten yorumun icin cok tesekkür ederim canimopuyorumnanaktana.s.

ellerine sglik canim harika gorunuyo
bende bunun biraz tersini yaprim
icine malzemeyi koyup katlatip uzerine besamel sos onun uzerine kasar koyarim ,tabi seninkinin gorunusu daha guzel duruyo

ellerine sglik canim harika gorunuyo
bende bunun biraz tersini yaprim
icine malzemeyi koyup katlatip uzerine besamel sos onun uzerine kasar koyarim ,tabi seninkinin gorunusu daha guzel duruyo

begenmene sevindim canimŞeniz
evet onu bazen bende yapiyorum onun tadida bi ayri olurkaydirigubbakcemile5
cok tesekkür ederim canimopuyorumnanaktana.s.

cokacimcoookcokacimcoookcokacimcoook
neka krep sever bi aileyiz böyle ya
yine yapmissin yapicagini yengosum
cok lezzetli görünüyo
sunumuda harika
bende bugün krepli sebseli pirinc pilavi yaptim eklicem insallah
ellerine saglik
mutlaka denicem emin ol

neka krep sever bi aileyiz böyle ya
yine yapmissin yapicagini yengosum
cok lezzetli görünüyo
sunumuda harika
bende bugün krepli sebseli pirinc pilavi yaptim eklicem insallah
ellerine saglik
mutlaka denicem emin ol

Evet canim aynenkaydirigubbakcemile5
kahvaltidada icine peynir sarak cok lezzeti olurcokacimcoook
sen bugün gene neler döktürdün baken ekle cabuk bakayimyerimseniben
bu güzel yorumun icin cok tesekkür ederim canimopuyorumnanaktan:asigim:

Krep sevenlerden biride benim cnm,gerçekten çok pratik ve iç malzemeyle oynayıp birçok şey üretebileceğimiz birşey.Ben kahvaltı için peynirli hazırlıyorum rulo yapıp verev kesiyorum.
ıçine marmelat yada nutella koyup üst üste diziyorum üzerinede puding yada krem şanti şimdide oldu minik yaş pasta.
Mantarlı denemiştim bir kez ama beşamel soslu bilmiyordum.Önümüzdeki hafta eşim yemeyeceği için kendime yapayım bari.

Paylaşımın için çokkkkkkkkk teşekkürler takibindeyim

Krep sevenlerden biride benim cnm,gerçekten çok pratik ve iç malzemeyle oynayıp birçok şey üretebileceğimiz birşey.Ben kahvaltı için peynirli hazırlıyorum rulo yapıp verev kesiyorum.
İçine marmelat yada nutella koyup üst üste diziyorum üzerinede puding yada krem şanti şimdide oldu minik yaş pasta.
Mantarlı denemiştim bir kez ama beşamel soslu bilmiyordum.Önümüzdeki hafta eşim yemeyeceği için kendime yapayım bari.

Paylaşımın için çokkkkkkkkk teşekkürler takibindeyim

evet canim aynen dedigin gibi bende kahvalti icin icine peynirle yapiyorum.
kizim nutellali seviyor o öyle yiyor herzaman her cesit yapabilecegimiz birsey.
ama su minik yas pasta fikride cok güzel öylesini hic yapmadim deniyeyim bir günkaydirigubbakcemile5
bu güzel yorumun icin cok tesekkür ederim canimopuyorumnanaktana.s.

X