Marmara Üni. Güncel Tüp Bebek Sürecim 🐣

Bende bilmiyorum ya ama o kadar ilac kullandim cogu ozel ilaclar ama tutmadi burda okuyorum sadcee progestan kullananda tutyoo ona cok odaklanmamk lazm 😍
Benden MR istendi 1 aydır sonucun çıkmasını bekliyorum :KK43: çok moralim bozuldu. herşey neden bukadar yavaş ilerliyor anlamıyorum

Merhaba arkadaşlar bende çoğunuz gibi anne olmayı isteyen, bekleyen ve onun için uğraşan hemcinsinizim Marmara üni.Pendik eğitim ve araştırma hastanesinde tüp bebek sürecindeyim ben bu sürece başladığımda çok fazla bilgi bulamadım bu sitede 1 2 kişiyle özelden konuşmuştum o kadar bende süreci ve yaşadıklarımı size aktarmaya karar verdim devlette işler nasıl ilerliyor, istenilen evraklar, ücretler hepsini yazacağım inşAllah 😍

Kısacası kendimden bahsedeyim evleneli 3 seneyi geçti 26 yaşındayım pcos sorunum var bilindik baska rahatsızlığımız yok 1. Senemizde doktora gitmeye başladım özel ve devlet olmak üzere 3 hastanede muayene oldum yumurta takibi yapıldı klomen kullandım 1 kere sadece kimyasal gebelil elde ettik 🤷‍♀️ Ocak 2022 de Marmara üni.ye başladım ilk başta istenilen evrakları tamamladım smear sonucu çıkaması 3 ay sürdü (makineler arizalanmış normalde 1 ay diyorlar) Mayıs ayında aşılamaya başlandı klomen ile 3 defa aşilama gercekleşti malesef olumsuz sonuçlandı gonal-f 300 e başladık günde 37.5 vuruluyordum onunlada 3 kere aşılama gerçekleşti onlarda olumsuz oldu 😔 Gerçekten çok zor süreç her ay 2 hafta hormon ilaci 2 hafta tuttu mu tutmadi mı diye beklemek can yakıcı Rabbim kimseye yaşatmasın 🤲
Artık 6 aşılama sonrası tüp bebeğe geçmeyi talep ettim doktor kabul etti geçişim gerçekleşti ordan da farklı evraklar ve bazı bölümlerden (psikiyatri-dahiliye-anestezi) tedavi için onay almak gerekiyordu ama anlaşmaları olduğu için hiç randevu almadan direkt gidilip onay veriliyor çok kısa süreç ben 10 günde istenilenleri topladım 😁 Regl'in 2. Günü aç olarak sabah erkenden gidilip tedaviye başlanacak.

İlaç kısmına gelecek olursak hemşire ile görüştüm doktorun istediği ilaçlar içinden en zor bulunan ilaç cetrotideymiş (yumurtanın büyürken çatlamasını engelleyen ilaç) onu erken bulmanda fayda var dedi ama malesef samanlıkta iğne aramak gibiydi gerçekten yurtdışından geliyormuş ve üretimi durmuş olan ilaçlarda karaborsaya düşmüş anladığim kadarıyla sonuç olarak bulamadım onun yerine oxotide buldum o da ücretli bir ilaç devlet karşılamıyor (770 tl) o da çok zor bulunuyor ama imkansiz degil 😄

OCAK ay'ı transferim olumsuz sonuclandı malesef 🥺 Sımdi serüvenimize tekrar başlıyoruz Allah'ın izniyle 😍

Doktorun bu ay ki planı 3. Gün transfer yapmak Ocakta olan transferimde embriyolar 3. Güne kadar cok iyi ilerlemis hic bir sorun yokmus ama 4. Gün ilerleme yavaslamis o yuzden bu ay 3. Günü hedefledik inşAllaaahh🤲

06.03.2023 🌸
Sabah saat 8.00'de hastanedeydim tüp bebek bölümünden kan tahlili için girişlerim yapıldı iki tüp kan verdim ondan sonra ultrason için doktoru bekledim saat 10'u geçerken Doktor geldi ultrasonda hiçbir sorun çıkmadı çok şükür kan sonuçlarına göre öyle tedavi başlayacağız dedi Saat 3'te tekrar çağırdı o saatte gittiğimde kan sonuçlarım çıkmış Doktor planlamamı yapmıştı bugün akşam saat 7'de GonalF900 162,5 doz ile başlıyorum Cuma günü kontrol 🤲😊

Sorusu olan arkadaşlara elimden geldiğince yardım etmeye çalışırım 😊
Merhabalar size daha öncede birkaç soru sormuştum.bende Marmara da tedaviye başlamak için gerekli evrakları toparladım yarın sabah vereceğim.bundan sonra dahiliye vs yazmışsınız oralarda da tahlilmi yapılıyor ona göre mi evrak veriliyor akciğer filmi falan bunlarmı isteniyor.birde bu evrakları verdikten sonra raporun çıkma süreci ne kadar sürüyor

Merhabalar size daha öncede birkaç soru sormuştum.bende Marmara da tedaviye başlamak için gerekli evrakları toparladım yarın sabah vereceğim.bundan sonra dahiliye vs yazmışsınız oralarda da tahlilmi yapılıyor ona göre mi evrak veriliyor akciğer filmi falan bunlarmı isteniyor.birde bu evrakları verdikten sonra raporun çıkma süreci ne kadar sürüyor
Yok oyle film falan istenmedi psikiyatri duygularimi sordu neler hissediyorsun falan dedi dahiliye onceki kan sonuclarima bakti seker bakilmadigi icin seker icin kan verdim o kadar evraklari teslim ettikten sonra heme halloluyor heralde ilk adette baslaniyor tedaviye

Yok oyle film falan istenmedi psikiyatri duygularimi sordu neler hissediyorsun falan dedi dahiliye onceki kan sonuclarima bakti seker bakilmadigi icin seker icin kan verdim o kadar evraklari teslim ettikten sonra heme halloluyor heralde ilk adette baslaniyor tedaviye
Çok teşekkür ederim Allah razı olsun hemen cevap veriyorsunuz.

Bu hastaneden rapor alan varmı acaba ? Şartları neler?
Merhabalar ben tüp bebek tedavisi için başvurdum Marmara ya ama yasa değişmiş ilk olarak aşılama yapılması gerekiyormuş.evraklarimi hazırladım cuma günü aşılama yapılacak.sormak istediğiniz birşey olursa yardımcı olmaya calisayim

Ben dışarda kistlerim için ameliyat olup tekraran devlette tüp bebek için gitmek istiyorum, acaba bu yaptırdığımız testler ne zamana kadar geçerli?. Tüm bölümleri tek tek gezdim kağıtları toparladım. Ama hoca tüp bebek yapamam deyince yarım kaldı.
İkinci sorum, hastane laboratuvarı nasıl? Yumurtaların kalitesi nasıl oluyor ? İlgililer mi acaba bu konuda?

Cevap verebilirseniz çok mutlu olurum

Rahim ağzı kanseri başlangıcı vardı

Maalesef aradım ama hiçbirinde yok.tek tek bütün eczaneleri arayacağım.

Merhabalar yazdıklarınızı okudum.öncelikle umarım hayırlısıyla güzel sonuçlar alırsınız.3 başarısız tüp bebek denemesi yapan biri olarak artık maddi durumumuzun el vermemesi nedeniyle devlet hastanesine başvurmaya karar verdik Pendik hastanesinden randevu aldım pazartesi gününe.size soracağım şey siz hangi doktora gittiniz acaba memnunmusunuz.bende randevu aldım ama sizin doktorunuzu merak ettim.bir sorum daha olacak toplamda ne kadar ödeme yaptınız ilaçlar tahliler vs tahmini olarak

Cevaplarınız için teşekkür ederim.simdi Perşembeye kadar size günler yıl gibi geliyordur.hayirli güzel haber almanızı dilerim Allah tan.Güzel haberleri bekliyoruz 🥰

Amiiiiin inşallah sizde güzel haberler alırsınız. Tesekkur ederım

Yok kuzum test gunum yarin ama negatif %90 🤷‍♀️ 3 gundur test yapiyorum olsa cikardi silik falan hayirlisi insallah😊

Rabbim hayirlisiyla guzel sonuclar almamizi nasip etsin hepimize 🤩🌸

Merhabalar ben tüp bebek tedavisi için başvurdum Marmara ya ama yasa değişmiş ilk olarak aşılama yapılması gerekiyormuş.evraklarimi hazırladım cuma günü aşılama yapılacak.sormak istediğiniz birşey olursa yardımcı olmaya calisayim

X