Gebeliğe Hazırlık Mayıs 2021 Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ben girmeyi bırakmıştım şimdi yumurtlama zamanı geliyor yine aklım burda
Evet canım bugün 11. Günümüz 😘ama ben ovülasyon testi falan yapmıycam dün akşam başladım 🤭😉gün aşırı devam edicem testler beni strese sokuyor daha çok klomende kullanmadığım bu ay ben çünkü 6 aydır Bi işe yaramadı yumurtlama oldu çatladı problem yok ama gebelikte yok.. benim yumurtalar napar bu ay bilemedim yani

Evet canım bugün 11. Günümüz 😘ama ben ovülasyon testi falan yapmıycam dün akşam başladım 🤭😉gün aşırı devam edicem testler beni strese sokuyor daha çok klomende kullanmadığım bu ay ben çünkü 6 aydır Bi işe yaramadı yumurtlama oldu çatladı problem yok ama gebelikte yok.. benim yumurtalar napar bu ay bilemedim yani
Ben de yapmıyorum şimdilik ovu testi belki yarın başlarım. Hayırlısı olsun inşallah güzel haberler verirsin.

Yusra-61 Yusra-61 canım bugün cinsiyet belli oldu, erkekmiş 🤗😃 🙏🧿uşak geliyor da 😄 senden de güzel haberler bekliyorum, nasılsın iyi misin , aşılama ne durumda ? 🤔

Çoook sevindim canım benim 💟 sağlıcakla dünyaya gelsin dilerim 🙏🏼
Ben prolaktinim yüksek çıkınca aşılama durdu ilaç içiyorum geçen ay içtim oldum adet şimdi bu ayda devam edecekmişim ilac bitine kadar. Ağustos da adet olunca gideceğim bakalım ne olacak. Nasip olmuyor bana aşılama sanırım bunda da var bir hayır 😇 mevlam neylerse güzel eyler bakalım ben anne olacak mıyım ne zaman nasip olacak beklemedeyim 🌸🤗

Çoook sevindim canım benim 💟 sağlıcakla dünyaya gelsin dilerim 🙏🏼
Ben prolaktinim yüksek çıkınca aşılama durdu ilaç içiyorum geçen ay içtim oldum adet şimdi bu ayda devam edecekmişim ilac bitine kadar. Ağustos da adet olunca gideceğim bakalım ne olacak. Nasip olmuyor bana aşılama sanırım bunda da var bir hayır 😇 mevlam neylerse güzel eyler bakalım ben anne olacak mıyım ne zaman nasip olacak beklemedeyim 🌸🤗
Canım benim hiç moralini bozma…🙏 eminim bebeğin gelmek için doğru zamanı bekliyor, bizim 2022 şubat anneleri grubundan bir arkadaşın bebeğinin kalbi 11 haftalıkken durdu 😕😔 böyle bir tecrübe yaşamaktansa Allah korusun, geç olsun bir süre daha ama sağlıklı olsun 💛 eminim kışa girmeden çoktan gebelik haberini alacağım , yaz annesi olacaksın öyle hissettim 🥰 2022 sana da uğurlu gelecek 😉 güzel dileklerin için de çok sağol, öpüyorum seni çok 🥰👍🏻🌸💜

Kızlar çok heyecanlıyım. Ovulasyon testlerimde 16 sı pik 17 si çatlama görmüştüm ama testleri yapmaya devam ettim az önce yaptığım test tam pik ilk defa bu kadar koyu çıktı şimdi gidip kan testi vericem gebelikte yoksa ikşnci defa yumurtlamış olucam bu da iyi bir şey en azından 😂 resimleri de koydum hem yorumlarınızı hem duanızı bekliyorum 🌸

Eklentiler

• 8D9DC162-318D-4A68-9E86-56FDB20FA8BD.jpeg
    8D9DC162-318D-4A68-9E86-56FDB20FA8BD.jpeg
    85,9 KB · Görüntüleme: 27
  • 00CD6ADC-60A9-4E43-B14B-8C6B14BF8DE3.jpeg
    00CD6ADC-60A9-4E43-B14B-8C6B14BF8DE3.jpeg
    90,3 KB · Görüntüleme: 28
Kızlar benim bu ay da hüsran maalesef. Az önce regl oldum. Yeni bat 3 Eylül. Yusra-61 Yusra-61 sanırım böyle giderse bende aşılamaya başlayacağım. Zor mu aşılama anlatabilir misin? Yusra-61 Yusra-61

Kaç aydır deniyorsunuz canım çocuklarından sonra aradan geçen süre çok mu oldu?ben daha o aşamaya geçemedim ama tabiki herşeyin azcık zorluğu var bununda ilaçlar biraz ağır gerisi kolay bunun için doktorla konuş bakalım önerir mi? Senin gibi çocuğu olanlarda hangi süreç oluyor bilmiyorm? Yani devlette mi özelde mi istiyorsun o da var?

Kaç aydır deniyorsunuz canım çocuklarından sonra aradan geçen süre çok mu oldu?ben daha o aşamaya geçemedim ama tabiki herşeyin azcık zorluğu var bununda ilaçlar biraz ağır gerisi kolay bunun için doktorla konuş bakalım önerir mi? Senin gibi çocuğu olanlarda hangi süreç oluyor bilmiyorm? Yani devlette mi özelde mi istiyorsun o da var?
Bu ay da olmadı 10 ay oldu şimdi maalesef. Küçük oğlum 2010 doğumlu 11 yaşında şu anda. Bakalım cuma günü ne diyecek. Eşimin ileri hızlı hareketli sperm sayısı 0 çıkmıştı ondan dolayı mı acaba diyorum ama. Benim geçen ay yumurta oluşmuş gelişmiş ama çatlama olmamış. Ne yapacağız artık şaşırdım kaldım. Üzüldüm ya

Ayrıca aşılama olacaksak devlet işi zora koşuyor herhalde değil mi? Biz şu anda özel polikliniği olan bi doktora gidiyoruz. Aşılama da doktorum yapacağı için özel hastane olur büyük ihtimalle

Bu ay da olmadı 10 ay oldu şimdi maalesef. Küçük oğlum 2010 doğumlu 11 yaşında şu anda. Bakalım cuma günü ne diyecek. Eşimin ileri hızlı hareketli sperm sayısı 0 çıkmıştı ondan dolayı mı acaba diyorum ama. Benim geçen ay yumurta oluşmuş gelişmiş ama çatlama olmamış. Ne yapacağız artık şaşırdım kaldım. Üzüldüm ya

Anladım canım özel ise daha kolay olur yaptır derim. Şimdi ileri hızı sıfır ise zaten sıkıntı belki de sorun bu olblr bilemeyiz doktor ne diyor bu duruma sonuçta iki şey lazım birisi yok adamda. Allah bilir amma biraz zor gibi doğal yolla eşinin durumundan dolayı. 👍 Sürekli olan birşey mi bu yoksam arada mı onu öğrenmen lazım çatlamaması? 😉

Anladım canım özel ise daha kolay olur yaptır derim. Şimdi ileri hızı sıfır ise zaten sıkıntı belki de sorun bu olblr bilemeyiz doktor ne diyor bu duruma sonuçta iki şey lazım birisi yok adamda. Allah bilir amma biraz zor gibi doğal yolla eşinin durumundan dolayı. 👍 Sürekli olan birşey mi bu yoksam arada mı onu öğrenmen lazım çatlamaması? 😉
Doktor eşime sadece takviye verdi. Geri değerler iyi dedi. Bende eşimden dolayı olmadığını düşünüyorum ama bakalım yarın ne diyecek. Çatlama olmaması sürekli olan birşey olsaydı iki tane oğluma doğal yolla hamile kalmazdım. İkisinin arasında bir de düşük yaptım. Ama bu eşimin önceki eşinde de çocuğu olmamış. Tabi önceki eşinde de rahim tersligi mi varmış öyle olunca iki kez hamile kalmış ama düşük yapmış. Anlamadım ki ben nedendir

Kızlar benim bu ay da hüsran maalesef. Az önce regl oldum. Yeni bat 3 Eylül. Yusra-61 Yusra-61 sanırım böyle giderse bende aşılamaya başlayacağım. Zor mu aşılama anlatabilir misin? Yusra-61 Yusra-61
Merhaba Elif sorunu görünce cevaplamak istedim belki faydası olur sana ..
Özelde aşılama iki kere yaptırdım sana ve merak edenlere aşamalarını anlatıyım
1- Yumurta takibi için adetin 2.-5. günü arasında mutlaka adetliyken dr a gıtmen gerekiyor yumurta takibine başlayacak alttan ultrason ile bakılıyor yumurta kalıtesı vs garanti olsun diye 2.3. günü gitmek bana daha mantıklı geliyor.
2-Yumurtaya bakıp dr un ilaça baslatıcak (Klomen,Flora muadili gibi adetin 5. gunu başlatıp 5 gun sabah akşam kullandırdı bana )
3-ilacın bitince dr a tekrar gıdıyorsun yumurtaların buyuklugune bakıp uygun büyüklükte ise catlatma iğnesi aldırıyor (180 tl civarıydı )
4-catlatma iğnesini bugun öğlen olduysan yarın öğlen aşılama için gidiliyor eş ile beraber
5-Eş sperm veriyor laboratuar da canlı ve ileri hızlı spermlerden toplanıp şırınga ile dr a veriliyor
6-dr unuz alttan muayene yatış şeklinde şırıngayla içeri yumurtaya yakın bir alana şırıngayı enjekte ediyor 10-15 dakıka kalkmadan istirahat ediyorsunuz fazlası mutlaka dışa akıyor endişe etmeyin ..
7-12.gün kan testi yapıyorsunuz inşallah gebe kalısınız
2500 ün altında birşey tutucagını sanmıyorum ilaç ,sperm yıkama,muayene geçebilirde. Ben 2 kere aşılama denedim olmadı eşimde ileri hareket sorunu var sperm yıkama ile ileri hareketliler toplandı ama malesef tutmadı.. Aşılama ile hamile kalanda çok denemekte mutlaka fayda var inşallah sevindirici haberinizi alırız :)

Doktor eşime sadece takviye verdi. Geri değerler iyi dedi. Bende eşimden dolayı olmadığını düşünüyorum ama bakalım yarın ne diyecek. Çatlama olmaması sürekli olan birşey olsaydı iki tane oğluma doğal yolla hamile kalmazdım. İkisinin arasında bir de düşük yaptım. Ama bu eşimin önceki eşinde de çocuğu olmamış. Tabi önceki eşinde de rahim tersligi mi varmış öyle olunca iki kez hamile kalmış ama düşük yapmış. Anlamadım ki ben nedendir
zaman ve yaşa bağlı olarakta sperm hareket ve canlılık değişiyormuş bizde aynı sıkıntı içindeyiz ileri hareket 0 aşılamada yıkandıktan sonra ileri hareket 18 olmustu yıkmayı yapan laboruar eşime şunu söylemişti meni tutkal gibi meni den sperm kurtulup ileri gidimiyor gibi birsey ifade etmişti vitamin verdi 3. ayı eşimin en az 3 ay kullanın diyorlar .. 1.5 ay kullanmısken aşılama oldu yine ileri hareket 0 dı yıkandıktan sonra ileri hareket normaldi

Bazen neden de olmasına gerek olmuyor Allah izin verirse olur yinede hakkınızda hayırlısı olsun.bir gidin bakalım ne diyecek doktor. Özelde aşılama daha kolay hızlı ilerler gerek görürse şansınızı deneyin 😊inşllah güzel haberlerini alırım 😍🙏🏼

X