Gebeliğe Hazırlık Mayıs 2021 Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Kuzum seninde geçen ay erken yumurtlama olmuş, işe yarasa tutardı sende de, ah keşke dediğin gibi olsa🌼
Benim erken yumurtlama olmadı canım 17. 18. günde oluyor benim yumurtlamam. Daha erkene çekmeye çalışıyorum ben de erken yumurtlama iyi geç yumurtlama olunca kalitesiz yumurtlama olabiliyor

Benim erken yumurtlama olmadı canım 17. 18. günde oluyor benim yumurtlamam. Daha erkene çekmeye çalışıyorum ben de erken yumurtlama iyi geç yumurtlama olunca kalitesiz yumurtlama olabiliyor
Benim hep geç yumurtlama olur her ay hemde, bu kür bu ay erkene aldı sadece,

Erken yumurtlama daha mı kaliteli oluyormuş yumurta? Bilmiyordum.

Benim hep geç yumurtlama olur her ay hemde, bu kür bu ay erkene aldı sadece,

Erken yumurtlama daha mı kaliteli oluyormuş yumurta? Bilmiyordum.
Evet tabi klomen gibi ilaçlarla hızlı bir şekilde büyütüyorlar bunun için. Kaç gün var bata. Bal tarçın çörekotu kürü yapmıştın değil mi

Evet tabi klomen gibi ilaçlarla hızlı bir şekilde büyütüyorlar bunun için. Kaç gün var bata. Bal tarçın çörekotu kürü yapmıştın değil mi
Evet o kürdü, sende yapmış mıydın?
Yok canım maalesef yumurta takibi yaptırmıştım olmadı,ikinciye yaptırsam yine olmaz psikolojisi var.

Evet o kürdü, sende yapmış mıydın?
Yok canım maalesef yumurta takibi yaptırmıştım olmadı,ikinciye yaptırsam yine olmaz psikolojisi var.
Ben yakında yapmadım canım ama geçen senelerde yapmıştım ben fayda görmemiştim bu ay yine yapsam mı diyorum.
O psikolojiyi biliyorum haklısın ama her ay aynı olmaz. Umut hep var

Ben de yapayım tam olarak nasıl yaptın tarif eder misin canım
Canım adetin 2.günü başladım, 10 kaşık bal, tarçın ve çörek otu karışımına, ovulasyonda yumurtlama görene dek devam ettim.
Diğerlerinin ölçüsünü net hatırlayamadım arama kısmından aratrsan çıkacaktır,muhtemelen 5 er tatlı kaşığı idi emin değilim.

12 silme tatlı kaşığı taze öğütülmüş çörek otu
10 çay kaşığı toz tarçın
10 yemek kaşığı saf bal mış.

Canım adetin 2.günü başladım, 10 kaşık bal, tarçın ve çörek otu karışımına, ovulasyonda yumurtlama görene dek devam ettim.
Diğerlerinin ölçüsünü net hatırlayamadım arama kısmından aratrsan çıkacaktır,muhtemelen 5 er tatlı kaşığı idi emin değilim.
12 silme tatlı kaşığı taze öğütülmüş çörek otu
10 çay kaşığı toz tarçın
10 yemek kaşığı saf bal

Tamam canım teşekkür ederim inşallah olur hepimizin hayırlısıyla.
yazarım sen de yaz
Rica ederim ne demek:)
Ovulasyonla yumurta takibinde, yumurtlama görene kadar 1 yemek k keten tohumu/ 1 yemek k kabak çekirdeği ye,
Yumurtlamadan sonra, 1 yemek k kabak çekirdeği ve 1 yemek kaşığı beyaz susam
(Bunların içeriğini oku fitoostrojenler)

ceviz, badem, havuç, maden suyu, baklagil, yeşillik ye, sağlıklı beslen.

Benim 24 inde canım bat, inş hayırlı haberler alırız🤲

Rica ederim ne demek:)
Ovulasyonla yumurta takibinde, yumurtlama görene kadar 1 yemek k keten tohumu/ 1 yemek k kabak çekirdeği ye,
Yumurtlamadan sonra, 1 yemek k kabak çekirdeği ve 1 yemek kaşığı beyaz susam
(Bunların içeriğini oku fitoostrojenler)

ceviz, badem, havuç, maden suyu, baklagil, yeşillik ye, sağlıklı beslen.

Benim 24 inde canım bat, inş hayırlı haberler alırız🤲
Tam da dediklerini yapıyorum ben de.. Tohum rotasyonu yeni öğrendim ama ben zaten keten tohumu tüketiyordum bakalım artık fayda sağlayacak mı? Diğer söylediklerinin de hepsini yiyorum sadece havuç hariç onu da daha önce denemişim o yüzden artık yemiyordum ama belki onu da eklerim. Ben aynı zamanda karatay diyeti yapıyorum. ben bir de kırmızı pancar yiyorum çiğ olarak o da faydalıymış diye duymuşum. Yeşil çay içiyorum anioksidan olduğu için..
İnşallah artık alırız hayırlı haberler canım

Fsh suan 18 ozamanlar 24 falandı şuan durum ne bilmiyorum amh 003 canim
Fsh yi nasıl düşürdün? Benim 18 idi aylar önce, amh de benzer sana.
Tüp vs denedin mi?

Erken yumurtlamada sancılı mıydı bu kürü yediğinde? Bende öyle oldu.
Her ay ovulasyonla takip ediyor musun yumurtlamayı?

Fsh yi nasıl düşürdün? Benim 18 idi aylar önce, amh de benzer sana.
Tüp vs denedin mi?
Hazirandan beri uğraşıyorum canim ama aksilikler pesimi bırakmadı eylülde tedavim vardı öncesi soğan kuru deneyim dedim o beni 70 gün regl yaptırmadı tedavi ertelendi ocakta kovit testim çıkmadı diye tedavi olamadım sonra kovit oldum ertelendi bekleme asamasindayim kullandigim belki vitamin vs düşürmüş olabilir canim bilemiyorum ama yavaş yavaş düşmeye başladı clife kullandigim zaman 24 den 22 olmuştu sonra iyice düşmüş tu

Hazirandan beri uğraşıyorum canim ama aksilikler pesimi bırakmadı eylülde tedavim vardı öncesi soğan kuru deneyim dedim o beni 70 gün regl yaptırmadı tedavi ertelendi ocakta kovit testim çıkmadı diye tedavi olamadım sonra kovit oldum ertelendi bekleme asamasindayim kullandigim belki vitamin vs düşürmüş olabilir canim bilemiyorum ama yavaş yavaş düşmeye başladı clife kullandigim zaman 24 den 22 olmuştu sonra iyice düşmüş tu
Düşmesi çok iyi, inş hayırlı haberlere götürür seni.
Aksilikleri sorma geldi mi üst üste gelir zaten, Geçmiş olsun.

Dr Tüp için ne dedi? Benimki moral bozucuydu 1 'ın altında tüp bile yapmayız demişti, gerçi ben düşünmüyordum ama öyle demesi iyice canını sıkıyor insanın.

Mesaja klavyem oldu onları da poptayım.

"Erken yumurtlamada sancılı mıydı bu kürü yediğinde? Bende öyle oldu.
Her ay ovulasyonla takip ediyor musun yumurtlamayı"

X