Gebeliğe Hazırlık Mayıs 2021 Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Düşmesi çok iyi, inş hayırlı haberlere götürür seni.
Aksilikleri sorma geldi mi üst üste gelir zaten, Geçmiş olsun.

Dr Tüp için ne dedi? Benimki moral bozucuydu 1 'ın altında tüp bile yapmayız demişti, gerçi ben düşünmüyordum ama öyle demesi iyice canını sıkıyor insanın.

Mesaja klavyem oldu onları da poptayım.

"Erken yumurtlamada sancılı mıydı bu kürü yediğinde? Bende öyle oldu.
Her ay ovulasyonla takip ediyor musun yumurtlamayı"
Valla yapalım dediler de kısmet olmadı bekliyoz halla vakti gelmedi demek çok ara kanamalar olmuştu yumurtlama ozaman gormedim canim ben yani değişikti bidaha asla yapmam

Kızlar dün regl oldum akşam yatmadan önce pedimi değiştirecektim bi baktım böyle ciğer parçası büyüklüğünde bi pıhtı oluşmuş. Böyle bir şey ilk defa başıma geliyor. Biraz araştırdım siyah parça şeklinde kan pıhtısı çikolata kisti deniliyor ama benimki baya kıpkırmızıydı. Çok moralim bozuldu zaten hamilelik düşündüğümden beri bütün düzenim bozuldu 😭 normalde 28 günde bir düzenli adet oluyordum geçen ay 31 günde bu ayda 29 günde adet oldum. Sizce neden olmuş olabilir daha önce başına gelen var mı?
Üstünden baya geçmiş ama şuan ne durumdasınız merak ettim.şuan sizinle aynı durumdayım 😵‍💫🥺

Üstünden baya geçmiş ama şuan ne durumdasınız merak ettim.şuan sizinle aynı durumdayım 😵‍💫🥺
Kist değilmiş canım. Yeni doğum yaptım kontrollerde Doktoruma soruyordum kistim yokmuş temiz dedi

Tebrik ederim Allah bağışlasın 🥰 hamile kalmak için uğraşıyorum o yüzden sordum bu pıhtılar kötü birsey mi acaba flan die.
Teşekkür ederim Allah size de nasip eder en kısa sürede inşallah😊

Tsh 4.82 çıktı. Gebe kalmaya engel mi? Gebelik deniyorum hâlâ kalamadım. Sebebi tsh nin yüksek olması olabilir mi sizce

Tsh gebelik oluşmasına engel değil. Gebelik oluştuktan sonra zeka geriliği ve gelişim bozukluğuna sebep olabildiği için düşük olabilir.
Kronik hoshimato hastasi olarak yaziyorum troid bozukluklari eger ilacinizi duzenli icerseniz ne gebelige engeldir ne de cocukta zeka geriligi yapar. Iki cocugum var ikisi de dogal yolla oldu. maasallahlari var zekalari da gayet iyi. Ben de kafama takiyordum acabalarim coktu ama gordum ki hic gerek yokmus takmaya. Endokrine gidin, ilac onerirse icin ve hayata devam edin. engel degil sorun degil. Inanin gebelik ve zeka icin cok daha ciddi sorunlar var.

Kronik hoshimato hastasi olarak yaziyorum troid bozukluklari eger ilacinizi duzenli icerseniz ne gebelige engeldir ne de cocukta zeka geriligi yapar. Iki cocugum var ikisi de dogal yolla oldu. maasallahlari var zekalari da gayet iyi. Ben de kafama takiyordum acabalarim coktu ama gordum ki hic gerek yokmus takmaya. Endokrine gidin, ilac onerirse icin ve hayata devam edin. engel degil sorun degil. Inanin gebelik ve zeka icin cok daha ciddi sorunlar var.
Ben gebe kalamayınca belki bağlantısı vardır diye düşünmüştüm. Teşekkürler.

Tsh gebelik oluşmasına engel değil. Gebelik oluştuktan sonra zeka geriliği ve gelişim bozukluğuna sebep olabildiği için düşük olabilir.
Ben bir süredir deniyorum. Ovulasyon felan da yapıyorum, yumurtladığımı da görüyorum. Açıkçası tshyi yüksek görünce belki o etkiliyordur diye düşünmüştüm. Kadın doğuma görüneceğim.

Ben gebe kalamayınca belki bağlantısı vardır diye düşünmüştüm. Teşekkürler.
Endokrine gorunun ama mutlaka. Diger troid degerlerinizle birlikte gerekirse ilac verir. Gebelikte troid ilaci sorun degil merak etmeyin. Insallah saglikla bebeginize kavusursunuz bazen hemen denkgelmiyor:KK66:

Ben de 1 yıldır evliyim 8 aydır deniyoruz ancak henüz gebelik olmadı geçen hafta hormon testleri yapıldı herşey normal sadece tsh 6,43 çıktı kadın doğum doktorum dahiliyeye yönlendirdi çünkü gebeliğe engel görünecek başka bir durumum yok , doktor aslında tam olarak gebeliğe engel de demedi değil de demedi , her yerde farklı şey okuyorum kimi tsh düzelince hamile kaldım diyor kimisi tsh engel değil diyor kafam çok karışık haftaya dahiliyeye gidicem tsh için ilaç yazılırmış büyük ihtimal. Bakalım ne olacak sonucu tsh düzelince gebelik olacak mı

Ben de 1 yıldır evliyim 8 aydır deniyoruz ancak henüz gebelik olmadı geçen hafta hormon testleri yapıldı herşey normal sadece tsh 6,43 çıktı kadın doğum doktorum dahiliyeye yönlendirdi çünkü gebeliğe engel görünecek başka bir durumum yok , doktor aslında tam olarak gebeliğe engel de demedi değil de demedi , her yerde farklı şey okuyorum kimi tsh düzelince hamile kaldım diyor kimisi tsh engel değil diyor kafam çok karışık haftaya dahiliyeye gidicem tsh için ilaç yazılırmış büyük ihtimal. Bakalım ne olacak sonucu tsh düzelince gebelik olacak mı
Tsh nin 2 altı olması sağlıklı gebelik için istenilen bi değer tsh den başka seylere baktirdinizmi amh hormon testleri rahim filmi sperm testi falan

Tsh nin 2 altı olması sağlıklı gebelik için istenilen bi değer tsh den başka seylere baktirdinizmi amh hormon testleri rahim filmi sperm testi falan
Tüm hormonlara bakıldı hepsi normal çıktı sadece tsh yüksek , rahim ve yumurtalıklara bakıldı herşey normal dedi. Eşim için henüz sperm testi yaptırmadık ama onu da yaptıracağız işinden dolayı ona henüz sıra gelmedi ama doktorumdan da memnun kalmadım hiç ilgilenmedi bir de özel hastane olmasına rağmen yani

X