Gebeliğe Hazırlık Mayıs 2021 Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
içime kurt düştü şimdi aradım yarından itibaren kutu bitene kadar kullan dedi bakalım bende ne etki yapacak cnm
Canım düşmesin siz doktorlara güvenin onların bildiği vardır hep. Duphaston geniş kapsamlı çok iyi ilaç uygun gördüğü şekilde kullan sen 🌸neden verdiğini o bilir 🤗

Ay ben bugun de test yaptim daha yapmam kafam dondu 😂 bugunde biraz silik cikti ya ben bozugum ya da onlar. Boyle kasiklarima igneler batiyo catladi mi catliyo mu 🤷‍♀️

Her doktor farklı bakış açısıyla veriyor ben engel diye duydum bir kaç yerde araştırdım engel değilmiş yumrtlamaya 😁şimdi her doktorun bir verme amacı sebebi var ezber konuşmamız yalan olurdu@shtc doktorun bildiği vardır iç inşallah güzel sonuçlar alırız senden 🙏🏼duphaston çok faydalı birşey kullanıldığı yere göre 🤗
Tabi öyle doktorların tecrübeleri var o kadar en iyisini bilirler🤗

O değil de benim dünkü yumurta nereye gitti? (Tarihsiz olanı dünkü)
😵😵😵😵😵😵😵

Eklentiler

• IMG_20210519_134702.jpg
    IMG_20210519_134702.jpg
    47,6 KB · Görüntüleme: 34
  • IMG_20210518_164222.jpg
    IMG_20210518_164222.jpg
    37,9 KB · Görüntüleme: 31
İnşallahh 🤲🏻🤲🏻😍 duphaston biteli 2 gün oldu adet bekliyorum henüz gelmedi günüm de geldi beklemedeyim😅
merhaba canım, sen duphastonu fitil şeklinde kullandın değil mi? doktor ilaçtan kaç gün sonra test yapabilirsin dedi? Ben de bu ilacın yerine geçen bir iğne kullandım ondan soruyorum.

Ay bilmiyorum dün 4.30 da yapmıştım çayları falan içtikten sonra bugün aç karnıma ondan mı oldı ki
Bilemedim ki bende öyle yaptım şimdi böyle deyince mantıklı geldi 🙈bu testler hassas ya aslında aynı saatte yapmak lazım. 👍 Herkesin dediği gibi olmuyor. Beni yanıltıyor bunlar. Doktora gittim yumrtlamam filan güzelken bile bu bana manyak işler yaptı birde yedikten sonra dene. Benim testim yok pek deneyemicem. 🙈

merhaba canım, sen duphastonu fitil şeklinde kullandın değil mi? doktor ilaçtan kaç gün sonra test yapabilirsin dedi? Ben de bu ilacın yerine geçen bir iğne kullandım ondan soruyorum.
Fitil değil oral tablet olanı kullandım. Bitince ertesi gün test yaptır dedi. 2 gün önce bitti Ben henüz teste gitmedim tam gidecektim karnıma ağrı girince regli olacağım sandım ama kanama gelmedi idrar testlerim de negatif çıkmıştı kararsız kaldım gidip gitmemekle 😅😅

Bilemedim ki bende öyle yaptım şimdi böyle deyince mantıklı geldi 🙈bu testler hassas ya aslında aynı saatte yapmak lazım. 👍 Herkesin dediği gibi olmuyor. Beni yanıltıyor bunlar. Doktora gittim yumrtlamam filan güzelken bile bu bana manyak işler yaptı birde yedikten sonra dene. Benim testim yok pek deneyemicem. 🙈
Öyle yapayım bari 6 7 gibi deneyeyim bu seferde

Kızlar benim adetim 4 gun sürüyor bittikten sonra 6.gun yumurtlama görüyorum. Adete yakın yine yumurtlama görüyor olsam hamilelik olsa ne zaman anlarım.(ilk yumurtlamadan sonra test yapmadım olasılık olarak söylüyorum 2.yumurtlamayi) adetim 2 gün gecikti ve pek gecikme olmaz bende test yaptım sabah negatif .

Fitil değil oral tablet olanı kullandım. Bitince ertesi gün test yaptır dedi. 2 gün önce bitti Ben henüz teste gitmedim tam gidecektim karnıma ağrı girince regli olacağım sandım ama kanama gelmedi idrar testlerim de negatif çıkmıştı kararsız kaldım gidip gitmemekle 😅😅
Aa ne ilginç... ne zaman test yaptınız, yumurtlamadan sonra kaçıncı gününüz?

Yok diyen kadın hamileydi 🙈 devam ediyor o Amerikada'ydı 😂adamların mantığı değişik acaba bizimkiler neden böyle 😁😁
Ah öyle mi ben de yazdım da aynısını..
Kan tahlili yaptırmak istiyoruz dedik aile hekimini arayıp. Öyle bir şey yapılmıyor dedi.
Ebe klinigini arayıp gebelik takibi için konuşun demislerdi.
Türkiye'de sağlık kısmı çok kolay gerçekten. Burada daha da iyi anladım .
Şimdi gidip test alicam. Adet gelmedi hala

Kızlar benim adetim 4 gun sürüyor bittikten sonra 6.gun yumurtlama görüyorum. Adete yakın yine yumurtlama görüyor olsam hamilelik olsa ne zaman anlarım.(ilk yumurtlamadan sonra test yapmadım olasılık olarak söylüyorum 2.yumurtlamayi) adetim 2 gün gecikti ve pek gecikme olmaz bende test yaptım sabah negatif .
Sonlara doğru yumurtanız olur da tutarsa hemen belli olmaz diye düşünüyorum en azından 14 gün gün geçmesi lazım yumurtlamadan

Adete yakın yumurtlama olmuşsa ve değerlendirmişsen regl olmazsın, tahmini hangi gün yumurtlama olduğunu biliyorsan o tarihten itibaren 10-14. günlerde test belli olur.

X