Gebeliğe Hazırlık Mayıs 2021 Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bende hic ustten muayene olmadim😱neye gore bunu yapiyorlar acaba🤨@Esrakcshn
Ben ilk evlendiğimde benim doktorum beni hep üstten muayene ederdi rutin kontrollerimi ta ki hamilelik oldu kalp atışını istersen alttan bakalım dedi ogünden bu güne hep alttan bakıyorlar bazısı da üstten. 😁En iyi muayene alttan olur bence 😇

Bn 12. Gün başlıyorum normalde kaç günde bi regl oluyorsun canım
Canım 25-26 günde bir oluyorum.
Benim reglimin bugün 4 günü bitti sayılır ben bı kaç gün geçsin Perşembe basliycam ovulasyon takibine
Hadi bakalım aynıyız hemen hemen seninle.
Kac gun suruyor adetin. Normalde doktorlar 12. Gunden sonra diyor ama ben ama kaciririm diye 10. Gun basliyorum:)
Kuzu 4 gün sürüyor. Erken yumurtluyorum ama kaçırmamak için ne yapsam riske atmayayım dımı?
Günaydın canim ben regl 1 sayarsak 9. gun de başlıyorum geçen ay erken yumurtlama olmuştu 12 ve 13 de bu ay yine 10. Gunde bi koyuluklar cikti ama hala tam cift cizgi yok bugün 14. Günüm🤗 biraz alerjik iğne ve ilaçlar kullandım belki bu dengesiz yaptı yumurtlamayı
O zaman erken başlamak daha mantıklı sanki? Kaçırmamak için. Of ona bak bunu say onu hesapla 😄 ne zor arkadaş.

Yusra-61 Yusra-61 merhaba, beni de ekleyebilir misiin 🤗
1-Beklenen Adet Tarihiniz? (BAT) 26 Mayıs
2- Yaşınız? 28
3-Ne zamandır istiyorsunuz? 15 Ay
4-Gebelik için kullandığınız ilaç ve takviyeler? Dvit, Glifor, Pholicaps, AlfaLipoikAsit, Magnezyum, Testere Dişli Aslan pençesi
Merhaba canim acaba pko mu vardi sende hamilesin sanirim🥰🥰 bende clife macunu kullanmaya basladim iki gundur ondada aslan pencesi var iceriginde bnde de pko var ama hormonlarim bu ay cok Sukur istedigimiz kadr duzeldi dustu degerler nisanda hsg cekildim ama bu ay adet gordum bu ay insaAllah banada nasip olur😍

Kızlar günaydın.. Yeni hamişleri tebrik ederim ❤️ Allah sağlıkla ilerletsin inşallah..
Reglim dün bitti.ovulasyon için regl bitimi hemen başlıyor musunuz? Bir kaç gün geçince mi? Karar veremedim. Bugün başlasam mı? Bu ay artık olsun ya. Benim tahlilleri de birşey yok, de normal olur diyor ama anlamadık neden olmuyor 🙄Eşimde bugün sperm testi vermeye gitti. İnş bişi yoktur 😬
Cnm esin devlet hastanesine mi gitti sperm testi için yoksa özele mi

Kuzu 4 gün sürüyor. Erken yumurtluyorum ama kaçırmamak için ne yapsam riske atmayayım dımı?

O zaman erken başlamak daha mantıklı sanki? Kaçırmamak için. Of ona bak bunu say onu hesapla 😄 ne zor arkadaş.
Aynen canım bende 25-26 günde bir oluyorum 26 günü pek geçmez ..benim testler kargoda bugün yarın gelir .. Perşembe en geç başlamayı düşünüyorum

Devletten randevu aldı ürolojiden. O da teste yönlendirme yaptı. 3 gün diyet yap gel dediler. 🙈 Bugün gitti.
Cnm bizde urolojiden rendevu aldık Çarşamba gidecez sperm testi için gün veriyorlarmış galiba hemen verdiler mi günü bide ne gibi diyet yâp dedi doktor

Regl say regl biter yumurtlama say hamilemiyim diye 14 gun say hooooooop sonra yine başa sar😁😁😁😁😁😁

Ateş yükselmesi de mantıklı canım 🤗 ben alacağım ölçer sırf bunun için, adetimi de böyle takip edeceğim bende ateş çok önemli 🤣
Ben ilk hamileliğimde Ateş ölçme denemistim ..her gün aynı saatte ölçer yazıyordum o şekilde takip etmiştim ..
Yakı olayinida duymuştum ama onu denemedim

Cnm bizde urolojiden rendevu aldık Çarşamba gidecez sperm testi için gün veriyorlarmış galiba hemen verdiler mi günü
Sperm testi icin hemen veriyolar 3 gun cinsel perhiz yapıcaksın ama sperm testi şüpheli çıkarsa ultrosan a yönlendiriyo oda devlette uzun sürüyor

Ben ilk hamileliğimde Ateş ölçme denemistim ..her gün aynı saatte ölçer yazıyordum o şekilde takip etmiştim ..
Yakı olayinida duymuştum ama onu denemedim
Ya ateş kaç oluyor yani az az mi fark ediyor baya baya mi bende bı ateş ölçer alayim diyorum zaten her evde olması şart

X