Gebeliğe Hazırlık Mayıs 2021 Ayı Gebelik Planlayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Hayırlısı olsun inşlh hakkınız da.
Merhaba canım bugün tekrardan yaptım ovulasyon bu şekilde çıktı testi birakiyim mi Dün degerlendirdik bugün bekleyip yarınimi degerlendrsemm🥰🤦 bana göre dün catladi

Eklentiler

• IMG_20210423_152539.jpg
    IMG_20210423_152539.jpg
    61,6 KB · Görüntüleme: 26
  • IMG_20210423_152515.jpg
    IMG_20210423_152515.jpg
    64,9 KB · Görüntüleme: 28
Seninde kutlarım teşekkür ederim 🤗
İçinde mi testler 🤣orasını çözmedim de ben 🙄

Ya benim bu değerim daha öncede çıkmış kimse git demedi ağrım filan yok. Yine başka doktor da git dedi gittim birşey çıkmamıştı şimdi de pek sanmıyorum birşey var ama yinede hayırlısı.
Doktoru bulabilsem kadın araştırmada ben özele gitmiyorum 😒sekreterle konuştum perşembe günü bugün için yasak ya pazartesi gel dedi tamam dedim. İşte doktorum çok tatlı kadın şimdi aşılama işi var diye başka doktor giriş yapmıyor bu durumda. Tabi rahatsız olsam birisi ilgilenir de bende geç olsun temiz olsun dedim pazartesi günü gidecem erkenden. 👍 Yoğun bir hafta beni bekliyor. Birde üroloji önünde sıra beklemek varmış :KK70: yaşlı amcalar ve ben ellerinde su adamların :KK70:

Canım bu kür filan değil ilk onu diyeyim bu daha çok böyle vitamin takviyesi bağışıklığı güçlendiriyor içinde b vitaminleri çinko ve demir elemneti var. 👍 Ama şu var polen alerjisi kullanmamalı. Günlük 1 kaşık birşeycik alıyorsun 😉

Bende çok yaşardım ağır kaldırdığım zaman birdaha olsun istemem. İstersen dediğimi yap. Ama bana dua edeceksin geçince. böyle küçük ekmek üzerine üç kibrit koy sonra bunu göbeğine eşin birisi kim varsa koysun tutuştur hemen bardakla onu kapat bir çekiyor varya düşene kadar kalkma yerinden o bardak işi bitince düşüyor göbeğinden :)) hiç yok korkarım ederim şeyleri değil ben çok yaptım :))) dünyalar senin olur o göbeğini bir topluyor ki anlatamam. 👍
Gerçekten işe yarıyor mu yani ... tabiki yaparım niye yapmayayım yeterki geçsin. Resmen mide bulantısı ve ağrıdan birsey yemeye korkuyorum. Ve aç karnına çalışıyorum resmen. Oruç tutamıyorum zaten şekerim hemen düştüğü için şimdi de bunun yüzüne şekerim düşüyor.

Merhaba güzel anneler ve anne adayları 🌼🌼🌼🌼 sizlere bişey sormak istiyorum bugün ovulasyon testim pik yaptı.. fakat bizde dün ilişki oldu bugünde olsa mi yoksa ara mi versek cumartesi mi ilişki olsa yani çatladigi zaman bilemedim 🙄🙄🙄🙄 ne yapayım ? Eşimin sperm değerleri normal bir sıkıntı yok bu arada 🤭🤭
Pik yaptı ise üst üstte değerlendir canım fark etmez onu yapabiliyorsan yap. 👍 Normal ise daha iyi şurada üç gün tam zirvede pik çatlama hepsini dene birşey olmaz. Zaten gün aşırı demelerinin bir sebebi yumurtlma öncesi çok ilişki yaşayan oluyor bunu doktorlar bilemeyeceği için gün aşırı diyorlar. 👍 Bence sıkıntı yok devam 😉
Bi instagram yazısında femarayı sormuşlar hamile kalan oldu mu diye herkes hamile kaldım yazmış çok umutluyum bu aydan inşallah bu ay hepimiz hamile kalalım Amin 🙏🏼
Senden çok umutluyum içimde olacak hissi yoğunlaşıyor nedendir bilmem ama kuzum ya ❤️
Benıde gruba alırmısınız
Bütün listenin başındaki bilgileri yazarsan alabilirim 👍
Sadece folik asit kullanıyorum.
Yusra-61 Yusra-61
Tamamdır listeler genelde bellii saatte güncelleniyor eklerim sizi de. 👍
Benim bat tarihim 17mayis olarak değişebilir mi acaba önceden adet olduğum için degisti=) Yusra-61 Yusra-61
Bilmiyorm ki değişir mi bir daha sor belki değişirim der çok tatlısın soru mu tabi ki değişirim 🤗
Ben yaş 31 4.ayim olcak niye olmuyor diye düşünüp duruyorum bugün çok fazla taktim napcaz
Bu arkadaşım hamilelik planlamaktan vazgeçti onu silecem listeden canım belki yoktur buralarda cvp alamayabilrsn 😝😁

Pik yaptı ise üst üstte değerlendir canım fark etmez onu yapabiliyorsan yap. 👍 Normal ise daha iyi şurada üç gün tam zirvede pik çatlama hepsini dene birşey olmaz. Zaten gün aşırı demelerinin bir sebebi yumurtlma öncesi çok ilişki yaşayan oluyor bunu doktorlar bilemeyeceği için gün aşırı diyorlar. 👍 Bence sıkıntı yok devam 😉

Senden çok umutluyum içimde olacak hissi yoğunlaşıyor nedendir bilmem ama kuzum ya ❤️

Bilmiyorm ki değişir mi bir daha sor belki değişirim der çok tatlısın soru mu tabi ki değişirim 🤗

Bu arkadaşım hamilelik planlamaktan vazgeçti onu silecem listeden canım belki yoktur buralarda cvp alamayabilrsn 😝😁

Niye vazgeçti kiz cok sasirdim😬

Merhaba canım bugün tekrardan yaptım ovulasyon bu şekilde çıktı testi birakiyim mi Dün degerlendirdik bugün bekleyip yarınimi degerlendrsemm🥰🤦 bana göre dün catladi
Çatlamış canım 🤗 öyle görünüyor. Birde fark ettin mi testin beyaz 😄
Gerçekten işe yarıyor mu yani ... tabiki yaparım niye yapmayayım yeterki geçsin. Resmen mide bulantısı ve ağrıdan birsey yemeye korkuyorum. Ve aç karnına çalışıyorum resmen. Oruç tutamıyorum zaten şekerim hemen düştüğü için şimdi de bunun yüzüne şekerim düşüyor.
Yarar ahh ben olsaydım yapardım sana 🙈😁o mideye vurduğu baygınlık iğrenç oluyor. Bağışıklığın düşmesin miden zayıflar hasta olur edersin yap dediğimi. Ben eşime yaptırıyorum daha neler neler oluyor eskiden kiremit kızdır üstüne otur derler birde sen üşütmüşsündür ikisi bir arada püff. Dikkat et kendine 🤗
Niye vazgeçti kiz cok sasirdim😬
Çok hatırlamamakla birlikte aşı olmuştu sankim ya 🙈

Çatlamış canım 🤗 öyle görünüyor. Birde fark ettin mi testin beyaz 😄

Yarar ahh ben olsaydım yapardım sana 🙈😁o mideye vurduğu baygınlık iğrenç oluyor. Bağışıklığın düşmesin miden zayıflar hasta olur edersin yap dediğimi. Ben eşime yaptırıyorum daha neler neler oluyor eskiden kiremit kızdır üstüne otur derler birde sen üşütmüşsündür ikisi bir arada püff. Dikkat et kendine 🤗

Çok hatırlamamakla birlikte aşı olmuştu sankim ya 🙈
Evet farkettim testi birakiyimmi birde ilişki ne olmalı şimdi kafam iyice karışık 😂😂 dün değerlendirdim

Canım bence akıntı bitene kadar değerlendir bu durumu derim kaçmasın günün. Bu durumda önceki ovulasyon yaptığın günlerdeki piki göz önüne al mesela genelde biizm yumurtlama takvimde bir hafta gibi sürüyor sende o haftayı 2 günde bir bile yapsan kaçırmış olmazsın.

Normalde o anlattığın akıntı başlıyor varya vucutta bilki o günler yumurtlama biliyorsun o sıvı sprem tutınmasını sağlıyor o akıntı kaybolana kadar devam et.çatlamada akıntı daha opak oluyor o kadar uzamaz. 👍 Ovulasyon yok olduğu için bunlarla yetinerek dene. Bence daha çok yumurtlma gösteriyor o akıntı birde cinsel istek fazla oluyor bu zmanlarda bazılarımız da. Takviminde ovulasyon yok diyene kadar değerlendir. 👍 Dün akşam yaptıysan bu akıntı varsa bu akşam da olblr 🤣 hangisi denk gelir bilinmez 🤗 sen yazdığımı oku işine geleni al şuan anlatmaya çalışıyorum k. Bkma baş ağrısı var tam odaklanamıyorum 🙄
Ayy çok iyi o zaman, evet o akıntı ve kayganlık hala var, jel sürmüşüm gibi 🤣🤣 normalde bizim haftada 2 bazen de 3 tür birliktelik, her gün olunca işin büyüsü kaçıyor biraz ama yapcak birşey yok, garanti olsun ☺️ O kayganlık geçene kadar değerlendirelim madem..hergün de sperm kalitesi düşüyor diye biliyorum ama . Ramazan da bir yandan iftar sonrası çok zor oluyor bir de, benim kızın uyuması 11.30’u buluyor akşamları, o saatten sonra da halim kalmıyor ama 🤣🤣 tamam canım çok sağol 🥰 😘

Adet bitince hemen başladım adetim 5 gun sürdü ben 6. Günü test yapmaya başladım adet 1 sayarsak bugün 11. Günüm 🙈 heyecan yaptım valla ilk defa deneyince sizlerden de fikir almak istedim
Hangi marka bu test canım seninki çok düzenli gözüküyo bazıların ki aklımı karıştırdı bi köyü bi açık bi koyu seninki düzenli gidiyo gibi bende ilk yapicam markada etkiliyomus sanırım

Seninde kutlarım teşekkür ederim 🤗
İçinde mi testler 🤣orasını çözmedim de ben 🙄

Ya benim bu değerim daha öncede çıkmış kimse git demedi ağrım filan yok. Yine başka doktor da git dedi gittim birşey çıkmamıştı şimdi de pek sanmıyorum birşey var ama yinede hayırlısı.
Doktoru bulabilsem kadın araştırmada ben özele gitmiyorum 😒sekreterle konuştum perşembe günü bugün için yasak ya pazartesi gel dedi tamam dedim. İşte doktorum çok tatlı kadın şimdi aşılama işi var diye başka doktor giriş yapmıyor bu durumda. Tabi rahatsız olsam birisi ilgilenir de bende geç olsun temiz olsun dedim pazartesi günü gidecem erkenden. 👍 Yoğun bir hafta beni bekliyor. Birde üroloji önünde sıra beklemek varmış :KK70: yaşlı amcalar ve ben ellerinde su adamların :KK70:

Canım bu kür filan değil ilk onu diyeyim bu daha çok böyle vitamin takviyesi bağışıklığı güçlendiriyor içinde b vitaminleri çinko ve demir elemneti var. 👍 Ama şu var polen alerjisi kullanmamalı. Günlük 1 kaşık birşeycik alıyorsun 😉

Bende çok yaşardım ağır kaldırdığım zaman birdaha olsun istemem. İstersen dediğimi yap. Ama bana dua edeceksin geçince. böyle küçük ekmek üzerine üç kibrit koy sonra bunu göbeğine eşin birisi kim varsa koysun tutuştur hemen bardakla onu kapat bir çekiyor varya düşene kadar kalkma yerinden o bardak işi bitince düşüyor göbeğinden :)) hiç yok korkarım ederim şeyleri değil ben çok yaptım :))) dünyalar senin olur o göbeğini bir topluyor ki anlatamam. 👍
Cnm ya insallh bisi cikmaz. Sen de bebek calsmalarina yogunlk verirsn. Aman covid olaym deme cift maske eldiven falan tak hastaneye gidince. Su adetin bir gelseydi. Niye boyle oldu yaaa🙄

Yusra-61 Yusra-61 sen nasılsın adet oldun mu?

Hangi marka bu test canım seninki çok düzenli gözüküyo bazıların ki aklımı karıştırdı bi köyü bi açık bi koyu seninki düzenli gidiyo gibi bende ilk yapicam markada etkiliyomus sanırım
Birgebeningünlüğü ebru ablanın instagramdan aldim kuzum ilk defa kullanıyorum bende

Valla Bnde bu ay çok umutluyum inşallah hep birlikte bu ay hamiş kalıp grubun adını direk taze annelere çeviririz 💕

Bakalım inşallah hamilelik te nasip olur bizlere canim
Allah nasip ettiyse ne olmasın inşallah canım 🤗
Cnm ya insallh bisi cikmaz. Sen de bebek calsmalarina yogunlk verirsn. Aman covid olaym deme cift maske eldiven falan tak hastaneye gidince. Su adetin bir gelseydi. Niye boyle oldu yaaa🙄
İnanır mısın çok yoğun hastane 🤒 araştırma da sıra yok diye devletten aldım dolmuş taşmıştı dikkat ediyorum elimden geldikçe. 👍 Valla niye böyle oldu bir anlasam bende onu bugün unuttum baş ağrım dan çok açıktım üstüne 😒
Yusra-61 Yusra-61 sen nasılsın adet oldun mu?
Hayır olmadım. 👍 Pazartesi tekrar doktora gidecem alttan baktırcam oradan olup olmayacağımı az çok anlar belki. 🙄 İlaç almak istemedim birşeyim yokken. Birde masaj var ebrunun onu yapıcam nasipse yarın akşama sıkıldım artık aslında bu durumumdan 😏
Valla Bnde bu ay çok umutluyum inşallah hep birlikte bu ay hamiş kalıp grubun adını direk taze annelere çeviririz 💕
İnşallah canım ya inşallah ❤️🌸

X