Mayıs ayı tüp bebek yaptıracaklar 2021

Selam kızlar bebeğim mercan'ım 5 aylık oldu bugün 🤗 sizlerde durumlar nasıl uyuma emme mesela ek gıda için adımlar atıyor musun ağzına birşey yalatmalar falan 🤪
Bizde gündüz uyku süresi arttı malesef ve gece 10 dan önce asla uyutamıyorum🤦🏼‍♀️
Emme olayımız da saatli aşırı düzenli kaka ve çişte öyle
Ek gıda olarak yopurt tattırıyorum erik karpuz ne yersem azıcık damağına sürüyorum
Dişleri çok kaşınıyor aşırı salya durumumuz var salatalık ve havuç veriyorum buz dolabından soğuk soğuk aşırı hoşuna gidiyor.
Sizden de tavsiyeler öneriler beklerim 🤗
Perşembe doktor kontrolümüz var rota 2. Doz ve menenjit aşısı olucaz.
Selaamm, gündüz uykuları hala tam düzene girmiş değil akşam 8 de yatıyor sabah 7 de kalkıyor.
Emmesi çok iyiydi iki gündür nedense azaldı bikac dakika emip bırakıyor.
2 gündür peynir tattiriyorum, hatta bugün zeytinde surecegim ağzına. Yavaş yavaş veriyorum artk alışsın diye sadece tadımlık tabiki.

Selaamm, gündüz uykuları hala tam düzene girmiş değil akşam 8 de yatıyor sabah 7 de kalkıyor.
Emmesi çok iyiydi iki gündür nedense azaldı bikac dakika emip bırakıyor.
2 gündür peynir tattiriyorum, hatta bugün zeytinde surecegim ağzına. Yavaş yavaş veriyorum artk alışsın diye sadece tadımlık tabiki.
Ayyy çok iyi yaaa peynir tuzlu diye vermek aklıma gelmedi hiç tatlı ve tuzlu şeyleri vermedim daha ama yalatabiliriz yanş 🤭😍

Ek gıda değil de acaba su vermeye başlasam mı ki diyorum biz bugün 4 ay 8 günlük olduk daha küçük ama sıcaklarda geldi ya az az başlasam mı ki diyorum. Bizim de çok salyamız var önümüz hep ıslak bi sırt üstü yatarken salya yok 😁 kaç saat te bir emziriyosunuz? Gündüz uykuları bizimdr artmaya başladı önceden 1 buçuk saat uyanık duruyo yarım saat uyuyodu şimdi 1 saat uyuyo 2 saat uyanık akşam uykusuna 8 de geçiyoruz..
Geceleri 3 saate bir emziriyorum 01:00 04:00 ve sabah 07:30 06:30 da sidefer veriyorum.
Ben ilk doğduğundan beri su veriyorum gayeye içiyor kızım biberonu var minnak bi tane onu veriyorum eline kendi içiyor hatta sulupa geçerim 15 güne kadar ama bardağa çok meraklı sanırım bardaktan içmek isticek gibi. Havalar çok sıcak susuz bırakamam bebeğimi.

Merhaba ben 31 yasimdayim ikinci tup bebegimizi yaptirdik 11.06.2022 cumartesi gunu 2adet 3. Gun taze embrio transferi oldum suan beklemedeyim bakalim hem heyecanli hem boslukta gibiyim 🎈 ayyy simdi farkettim bu konu 2022 degil 2021 mis yahu🤣

Merhaba ben 31 yasimdayim ikinci tup bebegimizi yaptirdik 11.06.2022 cumartesi gunu 2adet 3. Gun taze embrio transferi oldum suan beklemedeyim bakalim hem heyecanli hem boslukta gibiyim 🎈 ayyy simdi farkettim bu konu 2022 degil 2021 mis yahu🤣
Olsun ne olacak sanki hayırlı uğurlu olsun bizi de haberdar edin sonuçtan 🤲🤗

Bizlerin bebekler 4 -5 aylık oldular bile ,darısı size inşallah ❣️

Arkadaşlar merhaba 4.ay kontrolüne götürdüm bebeğimi hiç kilo almamış doktor normal dedi ama tedirgin oldum 50 gr falan almış yani 1 ayda hiç kilo almaması garip geldi bana siz ne durumdasınız başına gelen var mı yardım edin bana 🤦🏼‍♀️
Kizim da gecmis aylara gore 4. ayinda cok az almis, 300 gram filan. Emerken daha kisa emdigi icinmis. Artik etrafina cok ilgi duydugu icin gunduz emmeleri cok kisa kisa, hemen kafayi geriye atip etrafi incelemeye basliyor. O kisa emişlerde aldigi ön süt sekerli sütmüs ve cis ve kaka yaptirirmis. Son süt ise yagliymis. Daha uzun emmesi lazim son sutu almasi icin. O yuzden daha sakin, ilgisi dagilmayacak yerlerde emzirmeye calis dedi doktorumuz. Seninki de ayni sekilde cok kisa mi emiyor 😊

Kizim da gecmis aylara gore 4. ayinda cok az almis, 300 gram filan. Emerken daha kisa emdigi icinmis. Artik etrafina cok ilgi duydugu icin gunduz emmeleri cok kisa kisa, hemen kafayi geriye atip etrafi incelemeye basliyor. O kisa emişlerde aldigi ön süt sekerli sütmüs ve cis ve kaka yaptirirmis. Son süt ise yagliymis. Daha uzun emmesi lazim son sutu almasi icin. O yuzden daha sakin, ilgisi dagilmayacak yerlerde emzirmeye calis dedi doktorumuz. Seninki de ayni sekilde cok kisa mi emiyor 😊
Benimki doğduğundan beri kısa emiyordu zaten ama 1 kilo alıyodu aylık ben hiç 15 dk emzirdiğimi hatırlamıyorum 5 dk falan emiyodu hala da öyle sütüm mü azalıyo bilemiyorum çok sıkıntı ettim bu konuyu sanki çekiyo ama boşa çekiyomuş gibi geliyo

Benimki doğduğundan beri kısa emiyordu zaten ama 1 kilo alıyodu aylık ben hiç 15 dk emzirdiğimi hatırlamıyorum 5 dk falan emiyodu hala da öyle sütüm mü azalıyo bilemiyorum çok sıkıntı ettim bu konuyu sanki çekiyo ama boşa çekiyomuş gibi geliyo
Canım yaa nedne boşa çeksin sen kendin de anlıyorsundur sütün indiğini çeker o gelmiyor mu sence?

Bosa cekmek diye bir sey yoktur bence de, bebek cektikce sut gelir 😊

Canım yaa nedne boşa çeksin sen kendin de anlıyorsundur sütün indiğini çeker o gelmiyor mu sence?
Bosa cekmek diye bir sey yoktur bence de, bebek cektikce sut gelir 😊
Çekiyo çekiyo sonra luk luk yutuyo 2dk falan sonra ses yine gidiyo o arada boş çekiyo herhalde diyorum ama birini emzirirken diğer göğsümden bazen süt geliyo hala ve eskisi kadar sert olmuyo göğüslerim sizin de öyle mi ?

Çekiyo çekiyo sonra luk luk yutuyo 2dk falan sonra ses yine gidiyo o arada boş çekiyo herhalde diyorum ama birini emzirirken diğer göğsümden bazen süt geliyo hala ve eskisi kadar sert olmuyo göğüslerim sizin de öyle mi ?
Tabikiside yumuşacık ve sarkık 🤦🏼‍♀️ gece emzirmezsem bazen sert oluyor yoksa gün içinde gayet yumuşak yani senin makina varsa göğsünü sağ bence bak bakalım ne kadar süt geliyor kontrol amaçlı

Eskisi gibi sert degil, yumusadilar iyice ve birinden emzirirken digerinden de sut gelmiyo artik. Memeler terbiye oldu, sutu uretip memede bekletmiyor artik, bebek emdikce geliyor. Bi de bebisler artik oldukca guclu emiyor, daha cabuk bosaltiyorlar, acemilik donemi bitti 😃 benim bir tek alkolsuz bira ictigimde sertlesiyo memeler. Cok hizli sute donusuyor arpa maltı sanirim, diger sut yapici iceriklerde boyle olmuyor

Tabikiside yumuşacık ve sarkık 🤦🏼‍♀️ gece emzirmezsem bazen sert oluyor yoksa gün içinde gayet yumuşak yani senin makina varsa göğsünü sağ bence bak bakalım ne kadar süt geliyor kontrol amaçlı
Makinem var ama iş görmüyor doğumdan 1 hafta sonra sağdığımda da hiç süt gelmiyodu 😁
Eskisi gibi sert degil, yumusadilar iyice ve birinden emzirirken digerinden de sut gelmiyo artik. Memeler terbiye oldu, sutu uretip memede bekletmiyor artik, bebek emdikce geliyor. Bi de bebisler artik oldukca guclu emiyor, daha cabuk bosaltiyorlar, acemilik donemi bitti 😃 benim bir tek alkolsuz bira ictigimde sertlesiyo memeler. Cok hizli sute donusuyor arpa maltı sanirim, diger sut yapici iceriklerde boyle olmuyor
Alkolsüz bira arttırıyo mu sütü şu solgarın tabletlerinden mi kullanıyosunuz?

Makinem var ama iş görmüyor doğumdan 1 hafta sonra sağdığımda da hiç süt gelmiyodu 😁

Alkolsüz bira arttırıyo mu sütü şu solgarın tabletlerinden mi kullanıyosunuz?
Benim cok isime yariyor alkolsuz bira, ben bira niyetine iciyorum malum yaz geldi soguk bira ozledim 😃 ama memeler sisiyor hemen. Carrefourda bi marka var bi de trendyolda satilan Peja markali olan var. Trendyoldakini bira diye degil de alkolsuz malt icecegi olarak arayabilirsin 😊

Benim cok isime yariyor alkolsuz bira, ben bira niyetine iciyorum malum yaz geldi soguk bira ozledim 😃 ama memeler sisiyor hemen. Carrefourda bi marka var bi de trendyolda satilan Peja markali olan var. Trendyoldakini bira diye degil de alkolsuz malt icecegi olarak arayabilirsin 😊
Anladım bana göre değil gibi ama bakıcam teşekkür ederim 🌺

Herkese merhaba.bende mayıs ayı başlarında transfer yaptıracağım inşallah🙏🏻.3 yıllık evliyim 2 başarısız aşılamadan sonra tüp bebeğe geçme kararı aldık.eşimde varikosel çıktı ameliyat üzerinden 2.5 yıl geçmesine rağmen hamilelik olmadı.regl günümü bekliyorum 1-2 güne kadar sonrası doktorumda artık😇😇.hepimizden güzel haberler gelir umarım 💓
Merhaba varikosel ameliyatını kime olmuştunuz acaba

X