Mayıs ayı tüp bebek yaptıracaklar 2021

Hanımlarr doğurdunuz sesiniz çıkmıyo hiç 😁 nasıl gidiyor annelik bebekler nasıl ?
Benim minik kuş bugun tam bir haftalik oldu 🥰 normal yolla gecikince sezaryen ile dogum oldu ve dogumda coviddim, cok tatsiz bir dogum deneyimi oldu. Tad koku gittigi icin bebegimin kokusunu hala alamadim😪 ama cok sukur iyiyiz 🙏 Uykusuz her gece ama cok guzel, sukurler olsun ❤️

Nisan tup bebek anneleri baya aktif ama biz bitik vaziyetteyiz 😂 yorucu ama guzel, psikopat edici ama gecici, uykusuz ama deger 🥰 sen nasilsin yavrum
Galiba hepimiz adapte olmaya çalışıyoruz🤭
Ben iyiyim,alıştık kızımla birbirimize çok şükür. Yavaştan düzene girmeye başladı hersey. Sen nasılsın kuzum?
Benim minik kuş bugun tam bir haftalik oldu 🥰 normal yolla gecikince sezaryen ile dogum oldu ve dogumda coviddim, cok tatsiz bir dogum deneyimi oldu. Tad koku gittigi icin bebegimin kokusunu hala alamadim😪 ama cok sukur iyiyiz 🙏 Uykusuz her gece ama cok guzel, sukurler olsun ❤️
Yazan zaten 3-5 kişiydik 🤦🏼‍♀️ bizde adapte olmaya çalışıyoruz gündüz uyuyoruz gece bakınıyoruz tam bilemiyoruz ne zaman uyuyup uynamamız gerektiğini ama halledicez 😁
Hayatımın en güzel 18 gününü yaşadım diyebilirim ❤️

Çok sevindim hepiniz çok mutlusunuz, Allah daim etsin 💖
Biz de ayak uydurmaya çalışıyoruz. Bebeğimiz kolik maalesef ki, zor geçiyor biraz. Evliliğim de tuhaflaştı, üstüne bir de kilo alıyorum.hani doğumdan sonra veriliyordu hemen? 😒

Hanımlarr doğurdunuz sesiniz çıkmıyo hiç 😁 nasıl gidiyor annelik bebekler nasıl ?

Benim hayatim da alt üst olmuş durumda. Alti üstünden daha zor ama daha anlamli, daha tatli, daha güzel ❤️
Benim kizim da hic uyumuyor yavrum, reflusu varmis ve buyuk ihtimalle kolik bi bebek dedi doktor bugun. 48saatte sadece birer saatten iki defa uyudum. Halim duman, vaziyet yaman :halay:

Biz de ayak uydurmaya çalışıyoruz. Bebeğimiz kolik maalesef ki, zor geçiyor biraz. Evliliğim de tuhaflaştı, üstüne bir de kilo alıyorum.hani doğumdan sonra veriliyordu hemen? 😒
Kolik teşhisi ne zaman konuldu?
Bende doğumdan bu yana sadece 5 kilo verdim daha çok veririm diye tahmin ediyordum ,iştahım çok açık, hep tatlı yiyorum.

Benim evliligim hamilelikte tuhaflasmaya baslamisti, cok huzunlu bir hamilelik gecirdim. Dogumdan sonrasi icin ozellikle bana destek olmasi adina sorunlari rafa kaldiralim, biraz rolden de olsa mutlu olalim diye rica etmistim, gerek sutum icin gerek bebegimi ilk gunlerinde huzurlu ve guvende hissettirmek icin ama bir hafta gecti yine donduk basa... Artik erkeklerin bazi konularda gerekli olgunlugu gosteremedigini, hayvansal icgudulerle yasadiklarini dusunuyorum. Simdi kafaya takmadan bebegime odaklanmanin yollarini ariyorum. Nalet olsun ben de cok hassas bi tipim, cok uzuluyorum 😪 Ben de derdimi anlatmaya yer ariyormusum 🙈

İyi ya da kotu gececek bugunler, bu dertler ❤️ seni sevgiyle kucakliyorum 😊

Dertlerimizi paylaşalım ki deşarj olalım. Birbirimize destek için buradayız. Bizde de üstü kapatılan sorunlar var, açsam hasta olacağım ve olan bebeğe olacak diye öteliyorum.sağlıklı bir durum değil, farkındayım. Eşim doktordan destek almaya başlamış. Doktor beni de çağırmış. Belki çift terapisine döner.
Bizim bebek de reflü. Aptamil AR mamaya geçtik, baya rahatladık. Mamadan sonra şurup veriyoruz ve neredeyse bir saat dik tutuyoruz. Yine kusuyor ama ilk zamanlardaki gibi fışkırtarak aşırı kusma gitti.
Şu ünlüler bir ay sonra nasıl eski hallerine dönüyorlar da ben patates çuvalı olarak devam ediyorum hayatıma acaba? 🥲

Kızlar ben de 37 haftalık oldum artık rahim uzunluğuma hiç bakmıyor doktor nstsine bebeğin suyuna ve ölçümlerine bakıyor 37+5 olacağım gün çağırdı tekrar eğer her şey yolundaysa 20 şubattan sonra sezeryan yapacak tabii bebiş kendiliğinden gelmek istemezse 😁
canım selam nasılsın? doğurdun mu daha iyi misin bebis nasıl? :)

Kizimin gazini alamiyorum, annişler yardim edin ya. İzlemedik video teknik birakmadim. Doktorun ilaclarini da kullaniyorum. Cok yoruldum illallah ettim.

Her meme emmesinden sonra ayri ayri gaz cikarmaya calisiyoruz degil mi? Kac dk uğraşiyorsunuz?

Kizimin gazini alamiyorum, annişler yardim edin ya. İzlemedik video teknik birakmadim. Doktorun ilaclarini da kullaniyorum. Cok yoruldum illallah ettim.

Her meme emmesinden sonra ayri ayri gaz cikarmaya calisiyoruz degil mi? Kac dk uğraşiyorsunuz?
Humana cay filan kullaniyor musun? Ben katilin o oldugunu kesfettim, kestim ve sadece rezene icmeye basladim. Cozuldu cok sukur 🙏 sut yapmasi icin uretilen biseyin de gaz yapmasi... Ne bileyim 🤦🏻‍♀️

Dertlerimizi paylaşalım ki deşarj olalım. Birbirimize destek için buradayız. Bizde de üstü kapatılan sorunlar var, açsam hasta olacağım ve olan bebeğe olacak diye öteliyorum.sağlıklı bir durum değil, farkındayım. Eşim doktordan destek almaya başlamış. Doktor beni de çağırmış. Belki çift terapisine döner.
Bizim bebek de reflü. Aptamil AR mamaya geçtik, baya rahatladık. Mamadan sonra şurup veriyoruz ve neredeyse bir saat dik tutuyoruz. Yine kusuyor ama ilk zamanlardaki gibi fışkırtarak aşırı kusma gitti.
Şu ünlüler bir ay sonra nasıl eski hallerine dönüyorlar da ben patates çuvalı olarak devam ediyorum hayatıma acaba? 🥲
Esinin destek almaya baslamasi super, sanslisin bence, cozum icin adim atan biri var yaninda 😊 🌻 Bebis icin de Allah hepimize sabir versin, her sekilde zor ama kolik, reflu gibi sorunlar gelince cok cok zor. Gececek insallah sabirla ve sevgiyle 🙏

Yarım sa civarı uğraşıyoruz. Ben bebeği sıkmayacak şekilde bacak arama sıkıştırıyorum. Bebek sağa ya da sola dönük olacak. Biraz eğiyorum koluma doğru. Sırtına aşağıdan yukarıya doğru pıt pıt vurup masaj yapıyorum. Baya rahatladım, dene istersen. Umarım tarif edebilmişimdir

Humana cay filan kullaniyor musun? Ben katilin o oldugunu kesfettim, kestim ve sadece rezene icmeye basladim. Cozuldu cok sukur 🙏 sut yapmasi icin uretilen biseyin de gaz yapmasi... Ne bileyim 🤦🏻‍♀️

Yok humana içmiyorum bira mayasi özüt hapi var solgarin. Gunde 6tane ondan içiyorum. O gaz yapar mi acaba?

Yarım sa civarı uğraşıyoruz. Ben bebeği sıkmayacak şekilde bacak arama sıkıştırıyorum. Bebek sağa ya da sola dönük olacak. Biraz eğiyorum koluma doğru. Sırtına aşağıdan yukarıya doğru pıt pıt vurup masaj yapıyorum. Baya rahatladım, dene istersen. Umarım tarif edebilmişimdir

Her bebegin kolayina gelecek bi yol olmali. Stres yapmadan onu bulmaya calismam lazim sanirim.
Midesi bacagina mi denk geliyo, koluna mi yoksa mide boslukta mi duruyo canim onu da deniyim ben

Emdikten sonra omzuma yatırıp pit pit yapıyorum hemen çıkarıyor. 10 dk yapılmalı diye okumuştum bi yerde. Sonra yan yatırılmaliymis bebek , çıkarmadıysa bile yan yatarken cikartirmis.
Uzun süre emiyorsa da geç çıkartıyor benim kızım o yüzden aralarda omzuma yatırıp gazını alıyorum sonra emzirmeye devam ediyorum.

Bende emziriyorum bi 10 dk falan yatıyor sonra omzuma alıp aşağıdan yukarı sırtını sıvazlıyorum ve pat pat yapıyorum o zaman çıkarıyor. Alttan için bez değiştiriyomuş gibi tutunca ve bisiklet hareketi yapınca çıkartıyo tavsiye ederim. Ve ben yemeklerde kahvaltıda falan hep kimyon kullanıyorum hem süt yapıyo hem gaz için iyi geliyor dediler hep yemeklerim bol kimyonlu bi deneyin isterseniz

Yok humana içmiyorum bira mayasi özüt hapi var solgarin. Gunde 6tane ondan içiyorum. O gaz yapar mi acaba?

Her bebegin kolayina gelecek bi yol olmali. Stres yapmadan onu bulmaya calismam lazim sanirim.
Midesi bacagina mi denk geliyo, koluna mi yoksa mide boslukta mi duruyo canim onu da deniyim ben
Midesini olabildiğince boşlukta tutmaya çalışıyorum ama kıpırdanıp durduğu için koluma ve bacağıma geliyordur illaki. Belki biraz o baskı yaptığı için çıkarıyordur gazı

Bende emziriyorum bi 10 dk falan yatıyor sonra omzuma alıp aşağıdan yukarı sırtını sıvazlıyorum ve pat pat yapıyorum o zaman çıkarıyor. Alttan için bez değiştiriyomuş gibi tutunca ve bisiklet hareketi yapınca çıkartıyo tavsiye ederim. Ve ben yemeklerde kahvaltıda falan hep kimyon kullanıyorum hem süt yapıyo hem gaz için iyi geliyor dediler hep yemeklerim bol kimyonlu bi deneyin isterseniz

Bunlarin hepsini yapiyorum farkli sekillerde. Yine de cok zorlaniyo. Coğu zaman yarim saat uğraşa rağmen çikaramiyo ☹️

Midesini olabildiğince boşlukta tutmaya çalışıyorum ama kıpırdanıp durduğu için koluma ve bacağıma geliyordur illaki. Belki biraz o baskı yaptığı için çıkarıyordur gazı
Bugun denedim bi kere çikardi boyle gazini. Ama diger seferlerde olmadi ya da ben yapamadim..
Bi sürü gaz cikarsam da yine hep ikkiniyo, ayaklarini karnina çekiyor. Uyurken ikkinip uyaniyo.. ohoo..

X