Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ne hastalığı yahu? Gebelik yoksa da keyfinden gecikmiştir. Sıcaktan gecikmiştir. Yumurta geç çatlamıştır bu ay. Falandı filandı yani..
Nebileyim yaa hep o negatif test yüzünden kurup duruyorum hiç gecikmezdim ki böyle nerden cikti bu ya diye

Ben de bu konuda çok istikrarlıyımdır. Düşünüyorum da, hiç bir dert hiç bir keder beni yemekten kesemez.. yemeği yer yine dertlenirim. Yemek başka dert başka. Hiç süzülmem sorunlu dönemlerimde :)
yemek yemek benim icin iskence cogu zaman🙄 senh. aksinim. hele birde kafam bozulsun yada mutlu olim, heycanli olim, istahim kesilir. zaten kesik istahliyim, cay sigradan. en fazla ciktigim kilo 60.boy 1,68. suan 57 kiloyum. hep etli butlu tonbik olmak istemisimdir, olamamisimdır😅sigarayi biraksam istahim acilir degil mi🤣

panic_attack panic_attack yavrum senin deger 700lulerde ozaman yarin iki katlayacagina gore keseyi kalp atışını yarin oburgun gorur duyarsin ? nezamann gidiyosun 😍

Valla Pazartesi randevu defteri full imiş doktorcuğumun ama yarın arayıp iptal eden olursa haber verecek bana. Olmazsa da araya bi yere sıkıştırmaya çalışacam seni dedi. Bi aksilik olmazsa Pazartesi ultrason olucek inşallah. :rolleyes:

Valla Pazartesi randevu defteri full imiş doktorcuğumun ama yarın arayıp iptal eden olursa haber verecek bana. Olmazsa da araya bi yere sıkıştırmaya çalışacam seni dedi. Bi aksilik olmazsa Pazartesi ultrason olucek inşallah. :rolleyes:
Çok heyecanlı. ..sıkıştırır araya yaaa. ..

yemek yemek benim icin iskence cogu zaman🙄 senh. aksinim. hele birde kafam bozulsun yada mutlu olim, heycanli olim, istahim kesilir. zaten kesik istahliyim, cay sigradan. en fazla ciktigim kilo 60.boy 1,68. suan 57 kiloyum. hep etli butlu tonbik olmak istemisimdir, olamamisimdır😅sigarayi biraksam istahim acilir degil mi🤣

Sen hala sigara mı içiyosun? Bi de tüpe başlıcan o zehir ve kimyasal dolu vücutla? Boşuna içiyosun o zaman sen o takviyeleri. Çok kızdım yatıyom ben! Otur sıfır! :KK67:

Aaaa bana

Aaaa bestecan doktorun verdigi ilac bu işte@can09e Senella Senella
ama adam ictin mi dedi diger kontrolde yok dedim, hayıt içtim dedim, bu da Hayıt zaten iyi yapmışsın dedi

Agnucuston mu adı. Ben otunu aldım ama hala içmedim. Bu ilaç daha mantıklı.

Evet evet o kürü hiç yapmadım o yüzden, onda kaynatıp suyunu içiyorsun prolaktini de yükseltiyormuş o yüzden yapmadım, ama taze inciri sağlam yemiştim birinde Ağustos diğerinde eylülde hamile olduğumu öğrenmiştim.

Bir ağustos hamileliği de bende de var, incir yemekten ama fazla yememek lazım. Günde 2 tane 4-5 gün yeter bence.

Tazesi yapmaz bence zaten, kür olayı belki ama, digeri meyve, zaten incirdeki yüksek şekerden dolayı , şeker kistleri besliyor diye onermiyormus, ee biz incire gelene kadar bir sürü şekerli şey tüketiyoruz

Şeker yemeyin deniyor zaten. Ben şekerli şeylere bayılırdım. Yumurta kalitemi belk8de şekerli tüketmek bozdu. Reçel çok severim ama şimdi yiyemiyorum. Çikolata falan yok. Şimdi ağzıma çikolata alsam bayıyor beni ağır geliyor sanki. Hatta bazıları seker ilacı kullanıyor doktorun verdiği de var.
Yumurta kalitesini bozuyormuş şeker.

İçebilsem içerim inan ama beni çok çarpıyor 24 saat istifra ettiğimi bilirim,:KK53: o sağlıklı yaşam modundan çıktım artık yeter valla çok kastı beni 3 yıldır sabah kahvaltı yapmadan kahve içmedim son 15 gündür gözümü açıyorum kahvemi yapıyorum yanına da bir tane zıkkım ohhhh misss yaşam felsefem değişti artık, baksana millet sürtünerek hamile kalmış, 3 yıldır camdan bebek gibi baktım kendime olmadı belki böyle olur :rapci::21:

Bu ay bende yeter artık yaptım, aldım bir kutu sarelle sürdüm sürdüm yedim. Börek poğaça hamur işi goturdum.

Hayıt çok güzel bir bitki ama mg çok önemli ot şeklinde alınıp yapılanlarda mg ayarlaması zor, bitkisel ilaç eğitiminde bunun önemini çok anlattılar o yüzden dışardan alınıp kaynatılarak kullanılan otlara güveneniyorum, gerektiğinden fazla ya da az kullanılması ciddi yan etkiler yaratabilir, agnucaston onun ayarlanmış tablet hali zamanında çok çalışmıştım doktorlara çok da duydum kullanıp hamile kalanları, tabi asıl etki prolaktin üstüne onu düzene sokunca diğer hormonlarda düzeliyor tabi ve hamile kalınabiliyor, Dr da söylediyse al kullan zararı yok ben bildiğim için doktor söylemeden kendim kullanmaya başladım prolaktin 29 çıktı meme ağrım çok oluyordu, zaten etkisini hafif prolaktinemide gösteriyor yani 30 lu değerlerde, daha yüksekse dostinex kullanmak gerekebilir.

29 değer prolaktin için yüksek mi ki?
Benim bu ay göğüslerim alev alev, yanıyor acıyor, bazen sızılar giriyor. Prolaktinim mi yükseldi acaba.

Sİgara mı hayıııırrrrr hemen bırakıyorsun armincim

@Beste78 Armin Armin ben de bu kafaya takma, mevcut hayatını köreltme mevzusunu farklı şekilde yaşamıştım sonra atlattım neyse ki. İlk bebek fikri ortaya çıkınca, hem heveslenmiş hem de 'e ya şimdi de isteyip olmazsa' diye korkmuştum çünkü konu açılmıştı bir kez, beklenti oluşmuştu. O zaman mevcut hayatım bana sıkıcı gelmişti bir anda, 'yaa yıllardır sahi nasıl böyle yaşamışız' durumuna gelmiştim. Sabırsızlaşmıştım, asla günü yaşayamıyordum. Eşimin kaderciliği gözüme batıyordu. Denemeler 6.ayı bulunca artık sömestr tatilinde sanki kadere rest çeker gibi zorla masraflı bir seyahat ayarladım. Yeter, koyverecem dedim, hop hamile olduğum ortaya çıktı. Tatile yine gittik ama içim rahatsız, çok yorulmamaya çalışarak, portakal suyu içip peynirli pizza yiyerek geçirdim tatili. Sonra da düşük oldu üstelik. Çok üzüldüm ama aklım da başıma geldi. Gül gibi hayatım var ya neden tüm motivasyonum bu oldu ki dedim. Bence iyi dedim. Neden diyorum bunları, yani hani dendiği gibi bu konuyu düşünmemek mümkün değil ama hayatımızın geri kalanındaki keyiflere de yine hakkını verirsek bu konunun stres etme payı azalıyor. O yüzden rahat bırakın kendinizi bence de.
Ben bunu tersten yaşadığımı düşünüyorum. Hiç hamilelik yaşamadım ama başka kayıplar benzer çıkarımlar yapmamı sağladı muhtemelen. Hayata dair hemen herşey için daha ısrarsız beklemeye başladım. Bugün hamile olsam çok mutlu olurum, bunun için de elimden geleni yapıyorum, ama negatif sonuç aldığımdaki üzüntüm de sınırlı kalıyor. Bazen, bir zorluğu yaşarken veya hakkında konuşurken, biz adım adım ölüme yürüdük, ondan daha zor değil ya diyerek konuyu kapattığım oluyor. Belki iyi, belki kolay ve rahat, belki sağlıksız veya kötü ama bazı sıkıntıları aşmaya çalışırken, her hangi birşey olmak için çabaladığım ve bunu bulduğum söylenemez. Bu biraz, bir nehirde akıntıya direnmediğimde akarak vardığım yer. Bazen şüphedeyim, akmak falan hikaye, yaşayan bir yanım buz tutu bence diyorum :) çivi çiviyi sökecekse, ölümle donan yaşamla çözülecek belki de.. belki de hiç bir şey de değişmeyecek.. yine de yaşamaya ve umut etmeye devam etmek en güzeli :)

Korkuyorum bestem yaa sonuçta regl 1 gün geçince yaptım test. Hep bi hastalık çıkacakmış gibi hissettiriyor bu durum bana. Ya kist falan mı oluştu ki o gecikme yaparmi regl de
Yumurtlama tarihinden kesin emin misin bilmiyorum ama belki geç döllenme oldu. Bir de vücutta gelişen bu değişiklikler çoğu zaman normal kabul ediliyor. Benim döngüm genelde 27 gündür. Eskiden 25 gündü mesela. Ne oldu da 27 oldu bir fikrim yok. Öte yandan 29 güne kadar Regl olduğumu da gördüm.. konu vücudumuz olunca 2x2 her zaman dört etmiyor galiba :)

Yemeği hayatta kalmak için yiyenler çok kilolu olmuyor zaten. Ama onlarla yemek yerken hayata küsüyorum bazen. Hayır yiyorum bitiyorum karşımda dolu bir tabak duruyor, ne yapayım onu da mı ben yiyeyim diyorum :)
Yeğenim bebekliğinden beri öyledir mesela.. Küçüklüğünde kahvaltısını ettirirken, kardeşime hep derdim ki; bu çocuğu yedirirken ben tekrar acıkıyorum :)

Minik kahraman ile tanışmaya gideceksin demek.. kese ile görünsün annesine :)

Ablalar kardesler bisey sormak istiorm. Bu ay dikkt ettim de bende hic ole uzayan akinti olmadi 😑 bi kac gundur afedersjnz kokusuz beyaz akinti var sadece. Ama bel agriisi kasik agrisi yasadim . Sizce olmazsa olmaz mi bu saydam uzayan akinti. Yumurtlmadim mi acaba 🤔

bende de olmadı ama ovu testi yaptım pik yaptıgını da gordum testın, her ay aynı olmuyor zaten sanırım kullandıgımız ılaclar falan da cok etkılıyor canım

Agnucuston mu adı. Ben otunu aldım ama hala içmedim. Bu ilaç daha mantıklı.

Bir ağustos hamileliği de bende de var, incir yemekten ama fazla yememek lazım. Günde 2 tane 4-5 gün yeter bence.

Şeker yemeyin deniyor zaten. Ben şekerli şeylere bayılırdım. Yumurta kalitemi belk8de şekerli tüketmek bozdu. Reçel çok severim ama şimdi yiyemiyorum. Çikolata falan yok. Şimdi ağzıma çikolata alsam bayıyor beni ağır geliyor sanki. Hatta bazıları seker ilacı kullanıyor doktorun verdiği de var.
Yumurta kalitesini bozuyormuş şeker.

Bu ay bende yeter artık yaptım, aldım bir kutu sarelle sürdüm sürdüm yedim. Börek poğaça hamur işi goturdum.

29 değer prolaktin için yüksek mi ki?
Benim bu ay göğüslerim alev alev, yanıyor acıyor, bazen sızılar giriyor. Prolaktinim mi yükseldi acaba.
Evet kuzum bestecanin kullandığı ilaç, bende tatlı icin deliriyorum,hatta sen reçel dedin ya, koşarak gidip recel yiyecegim :))
Ha bu arada insulin direncine baktirmak lazim, gebelige engel yuksekligi ve bende yüksekti, kilo verdim, hareketli yaşadım, düştü, simdi kilo aldım ve yatiyorum kesin yüksek, ve gercekten gidip baktirmak istemiyorum, en azindan biraz kilo vereyim de öyle gideyim,

X