Gebeliğe Hazırlık Mayıs'a odaklanmış bir gebeliğe hazırlık hikayesi :)

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Hayıt çok güzel bir bitki ama mg çok önemli ot şeklinde alınıp yapılanlarda mg ayarlaması zor, bitkisel ilaç eğitiminde bunun önemini çok anlattılar o yüzden dışardan alınıp kaynatılarak kullanılan otlara güveneniyorum, gerektiğinden fazla ya da az kullanılması ciddi yan etkiler yaratabilir, agnucaston onun ayarlanmış tablet hali zamanında çok çalışmıştım doktorlara çok da duydum kullanıp hamile kalanları, tabi asıl etki prolaktin üstüne onu düzene sokunca diğer hormonlarda düzeliyor tabi ve hamile kalınabiliyor, Dr da söylediyse al kullan zararı yok ben bildiğim için doktor söylemeden kendim kullanmaya başladım prolaktin 29 çıktı meme ağrım çok oluyordu, zaten etkisini hafif prolaktinemide gösteriyor yani 30 lu değerlerde, daha yüksekse dostinex kullanmak gerekebilir.
Aynisini doktorda dedi, bunlarda ölçü oluyor, millet salatasina çorbasına bile koyuyor dedi, bende 1 tatli kasigini 1 kupaya demledigimi soyledim, tamam dedi yaptigim ölçü ye, ama dedigin hapi iki doktor da önerdi, ben ilaç içmeyi sevmiyorum belki ondan, dogal deselerde hap yutuyorum ya ilaç gibi geliyor, benim o zaman yani bana verdiğin de 15 civarı çıkmıştı, bende sadece agri var diye içmek istemedim, senin haif yuksekse iyi yapmissin içmekle

Diyorum yarın min 3 max 4 gün oluyor ya gecikmem akşama kadar geldi geldi gelmedi test yapim. Hangi marka alayım tavsiye pls tabi akşama kadar gelmezse 😉
Ben hep laboquick ovü testleriyle gelenleri kullanmadım canın hiç hata vermedi 1 kez prediktor kullandım hatalı pozitif verdi, eczanede satılan diğer testleri çok bilmiyorum inan, bilen arkadaşlar yazar mutlaka

Botox 600 tl 5 ay da bir yaptırıyorum, göz çevresi kremleri orta halli bi marka bile daha pahallıya geliyor inan, göz çevresi ve nemlendiricimi de eczacı bir arkadaşıma yaptırıyorum, bi de 3 yıldır yaptırmayınca gittim botox göz altı vitamini, boynuma ayrı bir şey yaptı, yap dedim ne var ne yok artık kendime bakıcam koca benden 2 yaş küçük maşallah nasıl bir derisi varsa tek çizgi yok, kendime bakmam şart 😬
İlk baş lazer var.. sonra koltukaltı dolgusu o merak ettiriyor sanırım botox o da.
Cilt ve saç bakımı düzenli olarak onu istiyorum.. pof

özgur can,aklima ne geldi,buralardan okumustum, hatunun biri, her iliskiden önce, sicak si torbasini hazir etmiş, iliskiden sonra hemen bacak arasına biraz beline bacak arasinda uyumus hic kalkmamis yataktan, duzenli yapip denedigi ilk ay hamile kalmış. hamile kalmayan iki arkadasi da deneyip ilk aydan kalmışlar. hatta biri kistine ragmen, deneyip hamile kalmis ama, dusuk yapmis. inandim cunku yaki yapan bir kisim insan da hamile kaliyosa, demek ki hatunun yaptigi ise yaramış. ama ben de islemedi,
belkim denersin,denersiniz.
Yakı konusunda da aklıma takılan şu arminim, hani spermler sıcağı sevmez derler ya, acaba katliama neden olurmu spermlerde

Yani bencede hep denmiyor mu zati kaç gün surdugunden çok miktarı önemli diye çok kısa sürmedigi sürece
Aynen bence de öyle kuzu.. test sormuşsun frely kuzu maşallah yoksa yok işte şekil a bende görüldüğü üzre lakin 2 test kaldı onlarda pozitifi görüyorruz😆

besteemm hele ben, isvicre de su ucuz, bana su faturasi kac para geliyor haberin varmi, suyla oynamaaa diye bagiran fatura gelince gozume sokan anamın:sinirli: kulaklari cinlasin😅 burda sık sık doldururdum küveti, portakal sıkar, yada biraydi şaraptır, alır girerdim ya mum yakar farid amcanin kemanini dinlerdim yada, dizi film izlerdim. sonra dedim belki bundan, bir yildir yapmiyorum ne keyifti🤣 artik alkol de almiyorum, burain hatunlari bizim gibi cayci kahveci degil anam ,aksamlarini aliyorlar sarplarini, bahcede keyif yapiyorlar ben, elimde cayla gidiyordum hamilemisin icsene diyorlar diye artik aksamlari da pek çıkmıyorum 😅
İşte ben de 3 yıldır dikkat etmediğim şey kalmadı, yaptığım bütün keyifli şeyleri bırakmıştım, yeter dedim artık, sen öyle yapma tabi şu an tedaviye başlayacaksın en doğalından yaşa kuzum doğumdan sonra herşeyin dibine vurursun :KK50:

Bende iyiyim canım büyük karne aldı teşekkür getirdi
Küçük diş çıkardı salyali ne bulsa ağzına sokuyor
Hayırlı olsun tebrik ederim kuzuyu miniği de yerim kıyamamm..hafif atlatsın inşallah Esinden hatırlıyorum titrerdi arada dişini sürterken.. ücretsiz izne ayrılcaktın en son izinde misin?

@Beste78 Armin Armin ben de bu kafaya takma, mevcut hayatını köreltme mevzusunu farklı şekilde yaşamıştım sonra atlattım neyse ki. İlk bebek fikri ortaya çıkınca, hem heveslenmiş hem de 'e ya şimdi de isteyip olmazsa' diye korkmuştum çünkü konu açılmıştı bir kez, beklenti oluşmuştu. O zaman mevcut hayatım bana sıkıcı gelmişti bir anda, 'yaa yıllardır sahi nasıl böyle yaşamışız' durumuna gelmiştim. Sabırsızlaşmıştım, asla günü yaşayamıyordum. Eşimin kaderciliği gözüme batıyordu. Denemeler 6.ayı bulunca artık sömestr tatilinde sanki kadere rest çeker gibi zorla masraflı bir seyahat ayarladım. Yeter, koyverecem dedim, hop hamile olduğum ortaya çıktı. Tatile yine gittik ama içim rahatsız, çok yorulmamaya çalışarak, portakal suyu içip peynirli pizza yiyerek geçirdim tatili. Sonra da düşük oldu üstelik. Çok üzüldüm ama aklım da başıma geldi. Gül gibi hayatım var ya neden tüm motivasyonum bu oldu ki dedim. Bence iyi dedim. Neden diyorum bunları, yani hani dendiği gibi bu konuyu düşünmemek mümkün değil ama hayatımızın geri kalanındaki keyiflere de yine hakkını verirsek bu konunun stres etme payı azalıyor. O yüzden rahat bırakın kendinizi bence de.

Son düzenleme:
Kız bi tekte onu atıver tekin teki nolcek 😀
Bişey olacağından değil bi sevemedim içki olayını ortam gereği 1 tane söylerim bütün gece zar zor bitiririm zaten 2 den sonra uykum gelir 3 ten sonra istifra başlar, bi sevdiremedi kendini bana yoksa şu an günde 1 şişe içicek kafadayım ama bünye kabul etmiyor :KK50:

Bence bunun bir kaçamak olduğuna beynimizi inandirip, ev dışında tatilde falan mesela, ay dur yapma, evlenmeden olmaz falan diyerek deneyelim, olur mu olur, dedim ya denemedigim kalmayacak insAllah :rolleyes:
Benimki inanç falan bırakmaz 😀iyice kafayı yedin sen evliyiz ya bu nasıl bi fantezi yahu der kalırız ortada 😀

Diyorum yarın min 3 max 4 gün oluyor ya gecikmem akşama kadar geldi geldi gelmedi test yapim. Hangi marka alayım tavsiye pls tabi akşama kadar gelmezse 😉
Yav ne testi daha, acile git karnıımmmm diye at kendini ordan oraya yarim saate testin elinde :KK48: kesin sonuç

Botox 600 tl 5 ay da bir yaptırıyorum, göz çevresi kremleri orta halli bi marka bile daha pahallıya geliyor inan, göz çevresi ve nemlendiricimi de eczacı bir arkadaşıma yaptırıyorum, bi de 3 yıldır yaptırmayınca gittim botox göz altı vitamini, boynuma ayrı bir şey yaptı, yap dedim ne var ne yok artık kendime bakıcam koca benden 2 yaş küçük maşallah nasıl bir derisi varsa tek çizgi yok, kendime bakmam şart 😬
Gamsız bu erkekler gamsızzz :)

İstanbul’da canım ya.. ben de bir pastacıya gözü kapalı kardeş olurum. Damak zevkimiz benzer ama benim tercihim kestaneli değil, mat fıstıklı çikolatalı pasta.. bazen oturuyoruz, gece
saat olmuş 11-12, bir sufle yapayım mı diyor bizim dibimiz düşüyor resmen.. 24 saat açık pastane gibi :)

Ben de gömebilirim bir dondurma ama dünkü suçlarım büyük bugün bir ara vereyim diyorum :) Anlamadığım bütün güzel yiyecekler neden kalorili :)
Ne diyorsun gecenin o saatinde taze taze sufle yapim diyen biri rüya gibi yaaaa

İçebilsem içerim inan ama beni çok çarpıyor 24 saat istifra ettiğimi bilirim,:KK53: o sağlıklı yaşam modundan çıktım artık yeter valla çok kastı beni 3 yıldır sabah kahvaltı yapmadan kahve içmedim son 15 gündür gözümü açıyorum kahvemi yapıyorum yanına da bir tane zıkkım ohhhh misss yaşam felsefem değişti artık, baksana millet sürtünerek hamile kalmış, 3 yıldır camdan bebek gibi baktım kendime olmadı belki böyle olur :rapci::21:
Öyle valla sakınan göze çöp batar misali😶

Hayırlı olsun tebrik ederim kuzuyu miniği de yerim kıyamamm..hafif atlatsın inşallah Esinden hatırlıyorum titrerdi arada dişini sürterken.. ücretsiz izne ayrılcaktın en son izinde misin?

Ayrıldım canım iki yıl ev hanımı modundayim

X