medikal park bahçelievler'de (dr.kadir savan) tüpbebek yaptıran var mı ??

hayatmelek

Guru
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2008
52
1
42
mehabalar.. arkadaşlar medical park bahçelievler de tüp bebek tedavisi olan varmı ?? ben doc.dr.kadir savan'a ilk kez muayene oldum. bu ay beklemedeyiz. inş önümüzdeki ay tüp bebek için tedaviye başlayacağız.bu hastane ve kadir beyde tüp bebek tedavisi gören var ise tecrübelerinizi paylaşırmısınız ??

merhabalar...

ben medikal park ta bu ay tüp bebek tedavisi gördüm..bu süreç aslında 2 ay önce başlamıştı...ilk olarak Kadir (Savan)'a muayene olmuştum...belki biliyosundur.dr. seda saya nın programlarına falan katılmış..bize durmadan bunlardan bahsetti..bundan dolayıda benim ve eşimin içine sinmedi..bizde doktorumuzu değiştirdik..kadir beyin verdiği ilaçları kullandım ve 2 ay sonra aynı hastane de çalışan serkan (Oral)'a gitmeye başladım...ve tüp bebek tedavisini tamamladık sayılır..transferimin 5.günündeyim...

direkt olarak doktordan ve tüp bebek bölümünden şikayetçi olmasamda hastaneden hiç memnun kalmadım..durmadan masraf çıkartıyorlar..gerekli ve gereksiz bir sürü test istiyorlar..(ama ben testlerimin çoğunu devlet hastanelerinde yada fakülte de yapmaya çalıştım..) gereksiz olduğunu nereden anladın dersen o testi yaptırmadn gittiğinde nerde bu test demiyorlar..önemli olsaydı sonucu görmek isterlerdi diye düşünüyorum ...bunun yanında özel olduğu için daha iyi hizmet vereceğini düşündüğümüz için çanakkaleden kalkıp şartları zorlayarak gidiş gelişler yaptık..ama malesef istediğimizi bulamadık..

ayrıca özellikle tüp bebek raporundan faydalanarak yapıyorsanız gözünüzü dört açın derim...güya yardımcı olmaya çalışıyorlar ama kimsenin kanunlkardan yönetmelikten haberi yok...inşallah sorun çıkmaz ama bunlarda sorun çıktığı takdirde hem hastalık psikolojisi ile baş ediyorsun hem çıkan problemlere kendin çözüm bulmak zorunda kalıyorsun.

toplama işleminden ve transferden sonraki zamanda personelin ilgisiz tutumuda cabası..transferden sonra 1 saat hiç kalkmıyorsun ..ve tuvalet ihtiyacını sürgü ile hallediyosun..bu zaman sürecinde kattaki hemşirelerin yardımcı olması gerekiyor..yatakların başında bulunan acil düğme çağrılarını kapatıyolar..ben bu yüzden önce yarım saati afedersin ama tutmakla geçirdim ondan sonraki 45 dakikayıda altımda sürgü ile hemşirenin gelip alması için bekledim..gerisini sen düşün artık..

allah bir daha o hastaneye düşürmesin diyorum...(aminnnn)

kusura bakma moralini bozmak istemezdim ama bunlar benim başıma gelenler..belki benim tedavimde durmadan aksilikler ve problemler çıktığı için öyle oldu..ama biliyorsun ki tüp bebek tedavisi pahalı bir tedavi ..ve psikolojik olarakta zorlu bir süreç..ben bunlardan dolayı aşırı derecede strese girdim ve benim yaşadıklarımı başkasınında yaşamasını hiç istemem...tabi karar sizin çok iyi araştırın derim...allah yardımcınız olsun...inşallah en doğru kararı verirsiniz....şimdiden hayırlı olsun diyeyim....

canım bunları benimle paylaştığın için çok teşekkür ederim.. ben şimdiye kadar çok dr değiştirdim ama inan hiç birine tam güvenemedim. içimde hep bi acaba.. vardı.. paylastıkların benim için çok önemli , gercekten güvenebileceğim bir dr buluncaya kadar 1-2 ay daha bekleyebilirim..
benim işyerinden özel sigortam var.. ama rapor almak iinan ssk dan daha zor. deneyecem ama sanırım tamamını biz karşılayacağız..
sen den bir şey daha rica etsem, ilaçlar ve toplam hastane masrafı ne kadar tuttu ??
canım inşallah senden güzel haberleri alırız ve sen meleklerine kavusursun, bize de moral olur :)))

Kızlar merhaba Öncelıkle tedavılerınız hayırlı olsun.ben sıze bır Önerı sunmak ıstedım.kadıkÖy acıbadem hastanesınde cem demırel var tÜp bebek doktoru....tek kelımeyle mÜkemmel.hastane ve ÇalıŞanlarda aynı Şekılde .....Çok bılgılı,ılgılı ve Çok Şekerler.....ayrıca bende sızın gıbıydım yanı hemen gÜvenemezdım doktorlara.ama acıbadem hastanesı doktor ve hemŞırelerını gÖrÜnce bu durumum deĞıŞtı.o kadar zorlu bır sÜreÇ kı Öyle bır psıkolojı gerektırıyorkı bu durum....bızım gıbı olan herkes bılır....fıyatlarınıda sÖyleyeyım sıze 1.deneme 3950 tl, 2. Deneme 3500 cıvarı, 3. Deneme ıse Ücretsız...ama bu sadece hastanenın aldıĞı Ücret...ılaÇ masrafı ıse 1500-2000tl....bana mutluluĞumu verdıler....darısı baŞınıza ınŞallah.....

canım sende aynen benim gibi durmadan doktor değiştirmişsin..sanırım yaptığımız en büyük hatalardan biri bu..çünkü yeni doktor tekrar tanıma süreci ve takip derken yıllar akıp geçti...inan çok pişmanın..ama insanın içine sinmeyince de olmuyor işte....

tam karar vermişken seni tekrar kararından vazgeçirmiş gibi oldum ama kusura bakma bunlar benim başımdan geçenlerdi..ama sadece benim tecrübelerime dayanarak vazgeçme bence...yinede iyice araştır..kimbilir belki de tüm aksilikler benim başıma gemiştir...!!!!

canım masraflara gelince..2 250 hastaneye + 372 hastane nin devlete ödediği katkı payı.(.bunu da hastadan talep ediyorlar.) + 700 tl ortalama tedaviden önce istenen testler (ben dışarıda sevkle yaptırdım....bir tek spermogram testini hastanede yaptırılmasını zorunlu kıldılar..onu orada yaptıktırdık(100tl) ....

ilaçlara gelince rahatsızlıklara ve bünyeye göre değişiklik gösteriyor...doktor ganol f 450 Uı verdi iğne şeklinde ve göbekten uyguluyorsun...orgalutran diye bir iğne vardı çatlatmayı engelleyici iğne onuda doktorun takipler sırasında yumurtalıkların büyüyünce başlamanı istiyor..onuda göbekten vuruyorsun...sonra birde çatlatma iğnesi var...onuda yumurtalıklar uygun büyüklüğe gelince vuruyosun ..oda aynı şekilde göbekten...

fiyatlarına gelince doktor bana 7 tane gonal-f 7 tane çatlatmayı engelleyici iğne ve 1 de çatlatma iğnesi verdi ...toplam 3000 lira ödedik...ilaçların hepsi bitmedi...kendi paranla alacaksan kutu kutu almanı tavsiye ederim elinde kalır...yani önce 3 kutu al sonra gerekirse devam et...yoksa benim ilaçlar gibi elinde kalır geri almıyorlar....

canım bir tavsiyem daha olacak eğer tedavinin tamamını kendiniz karşılayacaksanız bahçeci hastanesini umut tüp bebek hastanesini bir araştır derim..çünkü ben kesinlikle bahçeci yi istiyordum ama SGK ile anlaşması yok diye bahçeci den ,,anadolu yakasında diye de umut tüp bebek merkezinden vazgeçmek zorunda kalmıştım......

bu arada özel sigortan tedavin için ne kadar ödeme yaptığını mutlaka öğrenmelisin..

iyi temennilerin ayrıca teşekkür ederim..rabbim isteyen herkesin kucağını sağlıklı ve hayırlı evlatlarla doldursun inşallah.....(aminn)

canım bu arada ilaçlara 3000 tl ödedik ama sgk lı olduğum için bir miktar bana geri ödeme yapılacak ama ne kadar bilmiyorum valla...

bende b.evler medıcalparkda tedavi oldum mikro tedavisi latif küpelioğluna baştan çok pozitif güler yüzlü

karşılandım.......tedavi sırasında çok memnun kaldım herşey güzel geçtii transfer vs.

tuvalet işi benimde aynı oldu ama şöle bişey vardı hasta bakıcı hemen getirdi ben yatağa geçmeden

sedyede yaptım...ama hamile kalkdıkdan sonra hiç ilgi alaka kalmadı .....hamilere değer vermediklerini suradan anladım...oradaki zarif hanumm bigün doktorun randevularını iptal edecekler bende oturuyorum

orada sekreter kıza gebeleri ertele ön görüşme yapanlarıı al dediii....düşünebiliyormusun bir gebe kontrolü ne kadar bekliyorr ...4 ayımda kanam oldu doktorum gelmedi 6 ayda ateşlendim ve bakamadılar beni çapaya yada cerrahpaşaya yolladı iyikide öle yapmış ben cerrahpaşda yaptım doğumu çok güsel ilgi alaka ve 38 gün yattım 32 gün sancılarımı durdular.....düşünnn bebeklerimde küveze girmediiii

merhaba bizde ocakta tüpbebek tedavisine başlayacağız medical park ta. çok namını duyduk ve orada karar kıldık ama şimdi okuduklarım gözlerimi yaşarttı. kafam allak bullak. arkadaşlar benim eşim micro tese olacak birde medikal parkta micro tese yaptıran varmı neolur yardımcı olun bana. [:çok üzgünüm::çok üzgünüm:/SIZE]]]

X